Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

po Swiętach jajo o 6 groszy taniej niż dzisiaj.

Drożej nie będzie bo od maja wejdzie około 15 mln kur na wolne wybiegi małych rolników, których mamy w Polsce około 1,5 mln + ewentualnie handlarze wykupią z ferm wynoszone "babcie", które powinny iść do uboju, szybko podrasują w piórka i opchną na wsiach w promocyjnej cenie 18PLN/sztukę jako młode nioski.

Jak jajo będzie średnio po 30-35 groszy to też krzywdy nie będzie - bez przesady!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po Swiętach jajo o 6 groszy taniej niż dzisiaj.

Drożej nie będzie bo od maja wejdzie około 15 mln kur na wolne wybiegi małych rolników, których mamy w Polsce około 1,5 mln + ewentualnie handlarze wykupią z ferm wynoszone "babcie", które powinny iść do uboju, szybko podrasują w piórka i opchną na wsiach w promocyjnej cenie 18PLN/sztukę jako młode nioski.

Jak jajo będzie średnio po 30-35 groszy to też krzywdy nie będzie - bez przesady!!!

 

Jak czytam takie bzdury to mnie śmiech ogarnia dziękuje poprawileś mi i tak dobry humor 15 mln kur w maju BUAHAHAHAHA

 

Ludzie puknijcie się w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobry humor nam zapewniacie na święta )) pogadamy w sierpniu jak jajko znów podskoczy na ....hmmm...no właśnie ile?..... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frirendz - z tego co napisałeś to wychodzi że każde gospodarstwo średnio będzie miało 10 sztuk kur. Tosz to kurw.. prawdziwa potęga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 kur, 5 kogutów, 15 kaczek itd... bo kto ze wsi kupi jaja "fermowo-kaltkowe" od nieszczęśliwych kur w sklepie po 1 zł. jak co niektórzy prorokują???

Nie zmienia to faktu, że szczerze życzę wszystkim hodowcom jak najdłuższej hossy, bo po lipcu 2010 do dzisiaj wytrwali faktycznie sami KAMIKADZE. :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
frirendz - z tego co napisałeś to wychodzi że każde gospodarstwo średnio będzie miało 10 sztuk kur. Tosz to kurw.. prawdziwa potęga.

 

Czysto teoretycznie,bo nie wiem ile prawdy w tych 15 mln nowych kur.

Wg danych ze strr:

http://www.ppr.pl/artykul-kury-nioski-nadal-w-nieulepszonych-klatkach-162792-dzial-4.php

ogolna liczba niosek w klatkach w roku 2010: 30mln.

I tu cytacik: Tosz to kurw.. prawdziwa potęga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.Swieta coraz blizej.Trzeba jeszcze troche popracowac.Ide poodbierac telefony od znerwicowanych producentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mi dwóch klientów dupe suszy po tym co usłyszeli w RMF jaki jest koszt produkcji a po ile w sklepie i ile to pośrednik zarabia............

ceny dalej dołują i specjalnie nie napisze aby znów mnie tylko posądzono o niskie ceny.

po świętach to m nie będzie droższa jak 0,30 gr. zobaczycie

pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech proces dostosowywania się do nowych norm tak naprawdę trwał około 6 msc. i szwaby też się gryzły po tyłkach, jak im od czerwca 2009 roku woziliśmy drogie jajo a oni się modernizowali. Tylko że oni kupowali nowy sprzęt Biga albo Spechta albo wolierę a u nas większość przerabia "stare klamoty" metodą gospodarczą. Jak się nasi sąsiedzi dostosowali a było to anno domini kwiecień/maj 2010 to cena padła i wiemy co było przez kolejne 18 miesięcy.

Jeżeli cena byłaby przez jeszcze powiedzmy rok na takim poziomie jak dzisiaj to za 2 lata mielibyśmy 50 milionów kur, z czego 50% u 3 największych tuzów tego biznesu a reszta producentów za 3 lata do pośredniaka...

Sami sobie odpowiedzmy co jest najzdrowsze "góry i doliny" czy stabilna cena dająca godziwy zarobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę jaką płacisz dziś, wypracowałeś sobie właśnie przez te dwa lata dołku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to lata po ile kto sprzedaje i kupuje, mnie 1500zł na miesiąc jak zostanie to też się cieszę, za tyle idzie żyć.

- hienki, chwilowy macie oddech za chwilę jazda szybkością rakiety w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro handlarz to hiena to ty jesteś ofiarą a wiesz jak kończą ofiary................

życzę ci spokojnych świąt i obyś był w stanie zmienić lekarza bo ten jak widać zupełnie sobie nie radzi..............

twoja odpowiedz na mój wpis będzie tylko tego dowodem,

pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już mi dwóch klientów dupe suszy po tym co usłyszeli w RMF jaki jest koszt produkcji a po ile w sklepie i ile to pośrednik zarabia............

ceny dalej dołują i specjalnie nie napisze aby znów mnie tylko posądzono o niskie ceny.

po świętach to m nie będzie droższa jak 0,30 gr. zobaczycie

pa pa

Biedronce już tak od września 2011 tanieje. Oto kilka Jej(Jego) cytatów:

 

Czw 13 Paź 2011

"ceny oferty od hodowcy:

2a-0,17

1b-0,18

1a-0,21

ruch coraz słabszy i jak widać export też siada co będzie dalej sama jestem ciekawa. "

 

Pią 28 Paź 2011

"TEN SZTUCZNY WZROST CEN JEST SPOWODOWANY MIN.BARDZO DUŻYM UBOJEM NA SALCIE I ZAPASAMI U HANDLARZA , NA MÓJ NOS OBY ZA TYDZIEŃ NIE PRZYJECHAŁO DO KRAJU TYLE JAJA ŻE STARCZY NA DŁUGO... "

 

Pon 26 Wrz 2011    

"jakie rokowania panowie czyżby dół totalny ? "

 

Czw 22 Wrz 2011    

"jajczarek pouczaj swoją żonę

a jak nie wiesz co się dzieje to chyba nie jesteś ...................

panowie cena spada ...........

i mnie to nie cieszy jak pisze SIMON"

 

Pią 9 Wrz 2011    

"a u lekarza kolejki więc się pospiesz bo będzie za póżno

co do cen to spada

L-0,24-0,25

M-0,21-0,22"

 

Wniosek taki, że jak biedronka mówi, że tanieje, to znaczy, że cena ruszy zaraz ostro w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawda, handlarz to hiena

pa pa

 

- Z tą panią nie warto dyskutować, sprowadzi do swojego poziomu i pokona swym doświadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihihi Jajczarek ubaw mam z Ciebie niezły Panowie handlujący Was za mocno nie ponosi fantazja co do cen po świętach Chyba każdy wie , że ruch tydz. a nawet 2 po będzie marny, ale małe czy ostre obniżki cokolwiek pomogą ?? komu ?? Na pewno nie nam ani odbiorcy detalicznemu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] Panowie handlujący Was za mocno nie ponosi fantazja co do cen po świętach Chyba każdy wie , że ruch tydz. a nawet 2 po będzie marny, ale małe czy ostre obniżki cokolwiek pomogą ?? komu ?? Na pewno nie nam ani odbiorcy detalicznemu !!

Na sklepach na pewno nie stanieje. A jeśli cena spadnie na fermach to kto zarobi ? No właśnie. I niech mi ktoś powie, że handlarze są biedni, że ich praca jest taka ciężka i tak mało opłacalna, że zarabiają tylko 3 grosze na jajku... A my, źli producenci nic nie robimy, tylko siedzimy i kasę liczymy.

 

Jajko schodzi na bieżąco. Podobnie jak wczoraj, magazyn na koniec dnia świeci pustkami. Dzisiaj podniosłem cenę o grosz na jajku. 1A 51-52 grosze i są klienci na jako po tej cenie ! ZERO jaja na stanie.

 

I jeszcze jedno. Nie słuchajcie Biedronki. Przeanalizowałem jej(jego) wypowiedzi i faktycznie jej(jemu) ciągle coś spada. G.Kogut ma rację- od września ubiegłego roku cały czas biedronce ceny lecą w dół.

A skoro o biedronce mowa, to jest to chyba ktoś o poważnych zaburzeniach seksualno osobowościowych. Ktoś, kto nie może się zdecydować jak mamy się do niej(niego) zwracać: per Pani czy per Pan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOL.G.KOGUT ja nie mam czasu szukać twoich wpisów bo i po co jak chcesz wiedzieć to handlarzyny z twoich stron najbardziej psują ceny i nie sądzę aby jajo kupowali nie ze swojego rejonu..............

czy możecie podać ceny brudasów czyli ściółki........ dzięki

pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo proszę abyś zwracał się do mnie WASZA WYSOKOŚĆ lub EKSCELENCJO ............. z góry dziękuje.

pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy możecie podać ceny brudasów czyli ściółki........ dzięki

pa pa

 

Powinnaś sama się wykąpać i odpchlić bo strasznie cuchnie – CMOK !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę abyście zwracali się do mnie WASZA WYSOKOŚĆ lub EKSCELENCJO ............. z góry dziękuje.

pa pa

 

odłamku palikota, kto Ci mózg wyprasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajczarek potwierdza się moja diagnoza z poprzednich wpisów ale nie pastwie się nad tobą bo mi cię szkoda..................

jakbyś mógł to proszę cię grzecznie zwracaj się do mnie SZ.P. EKSCELENCJO............... DZIĘUJĘ.

PA PA

p.s.

czy też chowasz na ściółce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może Yoyo to Jajczarek ?

ale czad.

pa pa

Zgaduj, zgaduj ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...