Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:28 Sro 28 Wrz 2016

Agrolok
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 378, 379, 380  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MMDD

PostWysłany: 18:20 Sob 26 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarki - z Krisem uwazaj na maczniaka wiosna, z tego powodu Niemcy przestali to siac.

Znajomy zrobil kiedys eskperyment i posiaj Krisa 2 wrzesnia (Pln Wielkopolska) 120 kg/ha i pieknie sie rozkrzewil, dal 6 t/ha na V-VI klasie. Tylko musial w to wlozyc wiecej ochrony fungicydowej, ale i tak mu sie oplacalo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarki

PostWysłany: 15:20 Sob 26 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też chciałem zasiać muszelke ale jeszcze niejest dobrze sprawdzona a ja sieje na pasze więc plon Exclamation i dlatego zasiałem krisa , co do zagranicznych to mogą być ale sprawdzone nie jakieś wyreklamowane
Powrót do góry
JarekSz

PostWysłany: 15:15 Sob 26 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerknąłem jeszcze raz na Muszelkę - na poziomie a1, jest na drugiej pozycji zaledwie o 0,2dt za Mulanem(nr1). 20kg - wolę nasze.

A żeby było fajnie, jak to działa to na innym przykładzie - rzepak: chciałem dobrego mieszańca. Zaproponowano mi odmianę X, że bodajże 137% wzorca. Wow, trzeba brać, ale zerkam na PDO tu i tam, na wyniki Coboru i na oficjalnych stronach nie znalazłem. Nie wolno zarzucić komuś kłamstwa, ale pewnie powiadają nie całą prawdę - podejrzewam że w 1 (jednym) doświadczeniu tak wyszło i już to do folderu. Jak porównałem cenę nasion, wziąłem nie gorszego Nelsona kupę taniej. Ale to tylko moje podejrzenia, a ja zwykły (słowo zostało usunięte) jestem.
Powrót do góry
JarekSz

PostWysłany: 15:04 Sob 26 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rooolnik
niska i z parametrami i nasza - Muszelka. Średnia w PDO w moim rejonie na 3 miejscu wśród wszystkich pszenic. Niestety nie jestem upoważniony do publikacji danych (jeszcze nieoficjalnych), ale za niedługo będą.

ROBERTD
Mewy nie znam, a o Bogatce było mnóstwo (podobno w tej chwili najczęściej siana odmiana). Sieję ją już po raz 4, jest super, ale trzeba pilnować skracania.

Teraz sieję Muszelkę (1 raz), Bogatkę i trochę Boomera- muszę przejść na niższe ze względu na dziki, w niższej po prostu będzie je widać.

BDW
polecam płytkę z charakterystyką odmian zarejestrowanych w Polsce (charakterystyka wg COBORU, nie PDO, brak CCA), ja dostałem od przedstawiciela Danko. Są Bednary i inne imprezy - można wysępić.
Powrót do góry
ROBERTD

PostWysłany: 14:16 Sob 26 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku zasieje pierwszy raz BOGATKE i MEWE. Bogatke polecaja w centrali.
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 11:06 Sob 26 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jakie polecicie polskie odmiany chodzi tu o jakosc plon i aby byla niska bu u mnie w zasadzie nie mam z kim porozmawiac na temat odmian ,wiec siedze i patrze w czasopismach ktora bedzie dla mnie najlepsza no i niestety wypadlo na zagraniczna
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 20:04 Pią 25 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram JarekSz poto płacimy żeby nam pomagali w wyborze , mamy teraz dostęp do odmian z zachodu ale nie znaczy to że mamy siać to co oni u nas są inne warunki więc patrzmy na POREJESTROWE DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
Powrót do góry
JarekSz

PostWysłany: 19:27 Pią 25 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zauważyć, że patrząc na świadectwo prócz rzeczy oczywistych jak siła kiełk, czystość i niestety już na niektórych MTN należy zwrócić uwagę na termin kiełkowania, bo dla mnie pszenica, która po 4 dniach kiełkuje np 90%, jest lepsza od tej po 8 dniach z 93%. Producent często woli skrócić czas analizy aby mieć towar handlowy jak najszybciej. Na chłopski rozum wystarczy jeszcze dodać ilość nasion żywych do siły kiełkowania.

A przy okazji o Boomerze - jest na niego moda, jak zresztą na inne zagraniczne odmiany. Czy jest taki rewelacyjny, z tego co widzę to wszędzie ziarno ma drobne. Chcę go spróbować, ale jestem trochę sceptycznie nastawiony. Patrząc na wyniki PDO z mojego regionu jest wiele odmian lepiej plonujących o dobrych parametrach. Czy przypadkiem taka moda na wszystko co zachodnie nie położy naszej hodowli (a chyba nie gorszej). Może się okazać że wtedy dopiero zaczniemy słono płacić za mat. siewny. Obym był złym prorokiem, ale nasze społeczeństwo (w tym i my) sami wydajamy się z kasy. A hodowle zagraniczne mają na marketing, oj mają.
Jarek
Powrót do góry
Arturonas

PostWysłany: 08:13 Pią 25 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez jestem z Dolnego Śląska i u mnie juz niektózy posiali a ja staram się posiać pszenice do 5 pażdziernika , ale i są tacy co sieją w grudniu ale co z tego np. w tym roku mieli tylko plewy ;]...
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 06:52 Pią 25 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grześ21 napisał:
josef03 masz racje nie czesto a prawie zawsze.... u mnie nikt jeszcze nie ma zamiaru siac a dla mnie optimum to 15-20 pazdziernik
tomasz a mozesz go zapytac jaka to odmiana bo na takie posuniecie tez jakos nie moge sie zebrac az drugiej strony dobra jarka jest w cenie jak komus rzepak nie przetrzyma i musze powiedziec ze jeczmien jary to z roku na rok coraz lepiej mi zimuje jak sieje jako poplon

Będę go widział na Wystawie w niedzielę, zapytam się go o całą technologię i dam znać.
Z tego co wiem to u nas na Żuławach, Ci co się nastawili na jęczmień paszowy wyciągneli go w tym , marnym bądź co bądź roku, nawet 8 ton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grześ21

PostWysłany: 22:56 Czw 24 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

josef03 masz racje nie czesto a prawie zawsze.... u mnie nikt jeszcze nie ma zamiaru siac a dla mnie optimum to 15-20 pazdziernik
tomasz a mozesz go zapytac jaka to odmiana bo na takie posuniecie tez jakos nie moge sie zebrac az drugiej strony dobra jarka jest w cenie jak komus rzepak nie przetrzyma i musze powiedziec ze jeczmien jary to z roku na rok coraz lepiej mi zimuje jak sieje jako poplon
Powrót do góry
raaaf82

PostWysłany: 22:25 Czw 24 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz jesteśmy przy materiale siewnym to mi wczoraj dowieżli.Odmiana ADEQUAT kiełk.95%,Mtn 38,49g.Teraz tylko czekać żeby troche pokropiło
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 19:11 Czw 24 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomasz0859 napisał:
Co powiecie o tym?
no super a moja kris MTN33,6g a siła 89% z centrali[/quote]

Kris mnie wyleczył 2 lata temu, Tylko wyszła paszówka, choć sypnęła nie najgorzej, pod 9 ton, białko 13,5 ale nic więcej[/quote] nie najgorzej to ile u Ciebie na żuławach jest średnia z kilku lat bo ja jeszcze takiego plonu nie widziałem Shocked
Powrót do góry
josef03

PostWysłany: 19:08 Czw 24 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie jest ciepło i sucho. U mnie na Dolnym Śląsku spokojnie mogę poczekać z siewem pszenicy. Często może to wyjść na lepsze.
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 18:21 Czw 24 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz czy będzie ciepła? U Ciebie na śląsku to i tak okres wegetacji jest dłuższy niż u nas o co namniej miesiąc
Powrót do góry
josef03

PostWysłany: 18:08 Czw 24 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy jest sens przyspieszać termin siewu pszenicy przy ciepłej jesieni?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 16:30 Czw 24 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grześ21 napisał:
termin terminem a ja po buraku w tamtym roku siałem 8 grudnia w błoto 2 ha osatatni raz siewnikiem jechałem to snieg padał i tak pod sniegiem z 2 tygodnie skielkowała niesamowicie mocno ale nie wyszła dopiero po 3 tygodniach strzeliła szpilki ,przyszedł mróz snieg......
na wiosne saletra lekka bronka i po tygodniu na skracanie-pieknie zaczeła sie krzewic dała 6,5 tony to lepsze niz jakie kolwiek zboze jare wiec na terminy agrotechniczne przy pszenicy nigdy nie patrze bo tak mi sie bardziej opłaca Wink

Mam kolegę w sąsiedniej wsi , który po burakach kopanych w listopadzie sieje już jarą pszenicę i robi to już kilka lat. Ja jakoś nigdy się nie mogłem na to zdecydować mimo że on jest 8 km ode mnie.
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 05:48 Czw 24 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grześ21 napisał:
termin terminem a ja po buraku w tamtym roku siałem 8 grudnia w błoto 2 ha osatatni raz siewnikiem jechałem to snieg padał i tak pod sniegiem z 2 tygodnie skielkowała niesamowicie mocno ale nie wyszła dopiero po 3 tygodniach strzeliła szpilki ,przyszedł mróz snieg......
na wiosne saletra lekka bronka i po tygodniu na skracanie-pieknie zaczeła sie krzewic dała 6,5 tony to lepsze niz jakie kolwiek zboze jare wiec na terminy agrotechniczne przy pszenicy nigdy nie patrze bo tak mi sie bardziej opłaca Wink
Tu masz rację,że żadna jara nie da tak jak najpózniejsza zimowa,ale każde opóznienie od optymalnego przy stosowaniu odpowiedniej zaprawy i ochrony fungicydowej obniża plon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
grześ21

PostWysłany: 22:29 Sro 23 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
josef03

PostWysłany: 20:58 Sro 23 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie termin agrotechniczny jest 25.09-10.10.
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:51 Sro 23 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przem napisał:
wszyscy sieją albo kończą siewy a ja sobie czekam az ten je*any KWS mi ziarka przywiezie, chemirol nie lepszy dzis dotarł zobel a jakas mila pani poinformowala mnie gdy dzwonilem nasty raz pytajac o termin dostawy ze jak w przyszlym tygodniu posieje to nawet bedzie lepiej bo teraz jeszcze za wczesnie??? sie zachcialo doplaty do materialu siewnego

Jestem ciekawy czy ta Paniusia w ogóle ma pojęcie o roli czy tylko jest od klepania w komputerze. Bo jak ma pojęcie o roli to jej szkoła powinna się wstydzić, a jak nie ma to ją powinni zwolnić bo drugi raz do nich nie pójdziesz przez taką głupiuą C....ę
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:47 Sro 23 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

josef03 napisał:
Ja jeszcze nie sieje, bo w zasadzie u mnie za wcześnie. Takiego mi przywieźli tego Boomera z Aleksandrowa. Zobaczę, co wyjdzie z tego.

Czemu za wcześnie? agrotechniczny kończy się za parę dni i u Ciebie
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:46 Sro 23 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

josef03 napisał:
Ja jeszcze nie sieje, bo w zasadzie u mnie za wcześnie. Takiego mi przywieźli tego Boomera z Aleksandrowa. Zobaczę, co wyjdzie z tego.

Ja widziałem tego Boomera ( to jakaś czeska chyba), jakoś taki był drobny i wziąlem Potenziala
Powrót do góry
josef03

PostWysłany: 20:13 Sro 23 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak nie posieję teraz, to posieję w październiku. Planuje w sobotę zasiać jakieś 16 ha.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 20:08 Sro 23 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

josef03 napisał:
też bym czekał ale wilgoś ucieka a resztki siałem na świeżą orke więc pośpiech wskazany
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 378, 379, 380  Następny
Strona 254 z 380

Skocz do: