Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ps PROMIX,pokaż mi tylko jednego który chociaż uważa że jest mądry i jest w stanie pprzewidzieć co bedzie działo się na rynku!!!!

 

Dziś nie ma mocnego:P:P:P:P No chyba że Ty sie za takiego uważasz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps PROMIX,pokaż mi tylko jednego który chociaż uważa że jest mądry i jest w stanie pprzewidzieć co bedzie działo się na rynku!!!!

 

Dziś nie ma mocnego:P:P:P:P No chyba że Ty sie za takiego uważasz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

od dłuższego czasu przyglądam się dyskusjom na tym forum, ale do tej pory głosu nie zabierałem. Jestem tzw. handlarzem z mazowieckiego. Od kilku miesięcy forum praktycznie przestało pełnić swoją funkcję informacyjną a stało się areną przepychanek. Prawda jest taka, że my handlarze powinniśmy się cieszyć z obecnej sytuacji. Hodowcy tez nie mają źle ale ich sytuacja nigdy nie jest tak kolorowa jak nasza. Ceny na fermach spadły a w detalu zostały takie, jakie żeśmy wypracowali przed świętami. Dzisiaj na czysto po odjęciu wszystkich moich kosztów mam na jajku spokojnie ponad 10-12 groszy. Myślę, że to naprawdę nieźle, i że większość hodowców może tylko pomarzyć o takich zyskach. Wasze przepychanki i wspólne inwektywy na prawdę nie mają sensu. Od wieków wiadomo, że największy zysk jest z handlu a produkcja to jednak ciężki kawał chleba. Jak świat stary, kupiec zawsze miał lepiej i łatwiej. Dlatego jestem handlarzem a nie producentem :) Na produkcję jestem za głupi i za leniwy. Niech inni się tym zajmują- ja w tym czasie wolę liczyć zyski :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BigEgss ja chciałem tyko pokazać jak nasz rynek jest nieprzewidywalny i tez sądziłem ze cena ok 0,50 utrzyma się do świat.

Nigdy nie mam jakiś wysokich stanów magazynowych wiec nie wiem jak mogę korzystać na podwyżkach . W końcu na tracka nie wiele wejdzie :P

Ja korzystam na obniżkach ale zdecydowanie wole spokojny handel i stabilizację niż nerwy i podjazdy .

 

Wystarczy ze przy dzisiejszych obsadach ruszy zagranica i mamy gorke!!!!

 

Wystarczy ,a może nie wystarczy .Pokazałem jak umiecie tu przewidywać.

Tak to i moje dziecko umie przewidywać

 

 

 

Problem polega w tym, że naszej władzy zależy, żeby skłócić wszystkich ze wszystkimi!!!

 

przeor do tego nie trzeba władzy .Masz tu na forum może z 10-15 osób co się wypowiada ,a zawiści i zazdrości ??? Malo tu "normalnych" ,a ze większość to anonimowe osoby to tylko patrzą jak dojeb...drugiej stronie

 

W realnym świecie wchodzicie swoim odbiorcą do dupy, a tu wielkie hrabiostwo tak samo producenci jak i pośrednicy .

Zona nie dala ? odbiorca podniósł ciśnienie ? to idź na czaterie i tam lej swoje żale, a nie jeden z drugim robi pośmiewisko z tego forum.

 

Co do cen oferta wczoraj od pośrednika 1A 0,40 i pewnie gdzieś tyle będę płacił u swojego może grosik czy dwa więcej.

 

Idę do kościoła i machnę za was jakaś zdrowaśkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam problem z tym cytowaniem. W każdym razie kol. Bix musi zanieść na msze , że nie handluje np. na obrokach - bo tam przekonałby się ,że minimalny narzut może wynosić np 1zł do skrzynki , czyli 0,3 grosza do jajka. Oj zawinąłby się w dwa tygodnie nasz cwany BIX . 12 groszy - Ty ludziom wodę z mózgu robisz kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BigEgss w prawie wszystkich swoich ostatnich postach masz jakieś wizje ale może ci od grubego hurtu coś biorą

 

"KWESTIA CZASU JAK CENA SPADNIE PONIZEJ KOSZTOW PRODUKCJI.... "

 

To chyba jedna z ostatnich ale mnie w to nie mieszaj tym bardziej ze od miesiąca żadna się nie sprawdziła i mam nadzieje ze tak samo będzie z tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowy z sieciami są chore!!! Każdy daje się pedałować gdyż w całym łańcuszku zbyt jest najważniejszy.Myślę że jeszcze w tym roku cena przekroczy 50 groszy w hurcie i to wcale niedługo.Ci co dziś płacą najtaniej będą mieli najdrożej i tak w koło!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nikomu wody z mózgu nie musi robić !! Przecież narzut widac gołym okiem, wystarczy na ryneczek lub byle sklep spojrzec i widzimy po ile my prod.sprzedajemy Wam, a ile płaci detalista .Koledzy no fajnie, że w chwili wolnej wyliczenia przedstawiacie,ale one nic nie znaczą w brutalnej gospodarce wolnorynkowej...Wiem ze duuuużo nowych obiektów wejdzie już niebawem Tak że zejdźcie z ceny jesli trzeba ale nie dajmy sie zwariować i DOŁOWAĆ ceny bo to nikomu nie służy !!!!!!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek psują producenci którzy mieli najdrożej i potracili zbyt!!! Dziś ścigają się w drugą stronę niszcząc zdrowy handel.Słyszałem jedną wypowiedż.Co tam opuści się 3 grosze i pójdzie!!!! A co będzie kiedy spadnie do 2 groszy????? Historia zna takie przypadki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROMIX ty masz problemy czytania ze zrozumieniem????

 

CENA SPADNIE POZNIZEJ KOSZTOW PRODUKCJI-dalej podtrzymuje to kwestia czasu tak bylo jest i bedzie w innym przypadku nikt w Polsce nie robil by nic innego tylko kurniki stawial,bo gdzie ryzyko i....

 

Czepiasz sie zdan wyrwanych z kontekstyu a tak naprawde to Ty bzdety wypisywales a co do moich postow mylilem sie tylko z tym bo czulem ze dojdzie powyzej 57za 1a choc niektorzy skasowali i tak wiec nie czepiaj sie i czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO PROMIX ...no a jezeli Ty nie zarobiles na podwyżkach to porozmawiaj z jakim kolwiek hurtownikiem to Ci powie to samo co ja wiec nie narzekaj no chyba ze naprawde zajmujesz sie detalem do ok 100-200skrzynek wiec nie mamy o czym rozmawiac bo i tak nie zrozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość hurtowników których znam , a jest tego trochę sprzedaje Świerzy towar ,a nie 3 tygodniowy wyciągnięty z stodoły i pewnie to ich różni od ciebie.Od nich jak dobieram mam pewność co kupuje .

Właśnie ten mini hurt zarabia najwięcej na podwyżkach bo kupując 100-200 skrzynek starczy mu na miesiąc co przy podwyżkach wiemy jaka robi różnice .

 

Napisałem ze nie korzystam na podwyżkach

Zarabiam tak jak zawsze i to jest pewna różnica no chyba ze dla ciebie żadna

 

Mam stały rynek i zbyt , a z klientów żyje cały rok wiec nie muszę ich dusić żeby w jednym tygodniu wyrwać im 2 grosze więcej. Nie bawię się w spekulacje i nie mam wizji ile zdrożeje po prostu dokładam swoje i tyle .

Rożni nas pewnie wielkość sprzedaży bo nie handluje na tiry ale tez podejście do handlu i zachłanność .

Moze mi cena nie odpowiadać ale nigdy nie narzekałem na moje zyski .

 

Coś mi się zdaje ze nawet jak masz 10 groszy na jajku to chętnie wbijasz nóż producentowi w plecy i urywasz jeszcze jeden grosz bez znaczenia czy on zarabia czy nie .A może się mylę ?

 

 

CENA SPADNIE POZNIZEJ KOSZTOW PRODUKCJI-dalej podtrzymuje to kwestia czasu tak bylo jest i bedzie w innym przypadku nikt w Polsce nie robil by nic innego tylko kurniki stawial,bo gdzie ryzyko i...

 

 

No właśnie RYZYKO ,KOSZT INWESTYCJI ,ZWROT nie tylko cena jest istotna bo może się okazać ze są dużo bardziej dochodowe inwestycje z mniejszym ryzykiem, a na pewno bezpieczniejsze ale co tam mały handlarz będzie ci pisał jak ty wiesz swoje i producent ma dokładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol PROMIX

 

Dzisiejsza polityka handlu jest bardzo drastyczna i niestety chcąc nie chcąc trzeba sie do niej dostosować,nie ma lekko,owszem ja rownież mam drobniejsze punkty i tam idzie się dogadać...,nie uważam ze towar 2-3tyg trzymany w odpowiednich warunkach jest towarem zlej jakości!!!!...SKORO ty tak uwazasz to co powiesz na temat kol producentow ktorzy w okresie cieplym przetrzymuja jaja w wilgotnych magazynach po niespelna 2m-ce

 

No ale cóż Ty zapewne na zastoju dostajesz towar prosto z sortownicy a Twoj producent starsze jajko wypycha w ostatniej kolejności:P:P:P:P:P

 

Więc nie myl pojęć co do jakosci,swiezości jaj bo sam chyba nie wierzysz w co piszesz:P Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiesz na temat kol producentow ktorzy w okresie cieplym przetrzymuja jaja w wilgotnych magazynach po niespelna 2m-ce

 

5 GROSZY ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nikt nikomu wody z mózgu nie musi robić !! Przecież narzut widac gołym okiem, wystarczy na ryneczek lub byle sklep spojrzec i widzimy po ile my prod.sprzedajemy Wam, a ile płaci detalista .Koledzy no fajnie, że w chwili wolnej wyliczenia przedstawiacie,ale one nic nie znaczą w brutalnej gospodarce wolnorynkowej...Wiem ze duuuużo nowych obiektów wejdzie już niebawem Tak że zejdźcie z ceny jesli trzeba ale nie dajmy sie zwariować i DOŁOWAĆ ceny bo to nikomu nie służy !!!!!!!! Pozdrawiam

 

powiem krótko my doliczamy do jaja 2 czy 5 gr do sztuki, czy kupujemy drogo czy tanio a sklepy marże i z tąd te ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze niedawno to jajczarek i reszta producentów to handlarzy hienami nazywali a teraz te hieny to się wam przydadzą.

Może na wzajem trochę szacunku !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze niedawno to jajczarek i reszta producentów to handlarzy hienami nazywali a teraz te hieny to się wam przydadzą.

 

h.... (sam wiesz kim jesteś), do czego ty możesz mi się przydać, chyba do opróżniania pojemników z padliną

(w moim przypadku)

 

ps.

- nie myśl że my producenci jesteśmy tacy nieudolni. Jeśli umiemy poprowadzić taki biznes to co ty uważasz że jaj nie potrafimy ze swojej produkcji sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL 0,45-0,50 O 0,40-0,43 IA 0,32-0,38 IB 0,30 -0,34 IIA i mniejsze przeróżnie, przedział cenowy bardzo duży . Można spodziewać się wszystkiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajczarek napewno potrawisz sprzedawac a najlepiej objedz wszystkie cukiernie dookokla i daj l- ke po 0.20 a pozniej napisz ze handlaze cene zanizaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej szczeka najmniejszy pies, to samo z detalistami-handlarzynami, najwiecej maja do powiedzenia te wlasnie placzki zydowskie z bazarkow z wiejskimi babami hehe Najgorsza praca to praca ze spoleczenstwem, dokladnie to jest motloch na tych bazarkach... nie zazdroszcze! ja tam wole siedziec na fermie, przez telefon wiecej sprzedam niz ci detalisci jezdzac i calujac po tylkach wszystkie punkty Bo zawsze moge obnizyc cene, oni jak kupili tak musza sprzedac z marza.Zala sie niektorzy pazerniacy co przed swietami nabrali jajka i jeszcze je sprzedaja, ja juz cena w doli jak wszyscy pare groszy i sprzedaje dalej a oni podobno spac niemoga po nocach

 

I nie przesadzajcie, ja kilka telefonow robie i wiem po ile sprzedaja jajo inni producenci z mojego rejonu, kazdy chce zarobic wiec niewiem kto niby podjazdy robi z polowa ceny albo mniej haha bajeczki piszecie i mozecie je opowiadac temu motlochowi na bazarze conajwyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajczarek napewno potrawisz sprzedawac a najlepiej objedz wszystkie cukiernie dookokla i daj l- ke po 0.20 a pozniej napisz ze handlaze cene zanizaja.

 

jajus to handlaŻ Co motłoch panowie robi z tym krajem ? Biedota jak swinia w korycie siedzi w biedronce, ludzie nauczeni tylko tanio tanio i tanio, inaczej nie bedzie w tej patologicznej polsce,

 

PANOWIE PRODUCENCI, NIE KARMCIE TYCH INTERNETOWYCH TROLI, NIEMA CO Z NIMI DYSKUTOWAC BO DEBIL SPROWADZA DO SWOJEGO POZIOMU (BRODZIKA INTELEKTUALNEGO) A POTEM POKONUJE DOSWIADCZENIEM !

 

Niech sobie pisa ceny jakie chca, czy to biedne forum jest w stanie zmienic cene w skali krajowej ? NIE!

 

nauczyl sie burak jeden z drugim korzystac z komputera i pewnie portal rolny na stronie startowej maja ustawiony haha !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie to: http://wyborcza.pl/1,75478,11542305,Fatalne_jaja__czyli_co_mozna_znalezc_w_ciastku.html?as=3&startsz=x

 

Co za perfidne gnojstwo!! Piszą o suszu jajecznym, który nic z jajem nie miał wspólnego!! A sam tytuł i zdjęcia sugerują, że chodzi o jaja.

I to się nazywa manipulowanie opnią publiczną. Gdyby był jakiś prężnie działajacy związek lub organizacja zrzeszająca drobairstwo i reprezentujące nasze interesy to od razu powinna być interwencja i roszczenia o sprostowanie tych bzdur. A my nadal wieszamy na sobie psy, a wszyscy inni nas dymają i się śmieją...smutne to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...