Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ceny na przetwórstwo podeszły do góry: 4,5zł/kg

Ceny na fermie na ten tydzień:

S - 0,38

0- 0,34

1A - 0,30

1B-0,28

2A-0,26

jakie ceny na innych fermach?

POZDRAWIAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba kogoś tu pogieło że niższe ceny!! Jaj brakuje a oni o niższych cenach marzą;D dobre sobie... Min. ceny na ten tydzień:

XL- 0,38

L- 0,32

M-0,28

i pusty magazyn!!!

 

 

TO JAK TANIEJE CZY NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu ceny JESZCZE takie same! zobaczymy jak rynek będzie chłonął w tym tygodniu i następnym?

A jak u Was hodowcy??? jakie ceny? Pytam hodowców nie Pośredników!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 5 tygodni takiego zastoju w cenach i.... -zrobi sie "strasznie nudno" od tego kupowania jaj za 20gr"

Z drugiej strony,jesli np. w "malopolsce" ceny beda tak gwaltownie caly czas rosly,to z koncem roku cena moze osiagnac nawet 30gr

Ale to wszystko nic,bo najgorsze jest to,ze przy tak totalnych pustkach w magazynach ferm,mozemy pisac tylko o wirtualnych cenach,bo prawdziwego towaru juz dawno nie ma

A kibice,to juz z braku jajek wychodza na ulice,walczac o choc jedno jajko dla przetrwania

Czarno to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak troszke (tylko) powazniej,to zal niektorych hodowcow,ktorzy tak pokochali swoich odbiorcow,ze choc jaj brakuje i pustki w magazynie,to jeszcze potrafili obnizyc ceny o 2gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz calkiem powaznie,to co by nie pisac,to nie ma zadnych podwyzek poki co.

 

Sam liczylem na to,ze jak Euro sie zacznie,to bedzie dodatkowy zbyt,co z kolei pozwoli na lekkie podniesienie cen w skali ogolnokrajowej (bez nierealnych szalenstw).

Niestety - troche podskoczylo przez tydzien i spadlo z powrotem i na razie jak byla lipa,tak jest dalej.U siebie zadnej rewelacji sie nie spodziewam,bo stadionu Euro niema

Ciekawe ile tych kibicow teraz juz jest w Polsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kogucik ,nie wiem skąd jesteś ,z jakiego rejonu ale ceny mamy identyczne (ilosci paletowe ) Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL - 0,37

O - 0,35

Ia - 0,30

Ib - 0,28

IIa - 0,25

odejmijmy 3 grosze i też mogę się pod tym podpisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego kogucik ,nie wiem skąd jesteś ,z jakiego rejonu ale ceny mamy identyczne (ilosci paletowe ) Pozdrawiam !!

Podobne ceny obecnie są chyba wszędzie.

Zróżnicowanie i gwałtowne skoki cen są zdecydowanie mniejsze niż jeszcze kilka tygodni temu.

Byłem wczoraj u swojego "większego kolegi" dokupić trochę jajka i zdziwiło mnie, że u niego też zupełnie pusty magazyn. Trzy palety na krzyż (dosłownie). Czy ktoś ma jakąś teorie na ten temat ? Na forum jakby cisza, handlarze krzyczą, że w handlu nic się nie dzieje a tu proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-20 m-17 s- 14 paletowo taniej dwa grosze i takie są ceny

Przecież to kilka groszy poniżej kosztów produkcji ! Który producent to wytrzyma ?

"Paletowo taniej"- sprzedaj dziennie tylko 4 palety dokładając do każdego jajka 7 groszy to masz, szybko licząc, miesięcznie 75 600 zł w plecy. Nie ma co- produkcja jaj to niezły interes.

Wiem, wiem- zaraz handlarze powiedzą, że nie jest źle bo my producenci mamy super bryki itp.

Tak jak powiedziałem kilka postów wcześniej. Pozbawiam kilku handlarzy źródła zaopatrzenia i likwiduje stado. Nie wiem co prawda, skąd później wezmę na nowe ale nie stać mnie, żeby produkować w takich cenach. Dokładnie ostatnio wszystko policzyłem i w moim przypadku, żeby nie dokładać to średnia cena jajka musi wynosić minimum 0.27 zł. Wszystko co poniżej to niestety dokładka.

 

Pozdrawiam tych, co stawiają nowe kurniki licząc na handlarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na co czekać, podnoszę ceny na następny tydzień!

Na Słowacji, Czechach cena za M- 0,070euro centa= 0,30gr., a jak wytną jeszcze kury to będzie wyżej, takie mam informacje!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol.Yoyo masz racje każdy duży producent stawia i modernizuje od dwóch do pięciu hal więc czy twój jeden kurnik coś zmieni dla produkcji w kraju .......................

dopiero jesień oraz początek przyszłego roku pokaże ile jaja będzie na rynku po tym co widać i słychać to nadprodukcja gwarantowana.

co do kosztów produkcji to jeden mówi że przy 0,22 gr. zarabia a drugi że przy 0,27 gr. likwiduje stado .......... ja nie wiem ale przy obecnych cenach każdy z którym rozmawiam ma kasę na modernizację .............

w tym temacie to musi wypowiedzieć się JAJCZAREK i będzie wiadomo jakie są faktyczne koszty produkcji.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...