Skocz do zawartości
waqu

Budowa kurnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar postawic w tym roku kurnik na 40 tys brojlerow i mam pytanie czy opłaca sie wejsc na Vat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie stawki ubezpieczeń ferm drobiu... PRZYKŁADOWE PROPOZYCJE UBEZPIECZEŃ BUDYNKÓW NIEPALNYCH,PRZY PŁATNOŚCI JEDNORAZOWEJ :

suma ubezp.200 000/320....300 000/480...400 000/650...500 000/810...600 000/970....700 000/1100..800 000/1290...

 

Przy większej sumie ubezpieczenia ,lub liczbie ferm -dodatkowe zniżki !!! ZADZWOŃ LUB NAPISZ - zibi26a@wp.pl..605 900 969 lub 713166857

ZAKRES :pożar,uderzenie pioruna,eksplozja,implozja,uderzenie lub upadek statku powietrznego,terroryzm,dym i sadza,uderzenie pojazdu mechanicznego,fala dźwiękowa,silny wiatr i grad,żywioły,zalanie i pękanie mrozowe.SĄ DOSTĘPNE INNE MODUŁY JAK-np. przepięcie,stłuczenie szyb i inne. WYSTAWIAMY CESJE BANKOWE POD KREDYT!!!

UBEZPIECZAMY WYPOSAŻENIE W KURNIKACH !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar zmienić docieplenie sufitu na kurniku. Co moglibyście mi doradzic?? Jakie jest najlepsze i w miare nie drogie docieplenie?? Ktore jest najlepsze bo znam rożne docieplenie typu: plyta poliuretanowa( z obu stron laminat aluminiowy), płyta obornicka (z obu stron blacha a w srodku poliuretan), wełna mineralna i od spodu blacha przybita, a może natrysk z 1 cm pianka poliuretanowa?? Moze ktos ma ktores z tych rozwiazanie i mogłby sie wypowiedziec??

 

Właśnie jestem po remoncie dachu.

Zostały krokwie i deski. Przestrzenie między krokwiami wyłożyłem folią metalizowaną STROTEX AL90 dociepliłem wełną 10cm i położyłem membranę.

Folię i membranę posklejałem taśmą dwustronną.

Efekt:

Temperatura otoczenia około 10 stopni.

Po 3 godzinach palenia w centralnym na kurniku 25 stopni.

Po 12 godzinach palenia 35 stopni

Na piecu 75 trzymane było.

Efekt w porównaniu z dociepleniem wiórami jak to kiedyś bywało niesamowity.

A jeszcze dachu nie pokryłem blachą co zapewne zwiększy szczelność.

W sobotę bardzo wiało i mi się membrana porozklejała w wielu miejscach, ale i tak to nie miało większego wpływu na temperaturę na obiekcie (spadek o 1 stopień). Zazwyczaj nie mogłem dogrzać obiektu.

 

Ale jeśli tak nie możesz to proponuję płytę warstwową wypełnioną pianką poliuretanową 8cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam zamiar postawic w tym roku kurnik na 40 tys brojlerow i mam pytanie czy opłaca sie wejsc na Vat?

 

 

Hehehehehe, jeszcze nie widziałem żeby ktoś wchodził na Vat. Musi to być niesamowite przeżycie .... -:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam zamiar postawic w tym roku kurnik na 40 tys brojlerow i mam pytanie czy opłaca sie wejsc na Vat?

 

 

Hehehehehe, jeszcze nie widziałem żeby ktoś wchodził na Vat. Musi to być niesamowite przeżycie .... -:)

 

 

tak opłaca się ,poradź się jeszcze księgowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się opłaca czy nie ale ja wszedłem i się zapewne o tym przekonam.

Jak na razie remonty więc zwrot, a co dalej??

Wiem że z hodowli ogólnie dokładka.

Ale ja podchodzę do tego tak:

lepiej zarobić z rzutu na czysto z 30 k PLN i zapłacić VAT

Albo nie zarobić nic i dostać zwrot na przeżycie bo tak ogólnie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy uzytkownik forum chce sie przywitac. Mam tez pytanie a mianowicie czy ktos z forumowiczow budowal kurnik na palach i jak to wyglada.co ile przy lawach fundamentowych mozna dawac strzemiona do zbrojenia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynajmę tanio kurnik 1200m2 w pełni wyposażony do produkcji brojlera lub odchówki nowe linie paszowe i wodne, nowy silos 18t. zaplecze socjalne w pełni wyposażone obok kurnika . okolice Buska zdroju woj Świętokrzyskie .tel 663-950-192.Darek.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynajmę tanio kurnik 1200m2 w pełni wyposażony do produkcji brojlera lub odchówki nowe linie paszowe i wodne, nowy silos 18t. zaplecze socjalne w pełni wyposażone obok kurnika . okolice Buska zdroju woj Świętokrzyskie .tel 663-950-192.Darek.Pozdrawiam

 

A jaka orientacyjna cena? Fotki można też tu wkleić żeby się zorientować.

___

dobra strona z taniutkimi kredytami http://tanikredytgotowkowy.com.pl/ <- tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby mi ktoś polecic firme lub konkretna osobe ktora by wykonala konstrukcje stalowa na dach, bo przymierzam sie ze zmiana dachu z drewnianego na metalowy. Jak ktoś budował i ma do polecenia taka osobe to bym prosil o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jako nowy uzytkownik forum chce sie przywitac. Mam tez pytanie a mianowicie czy ktos z forumowiczow budowal kurnik na palach i jak to wyglada.co ile przy lawach fundamentowych mozna dawac strzemiona do zbrojenia pozdrawiam

 

Oj stary jak masz taki grunt to radzę zrobić porządne badania i projekt.

 

Ja osobiście mam kurnik postawiony na starorzeczu i się zapadł z 30cm

 

Więc nie rób tego na ślepo bo nie wiesz co jest w gruncie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jaki masz szeroki kurnik i kiedy chcesz wymienic ten dach? oraz gzie posiadasz ten budynek? Moze będe Ci mógł cos ciekawego zproponowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurnik ma dokladnie 16,48 metra w osi sciany. kurnik jest w woj mazowieckim 20 km za Siedlcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie stawki ubezpieczeń ferm drobiu... PRZYKŁADOWE PROPOZYCJE UBEZPIECZEŃ BUDYNKÓW NIEPALNYCH,PRZY PŁATNOŚCI JEDNORAZOWEJ :

suma ubezp./składka-200 000/320....300 000/480...400 000/650...500 000/810...600 000/970....700 000/1100..800 000/1290........i.t.d.

 

Przy większej sumie ubezpieczenia ,lub liczbie ferm -dodatkowe zniżki !!! ZADZWOŃ LUB NAPISZ - zibi26a@wp.pl..605 900 969 lub 713166857

ZAKRES :pożar,uderzenie pioruna,eksplozja,implozja,uderzenie lub upadek statku powietrznego,terroryzm,dym i sadza,uderzenie pojazdu mechanicznego,fala dźwiękowa,silny wiatr i grad,żywioły,zalanie i pękanie mrozowe.SĄ DOSTĘPNE INNE MODUŁY JAK-np. przepięcie,stłuczenie szyb i inne.

WYSTAWIAMY CESJE BANKOWE POD KREDYT!!!

UBEZPIECZAMY WYPOSAŻENIE W KURNIKACH !!!!

TEREN CAŁY KRAJ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz robi się posadzki ? Obecnie mam posadowioną poniżej gruntu. Czy to ma jakiś wpływ na mikroklimat na hali ? W zasadzie nie mam problemów z letnimi upałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak teraz robi się posadzki ? Obecnie mam posadowioną poniżej gruntu. Czy to ma jakiś wpływ na mikroklimat na hali ? W zasadzie nie mam problemów z letnimi upałami.

 

 

mysle ze jesienia i zimą ciągnie przez posadzke wilgoc chyba ze masz super zaizolowana teraz raczej robi sie posadzke ponad poziomem ziemi i dobrze zaizolowana warstwa papy lub foliii no i najlepiej byloby ja wszlifowac na gladko zeby nie bylo takich problemow jak ja mam ze skrobaniem hali po rzucie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na tej hali nioski w klatkach i wilgoć raczej mi nie przeszkadzała, ale teraz muszę ją wyremontować i będą kury na ściółce więc chyba podniosę jak ma wilgoć wchodzić.

Orientuje się ktoś jaka jest procedura odbudowy zawalonej hali? Najpierw zawalił się dach pod śniegiem ze 3 lata temu. Teraz musiałem rozebrać ściany, bo pustak żużlowy szlag trafił w zasadzie same się poprzewracały. Muszę jakieś pozwolenia na budowę załatwiać, albo zgłoszenie, żeby postawić na starym fundamencie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znajde tu życzliwego hodowce gęsi który podpowie mi conieco o tej hodowli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem na tej hali nioski w klatkach i wilgoć raczej mi nie przeszkadzała, ale teraz muszę ją wyremontować i będą kury na ściółce więc chyba podniosę jak ma wilgoć wchodzić.

Orientuje się ktoś jaka jest procedura odbudowy zawalonej hali? Najpierw zawalił się dach pod śniegiem ze 3 lata temu. Teraz musiałem rozebrać ściany, bo pustak żużlowy szlag trafił w zasadzie same się poprzewracały. Muszę jakieś pozwolenia na budowę załatwiać, albo zgłoszenie, żeby postawić na starym fundamencie ?

 

Jakbym ja miał taką sytuację to bym to odtworzył po cichu no chyba że masz niewdzięcznych sąsiadów to raczej zrób projekt, weź firmę i z głowy.

Oczywiście będziesz musiał zrobić badanie wytrzymałości starego fundamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM--- 4 NITKI PASZOWE 95M, 5 NITEK POIDŁA KROPELKOWE 95M ,POPRZRCZKA-fLEX, WENTYLATORY DACHOWE 8SZT ZE STEROWNIKIEM, 2 SZCZYTOWE 1,5X1,5, FIRMY BID DUTCHMAN, 2 SILOSY 10TONOWE , AGREGAT PRADOTWORCZY 21KW----- 788 785 348

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NISKIE STAWKI UBEZPIECZEŃ FERM DROBIU !!!!

 

UBEZPIECZENIE DOMÓW I BUDYNKÓW ROLNYCH!!

UBEZPIECZENIE W POLISIE BIZNESOWEJ I ROLNEJ !!!!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ-

- zibi26a@wp.pl..605 900 969 lub 713166857.

 

ZAKRES :pożar,uderzenie pioruna,eksplozja,implozja,uderzenie lub upadek statku powietrznego,terroryzm,dym i sadza,uderzenie pojazdu mechanicznego,fala dźwiękowa,silny wiatr i grad,żywioły,zalanie i pękanie mrozowe.

SĄ DOSTĘPNE INNE MODUŁY JAK-np. przepięcie,stłuczenie szyb i inne.

 

WYSTAWIAMY CESJE BANKOWE POD KREDYT!!!

UBEZPIECZAMY WYPOSAŻENIE W KURNIKACH !!!!

TEREN CAŁY KRAJ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyp.ierdlaj naganiaczu ,na każdym wątku będziesz te pierdoły wklejał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox no co ty irytacja? przecież ot coś w twoim stylu z tą różnicą że twoja

powtarzalność jest dużo większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daniel za odpowiedź. Fundament raczej wzmocnię jakoś i podniosę ponad grunt i teren też dam wyżej, bo kiedyś chyba za płytko te fundamenty robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...