Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że w pewnych rejonach to czysta ekologia ! policz sobie czysty składnik to co Ci przy tych dawkach wyjdzie chyba że masz glebę 1 klasy to zwracam honor a jak nie to strasznie głodzisz ten swój rzepak a dolistnie to możemy wprowadzić tylko i wyłącznie mikro a nigdy nie makro składniki . Kusi mnie ten jary rzepak ponieważ mając na uwadze że rejony typowo rolnicze (Kujawy , Żuławy , Wielkopolska i Opolskie ) zdziesiątkował mróz a reszta się mniej liczy to mam nadzieję na przyzwoitą cenę a jeszcze trochę wypłaci ubezpieczalnia to i tak lepiej niż jara pszenica która się udaje raz na 10 lat ,a co do kukurydzy to pewnie będzie tańsza niż cebula w roku ubiegłym.

 

Na ekologię tez trzeba liczyć.. Teraz poważnie- grunty w większości IIIa. Dużą część pól mamy po uprawie fasoli, stąd na niektórych kawałkach dobra zasobność w składniki. Fasola pobiera azot zarówno poprzez cześć nadziemną jak i korzenie brodawkowe, dodatkowo gromadzi pozostale składniki.

Jesienią przed siewem rzepaku- ok. 300 kg/ha Tarnogran NPK (5+10+25) ca,mg,s (4+3+16),

Wiosną na start; ok. 150 kg/ha saletrosanu,

po tygodniu, dwóch- ok. 150 kg/ha saletry, ostatnia dawka- ok. 100 kg/ha saletrzaku.

W międzyczasie nawożenie dolistne w pierwszym rzucie Florovit z siarczanem, później kilkukrotnie z dodatkiem Wuxalu.

Wracając do Twojego problemu z koniecznością przesiewania i przemyśleń nt. rzepaku jarego, osoboiście podjąłbym decyzję siewu w połowie rzepakiem i pszenicą, jednak jak zawsze Twoje doświadczenia i spostrzeżenia powinny być decydujące. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj sławek! Przy tych terminach i nawożeniu bez takich szaleństw w dawkach jak pisali poprzednicy to wyciągałem do 3 ton/ha (tam gdzie był rzepik to niestety mniej). I coś mi się wydaje,że podczas gdy koledzy z lubelskiego wysiewali saletrę to niczego nieświadomy jeździłem jeszcze na nartach w Chrzanowie Lub.
moj plon 2.95 w tamtym roku przy niesprzyjajacych warunkach jesienia.rzepak mial 4 do 6 lisci.w ubieglych latach 3.5do 3.85.przy nawozeniu 160 czystego azotu.czesc dawki stosowalem na zamarznieta glebe.moim zdaniem lepiej jest przyspieszyc podanie azotu niz je opoznic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wysiałem kizeryt 150 kg ,soli 100kg, saletry 200kg czy to nie za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po utracie wszystkich tematów w tym dziale chciałbym odtworzyć ten temat. Najbardziej interesuje mnie wiosenne zastosowanie CCC z tubekonazolem. Chyba darek o tym pisał ale zapomniałem więc proszę o powtórkę.

 

A cóż tutaj dużo mówić, to piękny zabieg. Tebukonazol "chroni" rzepak przed chorobami grzybowymi, w tej fazie nie działa juz jako regulator wzrostu, działa natomiast jak najbardziej CCC, który pięknie skracam nam rzepak + jego korzeń, co w przypadku braku wody skutecznie obniża nam plon. A co... byle było tanio ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw mi jakieś wiarygodne badania porównujące masę korzeni. Zagłębiając się w ten temat stosowałem 1.5l ccc na pierwsze kolanko i 1.5l dwa tygodnie później w pszenicy oraz 0,4l moddusa +0,3l

Nie zauważyłem żadnej różnicy w wyglądzie korzeni.

Nie twierdzę,że chcesz źle,ale jestem uczulony na doradców którzy mają % od wartości sprzedaży a Twój login bezpośrednio się z tym kojarzy.

 

Chyba nie chodzi o to żeby było najdrożej,tylko coś zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto przesiewal rzepak ozimy jęczmieniem jarym rzepak popryskany chlomazonem? ja siałem po tytoniu jeczmien jary i było ok a jak to jest po rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło Wrocka wszystko zmasakrowane większość ozimin do przesiania rzepak który jeszcze jako tako wyglądał jakiś czas temu teraz mimo że jest zielony w środku jest miękki rozchodzi się całkowicie czyli nic z niego nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pytam o teorie tylko czy ktoś w praktyce stosował taki przesiew teorie znam dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym oprysku najlepiej siac pszenice jara, kukurydze, rzepak jary. W ubiegłym roku po zimie z powodu wymarzniecia zaoralem 4 ha rzepaku i zasialem mieszanke jeczmienia z owsem i po wschodach zaczęla żólknąć, rosliny byly cienkie i plon byl niezadowalający, nie polecam zasiewania po rzepaku(stosowaniu herbicydow) jeczmienia ani owsa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto przesiewal rzepak ozimy jęczmieniem jarym rzepak popryskany chlomazonem? ja siałem po tytoniu jeczmien jary i było ok a jak to jest po rzepaku

W zeszłym roku sąsiad przesiewał jeczmieniem, jechał tylko agregatem dosyć głęboko a póżniej uprawowo siewny. Plon miał ładny ale miał sporo zielonych kłosów w czasie żniw wilgotność miał około 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pola rzepak Visby może 10-12 sztuk żyje zostawić czy orać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłem z pola rzepak Visby może 10-12 sztuk żyje zostawić czy orać?

ja bym zostawił, w tamtym roku miałem też 9-10szt i dał 2 tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki może coś z tego będzie bo nie był ubezpieczony choć koszty by pokryło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej lustracji mój chyba do likwidacji. Beznadziejnie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu jeszcze serca wygladaly na zielone, dzisiaj bylem na polu i szok prawie wszystko zaczelo dziwnie schnac i gnic... czarno to bardzo widze chyba pod plug wszystko pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U MNIE KASACJA JUZ PO WIZYCIE LIKWIDATORA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie cieszyłem się śniegiem w te mrozy ok 5-8 cm no i jakiś tydzień temu żle nie wyglądał poszło 200 kg saletrosanu na hektar a on coraz gorszy daje mu jeszcze ze 3 dni bo ciepło jest jak nie ruszy to przesiewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo. Wygląda coraz to gorzej. A przesiewać nie ma czym, brak materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jeśień pryskałem navigator 0.3 + metaz 1.5 czy agregatem pościerniskowym gdybym rzepaczysko potraktował to by to wystarczyło bo orka mi się nie uśmiecha i jęczmień posiał a może pszenica jara była by mniej wrażliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jeśień pryskałem navigator 0.3 + metaz 1.5 czy agregatem pościerniskowym gdybym rzepaczysko potraktował to by to wystarczyło bo orka mi się nie uśmiecha i jęczmień posiał a może pszenica jara była by mniej wrażliwa ?

Radzę orkę i to na 20-25cm bo ze zbożem może być różnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jak to jest z tą nurelką ile dursbanu i ile czego bo nie pamiętam a nie chce mi się szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27% pakietu ubezpieczenia miałem ubezp na maksymalna stawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...