Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego krótkiego doświadczenia na poważnie 5 góra 7 miesięcy w rolnictwie, mimo że na wsi byłem od dziecka tylko na wakacje przyjeżdząłem.

Stosowanie nawozów do ziemi klasy 7,8 i każdej innej u mnie było nieopłacalne zawsze jeżdżono rozrzutnikiem na pole i to wystarczało oczywiście talerzówka bronowanie orka pługiem 4 i to wszystko, z tego co wiem jeśli nie masz obornika zahandluj z sąsiadem lub szukaj w internecie bo we Francji :tylko czytałem: że i tak robią.albo nawożów ale tylko ten który zostanie potwierdzony certyfikatem lub tzw do listny czy coś koło tego.

Jeśli systematycznie będziesz dbał o ziemie tzn postępował Jak mawiali dziadowie i ogarnięte babki wg Kalendarza Rolnika to twoje plony i plany będą coraz lepsze i realniejsze,U nas stosowano kompost resztki jajek trawka obornik itd.

Stare rolnictwo w połączeniu z nowoczesnością daje 100% ekologii i satysfakcji mimo że jest bardzo trudne i czasochłonne, mimo wszystko to się opłaca.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z mojego krótkiego doświadczenia na poważnie 5 góra 7 miesięcy w rolnictwie, mimo że na wsi byłem od dziecka tylko na wakacje przyjeżdząłem.

Stosowanie nawozów do ziemi klasy 7,8 i każdej innej u mnie było nieopłacalne zawsze jeżdżono rozrzutnikiem na pole i to wystarczało oczywiście talerzówka bronowanie orka pługiem 4 i to wszystko, z tego co wiem jeśli nie masz obornika zahandluj z sąsiadem lub szukaj w internecie bo we Francji :tylko czytałem: że i tak robią.albo nawożów ale tylko ten który zostanie potwierdzony certyfikatem lub tzw do listny czy coś koło tego.

Jeśli systematycznie będziesz dbał o ziemie tzn postępował Jak mawiali dziadowie i ogarnięte babki wg Kalendarza Rolnika to twoje plony i plany będą coraz lepsze i realniejsze,U nas stosowano kompost resztki jajek trawka obornik itd.

Stare rolnictwo w połączeniu z nowoczesnością daje 100% ekologii i satysfakcji mimo że jest bardzo trudne i czasochłonne, mimo wszystko to się opłaca.

Pozdrawiam

Witaj kolego ta ''7,8'' klasa ,to nic innego jak ''rz'' my też mamy taka glebę i mimo stosowania obornika ,nawozów ,wapna w dobrym roku max 3 tony żytka wyciągniemy .Na moje ,to taka ziemia nadaje się na zalesienie ,lub na działki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy uprawiał ktoś pszenice jarą po chlomazonie?

Bo widać przebarwienia liści, całe pasy stają się białe, niektóre rośliny mają 80-90% powierzchni liści bez chlorofilu, faza 3-5 liści. Stosowane było 0,11l reactora 480 wiec dawka bardzo niewielka i temu miedzy innymi nie zdecydowaliśmy się na orkę tylko talerzówkę. Czy coś z tej pszenicy będzie? czy padnie ma ktoś jakieś doświadczenie???. Gleba klasa 2, 3a. Na etykiecie pisze że nawet po orce mogą pojawiać się przemijjające przebarwienia liści, ale nie wiem czy to faktycznie przeminie??

ja mam na 3 kawałkach po zmarzniętym rzepaku ,siane na gruber.dawka 100ml kalif wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ze 2 lata temu przez przypadek opryskał sobie commandem owies( zostało pewnie z 50 litrów w opryskiwaczu po pryskaniu pod tytoń, dolał z 400 litrów wody i chwastox) zborze zbielało, nawalił nawozu, odbiło i wyglądało całkiem nieźle, ojciec mu młócił, mówił że klęska , wyglądało dobrze ale ziarno puste, sama plewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opryskalem pszenice jara mocarzem za1,5godz lunał deszcz ciekawe czy chwasty klekną. jak myslicie podziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie huzar poradzi sobie z przytulią która wyszła ponad łan?,czym to poprawić najtaniej ,zabieg był opóźniony ze względu na wsiewkę pszenicy jarej w wymrożone miejsca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak myślicie huzar poradzi sobie z przytulią która wyszła ponad łan?,czym to poprawić najtaniej ,zabieg był opóźniony ze względu na wsiewkę pszenicy jarej w wymrożone miejsca .

 

Tylko Starane 250 EC w dawce 0,6-0,8 l/ha, Huzar nie ta faza pszenicy i przytulia w fazie nie osiagalnej dla tego preparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zostaje Grodyl, Tomigan, ale tanio to nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto stosował impact1285 na pszenicę jarą? jakie efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Starane lub generyk bo nie wpływa na obniżenie plonu niezależnie od fazy rozwojowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad mustang forte ,ciekawe czy niszczy też ostrożeń trwale czy tylko po wierzchu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko Starane lub generyk bo nie wpływa na obniżenie plonu niezależnie od fazy rozwojowej

grodyl na przytulie jest najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak myślicie huzar poradzi sobie z przytulią która wyszła ponad łan?,czym to poprawić najtaniej ,zabieg był opóźniony ze względu na wsiewkę pszenicy jarej w wymrożone miejsca .

ja bym się zastanowił nad aurorą, o wiele taniej niż grodyl, tyle że pewnie nieznacznie obniży plon , zresztą jak wszystkie środki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang może przepuścić wyrośniętą przytulię, z resztą w zimowej może być już na niego za późno. W przypadku ostrożenia i przytulii najlepsza mieszanina to Granstar + Grodyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko Starane lub generyk bo nie wpływa na obniżenie plonu niezależnie od fazy rozwojowej

grodyl na przytulie jest najlepszy

Ale po grodylu robi się jasno-zielona i moim zdaniem odchorowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jechał jeszcze na grzyba gdyż nie wiedziałem czy gra będzie warta świeczki gdyż miałem poważne straty w przezimowaniu. Ale po odpowiedniej dawce azotu pszenice ładnie się rozkrzewiła i pojawiły się pierwsze oznaki mocznika. Co polecacie w fazie drugiego kolanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam perz w pszenicy jarej ile dać atributu na h? naprawdę 100g?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam perz w pszenicy jarej ile dać atributu na h? naprawdę 100g?

 

Atribut w dawce 100g w pszenicy jarej NIE - jest fitotoksyczny, pozostaje tylko Apyros w dawce 26gr plus wspomagacz olejowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mogę zmieszać atlantis z chwastoxem turbo - na pszenżyto ozime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, czy mogę zmieszać atlantis z chwastoxem turbo - na pszenżyto ozime?

nie można , ja słyszałem że 2 tygodnie trzeba odczekać po atlantisie i dopiero można chwastox,

atlantis dobrze się miesza z sekatorem i mustangiem, zresztą masz to na etykiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na bławatka co polecacie?Na wiosne pryskałem mustangiem forte ,chwasty pożółkły i odbiły zwłaszcza maczki i bławatek.Pszenica ma juz 3 kolana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...