Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

moim skromnym zdaniem chcecie się odbić za te klatki ale jak to jajo poszło szybko w górę tak zobaczycie jak szybko po świętach i czym bliżej cieplejszych dni pójdzie ono w dół ... bo kto we wakacje je duzo jaj wtedy sprzedaje sie karczek piwo i kiełbasa na grille pozdrawiam poprostu trzeba przetrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mientus1 , peplesz byle peplać, widać że nie jesteś w temacie w tych miesiącach właśnie będzie największa górka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opolskim ceny poszły w gore nawet w marketach np. POLO MARKET 10 szt- 11,29 zł lub 19,99 za 30 szt. juz od kilku dni taka cena wiec uwazam ze moje jaja wiejskie sa w przystepnej cenie 60 gr. szt L , w sumie mozna powiedziec ze cena jak w hurcie jesli chodzi o jajko naturalne od szczesliwej kurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alo M sprzedam po 47gr

Chétnie kupié dawaj namiary

cena brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilkanaście statków kontenerowych czeka u wejść w największych polskich portach, bo lada dzień jajko będzie za darmo żeby hodowcy nie musieli płacić za utylizacje. Święta wielkanocne ponoć mają odwołać z powodu wysokich cen jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotka pilka , szanujcie tych co was szanowali , a ci co chcieli 1A 53 i wiecej niech tak sprzedaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sami bedzie je jeść takie drogie

ludzie sie burzą mowią ze kurki kupią na podwórko to raz

jak duze fermy byly by fer to dały by i na markty takie ceny jak i posredniką takze kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada proste czemu biedronka albo lidl jest konkurencyjny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie jaja! zawsze w środy mam trasę usługową i zawsze po drodze wstępuje do tej samej karczmy na żurek. Dzisiaj się zdziwiłem bo zawsze było w nim dwie połówki jajka a dzisiaj jedna domyślam się nawet dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w Polskiej Biedronce 10 szt. jest za 4,99 ....................

 

 

 

dokładnie tak Panie. Miałem sporo małych barów czy restauracji co brali 100 czy 300 szt na tydzień ale teraz żadna nie chce i już wiem gdzie się zaobatrują. Każdy umnie liczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego sami bedzie je jeść takie drogie

ludzie sie burzą mowią ze kurki kupią na podwórko to raz

jak duze fermy byly by fer to dały by i na markty takie ceny jak i posredniką takze kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada proste czemu biedronka albo lidl jest konkurencyjny ?

 

 

jestem nie lubiany na tym forum przez producętów, i nie których pośredników, ale na twoje pytanie odpowiem po swojemu!

duże fermy dają na markiety cały rok z zyskiem. Jest to mały zysk długi termin płatności ale terminowy i cało roczny. Mają stabilizację ceny i zbytu. Producęci na tym forum są mało zaradni i oddają za grosze, albo się drożą! mogę się założyć że większość z nich co płaczą o wymianie klatek, i kredytach na nie jadą na starej klatce, albo na ściułce! Nie ma się co dziwić markietom i ich dostawcom! Oni tak lata handlują tylko teraz cena jest widoczna, ale jak w biedronce była cena 4 zł a na sklepach 3.50 to nikt nie widział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo do zdziwionych min ateistów w piekle i niebie dołączą miny producentów.....

Ale będzie jazda......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedługo do zdziwionych min ateistów w piekle i niebie dołączą miny producentów.....

Ale będzie jazda......

 

Zapomniałeś dodać o swojej zdziwionej minie od 3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny stabilne:

 

Dwa grosze w górę.

1A- 53gr.

Dwa grosze w dół.

 

Zbyt jaki był taki jest, problemów ze sprzedażą jaja nie mamy. Na sklepach zejście mniejsze, ale to i dobrze, bo na święta Ktoś został by bez jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bebechy się przewracają. Weźcie ku..we se zróbcie "ruch oburzonych " - zamiast się użalać. Czy to jest czyjś zasr..ny obowiązek dawać jednemu czy drugiemu taniej żeby mógł zarobić. Tak,tak wiem dacie szkołe handlu chłopką jak ceny spadną, przy okazji dasz też lekcję konkurencji , bo dawno nie było jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja? Zdziwiona? Popatrz na moje posty wstecz. Jajo było po 0,38 ja juz wtedy pisałem, że będzie odpalona rakieta.

Nawet trochę się przeliczyłem, bo liczyłem, że faktycznie w hurcie dojdzie do 0,70.

Już tyle razy pisałem, że nie mam nic przeciwko takiej cenie jaj, jak jest teraz. Kto umiał odpowiednio robić zapasy i rotować towarem , to nie był stratny. A nawet coś zarobił. Pracuje się prościej i przyjemniej. Zero podazdów, walk na ceny. No i łatwiej ściągać płatności. Nie ma kasy, to i nie ma towaru.

Wasze posty koledzy producenci, aż rażą w oczy od nadęcia i nonszalancji. Wystarczyło kilka tygodni, żeby zobaczyć kto kim naprawdę jest. I wcale nie chodzi mi tu o ceny. Bo na nie, nikt z Was nie ma wpływu. Zakładam, że nikt na tym forum lub prawie nikt, nie jest na tyle wpływowy żeby mieć jakisś udział w sterowaniu rynkiem. Tacy ludzie tu nie zaglądają.

Jajo było za tanie przez wiele lat. Dzisiejsze ceny są skutkiem właśnie tych czasów. Jednak kontrowersje i pewien opór budzi tempo tych zmian. W czerwcu 2011 roku 1a było po 15, a już dzisiaj jest po 0,50. To ponad 300%.

I nie możecie udwać zdziwionych, że ludzie są delikatnie to ujmując: zaskoczeni. Paliwo też drożało. Ale latami. Potrzebny jest czas do akceptacji dzisiejszych warunków. I tyle.

Ale chyba każdy umie z Was liczyć. Jeżeli ta sytuacja potrwa latami, to każdy z Was będzie generował duże zyski. Jeśli te zyski będą pokierowane w rozbudowę produkcji to.....resztę możemy już sobie dopowiedzieć.

I jeszcze jedno na koniec. Co Polaków rózni od np. Niemców czy Francuzów? Myślę, że to, że jesteśmy bardzo zaradni i zawsze szukamy wyjścia z trudnych sytuacji. Na przekór wszystkiemu. No i jest też taka grupa ludzi która nie jest związana z drobiarstwem, ale dysponuje odpowednim kapitałem i kontaktami i oni też chętnie chcą teraz zarobić na dzisiejszej cenie jaj.

Dodajcie sobie dwa do dwóch. I macie wynik jasny jak słoneczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...