Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

biedronka

Wysłany: Sro Cze 6 6:43 GMT 2012 Temat postu:

KUPIĘ JAJA M-0,19

L-0,23

pa

 

tak tak można kupić jaja w takiej cenie ale 6 razy przetarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....wszystkie znaki, na ziemi i na niebie,mówią przeciwnie. CENY DO GÓRY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracajac jeszcze do poprzednich wpisow:

-Mnie na ten przyklad bardzo cieszy wpis o konkretnej ofercie (ktory nie jest zreszta tutaj jakims wyjatkiem) bo jest dla mnie o wiele wiarygodniejsza informacja,niz wpis typu:"a ja kupilem dzis palete za 17gr",albo:"a ja sprzedalem dwa tiry za 37gr".-A jak juz ktos zapyta o namiary,to otrzyma odpowiedz typu:"ja tylko tak zartowaaalem".

Realna oferta i chyba niektorych to drazni,ze nie stanowi ona tajemnicy,zeby mozna bylo swoje bajeczki wciskac.

W tym tygoniu,w moim regionie nie bylo zadnego problemu z cena 1a-30gr na wiekszosci ferm i wcale nie trzeba bylo brac nawet kilku palet.Wystarczylo tylko chciec kupic towar,chociaz pare skrzynek i sie go dostawalo z podziekowaniem.Mozna bylo rowniez dostac 1a w cenie 28gr i tez nie trzeba bylo pakowac zadnego busa.Oczywiscie czasem cena zalezy od tego,kto pyta,ale dosc spokojnie mozna bylo dostac w tej cenie np. palete.

Ogolnie w srednim hurcie ciezko bylo przekroczyc 30gr.

Dla drobnego detalu nie slyszalem o cenie wyzszej niz 33gr,choc nie wykluczam,ze moze niektorzy "potentaci" taka chieli przekroczyc

Dla konkretnych ilosci paletowych cen moze nie bede podawal,bo znowu powstalby ogolnobranzowy sprzeciw ,ale jak ktos potrzebowal i troche podzwonil w odpowiednie rejony,to i cena i towar sie znalazl.Zreszta mozna sobie to obliczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie tydzien wczesniej ceny byly jeszcze nieco wyzsze.

W tym tygodniu jednak z powrotem spadek.

Co w przyszlym????

Tez chcialbym wiedziec

Moze ten milion kibicow wreszcie zacznie jesc te jajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. Myślisz że jaja zdrożeją z powodu mistrzostw??? W ekonomi cudów niema!! Może gdyby holenderskie jaja, czy jakieś inne miał przywieść niemiecki spedytor, to by nawet na nowo otwartym odcinku autostrady sobie nie poradził.

Prawda jest taka że jaja wożą polscy,litewscy i białoruscy przewożnicy za stawki głodowe,po to, żeby było jak rodzinę utrzymać. Za niemiecką granicą , to taki płaci mandaty i za przejazd (euro 1,2,3,4,5,6......końca nie widać).

Myślę, że kiedy ważyły się losy odcinka C to jaja już stały zapakowane i czekały na lifting odmładzający w postaci pieczęci która jest NAJWAŻNIEJSZA!!! Dziś nie liczy się jakość, dziś ma być urzędnik zadowolony!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja zdrożeją, gdyż kończy się zapas świąteczny i ceny jaj z importu, z poza uni są na granicy opłacalności. Co do przetwórstwa to problem bardziej złożony. Do masy dolejesz wody, ale kiedy chcesz zrobić proszek woda odparuję!!!Żeby zrobić proszek konkurencyjny cenowo z tym z poza uni, zostaje tylko dosypać trocin.A robocze miesiące, jakby krótsze.Rata leazingowa czy też kredytowa świętować nie chce!!! O wypłatach nie wspomnę!!!Walka z wiatrakami o przetrwanie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor =optymista ale jak napisałeś w ekonomii cudów nie ma................

według mnie cena nie pójdzie do góry bo ruchu ni ma a jaj jest przy obecnej obsadzie a co będzie na jesień gdy każda ferma wejdzie z dzisiejszymi odchowywanymi kurkami ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....różnica między nami polega na tym, że ja nie zabraniam ci tak myśleć i nie przekonuje cię do swojego myślenia! Prawda jest taka że, jak czegoś pragniesz i robisz wszystko żeby to mieć to będziesz to miał!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z tym stwierdzeniem się nie zgodzę ....................... trzeba mieć szczęście i umieć jemu pomóc w przeciwnym razie nie ci nie będzie wychodzić ........

pozdrawiam

ja też nikogo nie próbuje na siłę przekonać do swoich racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....przecież o tym mówię "i zrobisz wszystko żeby to mieć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ceny spadną czy nie trzeba szukać zbytu. Mi właśnie weszła młoda kurka więc jak byście koledzy pomogli gdzie można sprzedać za rozsądne pieniądze parę palet. Niema tego tak dużo bo to "1" i stado nie wielkie ale szukam zbytu bo mam nadprodukcje przy 2 stadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAle cisza! gdzie jest Jajcarek i jego zapowiedzi wieeeelkich podwyżek?

M 0,22-0,24 L 0,26-0,28 XL 0,33- 0,37 .No i D...A tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...