Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Oj PROMIX, znowu mijasz się z prawdą i jeszcze mnie obrażasz. Gdzie ja napisałem, że 0,35 mnie nie zadowoli ? Jesteś nieuczciwy w tym co piszesz i bezczelnie kłamiesz. Średnia 0.35 zł jak dla mnie też jest jak najbardziej ok. Spokojnie wystarczyłoby na bieżącą działalność i na amortyzację inwestycji. Tyle, że średnia cena z trzech ostatnich lat jest duuuuużo, dużo niższa. I żeby osiągnąć średnią 0.35 zł to obecna cena musiałaby być na poziomie 0.45-0.5 i to przez dłuższy czas a nie przez miesiąc ! Ale widać opuściłeś tą lekcję, gdzie pani tłumaczyła co to znaczy średnia. Bądź więc sprawiedliwy a nie piszesz głupoty przypisując mi opinie, których nie wyraziłem.

Ja też mogę być złośliwy i mogę napisać, że innym handlarzom pasuje cena 0.35 ale nie PROMIXOWI bo dla niego nawet 20gr. to za dużo !Promix nic tylko w kółko narzeka a ja nie znoszę takich typów, którzy zamiast zająć się uczciwym handlem tylko ciągle narzekają, że im za drogo. !!!!

Raz jeszcze apeluje skończ więc Wać Pan te swoje wkręty bo nie dość, że bezczelnie kłamiąc przypisujesz mi słowa, ktorych nie wypowiedziałem, to jeszcze pokazujesz, że masz problem z logicznym myśleniem.

 

I jeszcze jedno, bo zdaje się, że chciałeś mnie wysłać na jakiś kurs. Odpowiem Ci tym samym bo widzę, że w uczciwym handlu to Ty nie bardzo dajesz sobie radę:

 

BIX:

Zrób u siebie jakiś kurs typu "jak sprzedawać,zarabiać i przetrwać "

Zrobią ściepę producenci żeby opłacić kurs dla "PROMIXA " bo ty chyba dajesz rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyliczanki,wyliczanki-ene due rabe...-A to procentowo,a to kwotowo...Maslo maslane.

Wszystko zalezy od aktualnej ceny.Jesli kazda strona zarobi 1gr na jajcu,to nikt nie bedzie zadowolony.

Jesli producent straci i sprzeda za 1 gr,to straci np.25gr/szt.No to lipa i absurd!

Posrednik dolozy cale 100% i sprzeda za 2gr.Dalej lipa!Jak dolozy 25gr -absurd!

Detal dolozy nawet 150% i sprzeda za 5gr.Tez lipa!

Kazdy musi miec jakies okreslone minimum,zalezne od ILOSCI SPRZEDAZY.

Nawet roznice w cenach miedzy 1a-1b-itd. byly kwotowo inne,gdy byla wysoka cena.Bla bla bla.....

Jakby nie liczyc,to przeciez nikt (ostatnio) nie pisal,ze:"cena ma pozostac na 25gr za 1a i basta".

Hodowcy chca miec teraz 30-35gr?

-No to w czym problem?-Nie jeden w handlu na to czeka!

Tylko malo ktory kupi za 35 jak ma gdzie indziej za 25.

8gr dla posrednika,to byloby super bardzo dobrze.-Jakie 10gr?-5gr to juz jest ok.

Detal to nie hurt!Przy tym poziomie cen musi miec te swoje 15-20gr.Jak nie,to chyba hodowca musialby sam sprzedawac na targu po 2 skrzynki ze swoimi przewidzianymi 5 czy nawet 10gr,albo jeszcze lepiej-latac z wytlaczanka po mieszkaniach.

Popatrzcie za to na niektore,obecne ceny w marketach.Przeciez chyba nie biora za 50gr,zeby dodac swoje 20% i sprzedawac za 60gr.Ale ok-niech tak sprzedaja jak najdluzej

Po ostatnich,ekstremalnych podwyzkach zrobil sie "balagan" i musialo to potrwac,zanim wroci do normy.Tez nikogo chyba to nie dziwi,jak na ta pore roku itd.

Teraz niewykonalne jest nagle podniesienie ceny na fermie do 40gr,bo ilosc jajka na rynku i zejscie na to nie pozwala.Jesli ktos uwaza inaczej-prosze bardzo-niech podnosi.

Robcie swoje,a my swoje.

 

A moje pobozne zyczenie na przyszly tydzien:

Producent 30-35gr - posrednik +6 do 7gr - cena detal 50-55gr

Ale to tylko pobozne zyczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos dyskusji Yoyo vs Promix:

To chyba w ogole niepotrzebny spor,bo w sumie chyba poziom cen odpowiadalby i jednemu i drugiemu ten sam,do czego nawiazywalem przed chwila.

Czytalem nie jeden post Promixa i stara sie nikogo nie obrazac,ani nie zylowac cen w dol.Kwestia nieco innego spojrzenia (co zrozumiale),to jeszcze nie problem,skoro i tak na jedno wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo - przecietna jest zrozumiala,tylko w tej chwili poziom 40gr jest nie za bardzo osiagalny...

Troche mieliscie odkucie przed Swietami,ale Promix ani ktos inny nic nie poradzi,ze teraz cena jest taka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wy bierzecie te 0,10 gr pośrednika ? ??

Coraz więcej bzdur na tym forum

 

1a u producenta 0,35 pośrednik +0,10 +sklep 0,10 ale .......

O,35 producentowi jest mało

0,10 pośrednik to zostaje mi średnio ok 4-5 groszy i jak dla mnie super

sklepy maja swoja politykę i doliczają minimum 20-30%

i z takim wyliczeniom mogę się zgodzić

Chodzi mi o ten dosyć zaczepny wpis Promixa sprzed bodajże dwóch dni. W zasadzie cały spór rozpoczął się właśnie od tego wpisu. Producentowi za mało ? Któremu producentowi ? Napisał tak niechcący, czy świadomie nas obraża ? Po długiej nieobecności na forum pierwszy wpis i od razu taka zaczepka.

Poza tym który producent sprzedaje teraz 1a po 35 gr ? Cały post to stek bzdur.

 

producent 0.27+ pośrednik+sklep = 0.65

 

Producent 0.27

Handel 0.38

I tylko mi nie mówcie, że sprzedaż jajka kosztuje więcej niż jego wyprodukowanie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem-moze chodzilo o kogo innego,bo rozne posty bywaly,nawet jak bylo za 50gr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie PREMIX zastanów się co napisałeś, powinieneś przeprosić kolegę Yoyo za swą głupotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu chodzą słuchy o obniżkach bo co niektórym zagotował się towar i zamiast włożyć do lodówki to włożyli do garnka Jakie prognozy na następny tydzień Ia po 0,22 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym który producent sprzedaje teraz 1a po 35 gr ? Cały post to stek bzdur.

 

Yoyo no chyba każdy na tym forum sprzedaje po 0,35

posty z 20.05

poranny kogut 1A 35 i co 2 gr w dół

jajczarek OD PONIEDZIAŁKU PODNOSZĘ CENĘ JAJ. L / 0,33– 0,35zł

1. 1a- 37 gr

FERMA2012 Ceny do góry! Brak XL i M....

 

To na temat cen z tego forum oczywiście ceny podane przez producentów jak widać .

Zaczynałem od ruskiego z autobusów potem czeskie ,węgierskie i wreszcie po fermach się skupowało .Pamiętam początki pana "M" i innych .

Trochę siedzę w tym i o ile większość hurtowni padła które powstawały w tamtym czasie to większość producentów przez ten czas na pewno kilkukrotnie pomnożyło majątek wiec chyba z ta produkcja nie jest tak źle jeśli pod uwagę weźmie się inny okres niż ostatnie 2 lata bo w końcu nikt mi nie powie ze fermy które są wart miliony powstały z deficytowej produkcji .

 

A teraz trochę z innej beczki :

Nie tak dawno płaciłem za 1B 0,48 i oddawałem na cukiernie po 0,54 do czasu aż nie przyjechał producent i nie zaoferował 0,45 1B żeby wejść .

Dokładałem i oddawałem żeby nie wypaść z jednej czy drugiej cukierni i na pewno nikt nie przejmował się tym ze dokładam i z czegoś muszę utrzymać rodzinę.

Nie życzę nikomu żeby musiał dokładać do tego co wyprodukuje lub sprzedaje ale to jest ryzyko handlu na które pionki nie maja wpływu już pomijam ze mój rynek w coraz większym stopniu przejmują dyskonty ale czy to kogoś interesuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważę jeden fakt - w Polsce wiele osób zaklina rzeczywistość i stara się wmówić , że jajko drożeje ; gdy na zachodzie od 4 tygodni sukcesywnie spada o ok. 1,5 grosza na tydzień - lada moment tiry z jajem na export staną całkowicie bo na zachodzie nie będzie drożej. I co wtedy Panowie ??? Dalej będziecie mówić ,że drożeje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedamy na wschód albo na południe!! Jest jeszcze północ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PREMIX musiał popuścić trochę, ale śmierdzi.... zapewne jest już stary i bez pampersa nie powinien się ruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jadę do Zakopca ) Ceny : 1A-0.29-0.30 (mało) 1B-0.26-0.27 itd. Sprzedaz na bieżąco , szału nie ma ale tragedii tez nie .....Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na następny tydzień: XL - 0,35

L- 0,32

M-0,28

brak Jajka!!! Przemysł skupuje pełna parą ponieważ co niektórzy mieli postój w produkcji....ale ceny to narazie mają marne

MIŁEGO WEEKENDU;-_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami ale jajo dryga do góry jak każdemu chłopu na coś obcego jak mu się przy trafi - prawda panowie? Od poniedziałku mam ceny jak wcześniej pisałem

- kol. dźwigajcie w górę, zapłacą, jaja coraz mniej, nie dajcie się dymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się "dymać" ,ale JAJCZARKOWI , -was namawia do podnoszenia , a pewnie sam sprzedaje tanio ,żeby mieć pusty magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dajcie się "dymać" ,ale JAJCARKOWI , -was namawia do podnoszenia , a pewnie sam sprzedaje tanio ,żeby mieć pusty magazyn.

 

- Nie dokazuj miły, nie dokazuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...