Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.ja jestem z grupy kieleckiej,oddaje tyton do PMP w Kazimierzy Wielkiej,dzisiaj byłem w stacji wykupu,rozmawiałem z kierownikiem ,mówił ze będą dopłaty w barleju do 1i2,mają byc odnowa 4 klasy,były dwie,cen jeszcze nie zna ,dopiero od 1 marca mają rozmawiac z firmą,mysle ze z cen ostro zjadą,musimy byc dobrej mysli,jeszcze jedno,będą sprawdzac kto ile oddał tytoniu,z 4 lat czy sie wywiązywał z kontraktacji,wszystko mają zapisane w komputerze kto ile oddał czy sprzedał na lewo. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro odstawiam tytoń do nielisza .może będę wiedział więcej co i jak w nowym sezonie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM,DZIS ROZMAWIAŁEM Z NASZYM DELEGATEM I MÓWIŁ ZE BĘDĄ CIECIA TYTONIU O 30 PROCENT,JAK U WAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak u nas tez mają być ciecia o 30 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.te cięcia to cenowo czy wagowo mają być ? rozumiem ,że jesteście z pmp? u mnie z ftk narazie cisza maja być zebrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miało się wszystko wyjasnic odnosnie cen i kontraktacji,tak nam mówił delegat,dali dopłaty,zmniejszają kilogramy,uprawa ciemnego tytoniu nie ma przyszłosci,trzeba zmienic chyba profil uprawy jesli tak będzie dalej w tamtym roku cięcia o 30 procent w tym to samo,sprowadzają tyton z zagranicy,unia tez dokłada do tego ręke,jak się dowiem cos nowego napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich plantatorów tytoniu!ja sadzę wirginieVRG5 i burley ale nasion jeszcze nie dostaliśmy, mam od znajomego trochę nasion burleja ale odmiany doswiadczalne i nijak nie wiem czy siać czy nie.Moze słyszeliście coś o tych odmianach?BHN3/10 BHN4/6 BHN3/6???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.kontraktujecie juz w nowym sezonie ? u mnie w ftk jeszcze cicho sza mają być zebrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś to forum wymarłe czy co!!!widocznie plantatorzy tytoniu ostro sadzą tytoń w polach!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.widać że plantatorzy tytoń sadzą,oczywiście ten kto się na to zdecydował/podpisał umowę/.jestem z ftk .ceny to 6,70 za 1i 5,80 za 2.mam pytanie może ktoś coś będzie wiedział?podobno ftk ma jakieś kłopoty z płaceniem.minął termin zapłaty po aneksie do umowy 60 dni i jeszcze nie zapłacili.zmienili /założyli nowa grupę producentów o nowej nazwie oby nie był to zły znak dla tych co jeszcze nie zaplacili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!jakoś tutaj nikt nie zagląda a w polu w tytoniu marnie,wciornastek atakuje na całego, w burleyu nie będzie prawie co zebrać a w Virgini wmiarę a jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Virginią nie lepiej na dzień dzisiejszy z 50% planacji 2ha zainfekowanej na innyc polach w pow. kazimierskim podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam burleya stan plantacji więcej niż zadawalający.wciorniastek jest ale tylko pojedyńcze rośliny.pryskałem co tydzień.widziałem virginie w okolicach krasnobrodu niezbyt duże i bez wciorniastka.należę do ftk .jak wygląda rozliczenie za surowiec z ftk u innych plantatorów.mi część zapłacili.okolice zamościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam poważny problem

Czym zwalczyć mozaikę lucerny w virgini?

Bardzo proszę o pomoc bo 2 ha tytoniu pójdzie w piach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.mam burleya stan plantacji więcej niż zadawalający.wciorniastek jest ale tylko pojedyńcze rośliny.pryskałem co tydzień.widziałem virginie w okolicach krasnobrodu niezbyt duże i bez wciorniastka.należę do ftk .jak wygląda rozliczenie za surowiec z ftk u innych plantatorów.mi część zapłacili.okolice zamościa

tu coś o zakładach Ftk http://www.portalspozywczy.pl/inne/papierosy/wiadomosci/biosyntec-postawi-zaklady-tytoniowe-w-lublinie-w-stan-upadlosci,71586.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich plantatorów jesteśmy firmą zajmującą się skupem i sprzedażą tytoniu kupimy każdą ilość w najlepszej cenie zainteresowanych zapraszamy do współpracy tel. 600 600 306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dopłaty do tytoniu dopłata oczywiście niezwiązana tzw. Decoupling burley 4.10 zł

virginia 5.86zł

ciemny4.10zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata pózniej

 

– płatność uzupełniająca do tytoniu (płatność niezwiązana z produkcją) – 4,53 zł/kg tytoniu jasnego z grupy odmian Virginia oraz 3,18 zł/kg tytoniu jasnego odmian typu Burley, tytoniu ciemnego suszonego powietrzem oraz tytoniu ciemnego suszonego powietrzem z możliwością dosuszenia i wędzenia;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...