Skocz do zawartości
rybka2485

Czy warto wchodzić w opasy??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie nie było na forum hehe...

doradźcie mi bo nie wiem czy wchodzić w ten interes?? tzn. posiadam pola ok 30ha w tym z 2ha łąk i oborę ze stanowiskami na 21sztuk dużych i 7 małych.

Sprzedałem krowy jakiś czas temu z powodów zdrowotnych i że sam nie dawałem rady z tym wszystkim...najgorsze to dojenie i zacielanie...

Więc mam kapitał jakiś początkowy i myślę właśnie na kupnie byczków mięsnych i tuczenia ich do 700 wzwyż kg. Teraz w czerwcu kupić turę 7 byczków później na jesieni znowu partię 7 i na wiosnę znowu 7iu. (tak co pół roku).

Powiedzcie mi jakie byczki kupować jeżeli nie mam krów (tzn mleka) na mlekozastępcze przechodzić jaka waga itd....

Mam kukurydzy na ziarno z 10ha ale z 2ha przeznaczyłbym na kiszonkę bo słaba jest troszkę (zbyt gęsty zasiew) i buraków z 10ha no i pszenicy resztę.. ale osypkę miałbym na ten rok bo mam mieszanki z tamtego roku z 10ton. Na jesieni wsiałbym żyta na kiszonkę z 3ha i pszenżyta z 5ha na osypkę. Liście z buraków bym miał za free no i wysłodki...siano jak to siano i słoma...czy to jest opłacalne??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciele 800-1000, Preparat mlekozastępczy 450 , starter cj 45

, i dwa lata chodzenia i futrowania też nie za darmo. Sam zastanów się nad sensem.Ja mam mamki i w sumie 60 sztuk i też dokupuje byczki. w lipcu znowu 10 osesków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciele 800-1000, Preparat mlekozastępczy 450 , starter cj 45

, i dwa lata chodzenia i futrowania też nie za darmo. Sam zastanów się nad sensem.Ja mam mamki i w sumie 60 sztuk i też dokupuje byczki. w lipcu znowu 10 osesków.

 

czyli jednym słowem się nie opłaca...

to co robić?? co uprawiać na polu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że się nie opłaca , tylko że jest czaso i kosztochłonne a pierwsza inwestycja zwraca się po dwóch latach.Sprzedawać byka przy wadze około 800 kilo , zawsze zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...