Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

YoYo dużo prawdy napisał! ja też jestem za tym by cena była stabilna! niech to nawet będzie 1zł za jajo ale wszędzie a nie tak jak teraz że markiety mają taniej niż my płacimy ale tak będzie do póki jest nagonka na jajo. przyślę za chwillę zapytanie których ma kilka dziennie na poczcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwany towar : BUłGARSKA FIRMA KUPI JAJA KURZE

Rodzaj : PRODUKCJA EXPORT Ilosc :

Termin wyszukania : 14 dni

Szczegolowy opis : Bułgarska firma kupi jaja kurze.

Kraj : BULGARIA

Miejscowosc :

Teren : CALA POLSKA

resztę danych skasowałem, ale takich nowych zapytań mam kilka dziennie. z dwoma współpracuje. adres strony też skasowałem oczywiście ale jeśli jakiś producęt jest zainteresowany mogę dać kontaky oczywiście przez moją pakownie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dzwonili, jak chcecie dam namiary firma z Koszalina szuka milion jaj tygodniowo. Podobno nieważna cena, żeby tylko jajo było. Mogę wysłać nr telefonu na priva jak ktoś chce. Ja nie dam rady ich obsłużyć zwłaszcza przed świętami

Co do ceny jaj to męczą mnie już te podwyżki mogłoby się już wszystko ustabilizować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy chce teraz miliony i nawet za gotówkę a kura nie maszyna i niesie jedno jajo jak niosła:) na tym wszystkim zarobią tylko złodzieje w białych rękawiczkach (wiecie o kim piszę) a Wy producęci odrobicie trochę strat ze wcześniejszych lat, a my pośrednicy ponażekamy i część wypadnie i wszystko wróci do normy za kilka miesięcy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak są ludzie co mają jaja na stanie i podejmują się takiej współpracy. już miałem dwie oferty:) skąd macie te jaja po takich cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yoyo spada cena i ciśnienie,że może w końcu uda się handlarzom zarobić.Każdy ma swoje 5 minut....raz na wozie raz pod wozem.Nie chcesz wzrostów,ale chcesz stabilizacji cen ok,ale nie na takim poziomie jak teraz.

ps.faktycznie może cena nie spadła,może jest stabilna, a może poprostu ja przepłacałam tego nie wiem,każdy płaci inaczej.Dzisiaj M 0,46 netto.Pozdrawiam Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księżna że zapytam a jaką wagę ma ta M? ja przeważnie kupuję 1A, 1B, 2A, bo tak sortują kurniki a L robię z 1A i 1B i trzyma dolną wagę czyli 0,66gr itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Yoyo spada cena i ciśnienie,że może w końcu uda się handlarzom zarobić.Każdy ma swoje 5 minut....raz na wozie raz pod wozem.Nie chcesz wzrostów,ale chcesz stabilizacji cen ok,ale nie na takim poziomie jak teraz.

[...]

Dlaczego nie na takim poziomie ?

"... w końcu uda się handlarzom zarobić" ? Wytłumacz to proszę, bo nie bardzo rozumiem. Ja, jako producent, pomimo dosyć wysokich cen, nie zarobiłem jeszcze ani złotówki. Póki co, cały dochód idzie na obsługę długu i spłatę kredytu za klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. Dziekuję już nie wiem komu , że na kredyty starcza. Jestem producentem i wierzcie mi nie jest łatwo nawet przy takich cenach. Fajnie jest policzyć dochód jak ktoś nie ma kosztóe. Wychodzą wtedy miliony , no ale niiestety te koszty są i trzeba je wziąć pod uwagę niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to, nie jest łatwo? Skoro III kosztuje w granicach 37 gr netto czyli grubo powyżej kosztów produkcji. Ja rozumiem, że ostatnie 1,5 roku nie było łatwe dla producentów ale to co jest teraz to istne eldorado. Kol. Kogut chciałbyś już po 3 miesiącach pospłacać długi i klatki? Do tej pory myślałem że klatki amortyzuje się przez 10 lat a nie przez kwartał.... Bez urazy, ale producenci którzy narzekają w tym okresie powinni najzwyczajniej się wstydzić, bo lepiej już nie będzie...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bolec - czego oczekujesz?? Uważasz że w tej sytuacji przyjedziesz po towar a producent ci powie : " weź masz tu kolunio za 20 gr bo ku..wa nie mam gdzie już kasiory trzymać tyle tego szajsu zostaje w kieszeni" - teraz byś chciał dzielić zyski sprawiedliwie, a jak dzieliłeś rok temu? Wygląda to tak że masz straszny ścisk że ktoś inny zarabia pieniądze a nie ty - ale to nie jest wina tego kogoś. Obsadź stado - nawet na ściółce , kurniki są tylko trzeba poszukać, zrób kalkulacje przy tych cenach co są dzisiaj - a zobaczysz jaki to złoty interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak to, nie jest łatwo? Skoro III kosztuje w granicach 37 gr netto czyli grubo powyżej kosztów produkcji. Ja rozumiem, że ostatnie 1,5 roku nie było łatwe dla producentów ale to co jest teraz to istne eldorado. Kol. Kogut chciałbyś już po 3 miesiącach pospłacać długi i klatki? Do tej pory myślałem że klatki amortyzuje się przez 10 lat a nie przez kwartał.... Bez urazy, ale producenci którzy narzekają w tym okresie powinni najzwyczajniej się wstydzić, bo lepiej już nie będzie...

Pozdrawiam

Nikt nie narzeka. No, może poza kilkoma handlarzami, o czym pisał Yoyo kilka postów niżej. Sam napisałeś, że długów i klatek nie da się spłacić po kilku raptem tygodniach lepszej ceny. I ja właśnie o tym napisałem. Wszyscy liczą, ile to teraz zarabiają drobiarze. A ja odpowiadam, że ja nie zarobiłem nic. Ba..., ja nie odrobiłem jeszcze nawet strat z tamtego roku. O spłacie klatek nie piszę, bo to faktycznie inwestycja na lata. Jeśli jednak jajko ma znowu kosztować w granicach 25-30gr., to przy dzisiejszych kosztach produkcji nie spłaci się ona nigdy. A poniżej tej ceny, zamiast zysków, inwestycja ta przynosić będzie straty.

Pytam więc ponownie Panią Księżniczkę, co jest złego w obecnym poziomie cen ? I o co chodzi z tym, że handlarzom "nie udaje się zarobić" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest post kolegi/koleżanki Księżniczka z 15 września 2011 :

 

Jeszcze trochę i zejście na sklepach spadnie, co wtedy? W marketach klienci będą kupować taniej niż my, a dzieli nas tylko parę groszy różnicy jakieś 5 w porównaniu np.z Biedronką!

 

i powiedzcie sami - o czym my tu KUR.. WA dyskutujemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie spada,ładnie, a co niektórzy twierdzą, że jaja brakuje, cóż za paradoks.

Ale, że co spada ? Zamówienia na przyszły tydzień w takiej ilości, że zastanawiam się czy nie podnieść ceny chociaż osobiście jestem za tym, żeby cena już się ustabilizowała na obecnym poziomi. Kolejne podwyżki nie są już potrzebne. Po zamówieniach widzę jednak, że szok cenowy już chyba minął i przed samymi świętami może być naprawdę krucho z towarem.

 

P.S.

Przejrzałem forum wstecz i widzę, że są tu tacy, dla których jak nie rośnie, to znaczy że spada. Dla nich słowo stabilizacja nie istnieje. I to przy każdym poziomie cen. Nie ważne czy to 50 gr. czy 20 gr. zawsze to samo. Jeszcze wzrost cen dobrze się nie zatrzymał a Pan (Pani) biedronka, księżniczka i kilku innych forumowiczów, już tupiąc przebierają nóżkami i krzyczą, że im coś spada.

Ludzie, co z Wami ? Ja jestem za tym, żeby ceny w końcu się ustabilizowały. Nie jestem zwolennikiem dalszych wzrostów (chociaż jestem producentem) ale i nie chciałbym żeby ceny szły w dół. Stabilizacja jest dobra dla wszystkich.

Analizując jednak to co dzieje się na rynku, wcale nie jestem pewien, czy to już koniec wzrostów cen. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli w tym roku jeszcze jedną falę podwyżek.

Yoyo, święta racja ! Jak widać po ostatnim cytacie przytoczonym przez kolegę Kaliszef, dla niektórych żaden poziom cen nie będzie satysfakcjonujący i zawsze będzie za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem producentem i wierzcie mi nie jest łatwo nawet przy takich cenach.

 

To już jest parodia .Każdy z pośredników ma kontakt z producentami wiec po co pisać takie bzdury.Czy wam się dogodzi jak będzie jajko po zlotowce ??????????

Ja chętnie zaakceptuje stabilizacje ceny miedzy 30 ,a 40 groszy.

 

Trochę złośliwie wcześniej napisałem ze na sile chcecie nam wmówić jak wam źle ale widzę ze nic się nie pomyliłem ,a na temat "jest cenaniemaceny" nie będę się wypowiadał bo jego zdanie tu jest znane .Wyeliminować pośredników bez znaczenia czy to cena czy wywieszać bo jedynie tak można odczytać jego posty.

 

I jeszcze jedno ,o której klatce piszecie ? tej używanej co kupiliście wcześniej zwiększając produkcje i doprowadzając do śmiesznej ceny na własne życzenie ??

Piszecie ze export dobrze płaci ,przemysł płaci. ok niech płaca i będą płacić jeśli widza w tym interes tylko gdzie oni są jak wam się magazyny zapełniają?

 

Tak samo my potrzebujemy stałych dostawców jak wy lojalnych odbiorców na dobre i na złe

 

Sa producenci przed którymi chylę czoło (nawet na tym forum ) bo widza nas nie tylko jak oni nas potrzebują ale tez w sytuacji takiej jaka jest w tej chwili i potrafią docenić paroletnia współprace.

 

A co do świat to założę się ze większość co liczy na zwiększone obroty się przejedzie (detal ) jedynie produkcja weźmie więcej .

Dostawy do sklepu to żaden problem ale on to musi sprzedać i zęby nie było tak ze będzie sprzedawał jajko świąteczne na początku maja .

Część z was napisze BZDURY może , poczekamy zobaczymy .

 

Płaciłem 1A 0,50 i standard co 2 grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoyo, święta racja ! Jak widać po ostatnim cytacie przytoczonym przez kolegę Kaliszef, dla niektórych żaden poziom cen nie będzie satysfakcjonujący i zawsze będzie za drogo.

 

G.Kogut ,Yoyo i inni producenci ,a jaka was stała cena interesuje ?W jakich widełkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Jestem producentem i wierzcie mi nie jest łatwo nawet przy takich cenach.

 

Cytat:

To już jest parodia .Każdy z pośredników ma kontakt z producentami wiec po co pisać takie bzdury.Czy wam się dogodzi jak będzie jajko po zlotowce ??????????

Ja chętnie zaakceptuje stabilizacje ceny miedzy 30 ,a 40 groszy.

 

Trochę złośliwie wcześniej napisałem ze na sile chcecie nam wmówić jak wam źle ale widzę ze nic się nie pomyliłem ,a na temat "jest cenaniemaceny" nie będę się wypowiadał bo jego zdanie tu jest znane .Wyeliminować pośredników bez znaczenia czy to cena czy wywieszać bo jedynie tak można odczytać jego posty.

 

I jeszcze jedno ,o której klatce piszecie ? tej używanej co kupiliście wcześniej zwiększając produkcje i doprowadzając do śmiesznej ceny na własne życzenie ??

 

Cytujesz mnie, bzdur nie piszę bo wiem jak jest.

Tak piszę o tej starej klatce, którą jeszcze spłacam.

Produkcji nie zwiększyłem przeszedłem z dwóch kurników na ściółce na jeden w klatce. Przy takiej samej liczbie kur ograniczyłem koszty związane z obsługą drugiego kurnika.

Nie należę do grona osób, które zwiększając produkcję doprowadziły do śmiesznej ceny.

Nie można wszystkich producentów wrzucić do jednego wora !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Jestem producentem i wierzcie mi nie jest łatwo nawet przy takich cenach.

 

Cytat:

To już jest parodia .Każdy z pośredników ma kontakt z producentami wiec po co pisać takie bzdury.Czy wam się dogodzi jak będzie jajko po zlotowce ??????????

Ja chętnie zaakceptuje stabilizacje ceny miedzy 30 ,a 40 groszy.

 

Trochę złośliwie wcześniej napisałem ze na sile chcecie nam wmówić jak wam źle ale widzę ze nic się nie pomyliłem ,a na temat "jest cenaniemaceny" nie będę się wypowiadał bo jego zdanie tu jest znane .Wyeliminować pośredników bez znaczenia czy to cena czy wywieszać bo jedynie tak można odczytać jego posty.

 

I jeszcze jedno ,o której klatce piszecie ? tej używanej co kupiliście wcześniej zwiększając produkcje i doprowadzając do śmiesznej ceny na własne życzenie ??

 

Do kolegi PROMIXA :

 

Cytujesz mnie, bzdur nie piszę bo wiem jak jest.

Tak piszę o tej starej klatce, którą jeszcze spłacam.

Produkcji nie zwiększyłem przeszedłem z dwóch kurników na ściółce na jeden w klatce. Przy takiej samej liczbie kur ograniczyłem koszty związane z obsługą drugiego kurnika.

Nie należę do grona osób, które zwiększając produkcję doprowadziły do śmiesznej ceny.

Nie można wszystkich producentów wrzucić do jednego wora !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończcie już z tymi dąsami , kto komu przygadał ,jak zarabia itp. bo sie czytać nie chce ! Jest na ten czas b.dobra cena i oby zbyt mocno nie poleciało do dołu a bedzie ok. Natomiast straszenie sie Swietami(0.70-1zł za jajo hahaha...komu to potrzebne ?? ), jest bez sensu kompletnie, wiemy doskonale ze TE Swieta szału z jajem nigdy nie robiły ...Ceny u nas bez zmian 1A-0.50-0.52 itd. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

News. Jajo 1b - 41 gr. Z Turcji!!! Już w Polsce A ktoś pisał, że Unia nie pozwoli na wejście jaj spoza UE. Holandia również szykuje ofensywę.Tańszą od rodzimych hodowców.

 

A ceny spadają, bo dla jaj nastąpił magiczny okres. W sklepach stoją jak zaczarowane

 

Selgros - aktualna gazetka L-50 gr brutto, wykupywana na pniu.

 

 

 

miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferma1

 

Masz racje nigdy wszystkich do jednego wora.

 

Chyba zgodzicie się ze mną ze jak poczytamy 30 stron do tylu to właściwie piszemy cały czas to samo po za sporadycznymi nowinkami .Po kilku butelkach i tak byśmy wszyscy doszli do porozumienia bo kto logicznie myśli wie ze jedna strona jest uzależniona od drugiej przynajmniej w jakiejś części .

Wiosna na dworze wiec wyciągać grila ,piwo w łapki i trochę się zestresować bo

ile można o jajku gadać, co innego się nimi bawić ,a jeszcze jak ktoś to robi........ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaczyna się jazda.........................

pozdrawiam wszystkich co pluli na stałych odbiorców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...