Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:19 Sob 20 Lip 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1060, 1061, 1062 ... 2181, 2182, 2183  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rufus

PostWysłany: 10:37 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszubek dobrze pisze , hurtownia potrzebuje świeżego dobrego towaru ale nie chce dać tylko parędziesiąt groszy więcej niż za badziewie z Tajlandi a ubijnia jest w stanie im dostarczyć taki towar .Mają od nas tani towar to go też sprzedają tym cwaniakom z hurtowni z zyskiem 5gr max.i tak to się kręci . Jak my nie damy w cenie 4,1n to cena podejdzie do normalnej ale ubojnie musiałyby popracować i walczyć z hurtowniami ale po co ? nikt ich nie zmusza do wysiłku.Słaby zysk ? co robić ? obniżyć cenę skupu !proste .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:14 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja proponuję Wam wszystkim przykleić do ściany tarczę strzelecką i napier....ć w nią głową tak długo , aż nabierzecie rozumu .
Zobaczcie co się dzieje na rynku - żywca brak , a ubojnie postawione pod pręgierzem hurtowni i handlu nie mogą podnieść ceny . Już biją po 50 lub mniej % swoich potrzeb , a za 2-3 dni będzie to jeszcze mniej . Zastanawialiście się dlaczego???? Ano dlatego , że handel ma alternatywę taniego mięsa i tu Medox ma rację pisząc o imporcie . Nie upatrujcie calego zla w ubojniach bo i owszem maja duża za "paznokciami" , ale aktualnie jadą na tym samym wózku co my .
Może gdyby znaczna większość wstrzymała sprzedaż na 2-3 dni / nie słuchać ubojni , że raczej lepiej to nie będzie bo oni w ten sposob "wymuszają" żywiec / , handel pozbawiony dostaw naszego świeżego drobiu musiałby podnieść cene .
Wszystkiego importem nie da sie zastapic .
Podziękujmy tylko samym sobie , że mamy to co mamy . Każdy ch.j na swój .... to jest motto drobiarzy. Jak trzeba walczyć o mączki , GMO , najmniej restrykcyjne programy zwalczania salmonelli etc,etc to gdzie Wy jestescie????? Ludzie jeżdżą za swoje pieniadze , poświęcają prywatny czas bo widzą , że jest źle i jak nie będziemy walczyć o nasze interesy to liberałowie rozwalą naszą produkcję i będziemy jeść tani importowany syf .
Ale gdzie w tym wszystkim są hodowcy? Zrzeszenie się żeby być jedna ZNACZĄCĄ siłą - NIE .Składki na związki żeby walczyły o ich interesy - NIE . Wyjazdy na manifestacje , protesty - NIE .
Absolutnie od siebie NIC , ale za to wymagania , że ho ,ho ,ho .
Czas zrozumieć / a moze jeszcze nie ? / , że naszych interesow musimy bronić wspólnie .
Tak na marginesie to chyba nie zdradzam informacji poufnej , że ubojnia Gosz ponoć sprzedaje tuszkę po 5,60 !!! , a Polska JUŻ jest nawiekszym producentem drobiu w Europie . Tak , tak - największym !!!
Udusimy sie sami naszymi kurami , a w okolicach 8-10 . X . żeby nie nabrudzić proponuję zawiazać nogawki bo jak odbiorcy zaproponują cenę za żywiec to się posramy ze złości i bezsilności ! Będzie 5PLN , ale za tuszkę!!!
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 10:10 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle widzisz tylko czubek własnego nosa ,czytaj tekst uważnie pisałem bowiem że jak by tak drastycznie spadło jak piszesz to większość ferm trzeba by pozamykać po już nikt niema z czego dokładać i ubojnie nie kupią ani po 2zł ani po 6 zł bo nie będą miały gdzie kapujesz Question Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
medox

PostWysłany: 09:56 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peacemaker -zrób zdjęcia zanieś do prokuratury.O to właśnie chodzi.Niech ktoś zrobi coś za nas ,bo my możemy zapytać jaka cena i zastanowić się gdzie postawić następną budę.NIe??A jak jest poniżej kosztów to zmowa ubojni z Tuskiem.O tym właśnie mówię
To raz
Dwa,ktoś kto pisał wcześniej-nie będzie 3.60 bo zbankrutują ubojnie?Pojęcia nie macie o co w tym wszystkim chodzi.Ubojnie po 2zł kupią i też zarobią.NIe musisz bać się o ich bankructwo.Mało było okresów ,że cena była 1zł poniżej kosztów i któraś ubojnia z tego powodu zbankrutowała?O czym Ty mówisz
CENĘ PODYKTUJE RYNEK A NIE UBOJNIE.One po prostu będą płacić tyle,żeby na tym rynku sprzedać towar i zarobić.Jak będzie to 3zł to zapłacą 3zł.Kropka
Zapamiętaj raz na zawsze ,cena na rynku zależy od ilości żywca na rynku,a nie od jego kosztu produkcji,nie raz była 1zł poniżej kosztu i w mojej opinii wszystkie czynniki wskazują na to ,że tak będzie jeszcze w tym roku
Myślisz,że ktoś się tym przejmie?Hurtownicy myślą ,że coś tam od czasu do czasu rzucisz do żarcia i rośnie na obierkach z ziemniaków ,a ty chcesz za to 5zł.
Przyjeżdża TIR-ami towar po 8zł za fileta i po 2zł za udko.Stąd brak ruchu ,zastój i nawet brak naszego żywca nie podnosi ceny.Do końca roku będą wykorzystywać w całości przydział kontyngentu
Powrót do góry
mal

PostWysłany: 09:50 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

proponuję grupowo olać medoxa jest to człowiek poniżej średniej kultury tak więc ignorujmy go i niech spada!!
Powrót do góry
marol

PostWysłany: 09:50 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w łódzkim tuszka po 6,4brutto w ubojniach i co wy na to
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 09:44 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania RENAULT MASTER IZOTERMA rok produkcji to 2007 październik , pojazd ma przejechane tylko 71000 km jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, wygląda jakby wczoraj wyjechał z fabryki. Renault jest przejęty za dług, w 2012 roku wcale nie jeździł po drogach, Auto jest zarejestrowane w Polsce, opłacone OC oraz przegłąd do stycznia 2013. Dla ubojni lub hurtowni auto może się spodobać bo na izotermie ma piękną naklejke z wizerunkiem tuszki z kurczaka, auto wyceniam na około 34500 zł. Zdjęcia na otomoto.pl .allegro.pl Mnie hodowcy taki pojazd nie jest potrzebny więc wystawiam go do sprzedaży, zainteresowanych proszę o kontakt pod nr tel. 501 737 447. Sprzedam też Forda Transit CHŁODNIA auto z 2001 roku pierwsza rejestracja 2003. cena to około 10000 zł. Zdjęcia allegro.pl /ciężarowe-renault-master-izoterma
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 09:10 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie proponuje kazdemu hodowcy policzyc przed wstawieniem jaka powinna byc cena w okresie zimowym zeby zostalo na skromne zycie ! Wydaje mi sie,ze np. 3,60 to jakas utopia [wszystko jest mozliwe] chyba,ze cena paszy spadnie do 1200 za tone co raczej jest nierealne i chyba juz nigdy takiej ceny nie bedzie. Na Pomorzu bija resztki kurczaka !!!!!!!!! Z tego co wiem pierwsze dni Pazdziernika totalny brak zywca, a Medox jakis czas temu mowil,ze bedzie go cale mnostwo. No chyba,ze na poludniu Polski.
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 08:51 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX a wiesz czym tym sie roznisz od kury? NICZYM, po masz tak mały mózg jak ONAjavascript:emoticon('Laughing')I przestan w końcu P.I.E.R.D.O.L.I.Ć i zajmij sie robotą a nie psychologią społeczną pod tytułem "..znalazl sie kolejny""wiecie co was rozni od kury" skup sie na sobie i na swoich domowych problemach, jesli je masz i przestan w koncu ludziom ubliżać. A swoją droga to ci powiem ze nie jedna osoba za te tanie teksty by ci poetycko mówiąc W.P.I.E.R.D.O.L.I.Ł.A a ja bym sie dołączył, ponieważ irytuje mnie twoje zachowanie tutaj i twój język. Jeśli chcesz zrobić coś pozytecznego zacznij działać, udowodnij ze przyszly kury z tajlandi czy nawet ze ZIMBABWE, zrob zdjecia, zanies do prokuratury, lub tez MEDIA napewno sie tym zainteresuja..najwyrazniej nikt z forum tutaj nie ma ochoty wspolpracowac z taką osoba jak ty..proste!A mówienie i zachowywanie sie jakbys wiedzial wszystko to raczej nie w tym kierunku...A jeszcze jedna rzecz...bo bym zapomnial...czy ty masz psychologa?Jesli masz to sie wybierz, bo z pewnoscia masz nerwice i jeszcze cos...to tak dla twojego zdrowia ..pozdrawiam cie serdecznie:) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
teken

PostWysłany: 08:07 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak zobaczymy 3,60 a po nowym roku zobaczymy jak 30% ubojni bankrutuje bo nie będzie miało co bić chyba w twoich snach ,nikt nie podetnie sobie gałęzi na której siedzi .Medox poirytowany chodzi bo właśnie sprzedaje a przecież miało byc 4,60 Laughing Laughing Laughing ps i przestań wkoło wszystkich obrażać znalazł się k.urwa najmądzejszy Rolling Eyes
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:47 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz kur.wa kolejny.Ja pie.rdole.Tylko tak możemy sobie pomoc, jaka cena i jaka cena i gdzie to co zbudować.Kur.wa ,wiecie co was różni od kury?Macie jeden zwój mózgowy więcej-nie chodzicie po domu i nie lejecie
Jaka cena ,a 3.90 kurw.a w porywach,a gwarantuję,że jeszcze w tym roku zobaczysz 3.50-3.60BRUTTO
Powrót do góry
mal

PostWysłany: 07:35 Wto 25 Wrz 2012    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

HODOWCY !!! JAKĄ CENĘ UDAŁO WAM SIĘ OTRZYMAĆ ? PISZCIE BO TYLKO TAK NA TĄ CHWILE MOŻEMY SOBIE POMÓC. DZWONIĄ UBOJNIE ZA KURCZAKIEM CZY MAJĄ GDZIEŚ KIEDY ODSTAWIMY???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:35 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny k.urwa drobiarz przekonany ,że nie ma importu ,a niska cena to efekt tego,że wszyscy się zmówili i przestali jeść kury.
Chłopie masz jakiś znajomy zakład przetwórczy?Bo ja mam.Jak masz,zadzwoń i zapytaj skąd kupują fileta i czy filet mrożony którego kupują po 8-9zł to nasz filet
A kury rosołowej brak, bo produkuje jajka dla olbrzymiego popytu przez drobiarzy stworzonego przez rozruch nowych obiektów,przejście tych z indyka i niektórych z nioski na brojlera oraz tych z gęsi
Co ma popyt na kurę rosołową przez duże zakłady do importu?
Ja p.ierdole
Cena aż się dziwię ,że jest taka.I nawet tu nie napisze jaka według mnie się pojawi jeszcze w tym roku.Bo strach nawet pisać
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 21:45 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co nic nie przypłynęło bo gdy by tak było to duże zakłady nie zabijały by się o kurę rosołową .Zamiast się rozpisywać o imporcie którego nie ma to dzwońcie do wylęgarni by do końca roku w grafiku ograniczyć wsady o jakieś minus 20 % i po trzecie i ostatnie zacznijcie negocjować cenę a nie przystajecie na to co wam proponują .
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 20:46 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ja mam inne pytanie do szanownych kolegów fachowców.
Dlaczego nie popieracie projektu przywrócenia mączki mięsno-kostnej do żywienia drobiu?

Mówią ze mączka wróci od nowego roku. Przynajmniej zdecydowana rozmowa na jej temat. Ale przy cenie pasz to chyba nie będzie wyjścia.
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 20:16 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I po co ma hodowca iść z tą petardą?? Przecież to nie wina Rządu, Państwa.. To przecież zdrowy handel Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Niestety, ale do tragedii coraz bliżej. Sprzedadzą nas, jak i całą Polskę.
Powrót do góry
Zielononóżka

PostWysłany: 19:21 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam inne pytanie do szanownych kolegów fachowców.
Dlaczego nie popieracie projektu przywrócenia mączki mięsno-kostnej do żywienia drobiu?

Kurde tyle lat można było nikomu niczemu nie szkodziło, i nagle jak w Wlk. Brytanii odkryli że po tym mleka jest dwa razy więcej wybuchła ta cała afera...
Przecież każdy wie że krowa to zwierze roślinożerne,
i tak samo kura czy indyk to mięsożerca -> więc co ma im szkodzić.
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 18:45 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sa własnie takie zbrodnie, robione na nas, niestety nie sa to zbrodnie namiętnosci, tylko morderstwa na żywym organizmie. Mimo wszystko polecam dla chwili oddechu: n http://www.youtube.com/watch?v=oEmXHilvHiA&feature=g-vrec
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 14:24 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powoli rusza sie coś dobrego w temacie soi i nie mam tutaj na mysli spadkow cen soi na swiatowych rynkach (ktore ostatnio mialy miejsce), lecz coraz jasniejszej perspektywy siewu soi w naszym kraju.

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/aktualnosci/po-annushke-do-smolic,38921.html

Jesli pogoda nie bedzie zanadto kaprysna i plony okazą sie zadowalajace (chociazby takie jak na poletkach doswiadczalnych) to mozna smialo zalozyc ze w ciagu dekady uniezaleznimy sie od importu soi GMO.
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 13:58 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz był taki jeden który nazywał się Zagorny, kojarzy ktoś, on próbował walczyć z importem chociaż z hodowlą drobiu ma mało wspolnego, chciał walczyć w naszym imieniu, ale jak przyszło co do czego i zagórny potrzebował poparcia hodowców w sądzie to nawet nikt nie przyjechał go wesprzeć...takich to my mamy hodowców, pseudo hodowców...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:00 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noi jest też opcja ,że możemy se pisać na forum ,że jest 4.60netto.Może dzięki temu przetrwamy?Jak myślicie?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:57 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbyście mieli odrobinę oleju w głowie (mówię do 90% hodowców)to byście użyli mózgu i może zorientowali się w co się gra.Otworzył się kontyngent na import drobiu z Tajlandii,całe przetwórstwo na tym jedzie plus liczne cwaniaki kupują fileta po 9zł rozmrażają ,płuczą i idzie do obrotu.Sytuacja trwa od ponad miesiąca.Podpisali umowę i natychmiast przyszedł towar
Więc gdybyście mieli odrobinę oleju to może byśmy zrobili mocny związek ,zapalili parę petard pod ministerstwem i może ktoś by odpowiedział jakim k.u.r.w.a prawem dopuszcza się do swobodnego obrotu towar karmiony rzeczami ,za które u nas jest k.u.rwa prokurator i kary finansowe.Odpowiedzialność karna i finansowa.Kto bierze kasę za taki stan rzeczy.W czyim ku.r.wa to jest interesie.
Dlaczego konsument nie wiem ,że wp.ierdala w kiełbasie i pasztecie najgorszy syf hodowany w warunkach i żywiony rzeczami u nas nie zabronionymi
ALe nie ,wy ku.rwa wolicie siedzieć i zastanawiać się jak tu załatwić kredyt na nową budę i gdzie ją upchnąć na działce,może piętrowo zrobić ,bo już miejsca brak.Brazylia i teraz dołożona Tajlandia w potężnych ilościach nas wykończy.Zobaczycie co będzie do końca roku jeszcze.
To jest przyczyną ceny poniżej kosztów ,bo naszego towaru nie było dużo.Pytanie co się stanie jak będzie go dużo.
Sprawdziłem te informacje i na początku to pół żartem pół serio z importem z Tajlandii okazało się prawdą! Mówiłem ,nie ma siły ,jeśli naszego towaru było nie dużo ,to musiał być inny towar ,który powodował ,że nie było szans dzwignąć ceny.
Gdyby k.urwa ktoś zainteresował się tematem importu mięsa ,to byłaby to gwarantuję największa afera ostatnich kilkudziesięciu lat.
Ale drobiarz jest businessman ,związek mu nie potrzebny ,bo on najmądrzejszy,import?Jaki import,jaka Tajlandia,jak niektórzy nawet nie wiedzą ,że taki kraj istnieje.
Dobrze radzę ,zmieńmy to ,stwórzmy natychmiast jakąś silną organizację i zróbmy porządek z importem mięsa drobiowego ,bo przy nałożeniu kilku niekorzystnych czynników, jak rozwój i budowa nowych obiektów,niski kurs walutowy oraz kontyngenty na import syfu za grosze dojdzie do tragedii na tym rynku.
Jest jeszcze inna opcja -możemy walczyć z filetem po 8zł i udkiem po 2zł ,ale to pod warunkiem ,że ktoś potrafi zrobić tak ,żeby miał paszę po 900zł a nie po 1800zł
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 11:50 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro z wielkim bolem 4,20 chociaz same ubojnie mowia,ze maja braki zywca przynajmniej na Pomorzu. Wspolczuje tym co musza sprzedawac po 4 lub nizej i zastanawiam sie jak na tym wychodza bo ja licze i licze i za diabla przy 4 zl nic dobrego mi nie wychodzi zakladajac,ze mam bardzo dobre kurczaki. A jak dojdzie opal to min 4,4-4,5 zeby byl jakis sens babrac sie hodowaniem.
Powrót do góry
mateusz1
Gość

PostWysłany: 09:39 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

24.09.2012r. Aktualne ceny skupu kurczaka oraz sprzedaży tuszki:

http://www.cenyrolnicze.pl/drob/1348441201
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 08:52 Pon 24 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Ile płacicie za gaz? Bo ponoć jest lekki zastój i jest szansa na renegocjację ceny?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1060, 1061, 1062 ... 2181, 2182, 2183  Następny
Strona 1061 z 2183

Skocz do: