Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle wszyscy ciagle dokladaja , czy jajo jest po 7 gr czy po 50

Jak jajo było po 50 gr to zarabiałem i to bardzo dobrze. Ale niestety, cena to była zbyt krótko, żeby pokryć straty z ostatnich lat (a te były naprawdę spore).

Produkcja to nie handel, że kupisz, dołożysz swoje 5 gr., sprzedasz i zarobisz.

Średni zarobek w produkcji jaja przez ostatnie kilka lat to porażka a ktoś, kto pisze takie bzdury jak Jajcarek albo świadomie prowokuje, albo totalnie nie ma pojęcia o tym co pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE PROWOKUJE , jak dokladacie od kilku lat to przestancie produkowac , ja bym tak dlugo nie dokladal i juz , srednia cena z ostanich 5 lat nie przekracza 20 gr ,

WIEC CO KUPOWAC I SPRZEDAWAC A NIE PRODUKOWAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem i nie żałuję choć powiem szczerze, że nerwówy w handlu też czasami jest sporo i nasłuchać się od ludzi jakie to jaja drogie i że to nasza wina - hien to bardzo często się zdarza.

Ceny rynkowe za dobry towar:

Ia -0,29

Ib-0,27

IIa-0,25

 

Ceny rynkowe za towar lekko niepełnowartościowy:

Ia-0,25

Ib-0,22

IIa-0,20

 

Jak ktoś kupuje towar dobry w tych drugich cenach to pogratulować lub pomyśleć o okularach lub badaniu węchu, a teraz na wielu kurnikach zawiewa zielonką, oj zawiewa i to mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE PROWOKUJE , jak dokladacie od kilku lat to przestancie produkowac , ja bym tak dlugo nie dokladal i juz , srednia cena z ostanich 5 lat nie przekracza 20 gr ,

WIEC CO KUPOWAC I SPRZEDAWAC A NIE PRODUKOWAC

 

Kolego nie prawda koszt każdego jajka to 2,70 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ku...wa czy umiecie liczyć koszt każdego jaja 0,27- 0,30 klatka XS S M L XL

 

Kolego koszt każdego jajka to 2,70netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajcarek (słowo zostało usunięte)ku 20lat temu cena jaja w biznes planie to 0,25 jak zainwestujesz miliony a nie busa i magazyn to o czym pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarek>>> jak jajo było po 0,50gr. to kto narzekał, chyba Wy? ze takie drogie!!! Jeśli nie jesteś producentem to nie wypowiadaj się o kosztach producenta!!! Porównaj sobie tylko paszy z przed 10 lat a teraz??? 300-400zł na tonie różnicy!!! a nie mówię o reszcie kosztów.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumaczcie jajcarkowi, on jest jednocześnie producentem i handlarzem, interes rodzinny, doskonale się orientuje w całej sytuacji, tak jak biedronka cała jej rodzina siedzi w tym samym gównie co my - głupa palą i tyle, ja takie wpisy olewam na głupoty tym samym odpowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam 1200 szt. zielononóżek jednodniowych. Data wylęgu 25-26.06. Kontakt na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kredyt w banku na produkcję, to nie możesz zlikwidować kur, choć niekiedy bardzo byś tego chciał !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź do postu Jajcarka. Jak nie brałeś kredytów na produkcję to nie wiesz jak jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Koledzy na sympozjum w Zakopcu podano,ze pozostało ok. 6 mln. kury w starej klatce.... i nie chce tu być wróżką ,ale nasz magazyn na koniec tygodnia będzie świecił pustkami !! Czy w innych rejonach obserwujecie podobną sytuację ?? Czy to lokalny objaw ...? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sprzedania 36000 szt duża "M" 0,29 - ścółka - jajko świeże

dla zainteresowanych tel.669 312 332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ściółka teraz chodzi po tyle co klatka także gratuluję ceny i życzę powodzenia. Trzeba było się zastanowić jak się przechodziło z klatki na ściółkę czy nie lepiej było zamknąć produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. egg2PL ma mniejsze koszty produkcji od klatkowców bo nie zainwestował milionów w nową klatkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie jaj klatkowych ze ściółką:

-kury na ściółce jedzą to samo co kury w klatce, piją to samo, ale na gównie stoją i gówno grzebią, czym tu się podniecać?

Porównanie kur na ściółce z wolnowybiegowymi:

-wolnowybiegowe piją wodę z oponki (zielony żur), jedzą zielonkę + paszę (tę samą co ściółkowe), czym tu się podniecac?

Morał z tego taki: jaja klatkowe są najzdrowsze!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównanie jaj klatkowych ze ściółką:

-kury na ściółce jedzą to samo co kury w klatce, piją to samo, ale na gównie stoją i gówno grzebią, czym tu się podniecać?

Porównanie kur na ściółce z wolnowybiegowymi:

-wolnowybiegowe piją wodę z oponki (zielony żur), jedzą zielonkę + paszę (tę samą co ściółkowe), czym tu się podniecac?

Morał z tego taki: jaja klatkowe są najzdrowsze!!!!!!

 

Coś w tym jest bo wielu moich klientów przy wysokich cenach przed świętami szukało jajka wiejskiego, wolnowybiegowego bo podobnież ich klienci takich od nich wymagają. A teraz jak ceny spadły i popróbowali tamtych to jednak woleli by te jajka z 3 bo tańsze i czystsze i mówią, że ludziom bardziej smakują. Ehh taki naród i tak źle i tak niedobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh to ja dodam swoje 3 gr. wolny wybieg, kury dostają pszenicę, kredę pastewną, czasem kukurydzę i jak na razie to ludzie sami kupują, płacą drożej niż w sklepie. Wiadomo że to nie są ilości przemysłowe. Ale jeśli ktoś wypuści kilka tys. kur z klatek na plac przed kurnikiem i w tym brudzie szuka jajek, to każdy powie że z klatek były lepsze. Tak naprawdę to od nas zależy jak komuś jajko smakuje bądź nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny na ten tydzień???

u mnie S - 0,40

0 - 0,36

1A - 0,32

1B - 0,30

2A - 0,28 CENY NETTO!

POZDRAWIAM! pusty magazyn!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak pusto ? Czyżby cisza przed burzą ?

 

1a- 0,32 zł. netto i co dwa grosze.

 

Słyszałem, że gdzie nie gdzie można kupić jeszcze nawet o 2-3 grosze taniej (chociaż mi się nie udało) ale wiem, że są fermy, które 1a sprzedają już po 0,34 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...