Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:23 Czw 14 Gru 2017

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 381, 382, 383  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tom

PostWysłany: 07:09 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mieszanka to Expert Met 0,35 kg na ha + 10-12 g Gleanu po tym idzie rzepak i nic mu nie jest. Co ciekawsze po tym zabiegu w ubiegłym roku w pszenicy w maju wyskoczyły samosiewy rzepaku i rosły w najlepsze - pól dawki Gleanu nic nie robi rzepakowi w następnym roku.
Mam taki dylemat 80 % plantacji pszenicy jest w fazie 2 - liścia, na rędzinach, poprzeczniakach oraz od miedz brak wschodów - czy wykonywać zabieg czy jeszcze poczekać a w przyszłym tygodniu zimno + przymrozki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grześ

PostWysłany: 06:50 Czw 8 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:
josef03 napisał:
Można samym Gleanem, gorzej jeśli na tym polu wypadają ziemniaki lub buraki,a także rzepak. Jeśli płodozmian zbożowy lub w następny rok po zastosowaniu posiejesz tam zboże.
Do ziemniaków i buraków to 1,5 roku ,a rzepak jest mało wrażliwy na glean po 10 msc.Nie powinno być najmniejszych problemów.

O tu się nie zgodzę sam widziałem jak szybko rzepak zmienił kolor po glinie. Przeżył jednak to nie było to co na innym polu gdzie był maraton.
Powrót do góry
josef03

PostWysłany: 19:38 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dużej mierze szybkość rozkładu zależy od odczynu, im gleby kwaśniejsza tym szybciej się rozkłada. Nieraz można się przejechać po zastosowaniu Gleanu w pełnej dawce w październiku i przy siewie rzepaku w połowie sierpnia, szczególnie na glebach bardziej zasadowych i ciężkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lanz buldog

PostWysłany: 19:33 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

josef03 napisał:
Można samym Gleanem, gorzej jeśli na tym polu wypadają ziemniaki lub buraki,a także rzepak. Jeśli płodozmian zbożowy lub w następny rok po zastosowaniu posiejesz tam zboże.
Do ziemniaków i buraków to 1,5 roku ,a rzepak jest mało wrażliwy na glean po 10 msc.Nie powinno być najmniejszych problemów.
Powrót do góry
mf3085

PostWysłany: 19:25 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie a chwastox turbo to warto stosowac na wiosne czy jest cos innego zeby zwalczyc mlecz polny ?
Powrót do góry
josef03

PostWysłany: 18:54 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zdanek

PostWysłany: 14:47 Sro 7 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rooolnik napisał:
ja jestem z woj. Mazowieckiego pryskam samym maratonem i jest wszystko ok. tylko trzeba pilnowac aby chwasciory za bardzo nie wyrosły patrz terminy zabiegow

Ja siałem 25 września i dopiero wschodzi to mam jeszcze trochę czasu do fazy 2 liścia, ale rozumiem że im szybciej tym lepiej ??

Ten maraton jest drogi w stosunku do Gleanu a sam Glean nie da rady ? To połowa ceny Maratonu
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 17:51 Wto 6 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj uważnie ulotki kolega który napisał ci o tych plonach widocznie jej nie czytaj jest napisane wyraźnie aby zaraz po oprysku nie spadł deszcz powtórzę jeszcze raz pryskam maratonem od trzech lat i jest ok

edit gedii
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 10:55 Wto 6 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ales mnie nastraszył z tym przyhamowaniem sam mam zamiar pryskać ,ale jak wszystko powschodzi ,siana była 19 i w śladach kół nie powschodziła ,a normalnie ile zbierasz z hektara ,może to nie była wina maratonu tylko czegoś inego?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rooolnik

PostWysłany: 06:48 Wto 6 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli będzie długo wzlekal chwasty będą za duże i może sobie maraton odpuścić, ja dzisiaj jade , w zeszłym roku pryskałem 2 i 3 lata temu i było ok.
Powrót do góry
MMDD

PostWysłany: 03:17 Wto 6 Paź 2009    Temat postu: Re: wschody pszenicy Odpowiedz z cytatem

śledzik napisał:
Panowie mam zamiar pryskać maratonem pszenice Tonacje po rzepaku, jednak są bardzo nie równomierne wschody (jedna kiełkuje a druga jest dawno na wierzchu). I tu moje pytanie co proponowalibyście pryskać teraz czy jeszcze czekać aż reszta wyskoczy na wierzch, tylko samosiewy rzepaku zaczynają szaleć. Co możecie mi poradzić ??

Ja bym chwile poczekal, az bedzie dosc wilgotno i tak, zeby przez kilka dni deszczu nie bylo - kiedys jak Maratonem pszenice popryskalem i spadl deszcz, to tak mi pszenice przyhamowalo, ze 4 t/a wymlocilem.
Powrót do góry
ROLAS1970

PostWysłany: 20:24 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
panowie podpowiedzcie coś odnośnie pszenic Retro , i Zobel bo w mojej okolicy tylko takie mogę dostać podobno to niemieckie pszenice ale jakie wy o nich zdanie macie?

Proponuję Zobel bardzo dobrej hodowli SW Seed
Powrót do góry
ROLAS1970

PostWysłany: 20:23 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Re: wschody pszenicy Odpowiedz z cytatem

śledzik napisał:
Panowie mam zamiar pryskać maratonem pszenice Tonacje po rzepaku, jednak są bardzo nie równomierne wschody (jedna kiełkuje a druga jest dawno na wierzchu). I tu moje pytanie co proponowalibyście pryskać teraz czy jeszcze czekać aż reszta wyskoczy na wierzch, tylko samosiewy rzepaku zaczynają szaleć. Co możecie mi poradzić ??

Pryskaj , możesz dodać 5g. Gleanu lum Helm Sulfi na samosiewy aby je dobić
Powrót do góry
śledzik

PostWysłany: 19:39 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: wschody pszenicy Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 17:46 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
panowie podpowiedzcie coś odnośnie pszenic Retro , i Zobel bo w mojej okolicy tylko takie mogę dostać podobno to niemieckie pszenice ale jakie wy o nich zdanie macie?

Witam ja jestem z lubelskiego i odmian nie przesadzając ze 20 w okolicy a ty tylko te znalazłeś nic Ci ciekawego na te odmiany nie powiem tylko co pisze w internecie lub z ulotek z praktyki niestety nieznam nikogo kto je ma.pozdro
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 17:20 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 15:19 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem z woj. Mazowieckiego pryskam samym maratonem i jest wszystko ok. tylko trzeba pilnowac aby chwasciory za bardzo nie wyrosły patrz terminy zabiegow
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 13:01 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zdanek

PostWysłany: 12:30 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face napisał:
ja pryskam maraton(ew panida+ipu) i jest ok do żniw.nie widzę sensu dodawania ipu do maratonu który i tak już go zawiera w swoim składzie.

Ja jestem z mazowieckiego a nie z żuław więc lepiej dać maraton i w jakiej dawce czy czekać do wiosny i dawać attribut 70 WG.

Przypomnę że pryskałem po żniwach na perz roundupem 450 SL w dawce 5l/ha
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 05:25 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja daje 0,9l legato i 8g maczugi=90zł na ha i też ma być dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
josef03

PostWysłany: 21:36 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi w opakowaniu 52 l i dawce 4 l/ha wychodzi 100,58 zł brutto. Chlorosulfuron zastosuję raczej w oryginale, czyli Glean.
Powrót do góry
raaaf82

PostWysłany: 20:37 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z Was stosuje Huzara,bo u mnie w okolicy to chyba najbardziej popularny środek na chwasty
Powrót do góry
kdsz86

PostWysłany: 20:24 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha maraton w dawce 3,5l/ha i opakowaniu 52ltr wyszedl mi po 98zl/ha, a zamiast gleanu uzywam generyka-maczuga 11,4 zl/ha w dawce 7g/ha
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:08 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kdsz86 napisał:
koledzy: Glean to przedewszystkim na ostrożeń ale również wspomaga dzialanie maratonu na dwuliscienne, a jesli chcesz jesienią wspomóc jednoliscienne to opryskaj odrazu po siewie np treflanem, tolurexem, etc...

Nie ma sensu (takie jest moje zdanie) pryskać posiewnie pszenicy, zawsze są potem poprawki droższe niż po stoswaniu powschodowych jesiennych
Powrót do góry
kdsz86

PostWysłany: 20:01 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy: Glean to przedewszystkim na ostrożeń ale również wspomaga dzialanie maratonu na dwuliscienne, a jesli chcesz jesienią wspomóc jednoliscienne to opryskaj odrazu po siewie np treflanem, tolurexem, etc...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 381, 382, 383  Następny
Strona 254 z 383

Skocz do: