Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Codziennie rano staraj się czytać listę najbogatszych. Jeśli cię na niej nie ma, idź do pracy.

 

ZNAM GOSCIA KTORY JEST W 100 NAJBOGATSZYCH GOSCI W POLSCE I PRACUJE ZA TRZECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiają handlarz z LEHORYM:

- Wiesz, przez ten kryzys, to nie mogę spać, wiercę się całą noc, ale z nerwów nie daję rady zasnąć.

- A ja śpię jak niemowlę...

- No co Ty, naprawdę?! Jak to, jak niemowlę?!

- No po prostu, całą noc ryczę, a nad ranem sram w gacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZNAM GOSCIA KTORY JEST W 100 NAJBOGATSZYCH GOSCI W POLSCE I PRACUJE ZA TRZECH

 

Chyba nie mówisz o mnie

ps.

Pisze ktoś znany lecz nie podpisany.

Jeśli zgadniesz kto to taki, to dostaniesz dwa buziaki,

jeśli zgadniesz ze to ja to dostaniesz jeszcze dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem 0.8 gr. taniej niż od stałego producenta, któremu w niby ciężkich czasach płaciłem kilka groszy więcej. Od dzisiaj olewam stałych producentów i jade gdzie taniej. Mam nadzieje że zrobicie tak samo bo to nie handlarze to hieny tylko producenci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak. jest jajo tańsze do kupienia ale ono śmierdzi, bo ktoś liczył na 1 zł a teraz je sprzedaje za 0,40gr. kupujcie zbuki a klijęt sam do mnie przyjdzie jak jesteście prawdziwymi pośrednikami, to powinniście rozpoznac jajo spleśniałe lub skorupę szarą! cena spadła żeczywiście ale o 1, 2 grosze , a nie o 10gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pośrednikiem , ale lubię prawdę.... i zaprzeczam koledze Firendż ,że w Niemczech na giełdzie Wesser Ems jest "L" po 40 gr. - to celowe wprowadzanie w błąd , owszem potaniało ale nie do 40 gr ! - mam wgląd w notowania i proszę o niewypisywanie bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj kupiłem 0.8 gr. taniej niż od stałego producenta, któremu w niby ciężkich czasach płaciłem kilka groszy więcej. Od dzisiaj olewam stałych producentów i jade gdzie taniej. Mam nadzieje że zrobicie tak samo bo to nie handlarze to hieny tylko producenci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ręce opadają, jak się czyta takie wpisy. Tak tak, jedź gdzie taniej. A jak już się skończą tanie jajka u Tego, co je teraz puszcza kilka groszy taniej, to znowu zostaniesz bez towaru albo będziesz płacił kilka groszy drożej.

Na takich, co skaczą z fermy na fermę w poszukiwaniu taniego jajka mówią skoczki lub hieny. Powodzenia w handlu tanim jajkiem

 

P.S.

Te niby mega obniżki to bujda na resorach. Jest kilka ferm, które zebrały towar w nadziei, że przed świętami sprzedadzą go po złotówce (głupota) i teraz wietrzą magazyny z tych zapasów. Korekta ceny po świętach być może będzie ale to wcale nie jest w obecnej sytuacji takie oczywiste bo na fermach znowu robią się pustki. W drugiej połowie maja może znów brakować towaru na rynku. Wiem, wiem- zaraz mnie tu co "mądrzejsi" od proroków zaczną wyzywać.

U nas ceny stabilne. Na sklepach i w detalu od poniedziałku podnoszę znowu o 2 grosze. W hurcie nie opuściłem ani grosza.

 

Szanowni producenci. Szanować uczciwych i stałych klientów. Skoczków kroić ile wlezie. Jeśli ma zabraknąć towaru to dla skoczka hieny- nawet jeśli płaci 5 groszy drożej od stałego klienta.

 

I jeszcze jedno. Pamiętajcie, że : Mniejsza produkcja= większe zyski .

To taka mantra

 

Pozdrawiam

Yoyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawy rynek po 10 kwietnia:) Siecówka już szacuje zakupy na tydzień 14. Czy ludzie ruszą do sklepów, czy kupić więcej czy może obciąć dostawcą potwiedzone ilości. Tak czy inaczej wychodzi na to,że jaja zostanie więc po świetach ruszą przetwórnie, które w Polsce płacą już 5 zł, nie lepiej u naszych sąsiadów cena ok 5 do 5.20, gdzie dalej troszkę lepiej ale koszty transporu wyższe. Nadchodzący tydzień może trochę wskarze kierunek cen, jeżeli konsumpcja zje więcej to te zapasy, o których mowa troche zniweluje. Tyle,że producenci w obawie o rynek zbytu po świetach juz potwierdzali przetwórnią w Europie sporą cześć swojej produkcji. Do tego jak pisano sporo kur zostało już wywiezionych i jest na bierząco wypychanych do ubojni. Cena nam leci ale ile tych jaj po świetach mamy juz sprzedanych, jak zmniejszy sie obsada kurników zadecyduje czy dalej się obniży czy na chwile ustabilizuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale każdy widzę unika wpisania aktualnych cen i to dotyczmy producentów jak i pośredników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustaloną cenę na dostawę 1A 0,47 i co 2 grosze .Z taką cena wyszedł producent i jak widzę to taka średnia cena na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bo bez znaczenie jak była zawsze cena nigdy nie dostałem nic w promocji :( żeby choć paletę czy 2 dostać taniej .Niby nic , a cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien do swiat a jajo leci , to dopiero poczatek mysle ze jeszcze jakies 10 gr spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Znowu kur.wa ten "prorok", a tak spokojnie było, jak cena szła do góry to sie nie odzywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie chwlę, ale 1B sprzedałem po 0,51 gr netto. Mój nowy dostawca miał gest przedświąteczny. Fajnie co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M-0,47

L -0,49

 

tak płace od dłuzszego czasu

ale czytajac forum zastanawiam sie nad jednym ,podam na przykładzie kol.księzniczki

 

kupiła jaja dnia 22.03 ,26.03 , i 31.03 przynajmniej o tym powiadomiła nas na forum i teraz zagadka czy sa to ilosci koszykowe czy hurtowe , bo jezeli hurtowe to znaczy , ze towar schodzi i dlaczego w takim razie producent schodzi z ceny ??

( mój nie schodzi bo widzi , ze ruch jest)

druga mozliwosc to , ze wiadomosci podawane na forum sa kłamstwem , ale czemu ma to słuzyć ???

 

i powiem szczerze , jezeli mam komus wierzyc na tym forum to temu panu który ma odwage wystepowac pod własnym nazwiskiem , i nie jest to włazidupstwo , bo osobiscie p.leszkiewicza nie znam .

czasami tez wole poczytac wygłupy kol.jajczarka

co dziwne cena na giełdach stoi albo idzie do góry a na forum leci na dół

dodatkowym sygnałem jest brak jakichkolwiek promocji jajecznych na sklepach wielkopowierzchniowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o markety to cena stoi w miejscu to masz rację, polo M 10 6.99.Dla handlarzy na ten moment to korzystna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup dziś

0-0,55

s-0,50

1a-0,46

1b-0,44

2a-0,42

ceny brutto za gotówkę jajo z produkcji od Cz.

najwięcej wołał 0,56 za 1a a więc jajo potaniało o 10 gr na sorcie i 8 gr. na dużych sortach ...........................

rokowania jakie podaje producent to mówi że za 0,30 gr. też będzie dobrze zarabiał ............ no to można sobie odpowiedzieć jakie mogą być ceny do końca kwietnia ..........

Ja nie wiem ale wiem że litości nie będzie ................ trzeba oDebra1ć to co zabrali...........

pozdrawiam i życzę udanego handlu ..........

odezwę się w poniedziałek

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ale wiem że litości nie będzie ................ trzeba oDebra1ć to co zabrali...........

 

co ci kto zabrał - zysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...