Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:20 Nie 25 Paź 2020

Ceny jaj wylęgowych mięsnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek marek

PostWysłany: 18:41 Nie 24 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszy mnie fakt, iż stałem się przyczyną ożywienia forum…
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k

PostWysłany: 16:35 Czw 14 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten caly marek*2 to jakis dywersant robi tu zamieszanie a jego wypowiedzi nie maja scislosci w czasie bo raz sie zastanawia i pyta o 4500 teraz ma tys brojlerow ktore juz sie niosa
ale dzieki markom nasze forum sie troche ozywilo tak jak medox pobudza do odpowiedzi brojlerzystow tak ten osobnik zmusza nas do odezwania sie i do wypowiedzenia sie w temacie a to juz bardzo duzo i pewien plus dla niego

a tak odbiegajac od tematu czy ktos ostatnio staral sie o kredyt Mlody Rolnik
od 1 lipca tego roku niezle agencja namieszala, jeszcze troche kredyty te wymra smiercia naturalna
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 21:51 Sro 13 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek napisał:
A cały żart polega na tym, że wy zarabiacie po 100X więcej niż ja, bo macie stada po 10.000 albo i więcej. Ja uzyskałem taką cenę, bo mam tylko 1000 brojlerów. Mając taką ilość mam zagwarantowaną taką cenę, bo kierownik wylęgarni wie, że materiał dostarczony przez mnie jest bardzo dobry. I już, więc wolę mieć mniej i dopilnować. Pozdrawiam.
P.s. Kolego Ryszardzie, o kim mówiłeś „albo jest głupi albo głupiego udaje”? Bo chyba nie o mnie.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
HE, He gościu na wet nie wie o czym pisze!
moje brojlery 6 tygodniowe też znoszą jajka ale tanio sprzedaje po 45gr Wink
pozdrawiam Prawdziwą reprodukcję
Drosed 0,63, Indykpol 0,69 (netto)
wolny rynek od 0,7 (brutto)- umowa - ja taniej nie sprzedaje na wolny
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 19:17 Sro 13 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cały żart polega na tym, że wy zarabiacie po 100X więcej niż ja, bo macie stada po 10.000 albo i więcej. Ja uzyskałem taką cenę, bo mam tylko 1000 brojlerów. Mając taką ilość mam zagwarantowaną taką cenę, bo kierownik wylęgarni wie, że materiał dostarczony przez mnie jest bardzo dobry. I już, więc wolę mieć mniej i dopilnować. Pozdrawiam.
P.s. Kolego Ryszardzie, o kim mówiłeś „albo jest głupi albo głupiego udaje”? Bo chyba nie o mnie.
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 18:57 Sro 13 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k napisał:
marek jak ty takie ceny w tym okresie za jajko uzyskujesz to dlaczego ty nas porady prosisz to my powinnismy od ciebie sie uczyc a swoja droga to skim wspolpracujesz z ktora wylegarnia

k nie daj się wpuszczać w maliny
ktoś albo jest głupi albo głupiego udaje

A co do cen : 65 gr. netto "podkupu" brak. Wstawień w 2008 więcej niż w w tym samym okresie roku ubiegłego - bez komentarza.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 16:07 Sro 13 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek jak ty takie ceny w tym okresie za jajko uzyskujesz to dlaczego ty nas porady prosisz to my powinnismy od ciebie sie uczyc a swoja droga to skim wspolpracujesz z ktora wylegarnia
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 21:16 Pon 11 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie przez kilka dni zaglądałem na forum (po tym jak Awa zadała pytanie odnośnie ceny jaj) i co? Cisza „jak makiem zasiał”. Myślę sobie – nikt nie odwiedza forum; bo nie ma odpowiedzi. Postanawiam napisać odpowiedź na post Awy. I co się okazuje? Zaraz lecą riposty od Ryszarda Ochockiego, Awy w moim kierunku. Czyli jednak szanowne Koleżanki i Koledzy odwiedzają forum, ale nikt nie chce się podzielić wiadomościami, bo boi się „sprzedać” tak cenne informacje!!! Taka cena u mnie jest, a jak nie chcecie to nie wierzcie, przecież Wam nie zabronię. Bez obrazy, ale na tym forum panuje ogólne podenerwowanie i złość. Więcej spokoju, bo „jajka zniesiecie” z tych nerwów – taki żart tematyczny- nie denerwujcie się. Spokojnej nocy.
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 21:03 Pon 11 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jak idzie Wam współpraca z wylęgarniami?
do kogo odstawiacie ? kogo polecacie a kogo odradzacie?
Pozdrawiam reprodukcje
Powrót do góry
awa

PostWysłany: 14:50 Pon 11 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek napisał:
u mnie na kontrakcie po 0,79gr a w podkupie po 85gr.
pozdrawiam

to ja dziękuję za taki kontrakt, zerwij i sprzedaj na wolnym rynku, przy okazji może zrobimy interes: ja ci sprzedam po 75 gr a ty odsprzedasz po 85 gr, w ten sposób każde z nas zarobi po 10 gr na jajku Cool
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 11:50 Pon 11 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek napisał:
pozdrawiam

Tja... a świstaka co zawija jaja w sreberka posiadasz?
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 10:37 Pon 11 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozdrawiam
Powrót do góry
awa

PostWysłany: 11:36 Czw 7 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak wracjąc do tematu:
po ile teraz sprzedajecie jaja zakontraktowane, a po ile na wolnym rynku?

u nas na kontrakcie 65 gr Confused
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 20:20 Wto 5 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Alozie albo nie zaglądasz na forum, albo przyznałeś mi ”po cichu” racje. Pozdrawiam Ciebie – drogi Kolego.
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 22:11 Pon 28 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AWA masz rację, że musiałbym mieć wyjątkowy rzut, żeby jakoś godziwie zarobić. I doskonale się z Tobą zgodzę, że niektórzy przeinwestowali i teraz nie wyrabiają ze spłatą kredytów. Myślę, że w takiej nieszczęsnej sytuacji jest Jola 1 bo sama pisała, że najchętniej wycofałaby się z tej produkcji, ale ma zobowiązania bankowe.
Drogi Alojzie wiesz chomiki albo inne zabawki dla dzieci nie interesują mnie za bardzo, ale jeśli to taki dobry interes to może Ty na „małym odcineczku” rozkręcisz hodowle chomików, a swoim zaangażowaniem w udzieleniu mi kilku wskazówek dotyczących prowadzenia hodowli jesteś wprost aż nadto wylewny. Jednak prawdą jest (oczywiście zdarzają się wyjątki, i oby ich było jak najwięcej), że hodowcy nie chcą się dzielić informacjami na temat hodowli.
Alojz myślę jednak, że z moją ”OGROMNĄ MOCĄ PREZEROBOWĄ” nie będę miał dużych problemów odstawianiem jaj do wylęgarni, Małą hodowlę czyli ok. 4500szt łatwiej jest dopilnować i można uzyskać epsze wyniki niż wielcy hodowcy. Nie ubliżając oczywiście Twojej zapewne największej hodowli w Polsce. Wiesz wolę „jeść małą łyżką”, bo w razie czego z niej mniej się wylewa.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 15:28 Czw 24 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek napisał:
Alojz, dlaczego sądzisz, że nie zarobisz ma moich ”eksperymentach”?
W czym ma zaszkodzić Tobie moja przyszła hodowla????
Moim zdaniem nauka polega na pytaniu się i rozmowie z wieloma ludźmi, a nie tylko ograniczanie się do dwóch, trzech kolegów, dlatego też postanowiłem zdobyć trochę wiedzy na forum.
Pozdrowienia dla Ciebie Alojz i bądź spokojny, nie mam aspiracji być takim potentatem by zaszkodzić Twojej hodowli.
marek marek.Przejmujac malutki obiekcik po rodzicach najprawdopodobniej zginiesz na konsolidującym się rynku w niedługim czasie.Skończyły się czasy małych kurniczków.Teraz przyszłość mają duże fermy.Rynek pokazuje co się dzieje z naszym rozdrobnionym rolnictwem.A z taką powierzchnią lepiej zająć się hodowlą chomików czy innych zabawek dla dzieci./bo to jest ta skala -/A może nie idż na siłę w niepewne interesy w niepewnych czasach ,lepiej poszukaj sobie jakiejś roboty.
Powrót do góry
awa

PostWysłany: 21:55 Sro 23 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek

Na 4500 kur nie zarobisz godziwych pieniędzy, chyba że trafiłby się wyjątkowy rzut, ale to jak już napisano loteria... Wink
Zysk na jednym jajku bywa bardzo niski (kilka groszy) i tylko przy większej skali produkcji można na tym jakoś wyjść. Inna sprawa że niektórzy się przeinwestowali i nie wyrabiają ze spłatą kredytów, bo sytuacja ogólnie jest niezawesoła ze względu na cenę paszy.
Jaką obsadę liczyłeś w swoim kurniku na 1 m2? Wydaje mi się że kur powinno wejść więcej niż gęsi.

Pozdrawiam
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 21:18 Sro 23 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alojz, dlaczego sądzisz, że nie zarobisz ma moich ”eksperymentach”?
W czym ma zaszkodzić Tobie moja przyszła hodowla????
Moim zdaniem nauka polega na pytaniu się i rozmowie z wieloma ludźmi, a nie tylko ograniczanie się do dwóch, trzech kolegów, dlatego też postanowiłem zdobyć trochę wiedzy na forum.
Pozdrowienia dla Ciebie Alojz i bądź spokojny, nie mam aspiracji być takim potentatem by zaszkodzić Twojej hodowli.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 19:24 Sro 23 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek!Jeśli masz propozycję współpracy z dwoma wylęgarniami,jeśli masz kolegów w branży,jeśli masz konkretny obiekt,jeśli wiesz ,że podpowiedzi ludzi z forum są nierzetelne-to po jakiego grzyba nas wszystkich wypuszczasz i zadajesz głupie pytania w infantylnym stylu.Przecież ty już wszystko wiesz! A jeśli jesteś sobą ,to styl w jakim rozpoczynasz biznes wróży niechybnie kłopoty,a my przy okazji twoich eksperymentów znowu nie zarobimy.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:53 Sro 23 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całe drobiarstwo przez ostatnie lata poza małymi odbiciami które pozwalają na pozytywniejsze myślenie ( przełom2006/2007 wyłączając ptasią grypę ) to wielka wymuszona filantropia ze strony hodowców na rzecz niewidzialnej ręki "wolnego"rynku, ja tylko przedstawiłam ci marek marek obecną sytuację a decyzja należy do ciebie, niektórych z nas do produkcji zmuszają kredyty inwestycyjne które trzeba spłacać a banki chcą widzieć na kontach obroty i nie interesuje ich czy hodowca zarabia czy tylko mieli wirualne pieniądze.pozdrawiam
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 20:21 Wto 22 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak mam wam pomóc?
A jeśli chodzi o zbyt w moim przypadku to będzie zapewniony, bo mam propozycje podpisania kontraktu na sprzedaż z 2 wylęgarniami.
Ja tylko zestawiłem cenę podaną przez Jole 1 i wychodzi na to, wnioskując na cenach podanych przez Koleżankę, że należy dołożyć. Z tego, co ja się wiem rozmawiając z Kolegami; to pod warunkiem prowadzenia dobrej hodowli można uzyskać satysfakcjonujący dochód. Bo w przeciwnym razie Wy wszyscy musicie być ”filantropami” a nawet bardziej, bo wychodzi na to, że pracujecie za darmo i jeszcze dokładacie do interesu. Z tego forum tylko „Rysiu Ochocki” napisał – „Błąd w obliczeniach, literówka, czy chcesz kolegę zniechęcić?” i jestem mu wdzięczny za to, że „podniósł mnie na duchu” , bo np. „Alojz” – „Ekonomia Polityczna Kapitalizmu. Myślę,że od tej pozycji powinieneś zacząć. Bo jeśli wiesz, że koszt produkcji jest 1.05 zł. a cena ja produkt, jajko wynosi 0,65 zł. to w co ty dalej brniesz.” Czyli racjonalnie rzecz ujmując trzeba być –przepraszam za wyrażenie – idiotom żeby zajmować się tą gałęzią drobiarstwa. To jak to jest, że Wy produkujecie i z każdym jajkiem tracicie 0,40gr???? Nie podajecie „specjalnie” takiemu „młodemu” jak ja takich informacji, żeby mnie zniechęcić?
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 19:33 Wto 22 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Jaka jest aktulana cena jaj wylegowych np ross czy cobb? na kontraktacji i wolnym rynku ?
Jest zbyt na jajka wylegowe? jak sytuacja w Polsce?
Z góry dziękuje
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 11:20 Wto 22 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekonomia Polityczna Kapitalizmu.Myslę ,że od tej pozycji powinieneś zacząć.Bo jeśli wiesz że koszt produkcji jest 1.05 zł. a cena ja produkt ,jajko wynosi 0,65 zł.to w co ty dalej brniesz.Chyba że jesteś psem ogrodnika./przepraszam za określenie/
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 11:20 Wto 22 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek marek napisał:
Jeśli chodzi o hodowle to znam się z wieloma ludźmi z tejże branży. Ze zbytem tez nie będzie problemu.

Więc marku marku marku Ty nam teraz pomóż. Chcemy sprzedać.
Dokadamy 40 gr /jajo , czyli ok 0,3mln/rzut/1000m2.
Bo to są jakieś jaja, nie tylko wylęgowe. Very Happy
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 21:24 Pon 21 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wam Koleżanki i Koledzy za wyczerpujące odpowiedzi. Jeśli chodzi o hodowle to znam się z wieloma ludźmi z tejże branży. Ze zbytem tez nie będzie problemu. Tylko zastanawiające jest jedno, jeżeli koszt produkcji wynosi 1,05zł, a za jajko płacą 0,65-0,68zł, to jaka w tym logika? Czy Koleżanka Jola 1 nie przeliczyła tego wszystkiego zbyt bardzo.
Mam jeszcze jedno pytanie czy Wszyscy bazujecie na „instrukcjach” rossa czy hubbarda czy możecie polecić jakąś literaturę. Pozdrawiam Marek.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 20:30 Pon 21 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym przy odchowie szalenie istotna jest pasza.O wiele bardziej istotna niż przy brojlerze.Może poprawić wynik nawet do 15%.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 17 z 20

Skocz do: