Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A co do zejścia to raczej słabe na rynku lokalnym natomiast dobre za granicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

co do kosztów produkcji to jeden mówi że przy 0,22 gr. zarabia a drugi że przy 0,27 gr. likwiduje stado .......... ja nie wiem ale przy obecnych cenach każdy z którym rozmawiam ma kasę na modernizację .............

[...]

Taaa... A a świstak siedzi i zawija w sreberka....

Jeśli ktoś twierdzi, że przy obecnej cenie paszy (kupnej lub robionej) zarabia przy średniej cenie jajka 0.22 gr. i jeszcze starcza mu na modernizację to niech pokaże wyliczenia. Sam jestem ciekaw, jak to robi. Gadać każdy potrafi. A pan/pani biedronka w szczególności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ty jesteś mądry w krytyce ............. ja piszę co mówią hodowcy i piszą na tym forum ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do kosztów produkcji to jeden mówi że przy 0,22 gr. zarabia a drugi że przy 0,27 gr. likwiduje stado .......... ja nie wiem ale przy obecnych cenach każdy z którym rozmawiam ma kasę na modernizację .............

 

Naiwni, którzy wierzą w takie bajki, ale naiwnych nie trzeba siać tylko się z nich śmiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasza 1300 !!! , prąd ,woda , kura, pracownicy, remonty ,paliwo, zus,utylizacja,wytłaczanka,leki,podatki,ochrona środowiska,mały kredyt bank i za paszę w obrocie set zł - min. koszt produkcji każdego jaja klatka 0,27 -0,30 ściółka 0,30-0,33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolega Biedronka wie jak łatwo wywołac wilki z lasu i pytanie do Kolegi jak placisz naszemu znajomemu Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą 2.70 netto!!! takie są realia!!!

I do tego jeszcze weterynaria chce doprowadzić do tego, że każdy hodowca musi mieć sortownie-pakownie wg. HACCP wg. ich wytycznych do końca tego roku! a więc znowu koszty koszty i jeszcze raz koszty!!! i jak ma tu jajko kosztować dwadzieścia parę groszy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie nawiążę współpracę z fermami lub handlarzami w celu kupna jajka klasa xl,0,1a,1b,2a...... tygodniowo od 7 do 12 palet ,płatne od ręki gotówka ,wszelkie informacje pod nr tele 600314842 jestem z Radomia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.......................

dopiero jesień oraz początek przyszłego roku pokaże ile jaja będzie na rynku po tym co widać i słychać to nadprodukcja gwarantowana.

co do kosztów produkcji to jeden mówi że przy 0,22 gr. zarabia a drugi że przy 0,27 gr. likwiduje stado .......... ja nie wiem ale przy obecnych cenach każdy z którym rozmawiam ma kasę na modernizację .............

w tym temacie to musi wypowiedzieć się JAJCZAREK i będzie wiadomo jakie są faktyczne koszty produkcji.

pozdrawiam

 

Pitolenie kotka za pomocą młotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki ty jesteś mądry w krytyce ............. ja piszę co mówią hodowcy i piszą na tym forum ...........

Ale Wy wszyscy nieuprzejmi. Biedronka, mając informację z pewnego źródła, napisała po ile ma się nam opłacać produkcja jajka ! Wszelka krytyka i dyskusja na ten temat nie ma sensu bo tak ma być i koniec ! Ona wie przecież najlepiej. A odnoszenie się do jej opinii tu na forum to przejaw arogancji i nieuprzejmości z naszej strony. Biję się więc w pierś w poczuciu winy, że śmiałem skrytykować przemyślany i jakże istotny głos Pana/Pani biedronki w sprawie kosztów produkcji jaj w Polsce.

A skoro o produkcji mowa to zaczyna brakować jaj. U mnie magazyn pusty. Sprzedaż paletowa na dzień dzisiejszy wstrzymana bo i nie ma czego sprzedawać. Sam zaczynam powoli dokupować jajko ale z tym też zaczyna robić się mały problem ze względu na ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze miesiac i wyjdzie wszystko na jaw ile kur jest jeszcze w starych klatkach ale juz zaczyna sie cos dziac najwyzej tylko male jajko bedzie na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę się do mnie zwracać per PAN.

dziękuję

to gdzie tych jaj zaczyna brakować bo ja nie zauważam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu poniżej dwa wpisy PANA biedronki:

 

Wto 27 Wrz 2011  

"jest to mój ostatni wpis odpowiadający temu chamowi co nawet kobiet nie potrafi uszanować bez względu czy kogoś darzy sympatią czy nie. "

 

Czw 13 Paź 2011

"ceny oferty od hodowcy:

2a-0,17

1b-0,18

1a-0,21

ruch coraz słabszy i jak widać export też siada co będzie dalej sama jestem ciekawa. "

 

 

A znalazłoby się tego więcej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ceny bez zmian, oczywiście bez pomocy pośredników

L / 0,43– 0,45zł

M / 0,35 – 0,37zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol.G. kogut ty się lepiej weż za handel a nie za szukanie wpisów z zeszłego roku bo to i tak sytuacji nie zmieni ................ i mówię ci szykuj kesz na dół bo to niedługo nadejdzie .......

pa

odezwę się jutro bo dziś jadę do stolicy do nowego kontrahenta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla przykładu poniżej dwa wpisy PANA biedronki:

 

Wto 27 Wrz 2011  

"jest to mój ostatni wpis odpowiadający temu chamowi co nawet kobiet nie potrafi uszanować bez względu czy kogoś darzy sympatią czy nie. "

 

Czw 13 Paź 2011

"ceny oferty od hodowcy:

2a-0,17

1b-0,18

1a-0,21

ruch coraz słabszy i jak widać export też siada co będzie dalej sama jestem ciekawa. "

 

A znalazłoby się tego więcej ...

 

 

 

ha ha, pamiętam.............

- wiem do kogo te posty biedroneczki były kierowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jajcarek wart Jajczarka.... jeden ceny notorycznie zaniża ,drugi podaje ceny za skrzynke lub 5 !!! Panowie dajcie sobie luz... Co do kosztów produkcji to u nas jest to ok.0.24,ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie ?? Kogo to obchodzi i jaki ma wpływ na ceny rynkowe ? Pozdrawiam ps. ceny na dziś do hurtu 1A-0.30-0.32 itd co 2-3 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam frema07 wart fermy07.... daj na luz luz... Co do kosztów produkcji to u nas jest to ok.0.24

- ale ekonomista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam [...] Panowie dajcie sobie luz... Co do kosztów produkcji to u nas jest to ok.0.24,ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie ?? Kogo to obchodzi i jaki ma wpływ na ceny rynkowe ? Pozdrawiam ps. ceny na dziś do hurtu 1A-0.30-0.32 itd co 2-3 gr.

Jak to liczysz ? Po ile wychodzi Wam pasza i odchów ? Jaki macie procent nieśności ? Naprawdę przy dzisiejszych cenach paszy (nawet robionej samemu) koszt produkcji wychodzi Wam 0.24 ? Liczysz tylko to, co zwykle liczą "starsi" hodowcy, czy także to, co liczą jako swój koszt również handlarze czyli opakowania, paliwo, amortyzację, koszty pracy itp. itd. ?

Tak na marginesie to im wychodzi, że takich kosztów w jajku jest ok 7 gr. (można sprawdzić na forum wstecz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...