Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A MI SIE WYDAJE ŻE SKOCZEK JEST TERAZ LEPIEJ TRAKTOWANY NIŻ STAŁY ODBIORCA BO KAŻDY HODOWCA WIE GDY BEDZIE DOŁEK MOŻE NA NIEGO LICZYC ŻE ZAWSZE ZA JAKIES PIENIDZE JAJA OD NIEGO KUPI SAM PODJECHAŁEM NA FERME I DOSTAŁEM PROPOZYCJE KUPNA 40 PALET 2A PO 7GR POMOGŁEM MU TO SPRZEDAC I DZIĘKUJE MI ZA TO DO DZIS NIE JESTEM JEGO STAŁYM ODBIORCĄ ALE JAJKA TERAZ U NIEGO KUPIŁEM . ZNAM HANDLARZY SKOCZKÓW JAKOŚ TOWAR MAJĄ I TO W NISKICH CENACH .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie .Dzis dostalem propozycje za jajko z wolnego wybiegu po 0.50 za niesort L i M bez stepla od handlarza. Sprzedawac czy jeszcze poczekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAJKA BY SIE SPRZEDAWAŁY NAWET W CENACH OPŁACALNYCH DLA PRODUCENTA I HANDLARZA JEST TYLKO PROBLEM NISKICH CEN MARKETY PROMOCJE ŚWIĄTECZNE .WIEJSKIE NA WSI . I NAD PRODUKCJA JAJ ROBI SIE CIEPŁO I NA WSI KURA ZACZYNA NOSIĆ I ZAWSZE CURUSIA Z MIASTA DOSTANIE OD MAMUSI ZE WSI A JAZDA Z KURA PO WSIACH ZACZEŁA SIE NA CAŁEGO JAK TU HANDLOWAĆ BIEDRONKA SPRZEDAJE M10-4.99 .L10 5.99 . SŁYSZAŁEM OPINIE OD HANDLARZY ŻE MARKETY CHCĄ SIĘ POZBYĆ HANDLARZY I SKLEPIKÓW WTEDY ONI BĘDA DYKTOWAĆ CENY PRODUCENTOWI. SZANUJ ODBIORCĘ SWEGO BO MOŻESZ MIEĆ GORSZEGO .I TEGO CO PŁACI GOTÓWKĄ A NIE 90 DNI PRZELEW. NIC NIEDA TO NASZE PISANIE I TAK PISZECIE CENY INNE NIŻ SPRZEDAJECIE FAKTYCZNIE.PISZCIE PRAWDĘ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kury od wieków były w gospodarstwach a nie jak jaja zdrożały to pojawiły się kury u babci, co to ma wspulnego?

Co do pisania prawdy to napisz że boli jak nie zarabiasz 15gr na jaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MYLISZ SIE BO MAM 15 GR ZMAGAZYNOWAŁEM JAJO JESZCZE W DOBRYCH CENACH I TERAZ NIE KUPUJE BO JEST MNIEJSZA SPRZEDAŻ PODWYŻKI DZIAŁAJA NA MOJĄ KORZYŚĆ NAWET JEST SPOKÓJ Z PODJAZDAMI Z TAŃSZYM JAJKIEM Z TWOJCH STRON jest cenaniemaceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Embag. No wielkie łoł. Zakładając, że kupujesz po 0,46. Do tego opakowanie, karton zbiorczy i transport. Mamy 0,52. Dla Ciebie 0,5. No i robi się 0,57. W Biedronce 5,99. No faktycznie cudowy układ. Po to firma, własny kapitał i wiele lat w tym biznesie, żeby być tańszym o 2 grosze od Biedrony.

A jeszcze nie policzyłem kosztów utrzymania samochodów, pracowników i energii i całego tego cyrku związanego z utrzymaniem pakowni (wymazy, badani wody i te inne kosztotwórcze pierdoły).

Uwierz! Znam wielu producentów co dzisiaj zapakowaną L-kę targają po punktach po 40-45 groszy. I śmieją się w nos.

A jeszcze 3 miesiące temu zapłakani szukali współczucia i pomocy.

To się nazywa: dwie twarze handlu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kreator. Ręce opadają jak się czyta takie wpisy jak Twój.

Embag ma bardzo dużo racji.

 

To jest biznes. Raz bywa lepiej a raz trochę gorzej. Przykre jest to, że chciałbyś cały czas zarabiać minimum 15 groszy na tym, co inni wyprodukowali. A jak nie zarobiłeś tych swoich 15 groszy to jesteś zły na producenta. Piszesz o kosztach utrzymania "samochodów, pracowników i energii i całego tego cyrku związanego z utrzymaniem pakowni (wymazy, badani wody i te inne kosztotwórcze pierdoły)." A producent to niby pozbawiony jest tych kosztów ? Wierz mi, że oprócz tych kosztów, które wymieniłeś mamy jeszcze inne i to o wiele większe.

Człowieku, jest teraz tak jak jest- czyli z powodu wejścia w życie nowych przepisów jest totalny brak jaj. Zamiast 15 groszy zarób 2 i też będzie dobrze. Skoro my dokładaliśmy przez półtora roku nawet 10 groszy do jajka i daliśmy radę, to Ty przeżyjesz ten trudny okres zarabiając 2 grosze na sztuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Kreator ja juz raz o tym pisałem , zacznijmy traktować supermarkety jako najwiekszych odbiorców hurtowych -kupujacych u producenta -w łancuchu zaopatrzenia miedzy producentem a np.Biedronką niema nas handlarzy i to zmienia cene w |Biedronce L-5,99 u mojego detalisty L-0,70 (nasze 10gr)

 

ta róznica cenowa jest do przyjecia , zawsze była i bedzie -mówie o konsumencie końcowym , nie wszyscy kupuja w supermarketach

 

Bardziej boje sie handlarza zanizającego cene bo wydymał producenta , niz supermarketu.

 

W zeszłym roku musiałem zwolnic pracownika i sprzedac samochód , bo mi wjechali cwaniaki z niska ceną i zakosili rynek zbytu , dzisiaj odbieram co moje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol.Kreator ja juz raz o tym pisałem , zacznijmy traktować supermarkety jako najwiekszych odbiorców hurtowych -kupujacych u producenta -w łancuchu zaopatrzenia miedzy producentem a np.Biedronką niema nas handlarzy i to zmienia cene w |Biedronce L-5,99 u mojego detalisty L-0,70 (nasze 10gr)

 

ta róznica cenowa jest do przyjecia , zawsze była i bedzie -mówie o konsumencie końcowym , nie wszyscy kupuja w supermarketach

 

Bardziej boje sie handlarza zanizającego cene bo wydymał producenta , niz supermarketu.

 

W zeszłym roku musiałem zwolnic pracownika i sprzedac samochód , bo mi wjechali cwaniaki z niska ceną i zakosili rynek zbytu , dzisiaj odbieram co moje

... i znowu embag ma 100% racji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację. Ale wieszając psy na pośredniku, nie zapomnijcie o kilku sprawach: skoro latem handlarz zaniżał ceny, to co myśleć o marketach? To tam na półce leżały jaj za kilka groszy. Np. słynna promocja Polomarketu: 30 jaj za 2,99.

Za wejście do marketu trzeba zapłacić. Potem płacić obrotówkę. Terminy płatności liczone w miesiącach. Do tego wymianki, zwroty. W skali roku mega kasa.

To tylko cyferki i suche fakty.

Teraz dojdą promocje Wielkanocne. Niedługo sami się przekonamy o ich skali.

Po co to piszę? Bo moim zdaniem sterowane to wszytsko jest przez kilku dużych. Za kilka lat zostaną same sieciówki i hipermarkety. Kto tam wozi to chyba wszyscy wiedzą.

I czy Wam koledzy producenci to się podoba czy nie, to za kilka lat albo będziecie pracować dla jednego z nich (oczywiście na ich warunkach), albo wypadniecie z rynku.

I podobny schemat działania będzie dotyczył małych i średnich pakowni. Albo zostaną wykupione, albo będa pracować dla nich.

I tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocje wielkanocne zawsze były , jaka skale osiagną w tym roku zobaczymy , na swieta mały detal ( posrednio i handlarze ) zawsze dostawalismy w d..

 

dla wyjasnienia o zaniżaniu ceny chodzi mi o to , ze w 2011 srednia cena na biedronce była 2,99 3,60 3,99 w małych sklepach od 3,2 do 4,50 tak było w rejonie w którym ja handluje i najblizszym terenie w którym handlowała konkurencja -niezaleznie czy jajo kupił po 0,07 czy 0,12 czy tak jak ja średnio 0,20

 

ale konkurencyjni hurtownicy płacący te niskie ceny zwietrzyli mozliwosc wejscia na nowe tereny i zaczeli wpychac towar nizej na obcym terenie .

 

Miałem dwa wyjscia , albo zakupić towar tam gdzie oni czyli taniej , ugotować mojego stałego aby i on zaczął sprzedawać po 0,07 czy 0, 12 albo uwierzyc na słowo ,ze w 2012 bede potrzebował stałego aby nadal handlować i tyle w tym temacie .

ostatnio słyszałem , ze juz w lipcu po ilosci wstawień młodej kury mozna było przewidzieć sytuacje w roku 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy siec Biedronka od 5 marca placi 59 za m i 64 za l netto albo maja stany magazynowe albo leca kolejny tydzien w cenach dampingowych i nikt im tego nie zabroni maja taka polityke ale jest bardzo dobrym partnerem przy stalej wspolpracy mimo terminow itp.w miare stabilna cena przez caly rok mozna troche zaplanowac sobie obsadzenia i do tego dla hodowcy mimo nakladow to jest dla niego przyszlosc nie ma co sie oszukiwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za xxl 54 i co dwa grosze w dol ale sa swiry co chca i 60 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czemu świry???? Chcę 0,60 i to oznacza że zfiksowałem????. Myślę że,kiedy mogę brać 0,60 to biorę, gdy nie mogę to biorę 0,06.Przedziwna historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wytłumaczyć to na przykładzie. Wystawiasz swój samochód do sprzedaży za 6000 polskich złotych na Allegro.Przyjeżdża do ciebie przeor i daje ci całe 6 tysiaków. LEHORN mi odpowiada. NIE!!!NIE!!!NIE CHCĘ 6000, daj mi 5400zł. Płacę i myślę!!! Dziwny ten gość!!! KTO TU JEST ŚWIREM????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...