Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

już nawet o 6.30 dzwonią czy coś wezmę towaru i najlepsze jest to że już ceny są dobre bo inni też tak płacą i nie trzeba od razu płacić nawet sami dowiozą w cenie......TO JEST DOPIERO CZAD .............a miesiąc temu to było cyt.

jak ci się nie podoba to 5 w kolejce i się targują który był pierwszy...........

albo zadzwoń póżniej bo z żoną pije poranną kawę..........

lub KONKURENCJA płaci o 3 gr. więcej wię jak chcesz to po starej znajomości może coś dla ciebie znajdę.........

żałosne jak ludzie siebie traktują ............ i czy ja teraz mam być sprawiedliwy i szanować dostawcę gdy mogę kupić o 3 gr. tańsze jajo...........chyba nie.

pa

p.s.

ceny do dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek wróć bardzo tęsknie ............ proszę wróć ale już pod swoim nickiem

pozdrawiam cię gorąco

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Jestem moje słoneczko

 

wiesz !!!!..... totalnie jestem wkur.wiony na tą watahę urzędniczą w tym kołchozie UNIJNYM.

Zadajmy se pytanie, czy hodowca jest winien za obecną sytuacje w drobiarstwie?

 

Cytuje;

 

19.03. Bruksela (PAP) - W całej UE wzrosły ceny jaj, co związane jest z nowymi standardami klatek dla kur i Wielkanocą. KE uspokaja, że pod koniec kwietnia ceny będą spadać. Organizacje rolne donoszą zaś o imporcie jaj z Meksyku czy Turcji, gdzie standardy kurników są niższe.

 

- brak słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z hodowców próbował ostatnio zdać kury ? Rzeźnie tak obłożone "robotą", że najbliższe terminy dopiero za miesiąc.

 

Panie Arnold. Sugerujesz, że jeżeli jajko będzie kosztowało w sklepie np 60 groszy a nie 85, to sprzeda się go więcej ? Oj, ja chyba w to nie wierzę.

 

Tak, jak już pisałem wcześniej, nie jestem dużym producentem i u mnie dużych spadków cen nie widać. Oczywiście musiałem zejść z ceny, ale nie aż tak, jak to piszą tu co niektórzy pośrednicy. Jak czytam, to co oni tu wypisują, to nic tylko wybijać kury bo cena zbliża się niebezpiecznie do poziomu, w którym produkcja przestaje być opłacalna (tylko skąd wziąć później kasę na nowe stado) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to moze male podsumowanie dnia?......

 

nie kupałem dzisiaj bo słabe zejscie. Sprzedaje 4.80 netto L 0,45 luz na sklepy a piekarnie, cukiernie czy hurtownie rabat uzależniony od ilości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MĄKA TORTOWA PAMIĘTAJ

Nie matura ,lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biedronko zaczyna mnie nudzić być takim nie dobrym Jajczarkiem, w rzeczywistości jest inaczej.

Ps.

Zapraszam wszystkich na otwarcie mojej nowej rampy, będzie promocja na jaja.

L - 30

M - 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam wszystkich na otwarcie mojej nowej rampy, będzie promocja na jaja.

L - 30

M - 25

 

To nie promocja to w dobre ceny o ile takie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Jajczarku w takich cenach jestem wstanie sprzedać po kilka palet danego sortu z dowozem. zainteresowanych zapraszam na priva

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Jajczarku w takich cenach jestem wstanie sprzedać po kilka palet danego sortu z dowozem. zainteresowanych zapraszam na priva

pozdrawiam

Kol jacku nie ma takich cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŻYCZE WSZYSTKIM PRODUCENTOM JAJA CO BY KOSZTOWAŁO 40 GR

NA TANIM TOWARZE NIE DA SIE ZAROBIC

A JA NIE MAM CZASU ZEBY WIGILE ZBIERAC JAJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma handlu przez okres 2tyg – cena w dół

Wstrzymajmy sprzedaż na okres 2tyg – cena w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy producenci …

inwestujmy lepiej w porządne magazyny do przechowania jaj zamiast budować wielkie budy dla kur. Na dzień dzisiejszy mam 6 tys. sk. w magazynie (nie jest to powód przebudowy rampy) tylko przetrzymuję jaja by nabrały większą wartośc. Dojdę do 15 - 20 tys. i zacznę dopiero mały handel.

 

żadna lokata mi takiej kasy nie da, ani żadna produkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma handlu przez okres 2tyg – cena w dół

Wstrzymajmy sprzedaż na okres 2tyg – cena w górę

 

Musiałoby za miesiac byc Boze Narodzenie. Im wiecej nazbierasz,tym szybciej pozniej trzeba to sprzedac

Wez pod uwage,ze na pewno nie kazdy bedzie czekal...

Miedzy wami tez jest konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy producenci …

inwestujmy lepiej w porządne magazyny do przechowania jaj zamiast budować wielkie budy dla kur. Na dzień dzisiejszy mam 6 tys. sk. w magazynie (nie jest to powód przebudowy rampy) tylko przetrzymuję jaja by nabrały większą wartośc. Dojdę do 15 - 20 tys. i zacznę dopiero mały handel.

 

żadna lokata mi takiej kasy nie da, ani żadna produkcja

 

Pomysl z magazynami - ok.Pozwala czasem na zlagodzenie gwaltownych spadkow.Na dluzsza mete,takie myslenie,to jednak utopia.Jaja dluzej przetrzymywane jednak traca na wartosci jako towar.Jesli nie ma popytu (a po wyzszej cenie zawsze czesc konsumentow kupi mniej),to i takie czary-mary nie pomoga na ogolny spadek ceny,przy fizycznym nadmiarze towaru.Dobry magazyn nie jest zly,ale pozwala lepiej przetrwac tylko krotkotrwale "zawirowanie" na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupałem dzisiaj bo słabe zejscie. Sprzedaje 4.80 netto L 0,45 luz na sklepy a piekarnie, cukiernie czy hurtownie rabat uzależniony od ilości. Pozdrawiam

 

Po ile ????? A nie tak dawno była wrzawa, że to my producenci za tanio na sklepy wstawiamy. Takie ceny to ja jeszcze mam w hurcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupałem dzisiaj bo słabe zejscie. Sprzedaje 4.80 netto L 0,45 luz na sklepy a piekarnie, cukiernie czy hurtownie rabat uzależniony od ilości. Pozdrawiam

Opuściłeś ceny i co, zejście mimo wszystko nie jest lepsze ? Chłopie, aż mnie przeraziłeś. Ciężko wypracowane podwyżki w detalu szlak trafił. A najśmieszniejsze jest to, że obniżki cen wcale nie spowodują większego popytu na jajko !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnold. Jesteś tu od niedawna więc grzecznie zapytam: Czy Ty aby na pewno umiesz korzystać z tego forum ? Po cholerę dajesz tyle postów z cytatami ? Mamy sobie z tego coś wywnioskować czy jak ? Podaj lepiej ceny- bo to jest forum o cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z hodowców próbował ostatnio zdać kury ? Rzeźnie tak obłożone "robotą", że najbliższe terminy dopiero za miesiąc.

 

Panie Arnold. Sugerujesz, że jeżeli jajko będzie kosztowało w sklepie np 60 groszy a nie 85, to sprzeda się go więcej ? Oj, ja chyba w to nie wierzę.

 

Tak, jak już pisałem wcześniej, nie jestem dużym producentem i u mnie dużych spadków cen nie widać. Oczywiście musiałem zejść z ceny, ale nie aż tak, jak to piszą tu co niektórzy pośrednicy. Jak czytam, to co oni tu wypisują, to nic tylko wybijać kury bo cena zbliża się niebezpiecznie do poziomu, w którym produkcja przestaje być opłacalna (tylko skąd wziąć później kasę na nowe stado) ?

 

Wydaje mi sie,ze moze sprzedaz nie bedzie az tak cudowna,ale jednak wieksza.Ludzie po swietach zwykle splukani z kasy i szukaja czegos taniego.Z drugiej strony,jesli sie objedli podczas swiat,to na jakis maksymalny popyt nie mozna liczyc.-Jak zwykle po swietach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory wszystkich i Yoyo - teraz nie trzeba bedzie sie cofac tak daleko,zeby przeczytac cos normalnego i na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YOYO myślę że obniżki zrobiły by swoje ale wasze i nasze wy robiliście kasę teraz detal bierze odwet ...średnio na jaju jest 20 gr abyło6-8 gr .....miesia góra dwa i jajo w detalu będzie 40-50 gr ....bądz cierpliwy to cnota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupałem dzisiaj bo słabe zejscie. Sprzedaje 4.80 netto L 0,45 luz na sklepy a piekarnie, cukiernie czy hurtownie rabat uzależniony od ilości. Pozdrawiam

Opuściłeś ceny i co, zejście mimo wszystko nie jest lepsze ? Chłopie, aż mnie przeraziłeś. Ciężko wypracowane podwyżki w detalu szlak trafił. A najśmieszniejsze jest to, że obniżki cen wcale nie spowodują większego popytu na jajko !

 

 

Panie Yoyo, opuściłem bo konkuręcja podjeżdza ale wszystkie punkty co sprzedają do konsumenta, uprzedzam by trzymały cenę bo to chwilowe załamanie ceny po świętach pisałem wcześniej że jeśli konsument nie potrzebuje danego dobra , to i darmo go nie weżmie a po świętach ludzie nic nie potrzebują poza napojami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do cen,to ja tez nie we wszystkie wierze do konca,ale z pewnoscia zaleza one od zakupionej ilosci i regionu.U mnie w wojewodztwie zdarza sie rozpietosc 5-6 gr,wiec sie nie dziwie,ze czasem sie zdarza taka roznica w roznych regionach kraju.Te niskie ceny sa mozliwe,bo jakis hodowca chce sobie z jakiegos powodu np. przeczyscic magazyn (zakladajac ze nie spodziewa sie wzrostu cen), no i jesli ma duzego odbiorce,to ma szybko klopot z glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Yoyo u Nas jest tak jak i u Was. Znajdzie się mądry co chce zdobyć nowy rynek, tak jak i mądry postawić nowy kurnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...