Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:52 Czw 28 Lip 2016

Agrolok
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 258, 259, 260 ... 375, 376, 377  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ferdziu

PostWysłany: 17:03 Wto 11 Sie 2009    Temat postu: siema ludzie Odpowiedz z cytatem

witam jestem nowym uzytkownikiem! juz po żniwach! nie tak zle sypało na II i III klasie pszenica ozima- 7 ton/h
jeczmień jary cały jeczmień lega po gradobiciu - 5,5 ton/h
pszenżyto 6-7,5 ton/h
Rolling Eyes
Teraz mam dylemata bo postanowiłem na 6 hektarach posiac pszenice ozimą
chciałbym osiagnąć plon 7 ton /ha! problem polega na tym że nie wiem ile dać nawozu (i jakiego ) i czy dawać przedsiewnie i w ilu dawkach ile kg pod pszenice sie najlepiej stosuje (opłaca) ?

Ceny w mojej okolicy pszenzyto 32
pszenica 43
jęczmienia nikt nie skupuje mam tego z 50 ton! hehe

a może mi to ktos w miare prosty zposób wyjaśnić pliska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarki

PostWysłany: 09:46 Pon 10 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JACUS napisał:
jarki cos mi w te plony nie chce mi sie wierzyc .II klasa po ziemniakach na oborniku,pszenica z centrali.spore nawozenie,mocznik dolistnie ,fungicydy ,susza 1 miesiac ale wiosna byla bardzo mokra i pozna i plon byl 6 t to 8 -ile dales nawozow i po jakich cenach.
tomasz-niestety V-VI klasy nie mam 2 ha IV a reszta to II-III a ze stosuje plodozmian wiec czasem owies i zyto na dobrej ziemi
te buraki to byly pastewne[jednokielkowe] i siane w wielka sobote wiec chyba nie pozno a potem miesiac nie padalo zrobila sie skorupa i nawet chwasty nie rosly,potem po deszczach zaczely wschodzic ale nic z nich nie bedzie.mam tylko 20 ar wiec sieje maszynka reczna i ona ma maly walec,dawniej walowalem ale teraz mi sie nie chce-brak czasu.problem byl w tym ze ziemia przez zime byla nie rozmrozona i byla 6 razy uprawiana[byly wielkie bryly]przeskla i po plonach
jestem po technikum rolniczym wiec wiem co to gleby minutowe.ale czlowiek uczy sie cale zycie.a teraz klimat sie zmienia i coraz trudniej gospodarowac
pisałem wcześniej ale powturze: pszenica kris 350szt/m2. po rzepaku ,3b-4a , P i K-0 , N-180 w 3 dawkach {wcześnie},falcon,juwel,artea+sumi-alpha , 2*insol+siarczan
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 07:33 Pon 10 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raaaf82 napisał:
u mnie 5,8 t z hektara.Pszenica dorota posiana po jęczmieniu jarym gdzie głownie rosła komosa,miotła i rumian.Zero Nawozów wieloskładnikowych ,tylko albo aż 550kg saletry w trzech dawkach,dwa razy na grzybka + raz odżywka Folicare.Gleba klasa IIIb i IVa, także ja wierze w te 8 ton u jarkiego

Po jęczmieniu jarym nie lepiej zasiać rzepak?, łatwiej zniszczyć chwasty, sam jęczmień jest chwastem u uprawie pszenicy i nie ma jak go zwalczyć. Potem jak sprzedajesz pszenicę masz jęczmień w zanieczyszczeniach.
550 kg saletry to sporo jak na te 5,8 tony.
U mnie pod korzeń nie idzie nic. Wiosną, na końcówce przymrozków (początek marca) idzie 180-220 siarczanu amonu ( pszenica potrzebuje siarki do budowy zielonych części) a za dwa tygodznie 200-220 saletry.
Potem, na 2 kolanko, jak zaczyna wychodzić flaga 150-180 saletry i na kłos od 100 do 120 kg.
Do każdego grzyba(3x) daję siarczan magnezu po 2,5 kg ( bo worki są po 25 kg a opryskiwacz mam na 10 ha), do drugiego litr Adob Mangan. Odżywka (Adob zboże po 2,5 kg) idzie do 2 grzyba i z robakiem przed kwitnieniem.
Tam gdzie sieję bezorkowo (mam kvernelanda 3m z talerzami) idzie wyższa dawka nawozów, na orkowej niższa.
Jak wiosna jest sucha, to może lepiej dawać azot w oprysku. RSM lub mocznik. Nie wiem bo nigdy tego nie robiłem ale mój sąsiad 60% azotu daje w RSM i ma też po 8-10 ton ( ale to Żuławy)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomasz0859

PostWysłany: 07:20 Pon 10 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JACUS napisał:
jestem po technikum rolniczym wiec wiem co to gleby minutowe.ale czlowiek uczy sie cale zycie.a teraz klimat sie zmienia i coraz trudniej gospodarowac

Jacku, 8 ton pszenicy na glebie II,III klasy to powinna być norma. ona w 99% jest w stanie to spokojnie dać, pod warunkiem, że nie zrobiło się błędów agrotechnicznych, dało się jej jeść tyle ile potrzeba, ochroniło na czas. Zak to mówią "z paluszkiem w tyłku" Laughing
W Twoim przypadku sianie żyta???? czemu, jak dla zwierząt posiej pszenżyto. Spokojnie weźmiesz te 8 ton, na takich glebach. A owies? Chyba tylko jak hodujesz konie to Ci jest potrzebny. Jak nie siej pszenicę a kup sobie owies od tych co nie posieją pszenicy. Wyjdzie to Ci taniej, bo za tonę pszenicy kupisz półtora tony owsa. Jak pszenica da Ci tylko 6 to owies 9 raczej nie. Pomyśl ekonomicznie.
Co do Twoich nieszczęsnych buraków pastwenych. 20 arów to chyba szkoda zachodu. To, że można z tego kawałka wziąźć 10 ton ( 2 przyczepy) to ani w gębie ani w d....ie. Chyba, że masz króliki, dla nich starczy. Więcej łażenia niż to warte. Jak potrzeba Ci dla krów czy świń kup sobie wysłodki mokre do zakiszenia lub suche, jest mniej roboty z ich skarmianiem. Nie ma problemów z ich kupnem dzisiaj.
Pozdrawiam Razz
Powrót do góry
raaaf82

PostWysłany: 22:34 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie 5,8 t z hektara.Pszenica dorota posiana po jęczmieniu jarym gdzie głownie rosła komosa,miotła i rumian.Zero Nawozów wieloskładnikowych ,tylko albo aż 550kg saletry w trzech dawkach,dwa razy na grzybka + raz odżywka Folicare.Gleba klasa IIIb i IVa, także ja wierze w te 8 ton u jarkiego
Powrót do góry
JACUS

PostWysłany: 21:57 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarki cos mi w te plony nie chce mi sie wierzyc .II klasa po ziemniakach na oborniku,pszenica z centrali.spore nawozenie,mocznik dolistnie ,fungicydy ,susza 1 miesiac ale wiosna byla bardzo mokra i pozna i plon byl 6 t to 8 -ile dales nawozow i po jakich cenach.
tomasz-niestety V-VI klasy nie mam 2 ha IV a reszta to II-III a ze stosuje plodozmian wiec czasem owies i zyto na dobrej ziemi
te buraki to byly pastewne[jednokielkowe] i siane w wielka sobote wiec chyba nie pozno a potem miesiac nie padalo zrobila sie skorupa i nawet chwasty nie rosly,potem po deszczach zaczely wschodzic ale nic z nich nie bedzie.mam tylko 20 ar wiec sieje maszynka reczna i ona ma maly walec,dawniej walowalem ale teraz mi sie nie chce-brak czasu.problem byl w tym ze ziemia przez zime byla nie rozmrozona i byla 6 razy uprawiana[byly wielkie bryly]przeskla i po plonach
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 21:00 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: 400 + Vat Odpowiedz z cytatem

Jak policzysz koszty to masz 2-2,2 tys /ha
8 x 400 to 3200, zostaje 1000-1200, to mało?
Do tego ponad 500 z dopłat. Nie narzekaj
Jak masz 5-6 ton to zostanie Ci tylko dopłata, a to nie za wiele.
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 20:53 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta po 400+ vat super inwestycja
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 20:32 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie 8t/ha. warto było inwestować Laughing
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 11:45 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I po żniwach plony pszenicy poniżej średniej o 15-20% niskie wyrównanie i gęstość spore zanieczyszczenia
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 11:37 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie zaraz Sad , jak zetniesz słomę, posyp (opryskaj) azotem,lepiej się rozłoży. To inwestycja na lata
Powrót do góry
rasel_1

PostWysłany: 11:32 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemano Panowie mam takie pytanko jak bym ściął słomę to kiedyś tam przyniesie to jakiś rezultat w postaci lepszych plonów??
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 08:51 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JACUS napisał:
poprostu mam takie poczucie humoru a nie chce kogos obrazac. Wink
wczoraj skonczylem zniwa,jeczmien-5t; jeczmien II i pszenica jara z 70 ar weszlo do jednego zbiornika[ Laughing Laughing Laughing ] czasami tez mi sie tak zdarza-ziemia ilowa kiepskie wschody i po plonach,buraki wcale nie wzeszly,kilka na calym polu. obok byla pszenica zimowa II -5 t, trzeba bedzie chyba zrezygnowac z jarych-tylko problem z poplonami ;owies -3,5 tony[II-III klasa] tez kiepskie wschody,jak sie klosil to mial 10 cm
a najwiekszy problem to ceny,trzeba bedzie swin dokupic.[/list]

Pytanie pierwsze. Czemu na II,III klasie owies?
Pytanie drugie - była partia buraków cukrowych, które maiły jakiś feler i cukrownie je wymieniały ( fakt, że musztada po obiedzie bo późno siane buraki, w suszę źle wschodzą), może i Ty w to trafiłeś?, a może za późno siałeś i nie przywałowałeś Question
Pytanie trzecie- czemu mówisz, że ziemia ilasta jest zła? może masz złą technologię? Iły, nawet ciężkie ( a ja mam takie) są wdzięczne w plonach tylko nazywa się je MINUTOWYMI. Jak nie zdążysz z uprawkami Crying or Very sad na czas to potem są kłopoty.
Co do owsa, mówi się "kto sieje w błoto, ten zbiera złoto". Owies jest zbożem jarym który pierwszy jest siany a ostatnia zbierany.
Jak masz gleby II,III klasy to jedyne jare to powinny być buraki, ew bobik i kukurydza ( jak masz hodowlę).
I pytanie czwarte. w swoim poście z 2 sierpnia pisałeś coś innego niż teraz. Sam kogoś sforowałeś o płodozmian, ochronę fungicydową ect. A teraz wychodzi, że sam masz kłopoty, nie tylko z płodozmianem. Shocked Very Happy
Powrót do góry
JACUS

PostWysłany: 08:32 Nie 9 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprostu mam takie poczucie humoru a nie chce kogos obrazac. Wink
wczoraj skonczylem zniwa,jeczmien-5t; jeczmien II i pszenica jara z 70 ar weszlo do jednego zbiornika[ Laughing Laughing Laughing ] czasami tez mi sie tak zdarza-ziemia ilowa kiepskie wschody i po plonach,buraki wcale nie wzeszly,kilka na calym polu. obok byla pszenica zimowa II -5 t, trzeba bedzie chyba zrezygnowac z jarych-tylko problem z poplonami ;owies -3,5 tony[II-III klasa] tez kiepskie wschody,jak sie klosil to mial 10 cm
a najwiekszy problem to ceny,trzeba bedzie swin dokupic.[/list]
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:41 Sob 8 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deutz112 napisał:
Jak się stosuje te lepsze zaprawy to pszenica nie wymaga ochrony grzybowej w póżniejszej fazie? ,bo ja zaprawiam Funabenem .

Jak jesień jest stosunkowo sucha i szybko przyjdzie zima to Funaben wystarczy. Tylko ostatnie lata pokazują, że tak nie jest. Taniej dać bobrą zaprawę niż z założenia przyjąć trzy, mocne opryski fungicydowe wiosną.
Jak będzie pogoda dobra to 1 zabieg wiosenny mocniejszy a na flagowy i kłos można oszczędzić coś.
Powrót do góry
deutz112

PostWysłany: 20:29 Sob 8 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się stosuje te lepsze zaprawy to pszenica nie wymaga ochrony grzybowej w póżniejszej fazie? ,bo ja zaprawiam Funabenem .
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 19:26 Pią 7 Sie 2009    Temat postu: śnieć a zaprawa Odpowiedz z cytatem

MarcinC-360 napisał:
Dziś omłóciłem pszenice. I co powiem...słabiutko...ale pocieszam się sąsiadem,bo u niego jeszcze gorzej. Nakosiłem pszenicy ze śniedzią-3t/ha plon słaby ze śniedzią nie aż tak źle bo jak sąsiad młócił to wszyscy myśleli,że sie kombajn pali tak sie na czarno kurzyło z pszenicy!!!! I u niego plon ~2t/ha Porażka. No i tu sie głowie żeby tej porażki uniknąć w przyszłym roku. Myślę,żeby zaprawić pszenicę do siewy np Raxilem,dobra to zaprawa? Tylko,że raczej moje porażone( w nie dużym stopniu w sumie) ziarno do siewu nie będzie sie nadawało,więc pasowało by odmienić. Jak tam u was sypie?

To, że namłóciłeś za śniecią to tylko Twoja wina. Nie próbuj tego czasami siać. Kup sobie dobry materiał a będziesz miał na parę następnych lat. Z zapraw polecał bym Ci np Jockeya. Ja jak sieję pszenicę po zbożowych nią zaprawiam, jak np po rzepaku czy kukurydzy to Premisem. Tylko co ty zrobisz teraz z tą "śledziową"?. Jedynie zakisić w rękaw z jakimś środkiem na Mykotoksyny i powoli skarmić bykami ( jak masz), bo dla krów mlecznych też za bardzo się nie nadaje.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 17:12 Pią 7 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do malkolma ,o jakim młynie mówisz,daj namiary?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
malkolm2

PostWysłany: 22:15 Sro 5 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie po 330 ale opadanie musi mieć ponad 280, ostatnio młyn od znajomego chciał kupić ponad 200 ton po 550 ale ta ma parametry na maxa, więcej nie chcą dać
Powrót do góry
raaaf82

PostWysłany: 20:55 Sro 5 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rechu1 napisał:
Napiszcie coś o cenach
U mnie 500 za najlepsze parametry

U mnie to samo 500+vat
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 19:21 Sro 5 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paszowa 40
Jakościówka do 45 ceny netto
Powrót do góry
alwaro

PostWysłany: 12:51 Sro 5 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

430-450brutto za paszówe
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 05:26 Sro 5 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszcie coś o cenach
U mnie 500 za najlepsze parametry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
hospes

PostWysłany: 11:30 Wto 4 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już po żniwach pszenica około 6,5 tony z ha pszenżyto prawie 7 jęszmień niestety słabo około 4.8 t ,ochrony grzybowej żadnej saletra amonowa 250kg ha, klasa 3b tak że nie jest żle ,przynajmniej lepiej jak w zeszłym roku ,tylko ta cena :/
Powrót do góry
farmer11

PostWysłany: 20:21 Pon 3 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt tu nie pisze o cenach pszenicy konsumpcyjnej . PAN Grygier ( współwłaściciel z niemcem elewatora i młyna o przerobie 500 t doba firma DIAMANT z Grodziska wielkopolskiego ) płaci za tonę 450 zł plus wat . Firma ta w 90% ach zaopatruje się w pszenicę na zachodzie , polskiego chłopa ma w D.... czy nie woła to o pomstę do nieba ? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 258, 259, 260 ... 375, 376, 377  Następny
Strona 259 z 377

Skocz do: