Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

BEZ WYGŁUPÓW- 1a 43 GR MAX...!!!!!!

PRZED ŚWIĘTAMI!

PO ŚWIĘTACH JAK ZWYKLE 10 GR DÓŁ!

PZDR.

Człowieku, jak chcesz pisać takie bzdury to zmień forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BEZ WYGŁUPÓW- 1a 43 GR MAX...!!!!!!

PRZED ŚWIĘTAMI!

PO ŚWIĘTACH JAK ZWYKLE 10 GR DÓŁ!

PZDR.

 

nie pij więcej, bo od rzeczy wpisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest średnia IQ członków tego forum?

pytanie nie wymaga komentarza:):)

wystarczy przeczytać kilka postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gul skacze?tak sie płaci !niestety!szlag was trafia ale tak niestety jest nie bedzie złotego, nie bedzie 1/2 złotego!!!doskonale wiecie jaka jest cena!jak rosła to wypisywaliscie non stop jakie to podwyzki teraz jak leci cisza na forum!zamieszałem kijem w gównie i sie zaczyna napierdalanka("maczka".co ma IQ do sprawy?tak place ja i wielu innych.niby nie mam racji tyle ze jajo u handlarza 45 a na fermie 50, wiec o co chodzi?na pewno powiesz ze chodzi o stare jajo.GOWNO PRAWDA!) strugasz wariata bo chcesz wyciągnąc cene!kto zapłaci 50 gdy jajo sie nie sprzedaje?tyle to płaci detal w markecie!nie rznijcie głupa jaja ponoc brak a magazyny pękają w szwach!40 gr to chyba nie jest zle dla producenta?!nie prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gul skacze?tak sie płaci !niestety!szlag was trafia ale tak niestety jest nie bedzie złotego, nie bedzie 1/2 złotego!!!doskonale wiecie jaka jest cena!jak rosła to wypisywaliscie non stop jakie to podwyzki teraz jak leci cisza na forum!zamieszałem kijem w gównie i sie zaczyna napierdalanka("maczka".co ma IQ do sprawy?tak place ja i wielu innych.niby nie mam racji tyle ze jajo u handlarza 45 a na fermie 50, wiec o co chodzi?na pewno powiesz ze chodzi o stare jajo.GOWNO PRAWDA!) strugasz wariata bo chcesz wyciągnąc cene!kto zapłaci 50 gdy jajo sie nie sprzedaje?tyle to płaci detal w markecie!nie rznijcie głupa jaja ponoc brak a magazyny pękają w szwach!40 gr to chyba nie jest zle dla producenta?!nie prawda?

Troszkę chłopakom popsułeś humor na święta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajo to życie...

Polacy to szczęściarze bo w europie jest dobrem reglamentowanym a w Polsce jest i jest tanie tanie :

 

http://biznes.onet.pl/jajeczna-panika-w-europie,18572,5091486,1,news-detal

Tak, tak- magazyny pękają w szwach bo nikt jaj nie kupuje. Chłopie Ty żeś się tych bzdur nasłuchał. Nie wierzę kolego johnymnemonik, że wymyśliłeś je sam bo po Twoich postach widzę, że za głupi na to jesteś. Obejrzyj raz jeszcze to, co masz w rameczce u góry a może trochę Ci się rozjaśni w główce. A jak uważasz, że jajko jest w sklepie za drogie, to zejdź z marży- będzie tańsze !

Do pozostałych handlujących- bez urazy Panie i Panowie- nie chcę rozpętać kolejnej bezsensownej dyskusji na temat tego, kto ile zarabia itp. Odpowiadam tylko na głupie wpisy johnymnemonik. Jeszcze się święta nie skończyły a on on już z ceną o 10 gr. zjeżdża. Żeby jeszcze to czymś dobrze uzasadnił a on same głupoty pisze na zasadzie "bo 40 groszy też Wam wystarczy".

U mnie w sobotę 7. kwietnia stan magazynu ZERO (ostatni transport oddałem w sobotę popołudniu). Nie sprzedałem 1A poniżej 50 groszy. W całej europie brak jajka. Polska ma najtańszy towar w regionie i zaczęliśmy właśnie wycinkę starej kury (kolejki w ubojniach miesiąc czasu). Fakty świadczą o tym, że raczej należy spodziewać się wzrostów a nie spadków. Prawda jednak jest taka, że jak, to po świętach- będzie lekka korekta, ale na pewno nie załamanie ceny o 10 groszy w dół ! Zresztą sam zwrot " PO ŚWIĘTACH JAK ZWYKLE 10 GR DÓŁ " pokazuje, że Pan, który to napisał na bank ma coś z głową. Niech pokaże choćby jedne święta, po których cena nagle spadła o 10 gr. ! Korekty odbywają się o 2,3 grosze ale nigdy o 10 ! Zresztą z tymi korektami w tym roku to też nic nie wiadomo. Mam już spore zamówienia na przyszły tydzień a jeszcze nie mam jaj na magazynie, żeby te zamówienia zrealizować.

 

Pozdrawiam normalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz johnysiusiumusiu na drugi raz rozważ co masz nam do przekazania – hm… czego się nażarłeś żeby takie głupstwa pisać, nie mów że zbuków nagotowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, będzie korekta cenowa po świętach ale nie liczona w dziesiątkach groszy, tylko w groszach. Między innymi, dlatego że na święta pośrednicy czyścili magazyny by nie zostać z towarem a po świętach stany trzeba uzupełnić. Póżniej kto wie rynek pokaże jedno jest pewne, że o cenie 1zł za jajo i 0,20gr za jajo można zapomnieć pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem, będzie korekta cenowa po świętach ale nie liczona w dziesiątkach groszy, tylko w groszach. Między innymi, dlatego że na święta pośrednicy czyścili magazyny by nie zostać z towarem a po świętach stany trzeba uzupełnić. Póżniej kto wie rynek pokaże jedno jest pewne, że o cenie 1zł za jajo i 0,20gr za jajo można zapomnieć pozdrawiam wszystkich

Ale niespodzianka. Nie wiem, czy to magia Świąt czy może coś innego, ale znowu muszę zgodzić się z obserwatoremjaj.

Widzę chłopie, żeś wcale nie taki niemądry i potrafisz od czasu do czasu napisać coś z sensem, powołując się przy tym na całkiem rzeczowe argumenty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajo to życie...

Polacy to szczęściarze bo w europie jest dobrem reglamentowanym a w Polsce jest i jest tanie tanie :

 

http://biznes.onet.pl/jajeczna-panika-w-europie,18572,5091486,1,news-detal

Tak, tak- magazyny pękają w szwach bo nikt jaj nie kupuje. Chłopie Ty żeś się tych bzdur nasłuchał. Nie wierzę kolego johnymnemonik, że wymyśliłeś je sam bo po Twoich postach widzę, że za głupi na to jesteś. Obejrzyj raz jeszcze to, co masz w rameczce u góry a może trochę Ci się rozjaśni w główce. A jak uważasz, że jajko jest w sklepie za drogie, to zejdź z marży- będzie tańsze !

Do pozostałych handlujących- bez urazy Panie i Panowie- nie chcę rozpętać kolejnej bezsensownej dyskusji na temat tego, kto ile zarabia itp. Odpowiadam tylko na głupie wpisy johnymnemonik. Jeszcze się święta nie skończyły a on on już z ceną o 10 gr. zjeżdża. Żeby jeszcze to czymś dobrze uzasadnił a on same głupoty pisze na zasadzie "bo 40 groszy też Wam wystarczy".

U mnie w sobotę 7. kwietnia stan magazynu ZERO (ostatni transport oddałem w sobotę popołudniu). Nie sprzedałem 1A poniżej 50 groszy. W całej europie brak jajka. Polska ma najtańszy towar w regionie i zaczęliśmy właśnie wycinkę starej kury (kolejki w ubojniach miesiąc czasu). Fakty świadczą o tym, że raczej należy spodziewać się wzrostów a nie spadków. Prawda jednak jest taka, że jak, to po świętach- będzie lekka korekta, ale na pewno nie załamanie ceny o 10 groszy w dół ! Zresztą sam zwrot " PO ŚWIĘTACH JAK ZWYKLE 10 GR DÓŁ " pokazuje, że Pan, który to napisał na bank ma coś z głową. Niech pokaże choćby jedne święta, po których cena nagle spadła o 10 gr. ! Korekty odbywają się o 2,3 grosze ale nigdy o 10 ! Zresztą z tymi korektami w tym roku to też nic nie wiadomo. Mam już spore zamówienia na przyszły tydzień a jeszcze nie mam jaj na magazynie, żeby te zamówienia zrealizować.

 

Pozdrawiam normalnych.

 

A POKAZ MI JEDNE SWIETA GDZIE JAJO KOSZTOWALO 50 GR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A pokaż mi jedne święta, przed którymi trzeba było wymienić klatki Panie LEHORN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... A pokaż mi jedne święta, przed którymi trzeba było wymienić klatki Panie LEHORN.[/quote

ALE KLATKI TO NIE SA NA ROK CZY DWA TYLKO JEST TO ZAKUP NA LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... A pokaż mi jedne święta, przed którymi trzeba było wymienić klatki Panie LEHORN.[/quote

ALE KLATKI TO NIE SA NA ROK CZY DWA TYLKO JEST TO ZAKUP NA LATA

Ale widać, nie było aż tylu chętnych hodowców, żeby ten "zakup na lata" poczynić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... A pokaż mi jedne święta, przed którymi trzeba było wymienić klatki Panie LEHORN.[/quote

ALE KLATKI TO NIE SA NA ROK CZY DWA TYLKO JEST TO ZAKUP NA LATA

Ale widać, nie było aż tylu chętnych hodowców, żeby ten "zakup na lata" poczynić.

 

Pan Kogut znowu ma rację, znam paru hodowców, którzy nie wymienili klatek. A nie znam żadnego który powiększył produkcję.

 

Oczywiście u Panów handlarzy cena już leciiiiiiiiiii, i znowu będzie po 15gr za 1A. Oj nie tym razem, jaj nie ma i nie będzie. Zaczyna się wycinka kur, a i lipiec zbliża się coraz szybciej Zobaczymy co będzie koło 20 sierpnia jak jajeczek zacznie brakować na poważnie Bo klatek na 4 mln. kur nie da się zmontować do lipca pozdrawiam tych wiecznie nie zadowolonych Handlarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny na ile spadnie to się nie wypowiadam ale jeśli wyjściowa 50 groszy to będzie spory spadek ,na jak długo trudno ocenić

 

Nadal nie rozumie czemu cały czas przewija się temat klatki nowej co jest inwestycja na lata i nie podnosi drastycznie ceny jajka i każdy producent to dobrze wie jak i starej która kupiliście używana i to była zła inwestycja.

 

Nie wiem jaka maja produkcje ci co tu się wypowiadają o cenie ale jeśli to jest 20-30 tys dziennie to tak jakby pytać gościa z targu który sprzedaje dziennie 5 skrzynek jaka będzie cena oczywiscie bez urazy ale taka ilość to można samemu bez problemu rozprowadzić i sprzedać na rynku lokalnym.

 

Tu jest dziwna sytuacja .Jak jajko drożało to na forum padały ceny wyprzedzające ceny w kraju ale spadku to producenci tu nie słyszą co nie ma dla mnie większego znaczenia bo i tak place dużo mniej niż 0,50 za 1A .

 

Dajcie sobie na luz bo tak się unosicie jak by to forum miało wpływ na cenę

 

P.S. embag ja cały czas czekam żebyś mi ten vat wytłumaczył na którym tak zarabiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

 

Nadal nie rozumie czemu cały czas przewija się temat klatki nowej co jest inwestycja na lata i nie podnosi drastycznie ceny jajka i każdy producent to dobrze wie jak i starej która kupiliście używana i to była zła inwestycja.

 

[...]

 

Tu jest dziwna sytuacja .Jak jajko drożało to na forum padały ceny wyprzedzające ceny w kraju ale spadku to producenci tu nie słyszą co nie ma dla mnie większego znaczenia bo i tak place dużo mniej niż 0,50 za 1A .

 

Dajcie sobie na luz bo tak się unosicie jak by to forum miało wpływ na cenę

 

[...]

Zgadza się. Klatka to inwestycja na lata, ale po ostatnim dołku nie ma chętnych, żeby tą inwestycje poczynić. Niby jest ona na lata ale jednak trzeba te kilka "baniek" na nią wyłożyć. A jak nie ma chętnych na to, żeby "wtopić" kasę w nowe klatki, to znaczy że tym samym nie ma chętnych na produkcję jaja. A jak nie ma chętnych na produkcję jaja, to znaczy że nie ma jaja. A jak nie ma jaja- to znaczy, że jest ono w cenie. Czego tu nie rozumiesz ?

 

Tu na forum jest dziwna sytuacja. Jak jajo nie drożeje i jest stabilna cena, to ze strony handlarzy padają ceny z kapelusza chyba wyciągnięte. Jak ceny rosły, to żaden handlarz o podwyżkach tu nie słyszał. A biedronce to nawet cały czas taniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.leszkiewicz

Nie wiem gdzie ty wyczytałeś w postach handlarzy ze chcemy jajko po 15 groszy

To ze przewija się cena ok 0,30 -0,40 to się zgodzę i ta cena mi bardzo by odpowiadała i tego nie ukrywam czy to tez będzie w dolnej czy górnej granicy .

 

Straszyliście cena 0,70 do 1 zl na święta ,a teraz straszycie lipcem ? A po lipcu czym ???????????? kolejnymi świętami ?

Wiecznie było mało jajka ,a tu się okazuje ze chomikowane zapleśniałe jajko wypłynęło na rynek przed świętami

 

4 mln to nie tak dużo wcale jak się wydaje .Mnie interesuje stabilizacja na poziomie którym macie wy producenci przyzwoity zysk bo wtedy łatwiej się handluje z wami ale przyzwoity nie znaczy jajko po 1 zł .

 

Pamiętam jak chyba w pierwszej połowie marca pisałem ze schodzę ze stanów magazynowych bo sytuacja jest dziwna to wtedy śmiech producentów czym będę handlował .Jak widać towar miałem i to w dużo niższej cenie niż 0,54

I przy okazji na sklepach sprzedasz kiepska na święta jedynie produkcja robiła mi obrót no ale mój rynek taki jest wiec nic nowego .

G.Kogut chcesz znać po ile place i prawdziwe ceny na śląsku ? zadzwoń do mnie ,a zawsze ci powiem po ile place i sprzedaje ,żadna tajemnica ale nie tu na forum To o cenie nie będę już pisał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....kolego PREMIX często się zgadzam z twoimi wypowiedziami ale co do inwestycji w klatki nie masz racji. Piszesz tu że klatka to inwestycja wieloletnia,zgadza się powinny się amortyzować 20 lat. A co z klatkami nowymi z lat 2000 2004.Przecież były dobre i biznesplan przewidywał 450 cm na kurę przez 15 lat. raz było lepiej raz gorzej ale nie sądzisz chyba że inwestycja się zwróciła.Chcąc je teraz przerobić i żeby zachować 35 cm od podłogi muszę je podnieść na co nie pozwala dach.Dach jest najdroższym elementem w całej budowie.Czemu akurat 35cm????? Tego nikt nie wie ale gdy zabraknie 1cm lekarz nie odbierze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem to jaja z poza uni!!!! Nikt nie może zabronić importu gdyż reguluje je odrębne przepisy światowej organizacji handlu. Powiedz mi jak konkurować z jajem ukraińskim (400 km). Przecież tam jest 350 cm na kurę, tańsze zboże,tańsza siła robocza,tańsze paliwo i wiele składników jest tańsze które mają wpływ na cenę.Nie wytrzymamy tych głupot a pierwsze padnie przetwórstwo bo nie są w stanie zrobić proszku w takich cenach jak poza unią!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor ja za cholerę nie mogę zrozumieć jaki powód ze kazano wymieniać klatki i co one zmieniły :( a o sprawach technicznych się nie wypowiadam bo nie mam o nich najmniejszego pojęcia.

Wiem jedno ludzie mogą mieszkać w slamsach a kura ? ona ma znosić jajka i wszystko w rozsądnych warunkach i takie dawniej tez miała.Co do wymiany to wydaje mi się ze dyrektywa unijna co do wielkości klatek była wcześniej niż 2000 rok .

Export -import to sprawa bardzo złożona ale sam przyznasz ze nie tak dawno głównym tematem było ile Czesi płaca za jajka gdzie nasze były wysyłane ,a na pewno ich producenci tez nie byli zachwyceni tym ze docierało tańsze jajko z polski .

Ja się nie spotkałem z jajkiem z Ukrainy czy tez Rosji no chyba ze początki lat 90-ch co nie zmienia faktu ze tam wszystko jest tańsze .

Co do przetwórstwa to tu raczej bym się nie przejmował .Uważam ze oni zaniżali maksymalnie wam cenę w kiepskim okrasie łącznie w wstrzymaniem zakupów. Masa jajeczna pasteryzowana sprowadzana z Niemiec była latem droga ale miała spore grono stałych odbiorców bo jest wysokiej jakości nie to co w większości polskie badziewie co po otwarci już śmierdzi .

Ale jak się kupuje za grosze to się produkuje badziewie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji PREMIX!!!!Polska podpisała traktat akcesyjny 16 Kwi 2003.

http://eur-lex.europa.eu/pl/treaties/index.htm

Do tego dnia klatki były dobre i miałem wszystkie pozwolenia.

Co do twojego przykładu odnośnie Czech to żadne porównanie gdyż Czesi mają te same normy co Polacy.. Problem stanowią jaja z poza Uni!!! Czemu są dobre a nasze nie??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części masz racje przeor ale sam przyznasz ze jeśli ostatnie 2 lata(a może 8 powinnam pisać ) na jajku producent miałby dobry zysk to teraz nie byłoby rozmowy stara-nowa klatka ale okres wymiany mieliście krótszy o ok 4 lat co i tak jest bez znaczenia jeśli koniunktura by wam dopisała.

Na razie tak samo dobre jest nasze jajko ze starej klatki jak ich bo w handlu nie widzę jajka z po za uni wiec jeśli trafia to do przetwórstwa o ile trafia .

Unia sama kreci na siebie bat i to nie tylko jeśli chodzi o jajka bo to złodziej jakich mało .Limity produkcji cukru ,dopłaty bezpośrednie,akcyzy itd itd.Wystarczy porównać ceny w USA, i w uni europejskiej . Zaporowe cła na większość artykułów do uni (np.auta):(:(

 

 

Jedno co mnie cieszy to ze w jajku nie można wiele chyba spierniczyć bo patrząc na inne artykuły spożywcze to normalnego jedzenia już nie ma na rynku bo chyba kiełbasa za 8 zł to raczej tylko z nazwy.

 

Nie macie teraz chyba czym się przejmować się w tej chwili bo raczej cena jajka nie spadnie do absurdalnej ale na marze 100% tez bym nie liczył , a ze w mediach było głośno o jajku to tylko plus dla was i dla nas bo padło dużo pozytywnych komentarzy .Usłyszałem w telewizji ze nie istotne jak kura hodowana tylko czym karmiona

I jeszcze jedno .

Ktos pisał ze hurtownie puste i tu się zgadzam ale to mało istotne .Mnie interesuje jaki jest stan magazynowy sklepów i na ile się wyprzedały .

 

Ale się dziś rozpisałem:P powinnam z rodzina spędzać czas, a nie o jajku myśleć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...