Skocz do zawartości
mila0161

Czy mogę przejść na VAT po wzięciu kredytu preferencyjnego?

Rekomendowane odpowiedzi

czy zastanawiałes sie kiedy wypłacą ci ten VAT? Popatrz w ustawę bo wydaje mi sie ze do dłużej trwa a i chyba nie wszystko bo jakiś procent od twojej miesięcznej sprzedaży. Wiec to chyba nie jest takie piękne, ale nie wiem jak to jest ze środkiem trwałym. Jestem na vacie i tak sobie zbierałem na koncie tą kasę bo myślałem ze jak za każdym razem bede pisał o zwrot to sie rozpłynie a jak sie sumka uzbiera to bede mógł coś kupić, jakieś narzedzia itp, a tu lipa. Urzedy Skarbowe to państwa w państwie a babki tam pracujące to uważają sie za niewadomo kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przechodzę na VAT,bo się rozmyśliłem i jest już za póżno ponieważ w banku jak brałem kredyt podpisałem oświadczenie,że nie jestem i przez okres spłaty kredytu nie mogę przejść na VAT.Właśnie czekam na ciągnik.Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby kredyt był przeszkodą w przejściu na VAT w okresie kredytowania - jest to naruszenie swobody działalności gospodarczej. Jeśli taki zapis się pojawił to trzeba go zaskarżyć.

Do Jaroslaws1985 tak jak pisałem poniżej po napisaniu podania o przyspieszony zwrot VAT US kontroluje Ci faktury (musisz mieć wszystkie opłacone) i w ciągu 25 dni zwraca Ci kwotę o którą wystąpiłeś - bez żadnej łaski i fochów pań z US. Jeśli robią Ci problemy możesz wystąpić ze skargą na działalność urzędu do jego naczelnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani bank ani US nie ma nic do tego, że bierze się kredyt na ryczałcie później przechodzi się na VAT i występuje o zwrot.

Problem leży pośrodku i jest nim ARIMR. Bo jeśli bierze się kredyt z dopłatami do oprocentowania (preferencyjny)To jednym z wymogow ARIMR jest udokumentowana wpłata własna 20%. Jeśli jesteś ryczałtowcem to nie ma problemu wpłacasz 20% i wporzo. Ale jeśli przeszłeś na VAT a kredyt wziąłeś na ryczłcie to jest problem. W tym momencie nie masz udokumentowanej wpałty własnej (wpłaciłeś 20%, a odzyskaleś 22% VATu = 0% wpłaty własnej) W tym przypadku ARIMR podczas kontroli w banku i nie daj Boże u ciebie wszystko wygrzebie i zabiera dopłaty do oprocentowania od początku kredytowania Ale ze wszystkiego jest wyjście:

1 Rezygnujesz ze zwrotu VAtu w US

2Dostałeś kredyt od wartości brutto, więc przyznajesz się w banku że jesteś vatowcem .Kredyt masz przyznany więc klamka zapadła (biznesplanu zmieniać nie trzeba) Składasz oświadczenie w banku o niecelowości wykorzystania kredytu powyżej wartości netto zakupu + zaświadczenie z US podleganiu VAT

W tym przypadku dostaniesz zwrot podatku VAT I ARIMR się nie przyczepi bo wpłata wlasna była od wartości brutto faktury.

w tym przypadku masz też stratę: hipoteka od wrtości brutto , biznesplan od wartości brutto i prowizja.

3Idziesz do ODRu i prosisz o aneks do biznesplanu na inne maszyny do wysokości Vatu który odzyskąłeś Dołączasz to do pierwszego biznes planu w banku + fakture na te maszyny. Nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Wtedy kredyt masz do wysokości brutto pierwszego biznesplanu, vat odzyskałeś, kupiłeś parę fajnych maszyn i jesteś cwaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cfaniak to może jesteś - ale uważnie przeczytaj moje wcześniejsze posty, w których jest wyraźnie napisane jaka jest procedura uzyskania kredytu i przejścia na VAT.

No chyba, że jesteś taki CFANIAK, że podróżujesz w czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najpierw trzeba przejśc na VAT żeby potem zakup z kredytu odliczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...