Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:44 Pon 24 Lut 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1050, 1051, 1052 ... 2266, 2267, 2268  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miko

PostWysłany: 02:27 Czw 3 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za 2-tyg.cena przewidywana to 4.50 net. totalny brak kurczaka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miko

PostWysłany: 02:27 Czw 3 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
miko

PostWysłany: 02:25 Czw 3 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 23:39 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie sprewiedliwosc jak cena do hurtu rosnie 30-40gr w ciagu doby a w zywcu jest to twoje 10gr gdzie rozum moze przez to tak jest w tej branzy bo to to wlasnie jest poziom 7 centymetrowego obornika nie widzisz tego chłopie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:31 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem coś jeszcze,jestem na tym forum od pierwszego chyba dnia,rozkręcałem je,mówiłem o nim ludziom.Internet to duże możliwości.Rewolucja w Północnej Afryce rozpoczęła się w internecie.Naiwnie myślałem,że może jakoś uda się tych ludzi skrzyknąć,coś zrobić.Choć przynajmniej podyskutować.Ale od zawsze jest - spadaj ,to cena brojlera,ile dziś płacą?Dlatego też ,część tej branży nazywam czasem,jak mi nerwy puszczą, debilami z horyzontem sięgającym poziomu obornika
Choć tyle się udało ,że może ktoś coś poczyta,przemyśli,nawet jeśli się nie udziela.Noi dodatkowo istotnie,można choć wymieniać się informacjami o cenach,pojawiły się nawet ich zestawienia
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:20 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Re: Uderzyć w stół Odpowiedz z cytatem

aks_sc napisał:
No cóż "uderzyć w stół nożyce się odezwą "
Myślę ,że szanowny medox obraził się na rzeczywistość .
Skąd wniosek ,że nie należy do żadnych związków
no cóż wiedziałby, że federacja i jej związki regionalne zajmują stanowisko w każdej z poruszanych w pytaniach sprawie i innych: zmianę rozporządz. o utylizacji , zmianę zapisów w dokumentach dostawy piskląt ,zmiany tresci zawartych w świadectwach wywozu drobiu, zmiany w ustawie podatkowej w części , dotyczącej dz.spec .prod.rolnej i wiele wiele innych, zaległości są duże .
Dotknęło "pasożyt" A jak mają nazywać hodowcy, płacący sumiennie składki , poświęcający swój prywatny czas, a często i środki na wyjazdy na różnego rodzaju spotkania, pikiety, protesty, ludzi , którzy jeśli już to pokrytykują ,powymądrzają się i jeszcze mają pretensje bo nie jest tak sobie wymyślili.
Od dawna min. na tej stronie zapraszamy do współpracy, otwarci jesteśmy na sugestie rozwiązań, naszych problemów , Napewno radykalne obniżenie produkcji nie jest panaceum na nasze problemy , wiedzą o tym prod.trzody .Napewno musimy być wszędzie tam, gdzie decyduje się o naszych losach , staramy się to robić i zaczyna to przynosić efekty i to cieszy.
A tak na marginesie to sposób zapytania i to "ponownie pytam"z ust kogoś kto wybiórczo na stronie federacji przeczytał 1 artykuł było poprostu aroganckie.
Pozdrawiam

Wiele razy na tym forum mówiłem o potrzebie silnych związków,wiele razy broniłem istniejące ,przed różnymi krytykantami,za to,że w ogóle są,namaiwiałem,żeby coś zrobić.Ale jedyne co słyszałem to "jaka cena"
Skrytykowałem pomysł brojlera dotyczący powszechnej ,przymusowej kontraktacji już dawno temu
Teraz zobaczyłem,w dobie obecnego kryzysu ,trzy jedno ,czy dwuzdaniowe postulaty Federacji do Ministra, mające uzdrowić drobiarstwo, a pierwszym z nich była powszechna i przymusowa kontraktacja.Dwa pozostałe w zasadzie bez większego znaczenia dla obecnej sytuacji
Wyciągnąłem dość logiczny,jak nieśmiało mniemam wniosek,że ponieważ dzieje się to w tej chwili ,to pismo i zawarte w nim stanowisko jest owocem wielkiej myśli i sposobu na uzdrowienie sytuacji w drobiarstwie,wypracowane,wymyślone,uzgodnione i przedstawione władzom.I korzystając z faktu obecności na forum współtwórcy Federacji wyraziłem zdanie ,że to absolutnie zły pomysł.A tak naprawdę ,w zasadzie kompletny brak pomysłu.Liczyłem,też na to,że uda się jakoś zainteresować tematem pozostałe osoby,że może coś się urodzi.Jak zwykle,wszyscy mają to w dupie,bo cena urosła 10gr
Milion razy nawoływałem tu by coś zrobić ,dawałem propozycje.Nic
Teraz liczyłem,że choć nawiąże się powszechna dyskusja ,między innymi nad propozycjami Federacji i też nic
Co do "ponownie pytam" to mogę napisać jakiś synonim -jeszcze raz pytam,znów pytam,jeszcze raz chciałbym zapytać itp-to jakaś duża różnica?Będzie mniej arogancko?Zwyczajnie ,jeszcze raz chciałem zapytać,bo nie dostałem odpowiedzi po raz pierwszy pytając
Powrót do góry
ździsio87

PostWysłany: 21:59 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawell3131 napisał:
WITAJCIE W NOWYM ROKU JESZCZE RAZ ZYCZE DUZO ZDROWIA I OPLACALNEJ CENY !!!!! CENA LODZKIE 3.80 -3.82 moze ktos dostał więcej ale nie ja . kolejne podwyżki już jutro Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

witam wszystkiego dobrego w nowym roku Smile cena świetokrzyskie 3.85netto i zanosi sie ze jutro do góry Laughing Laughing pozdrawiam i czekam na info z innych źródeł
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 21:33 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAJCIE W NOWYM ROKU JESZCZE RAZ ZYCZE DUZO ZDROWIA I OPLACALNEJ CENY !!!!! CENA LODZKIE 3.80 -3.82 moze ktos dostał więcej ale nie ja . kolejne podwyżki już jutro Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:33 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medoks a dlaczego ty tak słabo jestes aktywny dzisiaj jak od rana cena tak na ubitego i zywego zmieniała sie co godzine przyznaj chociaz raz racje tuszka dzis wzrosla srednio o 40gr zywiec podobno tylko 20gr.ale jutro juz moze byc na odwrot bo hodowcy blokuja sprzedaz ponoc sie rozdzwonili.był przeciek duze zakłady bardzo podnosza cene ubitego opowiedz no dlaczego tak sie dzieje a o federacji pogadamy jak bedzie szlo w dół chyba dzis to kazdego interesuje no chyba ze sie smiejesz z tego i zarabiasz na niezorejentowanych
Powrót do góry
aks_sc

PostWysłany: 18:16 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Uderzyć w stół Odpowiedz z cytatem

No cóż "uderzyć w stół nożyce się odezwą "
Myślę ,że szanowny medox obraził się na rzeczywistość .
Skąd wniosek ,że nie należy do żadnych związków
no cóż wiedziałby, że federacja i jej związki regionalne zajmują stanowisko w każdej z poruszanych w pytaniach sprawie i innych: zmianę rozporządz. o utylizacji , zmianę zapisów w dokumentach dostawy piskląt ,zmiany tresci zawartych w świadectwach wywozu drobiu, zmiany w ustawie podatkowej w części , dotyczącej dz.spec .prod.rolnej i wiele wiele innych, zaległości są duże .
Dotknęło "pasożyt" A jak mają nazywać hodowcy, płacący sumiennie składki , poświęcający swój prywatny czas, a często i środki na wyjazdy na różnego rodzaju spotkania, pikiety, protesty, ludzi , którzy jeśli już to pokrytykują ,powymądrzają się i jeszcze mają pretensje bo nie jest tak sobie wymyślili.
Od dawna min. na tej stronie zapraszamy do współpracy, otwarci jesteśmy na sugestie rozwiązań, naszych problemów , Napewno radykalne obniżenie produkcji nie jest panaceum na nasze problemy , wiedzą o tym prod.trzody .Napewno musimy być wszędzie tam, gdzie decyduje się o naszych losach , staramy się to robić i zaczyna to przynosić efekty i to cieszy.
A tak na marginesie to sposób zapytania i to "ponownie pytam"z ust kogoś kto wybiórczo na stronie federacji przeczytał 1 artykuł było poprostu aroganckie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 17:17 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Normalnie ręce i cycki opadają Sad
Z p. Medoxem skonczyłem polemikę więc nie czuje się w obowiązku odpowiadac na jego posty .Dla Twojej i innych HODOWCÓW wiadomości Leon każde spotkanie w ministerstwie , sejmie , komisji czy jakiekolwiek inne ma w swojej tresci wiele aspektów związanych z branżą więc i mówimy , ba ... krzyczymy między innymi i rzeczach , ktore był łaskaw poruszyć Medox.
Federacja nie to towarzystwo wzajemnej adoracji , ale grupa niepoprawnych optymistów , ktora wierzy , że w drobiarstwie jeszcze może być dobrze. A priorytetem jest utrzymanie rodzinnych ferm - nie molochów , ktore korzystaja z powiązań biznesowo-politycznych i rozwijają sie ponad miarę . Na dzisiaj mogę tylko powiedzieć , że w odpowiedzi na nasze wnioski dotyczące likwidacji linii kredytowych na budowę kurnikow / dotowanych w ramach programów unijnych / mamy zapewnienie p. Ministra Rolnictwa , że NOWYCH linii kredytowych NIE BĘDZIE . Oczywiście jakiś "młody" rolnik tak , ale nie z refundacją np. 50 % .
i ja oczywiście nie pisałem mojego wczesniejszego postu opierając go na złości czy zawiści poprostu byłem ciekaw, bo np takiej wiadomości dotyczącej likwidacji linii kredytowych na budowe kurników ciezko znaleźć na stronach federacji czy związków a jednak wydawać by się mogło, że to informacja dla nas bardzo ważna i dająca światełko nadzieji...bo baze surowcową już mamy, mamy jej tyle, że 30 procent naszej produckji musimy wysyłać za grnaice, dlatego trzeba zacząć poprostu niż mądrze zarządzać
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:50 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Re: Odpowiadam na pytanie Odpowiedz z cytatem

aks_sc napisał:
cyt ...........Ponawiam pytanie

Odpowiadam na pytanie
Panie czy też Pani medox jak już onegdaj napisałem ,najprościej byłoby zapytać w swoim związku ,tam gdzie opłaca szanowna osoba składki .A jak się jest pasożytem czekającym na to co zrobią inni i do tego z pędem do rozliczania , to niestety wiele pytań zostaje bez odpowiedzi . Pozdrawiam[/quote]

Co to za odpowiedz?A skąd Pan/Pani wie ,że nie należe do związku,albo dlaczego nie należę.Co to za burackie wyzwiska od pasożytów?Na podstawie czego?
Zadałem pytanie ,bo federacja jest chyba świeżym dość tworem,a brojler, jak pamiętam ,jednym ze współzałożycieli.
Więc skoro taki organizm redaguje pismo do ministra w obecnej ,arcy-trudnej sytuacji ,mające nieść propozycję uzdrowienia branży i są linki do owej federacji na tym forum ,to czytam ,co owa Federacja proponuje i widzę trzy zdania.Do tego bardziej w interesie ubojni niż hodowców
A skoro jest współzałożyciel na forum to próbuje ,podyskutować o tym na tym forum,bo między innymi do tego jest stworzone.
Co to więc za kretyńskie argumenty,że zapytać mam sobie w swoim związku
Widzę,że ani Ty ,ani brojler nie potraficie odpowiedzieć na moje pytania,bo jednego pieką cycki,a drugi wyzywa ,bez powodu i bez zdania racji od pasożytów
Ja wam proponuje ludzie, zapiszcie się do związku,bo odbędzie się to bez was i za chwilę,będziecie stać ze ściśniętą czapką w opuszczonej dłoni w kolejce do ubojni,aby byli łaskawi podpisać wam świstek,żebyście mogli produkować za 3.80 na swojej ziemi ,w swoich halach za setki tysięcy złotych na które często pracowały dwa pokolenia.Jak wam podpiszą ,będziecie mogli ,jak nie -zasiłek?
Komitety kolejkowe będą,już dziś rezerwujcie miejsce w kolejce przed ubojnią
Kuriozum ,jakim ku.rwa prawem,ja na swojej ziemi w swoich halach ,mam prosić o zgodę byłego cinkciarza ,właściciela ubojni ,czy mogę i ile produkować.
Gratuluję pomysłu na uzdrowienie branży.Zaskutkuje to ,tym co napisałem,zapieprzaniem w gnoju za darmo i oglądaniem kurczaka w sklepie po 15zł
[/list]
Powrót do góry
frirendż

PostWysłany: 16:05 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Normalnie ręce i cycki opadają :(
Z p. Medoxem skonczyłem polemikę więc nie czuje się w obowiązku odpowiadac na jego posty .Dla Twojej i innych HODOWCÓW wiadomości Leon każde spotkanie w ministerstwie , sejmie , komisji czy jakiekolwiek inne ma w swojej tresci wiele aspektów związanych z branżą więc i mówimy , ba ... krzyczymy między innymi i rzeczach , ktore był łaskaw poruszyć Medox.
Federacja nie to towarzystwo wzajemnej adoracji , ale grupa niepoprawnych optymistów , ktora wierzy , że w drobiarstwie jeszcze może być dobrze. A priorytetem jest utrzymanie rodzinnych ferm - nie molochów , ktore korzystaja z powiązań biznesowo-politycznych i rozwijają sie ponad miarę . Na dzisiaj mogę tylko powiedzieć , że w odpowiedzi na nasze wnioski dotyczące likwidacji linii kredytowych na budowę kurnikow / dotowanych w ramach programów unijnych / mamy zapewnienie p. Ministra Rolnictwa , że NOWYCH linii kredytowych NIE BĘDZIE . Oczywiście jakiś "młody" rolnik tak , ale nie z refundacją np. 50 % .

To tak samo jak drobni sklepikarze mają nadzieję, że wrócą dawne czasy jak nie było marketów i odmieni się ich los.... Ludzie przestaną kupować w biedronkach i teskach i wrócą szturmować osiedlowe sklepy.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 15:59 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i dlatego na jutro jest 3,9n u wszystkich naszych 'U" . Ciekawe czy jak zwykle 3 dni a potem znowu 3,5n?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:02 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie ręce i cycki opadają Sad
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 13:31 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Re: Odpowiadam na pytanie Odpowiedz z cytatem

aks_sc napisał:
cyt ...........Ponawiam pytanie

Odpowiadam na pytanie
Panie czy też Pani medox jak już onegdaj napisałem ,najprościej byłoby zapytać w swoim związku ,tam gdzie opłaca szanowna osoba składki .A jak się jest pasożytem czekającym na to co zrobią inni i do tego z pędem do rozliczania , to niestety wiele pytań zostaje bez odpowiedzi . Pozdrawiam[/quote] a czy to nie jest przypadkiem ignorawanie poważnych rzeczy przez ucieczke do nazywania medoxa pasożytem? pytania medoxa są bardzo trafne bo czy import, salmonella czy chociażby ta mączka która obniżyła w jakimś stopniu koszty produckji jest dla związków mało ważna? tak mamy to rozumieć?
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:14 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak cena rosnie to zaraz sa ponawiane głupie pytania i tematy niekturzy juz koło 6 za tuszke wołaja
Powrót do góry
aks_sc

PostWysłany: 13:06 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiadam na pytanie Odpowiedz z cytatem

cyt ...........Ponawiam pytanie[/quote]

Odpowiadam na pytanie
Panie czy też Pani medox jak już onegdaj napisałem ,najprościej byłoby zapytać w swoim związku ,tam gdzie opłaca szanowna osoba składki .A jak się jest pasożytem czekającym na to co zrobią inni i do tego z pędem do rozliczania , to niestety wiele pytań zostaje bez odpowiedzi . Pozdrawiam
Powrót do góry
aks_sc

PostWysłany: 13:05 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiadam na pytanie Odpowiedz z cytatem

[b][b]Odpowiadam na pytanie [/b][/b]Panie czy też Pani medox jak już onegdaj napisałem ,najprościej byłoby zapytać w swoim związku ,tam gdzie opłaca szanowna osoba składki .A jak się jest pasożytem czekającym na to co zrobią inni i do tego z pędem do rozliczania , to niestety wiele pytań zostaje bez odpowiedzi . Pozdrawiam
Powrót do góry
aks_sc

PostWysłany: 13:02 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiadam na pytanie Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam na pytanie
Panie czy też Pani medox jak już onegdaj napisałem ,najprościej byłoby zapytać w swoim związku ,tam gdzie opłaca szanowna osoba składki .A jak się jest pasożytem czekającym na to co zrobią inni i do tego z pędem do rozliczania , to niestety wiele pytań zostaje bez odpowiedzi . Pozdrawiam
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 12:14 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wiecie hodowcy że jak dziś ktoś sprzedaje poniżej 3,80 to jest nieżle dymany.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:53 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Brojler ,czekam na informację ,jak Federacja zamierza spowodować ,aby ceny kontraktacyjne były na poziomie opłacalnym i czy ma gotowe mechanizmy przeciwdziałające np sytuacją które opisałem,a takich sytuacji może być naście różnych.Czy są gotowe mechanizmy,czy to jednozdaniowy pomysł -zakontraktować wszystko ,bo tak widziałem na zachodzie,a potem się zobaczy co z tego wyniknie
Pytam również ,dlaczego wśród postulatów nie ma słowa o kontroli importu,o oznakowaniu towarów z importu,pytania ,czy importowany towar spełnia normy narzucane nam,a jeśli nie ,to na podstawie jakich przepisów dopuszczony jest do swobodnego obrotu.
Macie w zamiarze chronić mniejsze ,rodzinne gospodarstwa-dlaczego nie postulować o zakazie budowy przez potentatów wielkich ferm,fabryk żywności.Można to zaproponować w całej Unii.
Dlaczego nie ma tam nic o salomonelli?
Dlaczego nie ma nic o mączce????
Dlaczego nie ma postulatu czasowego zawieszenia kredytów z dopłatami
I Paru innych
Czyje są te trzy postulaty? Czy to jakieś zdanie ogółu ,były w tym zakresie jakieś konsultacje,czy kilku członków zarządu wymyśliło sposób na uzdrowienie drobiarstwa w trzech jednozdaniowych postulatach

Ponawiam pytanie
Powrót do góry
mateusz1
Gość

PostWysłany: 10:38 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

02.01.2013r. Aktualne ceny skupu kurczaka oraz sprzedaży tuszki:

http://www.cenyrolnicze.pl/drob/1356908404/
Powrót do góry
sebawet

PostWysłany: 10:14 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
o kurczę pieczone a ile tych różnych urządzeń do tego potrzeba to wszystko kosztuje nie mało a do tego wszystkiego prąd a nie woda a jak się zepsuje to kicha w kurach bo to bez przerwy trzeba mieć na oku no i te kurczaki u niego tak wysoko fruwają ? może przez tą dmuchawę? a te koszty takie małe w ogrzewaniu? przecież pisał że do trzech tyg tylko grzeje to dla tego- póżniej antybiotyki non stop ale wszak jeden kiedyś pisał że latem temp zbija o 10 stopni -powiadam wam cuda cuda ogłaszają....

Cuda cuda Wink)
przetestuj na jeden cykl jak sie nie będzie podobać to oddasz? O to czy coś sie zepsuje to sie nie martw, daje gwarancje bez awaryjności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Klaudia

PostWysłany: 23:47 Wto 1 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
3,8n
potwierdzam 3,8n.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1050, 1051, 1052 ... 2266, 2267, 2268  Następny
Strona 1051 z 2268

Skocz do: