Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no ja muszę czekać na deszcz bo sucho a na opakowaniu jest napisane że nie można pryskać na suchą glebę bo zniszczy się uprawę a deszczu nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ale nie w gryce pryskam nim marchewkę:)

ja grykę pryskam około 5-7 dni po siewie chwastoxem,

a raczej pryskam chwasty nim gryka wzejdzie bo by ją też spaliło

malkolm takie pytanko czy w Różańcu masz posianą gryke bo znajomy chce przywiezć ule i potrzebuje conajmniej z 10 ha w jednym kawałku jak tak to napisz jakiś tel albo zadzwoń 606219633.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam tam grykę, ale nie ma tam 10 ha, jest 9,5

jak wzejdzie to się odezwę, ostatnio mam złe doświadczenia z tą uprawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak mam tam grykę, ale nie ma tam 10 ha, jest 9,5

jak wzejdzie to się odezwę, ostatnio mam złe doświadczenia z tą uprawą

ok na gryke jest sprzyjająca pogoda rok temy były te ule na naszych polach miodzik jemy do tej pory więc i tobie myśle miodu przez rok nie zabraknie

teraz chyba chce przywieźć troszke więcej tych uli i potrzebuje większego areału w niewielkiej odległości

jak nic jeszcze nie znalazł to mu wytłumacze co, kiedy i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jano1976 a zapomniałem, jest jeszcze jeden gość z forum który wcześniej się zgłaszał z chęcią postawienia uli, jeśli się z nim nie dogadam to się do ciebie odezję

dziś poszedł chwastox na grykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 ha gryki w okolicy Tomaszowa Lubelskiego.Jeśli jest jakiś chętny pszczelarz z pasieką to zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuje ktoś dokarmianie borem przed kwitnieniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy co roku sieje 30 ha gryki i wiem że jakimiś mikro jedzie przed kwitnieniem, niestety nie wyciągnę od niego co to jest.

ja niestety będę musiał pryskać od jednoliściennych.

cena gryki spadła do 1200 zł/t, pewnie trzeba będzie dopłacić do tej uprawy w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrews, nie wymarzła ci gryka jak były przmrozki w naszych okolicach? czy nie zdążyła jescze powschodzić.

 

 

u mnie już wsiane kupiłem oprysk na chwasty o nazwie afalon ale piszą że nie powinno się pryskać na suchą ziemię a u mnie tak sucho że nie wiem. A może ktoś ma doświadczenie z tym środkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmarzła bo deszcz nie padał u mnie od trzech tygodni nawet kropli deszczu i ona wyszła dopiero ale jak nie popada to uschnie chyba bo ja zasiałem na VI klasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrews, a teraz ci zmarzła ? Ja ma mam daleko do pola ale dzwoniłem w okolice (koło Opoczna) i był podobno w naszych rejonach przymrozek - mam trochę stresa czy nie leży wszystko - w ogóle jakaś masakra - 02.06 przymrozek - ja takiego czegoś sobie nie przypominam.

P.S. Po jakim czasie idzie poznać że zmarzła? Odrazu widać czy trzeb kilka dni odczekać? (nigdy mi jeszcze nie zmarzła i nie wiem)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nigdy nie zmarzła ale będzie chyba widać po kilku dniach jeśliby zmarzła a u mnie ładnie po deszczu się wyrównała i liczę że się ociepli bo taki chłód nieciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a był u Ciebie też przymrozek dzisiaj rano? U mnie fajnie powschodziło choć trochę gęsto (siałem poznaniakiem pierwszwy raz i mi wyszło ok 95 kg/ha) - mam nadzieję tylko że nie zmarzła ale zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gryka przemarza przy -1,5 stopnia, przy -2 niszczy ją całkowicie.

zniszczenia widać od razu, liście będą wyglądały jak zwiędnięte, bodajże po 2 dniach z czarnieją,

dawno już widziałem coś takiego, u nas grykę się wysiewa w poplony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie, niestety już wszystko wiem - połowa wymarzła

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie, może zostało Wam coś z zasiewów gryki nasion - chcę kupić ok. 70 kg (muszę poprzesiewać te moje zmarzliny

Interesuję mnie okolice Opoczna lub Częstochowy.

Piszcie na prw

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę spytać znajomego co od niego brałem ale to jest koło tomaszowa maz więc jak coś to daj znać jak mam pytać czy ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się na bazarek wybieram to może kupie, ale zapytaj, bo jak nie kupie to bym podjechał i wziął - podaj mi ewentualnie numer na priva to zadzwonię jak nie kupie i potwierdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o tym aby ktoś skracał, ja gdybym miał bliżej pole to pewnie bym coś potestował,

gryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

udostępnię PSZCZOŁY do zapylania plantacji gryki. Tylko plantacje z terenu Wielkopolski (najlepiej okolice Poznania).

Zainteresowanych zwiększeniem plonów proszę o kontakt: tel. 695 667 871

Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

Mam pytanie do ekspertów uprawiających grykę - wyrosło mi fragmentami sporo ognichy w gryce i mam pytanie - czy da się to jakoś później z ziarna oczyścić/odwiać/odmłynkować? czy już pozamiatane i nie da się oczyścić ziarna z nasion chwastów

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

Mam pytanie do ekspertów uprawiających grykę - wyrosło mi fragmentami sporo ognichy w gryce i mam pytanie - czy da się to jakoś później z ziarna oczyścić/odwiać/odmłynkować? czy już pozamiatane i nie da się oczyścić ziarna z nasion chwastów

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam takiego chwastu, może zajrzyj do atlasu jak faktycznie ten chwast się nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...