Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:53 Pią 5 Cze 2020


Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 327, 328, 329 ... 1380, 1381, 1382  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 846

PostWysłany: 11:12 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukaszsz napisał:
Przepraszam za błąd z GR =RGAMAMI a tak na logikę to nawet nie myślałem że można tak to zinterpretować...

To nie interpretacja tylko racja. To są skróty i symbole ustalone odgórnie, nie przez handlarzy. Logika tu nie ma znaczenia. Potrzebna tylko i wyłącznie wiedza na poziomie szkoły podstawowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
greg3636



Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 84

PostWysłany: 11:05 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L 28 a M po 26 zakup ilość tirowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1091

PostWysłany: 08:20 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie , jak tam ceny jaj bo od rana tylko telefony ile w tym tygodniu opuszczę Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 6376

PostWysłany: 02:20 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(słowo zostało usunięte) ręce opadają jak sie to czyta Rolling Eyes Twisted Evil
- chłopie nie opowiadaj nam pie.dół, tylko pisz na temat (cena jaj) Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukaszsz



Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Mazowsze -A2

PostWysłany: 00:44 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dla jasności bo może ktoś źle zrozumieć 23gr i 28gr to koszty samej paszy ja u siebie tak to wycenilem ale trzeba pamiętać o innych kosztach które radykalnie podnoszą cenę jaj 1Pl 2Pl czy OPL. My maluczcy więcej wydamy stosunkowo w przeliczeniu na jajko na : prąd, obsługę czy logistykę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Łukaszsz



Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Mazowsze -A2

PostWysłany: 00:29 Pon 9 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Łukaszsz napisał:
Kto podejmie się ponieść koszty droższe paszy o około 100 zł by zapewnic Zielonke w paszy. Przy 1Pl bo dla Eko OPL to Pasza zaczyna się od 2.5 tyś za tonę i to słaba nie mylić z wolnym od GMO bo to akurat wyjdzie nieco taniej

toś pojechał Wink. Koszt zrobienia 18 bez zielonki to 1000zł/t z groszami, susz kosztuje też około 1000zł/t. To z kąt taka cena. Czyżby aż takie przepałowe te kury były? Nawet podliczając że jedzą tonę paszy+10%(zielonki czy warzyw) to za nic nie wyjdzie 2,5tys/t, a i kura się prędzej od takiego dobrobytu usra. Tyle to kosztuje premix witaminowy, którego się dodaje 2-5% max. A może ta pasza to kupowana w pobliskim sklepiku (też przerabiałem kilka lat temu, ale koncentrat; w sklepiku co najmniej +30% więcej, a i gotowe pasze są raczej kiepskie) lub paszarnia robi złoty interes.
Łukaszsz napisał:
Realne koszty produkcji to w okolicy 32gr za porządnie wygladajace i smakujace jajo
też raczej nieprawda przy produkcji przemysłowej (nawet dla "1", "0" to inna sprawa, ale i tutaj koszty nie są dużo większe), no chyba że mówimy o produkcji hobbistycznej, lub wliczamy obsługę zadłużenia w bankach.

Do jednego muszę się zgodzić, ceny dla odbiorców hurtowych powinny pójść jeszcze sporo w górę (nawet 2x realne koszty produkcji).


Kolego czytaj ze zrozumieniem napisałem 100 zł do tony paszy napisałem jak tys to wydedukował ze dla 1Pl pasza wychodzi 2.5tysia ja napisałem o paszy Eko i bez GMO a te pojęcia widzę są obce.... a nie paszy konwencjonalnej - czytaj twojej masowej. Masz pojęcie jak widzę trochę ale ja tu nie wykładowca matematyki jestem. Koszt wyprodukowania jaja przemysłowego mnie nie interesuje ale pewnie okolo 23 groszy u nas 28gr bo ja jak zamówię parę patelni zboża i premix to przy mojej manufaktorze ceny paszy nie zbije, dobra gotowa to jak napisałeś 100 czy 110 za metr tylko to nie jest to co możesz zrobić sam i nie oszczędzając ani nie szczypie się z białkiem jak to robi większość skowyrzac każdy grosz . Cena premix 2.5 dobrej firmy nawet 5 zł oczywiście za kg i 1% susz kolego dobrej jakosci lucerna to 200 zł za mert a też minimum 5% a najlepiej 8do 10% i według najnowszych badań włókna w paszy może być śmiało więcej niż 3% normą powinno być 5% takie stosuje a co do jakości i kosztów to nie bez powodu się tak różnią. Zapraszam na jajecznice a wyjdziesz jak to jajo na miękko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3206

PostWysłany: 19:39 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie mi dwa kurniki ruszają po odpoczynku Cool XL -0,36-38 gr i jest już kolejka .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 6376

PostWysłany: 18:27 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz będzie pogoń za dużym jajem Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1091

PostWysłany: 17:28 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ffermiarz napisał:
Jajczarek napisał:
Pisze po raz trzeci, nie rozbawiajcie nas tymi kosmicznymi cenami, pisać to se można ...
- nie ma innych cen hurtowych.
L 31/32
M 28/30
Przemysł 3 / 4zł za kg.
pozdrawiam Wink

Potwierdzam
pzdr



No to jednak trochę tanieje bo od 32 do 30 to chyba w dół Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ffermiarz



Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 367

PostWysłany: 17:16 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
jak siegam pamięcią po każdych świętach jest lekki zastój, tydzień dwa i wszystko powraca o normy.

Moja sprzedaż w nadchodzącym tygodniu, ilości Tirowe..
L 30
M 28
NETTO !!!!

Potwierdzam
pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 6376

PostWysłany: 17:10 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak siegam pamięcią po każdych świętach jest lekki zastój, tydzień dwa i wszystko powraca o normy.

Moja sprzedaż w nadchodzącym tygodniu, ilości Tirowe..
L 30
M 28
NETTO !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ffermiarz



Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 367

PostWysłany: 17:00 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Koledzy a jak tam ceny jaj 3-jek, duży hurt bo dochodzą mnie niepokojące informacje

Laughing Laughing Laughing Laughing Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 6376

PostWysłany: 16:54 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Koledzy a jak tam ceny jaj 3-jek, duży hurt bo dochodzą mnie niepokojące informacje


Dla ciebie od poniedziałku 2 grosze do góry. Laughing Laughing Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1091

PostWysłany: 16:22 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy a jak tam ceny jaj 3-jek, duży hurt bo dochodzą mnie niepokojące informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 473

PostWysłany: 13:48 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

repo napisał:
Ludzie tu tematem są ceny jaj a nie produkcja zielonki czy innych cudów.Z produkcją chałupniczą to proszę na forum Gospodyń Wiejskich.

no widzę, że każdy tutaj się trzyma sztywno tematu.
Ceny detaliczne u mnie to (wg. polskiej klasyfikacji wagowej):
0,75zł-S
0,7zł-1A
0,6zł-1B
0,65zł-2A
0,5zł-2B
Hurt 10gr od detalu, do 15gr dla stałych. No ale co ja mniejszy mogę wiedzieć o cenach i produkcji, przecież to tylko produkcja "chałupnicza", a żeby wyjść na 0 to trzeba trzymać kilkaset tysięcy minimum i sprzedawać za bezcen handlarzom i stonkom wg niektórych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
repo



Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 95

PostWysłany: 12:42 Sob 7 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Łukaszsz napisał:
Kto podejmie się ponieść koszty droższe paszy o około 100 zł by zapewnic Zielonke w paszy. Przy 1Pl bo dla Eko OPL to Pasza zaczyna się od 2.5 tyś za tonę i to słaba nie mylić z wolnym od GMO bo to akurat wyjdzie nieco taniej

toś pojechał Wink. Koszt zrobienia 18 bez zielonki to 1000zł/t z groszami, susz kosztuje też około 1000zł/t. To z kąt taka cena. Czyżby aż takie przepałowe te kury były? Nawet podliczając że jedzą tonę paszy+10%(zielonki czy warzyw) to za nic nie wyjdzie 2,5tys/t, a i kura się prędzej od takiego dobrobytu usra. Tyle to kosztuje premix witaminowy, którego się dodaje 2-5% max. A może ta pasza to kupowana w pobliskim sklepiku (też przerabiałem kilka lat temu, ale koncentrat; w sklepiku co najmniej +30% więcej, a i gotowe pasze są raczej kiepskie) lub paszarnia robi złoty interes.
Łukaszsz napisał:
Realne koszty produkcji to w okolicy 32gr za porządnie wygladajace i smakujace jajo
też raczej nieprawda przy produkcji przemysłowej (nawet dla "1", "0" to inna sprawa, ale i tutaj koszty nie są dużo większe), no chyba że mówimy o produkcji hobbistycznej, lub wliczamy obsługę zadłużenia w bankach.

Do jednego muszę się zgodzić, ceny dla odbiorców hurtowych powinny pójść jeszcze sporo w górę (nawet 2x realne koszty produkcji).
Ludzie tu tematem są ceny jaj a nie produkcja zielonki czy innych cudów.Z produkcją chałupniczą to proszę na forum Gospodyń Wiejskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 473

PostWysłany: 22:54 Pią 6 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukaszsz napisał:
Kto podejmie się ponieść koszty droższe paszy o około 100 zł by zapewnic Zielonke w paszy. Przy 1Pl bo dla Eko OPL to Pasza zaczyna się od 2.5 tyś za tonę i to słaba nie mylić z wolnym od GMO bo to akurat wyjdzie nieco taniej

toś pojechał Wink. Koszt zrobienia 18 bez zielonki to 1000zł/t z groszami, susz kosztuje też około 1000zł/t. To z kąt taka cena. Czyżby aż takie przepałowe te kury były? Nawet podliczając że jedzą tonę paszy+10%(zielonki czy warzyw) to za nic nie wyjdzie 2,5tys/t, a i kura się prędzej od takiego dobrobytu usra. Tyle to kosztuje premix witaminowy, którego się dodaje 2-5% max. A może ta pasza to kupowana w pobliskim sklepiku (też przerabiałem kilka lat temu, ale koncentrat; w sklepiku co najmniej +30% więcej, a i gotowe pasze są raczej kiepskie) lub paszarnia robi złoty interes.
Łukaszsz napisał:
Realne koszty produkcji to w okolicy 32gr za porządnie wygladajace i smakujace jajo
też raczej nieprawda przy produkcji przemysłowej (nawet dla "1", "0" to inna sprawa, ale i tutaj koszty nie są dużo większe), no chyba że mówimy o produkcji hobbistycznej, lub wliczamy obsługę zadłużenia w bankach.

Do jednego muszę się zgodzić, ceny dla odbiorców hurtowych powinny pójść jeszcze sporo w górę (nawet 2x realne koszty produkcji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukaszsz



Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Mazowsze -A2

PostWysłany: 20:09 Pią 6 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za błąd z GR =RGAMAMI a tak na logikę to nawet nie myślałem że można tak to zinterpretować i niechce nikogo obrażać ale wielu ludzi a głównie handlarzy brakuje logiki bo często spotykam się z telefonem typu dam 25 gr za M a 30gr za L (to już rzadziej) spoko propozycja dla 3 przerobione na 1 i to do tego większość jest przyzwyczajona a szkoda... i mam nadzieje że kiedyś do tego dorosną ze nie warto oszukiwać. Realne koszty produkcji to w okolicy 32gr za porządnie wygladajace i smakujace jajo podejrzewam że można zrobić i w klatce dobre jajo a zimą kura i tak wybiegu nie widzi tylko latem to... inna bajka. Kto podejmie się ponieść koszty droższe paszy o około 100 zł by zapewnic Zielonke w paszy. Przy 1Pl bo dla Eko OPL to Pasza zaczyna się od 2.5 tyś za tonę i to słaba nie mylić z wolnym od GMO bo to akurat wyjdzie nieco taniej a do klatki wsadzić kurek której jajo by chociaż przypominało wiejskie ogulno użytkowe. To są nie małe pieniądze i nikt na dużą skalę z tym sobie nie radzi. Powiem tyle smakuje i uzależnienia bo moja średnia cena za jaja u stałych odbiorców to ....... tajemnica Wink za 1Pl normą powinno być
0- 50gr 1A-45gr i 1B-40gr 2a-35gr Nie mowie tu o zielono nużce bo to inna bajka czy Eko... problem jest z miejszymi jajami bo jak klient musi potem zapłacić za to jajo około 80gr lub 60 gr w detalu to chce by było większe.
Się rozpisałem, ale może choć trochę na świetlice sobie sytuację hodowców z 0 lub 1 Pl bo mam wrażenie że to forum to głównie pośrednicy i niemm nic przeciw wam bo i takie głosy pewnie się odezwać:/ szanujmy tylko swoją pracę na wzajem to wszystkim wyjdzie na dobre.
Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3206

PostWysłany: 19:28 Pią 6 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Produkuj sobie te 1PL tylko nie wypuszczaj na zewnątrz bo ptasią grypę złapią , druga sprawa to nie miejsce na ogłoszenia .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukaszsz



Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Mazowsze -A2

PostWysłany: 16:41 Pią 6 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę jaka sława ogarnęła moje ogłoszenie i jeden głupi błąd za który jest skłonny przeprosić każdego pseudo inteligencika. Panowie tak dla czystości sumienia chodzi o "GRAMY" bo niestety nie każdy handlarz wie co to 1a 2b czy 1b
PS. CENA 1PL w zależności od wagi oscyluje od 30 groszy do 40 mało dużo. .. zobaczę odzew na tego posta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
kaliszef



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 142
Skąd: inąd

PostWysłany: 15:24 Pią 6 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się uśmiałem.
To co tam jest napisane wie co bardziej ogarnięty handlarz na giełdzie z dwoma paletami na zapleczu. Myślę że ten tekst jest opublikowany w jakimś celu , a chyba dobrze wiecie kto zasiada w krajowej izbie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg



Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 1053
Skąd: Kraina Rozkoszy

PostWysłany: 09:30 Pią 6 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Błędem byłoby przyjęcie założenia, że silne wzrosty cen jaj w Polsce, których doświadczyliśmy w czwartym kwartale zeszłego roku miały swoje podstawy jedynie w nieszczęściu salmonelli, które dotknęło kilku dużych producentów. Równie ważną rolę w rajdzie cenowym odegrał rosnący popyt w Europie. Prognozy dotyczące zapotrzebowania na jaja na Starym Kontynencie cały czas są dobre. W najbliższych miesiącach powinno to wspierać ceny jaj także w Polsce.

Nie wierzą swojemu szczęściu

Mimo radości z obecnych poziomów cenowych polscy producenci jaj boją się, że dobre czasy szybko się skończą. Strach opiera się na założeniu, że „postsalmonellowi” producenci rychło odbudują stada. Średnio powinno to trwać około 18 – 19 tygodni. Oznacza to powrót podaży do normalnych poziomów na wiosnę tego roku. Czy ceny wtedy gwałtownie spadną? Spadek prawdopodobnie nastąpi, ale nie powinien być tak głęboki, aby dotknąć poziomów oglądanych w lecie 2016 roku. Może nie będzie to nawet spadek cen, a jedynie niewielka korekta. Taką spekulację można oprzeć na wspomnianym wcześniej silnym, strukturalnym popycie europejskim oraz na kontraktach długoterminowych z sieciami handlowymi. Obecnie kontrakty te działają jak kotwica, bo w wielu z nich są zapisane poziomy cenowe sprzed wzrostu. W przyszłości mogą pełnić odwrotną rolę i być dla rynku pewnym punktem odniesienia. Wsparciem dla cen może być też popyt na produkty jajeczne z Azji, która będzie desperacko poszukiwała towaru po niezwykle dramatycznym przebiegu grypy ptaków, która zdziesiątkowała tamtejszą populację kur nieśnych. "
źródło: http://kipdip.org.pl/article/id/1125


Także spokojnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1091

PostWysłany: 21:33 Czw 5 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Jestem DUBLEM i nic sam nie potrafię Laughing Laughing Laughing


100% racji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3206

PostWysłany: 20:06 Czw 5 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czerwony się robi bo jest DUBLEM i nic sam nie potrafi Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ffermiarz



Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 367

PostWysłany: 18:12 Czw 5 Sty 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Nie, nie kłamczuszek dlaczego tak źle o mnie myślisz Crying or Very sad

Bo cena nie spada a Ty się czerwony robisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 327, 328, 329 ... 1380, 1381, 1382  Następny
Strona 328 z 1382

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach