Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:22 Czw 22 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1050, 1051, 1052 ... 2192, 2193, 2194  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurczak

PostWysłany: 23:04 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
Zamykać budy do wiosny kto ma swoje i pierdolic wszystko bo z tej mąki chleba nie upieczemy. Wylęgarnie już dają po 50gr pisklaka tylko brać.

Nie siej paniki, majtki na dupę i do roboty! Jesienne dołki czytaj doły przerabiamy od lat.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baca60

PostWysłany: 21:13 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamykać budy do wiosny kto ma swoje i pierdolic wszystko bo z tej mąki chleba nie upieczemy. Wylęgarnie już dają po 50gr pisklaka tylko brać.
Powrót do góry
Zielononóżka

PostWysłany: 20:42 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio napisał:
leon to co piszesz to prawda ze ubojnie maja problem tylko ze oni maja go jak rozwiazac bo to spolki zoo w wiekszosci sa poprostu w.y.j.e.b.i.o.m hodowcow na kasie (nie zaplaca za kury i oglosza upadlosc)

To jest jedna z wielu rzeczy w tej branży na której dyma się setki osób, szkoda tylko że naiwności pełno w tym kraju. Swoją drogą propozycje macie dobre tylko sądzę że realizacji nie będzie żadnej.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 20:08 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dziś usłyszałem, że kolega kolegi, który ma firmę transportową dzwonił do niego z zapytaniem: " co jest grane, bo wozimy TIR-ami jakiś drób z Hamburga, a Ty przecież siedzisz w drobiu"
Kumacie co się dzieje??????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
pool

PostWysłany: 19:28 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX popieram Cię ! Niestety większość ludzi na tym forum ma klapki na oczach ,każdy chce żeby było lepiej ,ale bez ich udziału ,a tak się nie da .Wszystko co piszesz jest prawdą ,ale kryzys też daje się we znaki .Znam kobietę z Kutna zajmująca się handlem dla detalu ,mówi ,że takiej katastrofy jeszcze nie było ,sprzedaż całkowicie siadła pomimo niskiej ceny kurczaka .Kutno sprzedaje po 5,4 ,a kaszubiska podjeżdżają po 5,1
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:04 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili cena nie rośnie przez Tajlandzki syf.W tej chwili ,mam na myśli ten tydzień.
To jest na dziś przyczyna główna.Nadprodukcja jest w tym momencie drugorzędna.
Ten Tajlandzki kontyngent będzie z nami już zawsze.NIe jest to kwestia tego roku!!!!! Więc jak sobie wyobrażasz ceny,jak wielkie sieci handlują rozmrożonym towarem ,który na półce sklepowej kosztuje 4.89????????????
Do tego w przyszłym roku wejdzie Ukraina ze świeżym towarem
Widzę,że jesteście zbyt głupi ,by to zrozumieć
Ale w końcu zrozumiecie,tylko wtedy już komornik będzie zajmował wam budy i będzie za pózno
Powrót do góry
alcapone

PostWysłany: 18:17 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Informacja dla zainteresowanych.
W Tesco handlują kurczakiem 1-1.2kilograma.Cena 4.89 na półce sklepowej.Kurczak nie jest mrożony ,tylko sprzedawany jako świeży.
Posiada taki towar też REAL
Pytanie
Byli tutaj kiedyś Jola1 ze związku ,oraz jest Brojler kurzy ,który miał zakładać jakiś związek.
Pytanie do was - dostaliście informację (na priv napiszę w którym dokładnie Tesco i Real,ale to raczej bez znaczenia,bo na pewno ma to cała sieć) czy związek nie ma 4.89 na kurczaka i parę złotych na badania??
Jeśli nie ma ,podajcie numer konta zrobię przelew
Jest informacja ode mnie i pieniądze ode mnie-ktoś ruszy dupę?Pewnie nie,co?Mam zdobyć inforamcję,pieniądze i sam iść kupić tąkurę i ją zbadać.Zgadza się?
Bo wszystkich gówn.o to obchodzi.Co innego popisać w internecie ,a co innego zrobić cokolwiek.Choćby zdobyć informację
Myślicie ,że do końca roku jakoś się przetrwa,a potem będzie lepiej
To ja wam gwarantuje,że nie będzie,jeśli nie zrobimy czegoś z tym importowanym syfem.
TO jest problem numer jeden
Pozostałymi będziemy się zajmować pózniej

Medox mój ty kolego zrób sobie te badania!!!
I co??? Uwaga TVN nas uraruje??
Mam plan. Podajmy na tym forum nazwiska największych debili ze swojej okolicy co ścigają się ze swoją głupotą.(ci co budują nowe hale, itd.)
Powrót do góry
tolek

PostWysłany: 17:33 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam - ten problem mogą rozwiązać fachowcy od prawa .bo nie wyobrażam sobie żeby każdy hodowca zaczął studiować prawo , wszystkie kodeksy prawne itd..Uważam że trzeba wynająć kancelarię prawną , na początek mogła by się zająć naszymi pieniędzmy niby na reklamę , odzyskać co się da a następnie w obowiązujących przepisach powoli zacząć porządkować rynek ,a jest dużo do zrobienia chociażby sprawa mączki mięsno kostnej czy badaniami importowanego
''syfu''.Jeśli powstało by coś takiego napewno każdy hodowca dobrowolnie zgodził by się na odpis od każdej faktury jakiś ustalony procent na opłacenie prawników kancelarii adwokackiej.
Gdyby coś takiego powstało mielibyśmy szanse na zaskarżenie niekorzystnych ustaw do trybunału EU możliwości byłoby bardzo dużo. Wiem wiem takie coś było już organizowane i nie wypaliło , ale teraz jesteśmy mądrzejsi i może nie popełnimy tych błędów jakie popełnili nasi poprzednicy .
Mam prośbę nie komentujcie mojego wpisu ,jeśli macie lepsze pomysły to poprostu napiszcie może razem coś stworzymy z czego będziemy zadowoleni .
pozdrawiam
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 15:35 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leon to co piszesz to prawda ze ubojnie maja problem tylko ze oni maja go jak rozwiazac bo to spolki zoo w wiekszosci sa poprostu w.y.j.e.b.i.o.m hodowcow na kasie (nie zaplaca za kury i oglosza upadlosc)
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 15:04 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tu jeszcze mysle o jednej rzeczy, przecież ubojnie, które nie zajmujące się przetwórstwem mają w tej chwili taki sam problem jak i my, a co więcej, bez znas, czyli bez bazy surowcowej ubojnie będą w jeszcze większych tarapatach niż my, bo nasze hale da się chociażby zaadoptować na magazyny z ubojnią byłby już problem...dlatego chodzi mi po głowie spotkanie zarówno przedstawicieli związków, czy grup producenckich z włascicielami ubojni po to aby po pierwsze: wspolnie zbilansować troche tą produkcje bo przeciez ubojnie mają jakies analizy z poprzednuch lat, wiedzą które zesony są martwe na kurczaka, które są lepsze, dlatego ja tu szanse zbilansowania produkcji widze tylko w współpracy z ubojniami, bo częsty proceder jaki zauważyłem jest taki, że dajmy na to są dni kiedy tydzień ma tylko dwa czy trzy dni ubojowe a ubojnie kurczaka zamawiają w ilości takiej jak na cały tydzien i po co to, przecież to tylko psuje rynek...a drugie, przecież to jest nasz wspolny interes aby utrzymać się w tej branży, a przecież własciciele ubojni wiedzą kto i dlaczego zabiera im rynek, orientują w których sklepach jest ten sprowadzany syf dlatego wspolne działanie i zjednoczenie się miałoby mysle sens, nie mówie o tych którzy przetwarzają, bo oni na tym syfie zarabiaja krocie, ale byle ubojnia na pstryknięcie palcem nie dostanie licencji importowej, także oni nie bawem mogą byc w jeszcze gorszej sutuacji od nas...jest coś w tym co mówie, czy ten pomysł można do kosza wyrzucić? bo jesli miałoby to jakis sens to może posuńmy to dalej?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:33 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja dla zainteresowanych.
W Tesco handlują kurczakiem 1-1.2kilograma.Cena 4.89 na półce sklepowej.Kurczak nie jest mrożony ,tylko sprzedawany jako świeży.
Posiada taki towar też REAL
Pytanie
Byli tutaj kiedyś Jola1 ze związku ,oraz jest Brojler kurzy ,który miał zakładać jakiś związek.
Pytanie do was - dostaliście informację (na priv napiszę w którym dokładnie Tesco i Real,ale to raczej bez znaczenia,bo na pewno ma to cała sieć) czy związek nie ma 4.89 na kurczaka i parę złotych na badania??
Jeśli nie ma ,podajcie numer konta zrobię przelew
Jest informacja ode mnie i pieniądze ode mnie-ktoś ruszy dupę?Pewnie nie,co?Mam zdobyć inforamcję,pieniądze i sam iść kupić tąkurę i ją zbadać.Zgadza się?
Bo wszystkich gówn.o to obchodzi.Co innego popisać w internecie ,a co innego zrobić cokolwiek.Choćby zdobyć informację
Myślicie ,że do końca roku jakoś się przetrwa,a potem będzie lepiej
To ja wam gwarantuje,że nie będzie,jeśli nie zrobimy czegoś z tym importowanym syfem.
TO jest problem numer jeden
Pozostałymi będziemy się zajmować pózniej
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 13:15 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frirendż napisał:
Nie ma opcji żeby zarobić na brojlerach, gdy cena paszy stanowi więcej niż 70% kosztów. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Zamykam budy do wiosny i idę lizać rany. W zamrażarce mam 20 kg. fileta z moich kur, reszta niech sie zapycha azjatyckim szmelcem. Może się ktoś struje albo da do zbadania do sanepidu...

zaraz sie nie struja ludzie tylko niech nam pozwola hodoac na zasadach sprzed 10 lat to bysmy z nimi konkurowali bez zadnego ale...
Powrót do góry
frirendż

PostWysłany: 11:59 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma opcji żeby zarobić na brojlerach, gdy cena paszy stanowi więcej niż 70% kosztów. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Zamykam budy do wiosny i idę lizać rany. W zamrażarce mam 20 kg. fileta z moich kur, reszta niech sie zapycha azjatyckim szmelcem. Może się ktoś struje albo da do zbadania do sanepidu...
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:25 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od grudnia zacznie zboze isc na 1000zl a wraz z nia kukurydza...wiec koszty paszowe beda z.a.j.e.b.i.s.t.e znow[/quote]

spokojnie ! brojlerzyści są największym odbiorcą pszenicy . jak zaczną się mniejsze wstawienia to i trudniej będzie zboże sprzedać . a wtedy ceny spadną . tylko czy paszarnie przełożą to na ceny pasz???
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 10:11 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że budują na wariata lecz śmiem twierdzić, że obecna sytuacja to nie tyle budowy tylko w paradę indyczarzy. W indycznikach jeszcze są setki tysięcy szt brojlera. Wylęgarnie twierdzą, że sytuacja zaczyna się zmieniać bo indyczarze masowo odmawiają nałożeń do wylęgu. Raz wtopili na indyku, teraz na kurczaku tylko dlaczego my za nich dostajemy po tyłku. Dlaczego lekarze wystawiają karty wstawów kurczaka w indycznik? Brak jakiej kolwiek regulacji w tym względzie. Każdy h....na swój strój.
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 09:48 Wto 23 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy hodowcy, sytuacja zbliża się do tragicznej, obdzwoniłem dziś ubojnie i sytuacja wygląda bardzo zle, nie bede pisał cen aby mnie zaraz nie zlinczowali Ci którzy akuratnie sprzedaja...z jeden strony, mysle sobie, a dobrze, niech dostaną po dupie przynajmniej Ci którzy budują jak opętani, ale co z tymi rzetelnymi, którzy idą sobie według stałego harmonogramu, co z tymi którzy starają się swoją prace wykonywać jak najlepiej, co z tymi którzy jedzą małą łyżeczką i na wariata nie chcą się bogadzić, co z tymi co sami zapierdzielają w gnoju i nie potrzebuą sztabu pracowników na kurniku...panowie może pomyslmy o jakis spotkaniu, przedstawmy swoje pomysłu ale na żywo, bo na forum to tylko takie gadaniny bez pokrycia, coś musimy robić bo kopią nas po tyłkach z każdej strony a my naszą postawą tylko aprobujemy tą sytuacje bo skoro nic nie robimy, nie postulujemy to znaczy ze akceptujemy to co nam dają...
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 21:59 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Brojler kurzy napisał:
Tak się zastanawiam czy hodowcy rozmawiaja z wytwórniami pasz o obniżce cen!!!
Zboża tańsze o minimum 30% , soja 200-250 PLN na tonie no to co się dzieje , że ceny mamy na poziomie 1680-1700 brutto / średnio/ ?Czyżby kosmetyczna obnizka / 30-35zł / skutecznie zatkala buzie hodowcow?
Wyt. same z siebie ceny nie opuszczą no bo i po co skoro jest klient i płaci .
Przeanalizujmy koszty paszowe aktualnie i miesiąc temu zobaczycie , że pasza powinna byc tańsza o minimum 150 złotych . MINIMUM - adekwatnie do cen surowców powinna być jeszcze tansza .

Masz na myśli ostatnie 1,5 miesiąca?
Pszenica niewiele zmieniła ceny.... no może podrożała jakieś 30 zł !
Kukurydza spadła o 100 zł, a soja spadła o ponad 100 dolarów, czyli z 2330 na trochę poniżej 2000 zł. To daje obniżki cen o jakieś 70 zł na tonie paszy. Teraz marże mieszalni trochę zaczną się poprawiać, bo zaczynają kontraktować po aktualnych cenach, a produkują z surowców, po cenach sprzed miesiąca. Dalszych obniżek się nie spodziewajcie.
No chyba, że przyjdzie taki globalny kryzys, że nawet na surowcach będzie strach spekulować przez światowe instytucje finansowe... w innym przypadku ceny pasz bez zmian.

od grudnia zacznie zboze isc na 1000zl a wraz z nia kukurydza...wiec koszty paszowe beda z.a.j.e.b.i.s.t.e znow
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 21:51 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

balbina napisał:
No, no.. Pozamykajcie jeszcze po kilka swoich budek i wreszcie będzie LUZZZ Very Happy
wtedy brazylia i tajlandia nas zastąpi . co myślisz że tusk pozwoli polakom głodowac Exclamation polak głodny to zły i wtedy wyjdzie na ulicę .pompują z nas pieniądze na łagodzenie kryzysu .
Powrót do góry
tolek

PostWysłany: 21:47 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'' Szkoda gadać ''
Kaszuby 3.6 zł.
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 21:23 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, no.. Pozamykajcie jeszcze po kilka swoich budek i wreszcie będzie LUZZZ Very Happy
Powrót do góry
koks

PostWysłany: 21:03 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
koks napisał:
Pasza stanieje,kurczak zdrożeje jeśli ograniczymy wstawienia.Sami nakręcamy wysokie ceny surowców-kosztów,poprzez nadwyżkę produkcji.Prawo popytu-podaży.Proste jak drut.Mówi się ciągle jeden cykl w roku mniej-zadziała.Nowy rok idzie poustalajmy luźniejsze harmonogramy,i przeżyjemy,po ludzku.Nie nakręcajmy podaży.

Może trzeci rozsądny głos na 100.Stąd moje twierdzenie,że 97%tej branży to głupcy.I to tłumaczy też sytuację na tym rynku

Ciekawe jak tak zamiast 8 tyg.cyklu zrobić 10-11 tyg.,na pewno by rozwiało się,i my byśmy wypoczęli,nasi pracownicy,stać by nas było im zapłacić za przestój,niż teraz dokładać.ja robię 4-5 rzutów w roku ,w tym 4 mi wyszły i starcza.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 20:31 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Tak się zastanawiam czy hodowcy rozmawiaja z wytwórniami pasz o obniżce cen!!!
Zboża tańsze o minimum 30% , soja 200-250 PLN na tonie no to co się dzieje , że ceny mamy na poziomie 1680-1700 brutto / średnio/ ?Czyżby kosmetyczna obnizka / 30-35zł / skutecznie zatkala buzie hodowcow?
Wyt. same z siebie ceny nie opuszczą no bo i po co skoro jest klient i płaci .
Przeanalizujmy koszty paszowe aktualnie i miesiąc temu zobaczycie , że pasza powinna byc tańsza o minimum 150 złotych . MINIMUM - adekwatnie do cen surowców powinna być jeszcze tansza .

Masz na myśli ostatnie 1,5 miesiąca?
Pszenica niewiele zmieniła ceny.... no może podrożała jakieś 30 zł !
Kukurydza spadła o 100 zł, a soja spadła o ponad 100 dolarów, czyli z 2330 na trochę poniżej 2000 zł. To daje obniżki cen o jakieś 70 zł na tonie paszy. Teraz marże mieszalni trochę zaczną się poprawiać, bo zaczynają kontraktować po aktualnych cenach, a produkują z surowców, po cenach sprzed miesiąca. Dalszych obniżek się nie spodziewajcie.
No chyba, że przyjdzie taki globalny kryzys, że nawet na surowcach będzie strach spekulować przez światowe instytucje finansowe... w innym przypadku ceny pasz bez zmian.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 20:23 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich i innych równie sensownych to już trochę było i to lata temu :

żeldrob

Wysłany: 20:25 Pią 26 Maj 2006 Temat postu: Re: Cena kurczaka
T
Bzdury Kolego to Ty właśnie napisałeś!!! Zająć się solidną hodowlą??? A co innego my robimy??? Kurs waluty to mały pikuś . Ceny zbóż i drobne wachnięcia to też mały pikuś! Analitycy mówią to co uważają i w większości przypadków nie ma to nic wspolnego z rzeczywistością! Co do ceny i jej szybkiej zmiany to odpowied zmi jak to jest możliwe , że w ciągu tygodnia cena potrafi "zjechać" czasami nawet o złotowkę?????? I nie ma to nic wspolnego z nadmiarem produkcji czy całkowitym zastojem rynkowym!!! Jeżeli importowaną tuszkę można kupić za niewiele ponad 2 złote to możesz tą swoją solidną hodowlę w buty wsadzić!!! Co jest dla mnie fenomenem na skalę światową to fakt budowania w Polsce wielu kurników!!!! Pomimo tego , że cena od października to DÓŁ jest wielu hodowców , którzy biorą niskooprocentowane kredyty i buduja , budują , budują!!! A wiesz jakie rozwiązania można wprowadzić , ktore ustabilizują polską produkcję??? Tak jak w krowach - limity produkcyjne!!! , ceny minimalne , KONTRAKTACJA!!!!! w 100% - bez kontrakru nie kupisz ani piskląt , ani paszy , a kontrakt zagwaranruje cenę i odbiór . Bardzo ważne - terminy płatności!!! Nie 120 , 90 , 60 czy nawet 35-30 dni!!! Naszym kosztem wszyscy się pasą- ubojnie i handel!!! Przecież ptak jest sprzedany w 4-5 dni więc dlaczego nie można producentowi oddać tych pieniędzy od razu? Nie można bo niby
skąd wziąć takiego drugiego frajera , ktory da darmowy kredycik ???? Sklepik się wyposaży , domek i furkę kupi , ubojnie zmodernizuje itd. Tym wszystkim handlarzynom i ubojniom , ktore prz\ekręciły hodowców uciął bym łapy!!! Ech... Tak pisać mogę jeszce dlugo tylko jeżeli hodowcy mają takie podejście do produkcji i całego jej zaplecza jak Tasin to w drobiarstwie nigdy nie bedzie dobrze .
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 20:09 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zielononóżka napisał:
To takie durne teoretyczne pytanie kto z was szanowni państwo byłby za tym aby zrobić limity produkcji na podstawie poprzednich lat produkcji -> każdy otrzymuje limit powiedzmy 80% tego co produkował ostanie lata i za wyprodukowanie więcej dostaję karę albo wykupuje u innego hodowcy kwotę produkcji -> z mlekiem tak się dało to dlaczego nie z mięsem czy jajami???

Oczywiście limity uzależnione od sytuacji na rynku...
nareszcie ktoś ma pomysł całkiem sensowny.Do dzieła Very Happy
Powrót do góry
Bywka

PostWysłany: 19:37 Pon 22 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1050, 1051, 1052 ... 2192, 2193, 2194  Następny
Strona 1051 z 2194

Skocz do: