Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:29 Pią 19 Kwi 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1075, 1076, 1077 ... 2165, 2166, 2167  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radas

PostWysłany: 21:27 Nie 29 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ s69
Nie mam klientów na kurczaka poniżej 2,30kg, a jak widzisz marny ze mnie hodowca i w takich warunkach nie potrafię nic więcej ponad to co mam. A ryzyko lubię, swoją drogą.... ale za określoną cenę, nie za " łaskę " ubojni.
Jakoś jeszcze przędę... nawet w upały Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ksiaze

PostWysłany: 20:40 Nie 29 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
http://img844.imageshack.us/img844/7347/klimatk228072012.png

Niestety w Wielkopolsce to wyglądało gorzej, chociaż obyło się bez konsekwencji.

http://img534.imageshack.us/img534/452/produkcjak228072012.png

kolego mozesz podac cene tego sprzetu i oprogramowania i u kogo kupowales?? bo widze ze masz skov'a sprzet na fermie...pozdro
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 19:52 Nie 29 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

42 dzień to moje stado jest już w zamrażarce ubojni. I tam ma najlepszą klimatyzację. Latem jednak warto zdawać kilka dni szybciej. niż 6-7 tygodnia tygodnia. No chyba że ktoś lubi totolotka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Radas

PostWysłany: 12:59 Nie 29 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://img844.imageshack.us/img844/7347/klimatk228072012.png

Niestety w Wielkopolsce to wyglądało gorzej, chociaż obyło się bez konsekwencji.

http://img534.imageshack.us/img534/452/produkcjak228072012.png
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:09 Nie 29 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wskazania komputera sterujacego / temp. zewn. /- 33 , wskazania term. zewnętrznego / cień ściana północna / - 31
temperatura na hali / wentylacja hali 1200m2 - 260tys. m3 / h / 26-27 . Mogłem oczywiscie jeszcze schłodzić , ale niestety wilgotność była zbyt duża wiec trochę się ograniczałem . około godziny 14 wszystko siadło i było baaardzo dramatycznie :cry:Podawałem sporo minerałów , witamin , olejków . Ogólnie straty minimalne . Pamietaj , że brak przyrostu to nie tylko pasza , ale także strata na wadze spowodowana upałem .Z doświadczenia wiem , że w takich sytuacjach niestety tracimy wagowo około 2 dni produkcyjnych . Problem chorobowy również może sie pojawic z uwagi na osłabienie organizmu .
Upały to utrapienie hodowców nawet pomimo świetnego wyposażenia obiektów.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 10:47 Nie 29 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie pokazywało też 33 st ale poprawny pomiar wskazałby 30-30,5 max , w każdym razie wyżej niż zapodawane 29 st.-szczęśliwie był mały wiaterek (oj gdyby go nie było to masakra) Nic się nie udusiło ,ale mało zjadły. Myślisz "brojler k." ,że trzeba aż 2 dni żeby zaczęły rosnąć ? W moim przypadku jest chyba tak: duży wiatr w obiekcie uniemożliwiał im żerowanie więc zjadły tylko na przeżycie , a dzisiaj jest zimno i powinny zjeść swoje + trochę więcej bo są wygłodniałe po wczorajszym . Te stada, które miały wczoraj gorąco(brak mgły i przewiewu) to inne sprawa - mogą się trochę pochorować po 12h zianiu i nie jeść .?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:08 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"upychacie nogami" Shocked Jeżeli mogę wstawić 19000 to nie wstawię 22000 tylko 17000 lub 16000 i to jest normalne a takich debili o których piszesz jest tylko garstka. Twisted Evil
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:59 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Mówię o tych co nawkładali po 15 czerwca ,a cały mechanizm od kwietnia(sytuacji i ceny) wyjaśniłem kilka postów poniżej
O tych mówię "nawkładaliście" .Nawkładaliście czyli kto?Czyli DEBILE

Piejesz jedną nutą. Tylko wy, wy, wy, A Ty co? Kim Ty jesteś. Czemu nic nie piszesz co Ty robisz. Medox- skończ, proszę. Twoje pierdzielone posty już dawno działają wielu na układ nerwowy. Starasz się dowartościować siedząc przed kompem. Jedź na urlop. Twoje gadki nikogo nie uczą a tylko wkurzają. Co do Ciebie to już brak słów. Masz wiele racji lecz czytanie tego cały czas doprowadza do furii. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 19:04 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie to w dupsko dzisiaj dostałem zdrowo . Termometry w cieniu wskazywały nawet 33 stopnie Mad Straty w zasadzie niewielkie w sensie upadków , ale wagowo to trzeba 2-3 dni żeby odrobić.\
A jak u innych ? Pożalcie się Sad
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 19:02 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Od zachodu już idzie ochłodzenie kto nie sprzedał do dziś podnosić cenę!!!
hhh

Oczywiście!!! Mamy na Kaszubach sporo pogodowo "spokojnych" dni .Kurniki przetrzebione , ptaki małe więc nich dorastają w nadziei na lepszą cenę . A komu się udało i ma dużą kurę niech się nie kryguje tylko od jutra woła minimum 4,60 . I to tylko na jutro - pojutrze może być tylko drożej .
Z upałów cieszą się ubojnie, handel , lisiarze/ jeżeli jeszcze są / , zakłady utylizacyjne . Tak to już jest , że na ludzkiej krzywdzie pasą się inni .
Tak więc bez skrupułów!!!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:42 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od zachodu już idzie ochłodzenie kto nie sprzedał do dziś podnosić cenę!!!
Powrót do góry
alcapone

PostWysłany: 18:03 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox a kiedy ty wstawiłeś, albo kiedy zdajesz żywiec????

Medox te twoje pierdoły napewno nic nie pomogą a tylko w.ku.rwiasz innych, napisałeś raz, drugi, a ty setny to samo nawijasz.

Wielkopolska braki tego niby 3 kg. kurczaka, ubjnie biją 1.9-2.1kg. i szukają żywiec, cena 4.2-4.4n.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:01 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówię o tych co nawkładali po 15 czerwca ,a cały mechanizm od kwietnia(sytuacji i ceny) wyjaśniłem kilka postów poniżej
O tych mówię "nawkładaliście" .Nawkładaliście czyli kto?Czyli DEBILE
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:41 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Tyle nawkładaliście ,że niczego se nie podyktujecie.

Może SE podyktujemy , a może nie !
Akurat moja produkcja jest mniejsza o jakieś 10-15% , a ogólnie jej poziom od wielu lat się nie zmienia . I takich hodowców jest wielu . Bądź więc łaskaw nie uogólniać bo wzrost produkcji jest spowodowany przede wszystkim rozwojem dużych firm . Oczywiście indywidualiści też się rozwinęli , ale w porównaniu do molochów to jest niewiele znaczący procent .

A tak na marginesie to bawią mnie Twoje stwierdzenia: " nawkładaliście" - ście czyli kto??? Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:15 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle nawkładaliście ,że niczego se nie podyktujecie.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 10:05 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Jak mnie wkurzają takie sytuacje . Jeszcze 3 dni temu wieczorem nie mogli się określić po ile łaskawie zakupią tylko była gadka o cenie dnia , a tu proszę jak zje.bali cenę praktycznie poniżej kosztów to już 2-3 dni do przodu wiedzą po ile zapłacą Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Ale mam nadzieję , że za chwilę to się zmieni i wtedy ja powiem cena dnia , ale nie mniej niż 4,6

Wyjąłeś mi to z ust! Życzę wszystkim niskich temperatur, to sobie podyktujemy warunki sprzedaży przez kilka dni. Rolling Eyes
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:09 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś faktycznie armagedon. Jeśli kolejne lata będą z takim klimatem to jakie będzie drobiarstwo? Od poniedziałku jeszcze ceny mogą nie ruszyć bo będzie pełno na chłodniach towaru ale od wtorku wzrosty.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:39 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie obejrzałem prognozę dla lubuskiego - faktycznie dzisiaj macie o około 4 stopnie więcej niż my , ale od jutra praktycznie cały tydzień / z wyj. czwartku / temperatury całkiem przyzwoite , wilgotność bardzo niska więc spokojnie.
Ptaszka też będzie mniej bo niestety trochę padło i jeszcze pewnie dzisiaj padnie , a trochę poszło do wcześniejszego uboju .
Na dzisiaj ubojnie zadowolone bo ze względu na upały mają drobiu w bród. I własnie w takich sytuacjach widzimy jak mają nas głęboko w d.upie .
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:31 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką zapowiadają u Was pogodę od jutra???
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 08:29 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena leci, niestety u nas masakryczne upały są i nawet nowoczesne hale mają problemy.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:28 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mnie wkurzają takie sytuacje . Jeszcze 3 dni temu wieczorem nie mogli się określić po ile łaskawie zakupią tylko była gadka o cenie dnia , a tu proszę jak zje.bali cenę praktycznie poniżej kosztów to już 2-3 dni do przodu wiedzą po ile zapłacą Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Ale mam nadzieję , że za chwilę to się zmieni i wtedy ja powiem cena dnia , ale nie mniej niż 4,6
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 08:05 Sob 28 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska na poniedziałek 4,15-4,2
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 21:31 Pią 27 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wstydzą się przyznać do cen Laughing Laughing Laughing Laughing A mówiłem już w kwietniu ,że na przełomie lipca i sierpnia Euro2012 nie będzie,żeby tak obsadzać jak wariaty.
Dość ,że pisklę przez to zdrożało ,paszę popodnosili jak zobaczyli takie szaleństwo to jeszcze teraz golą za darmo i psują rynek.Coż ,debilizm póki co jest nieuleczalny.A może by wystarczyło jakieś wiejskie wieczorowe liceum ekonomiczne skończyć?

Jesteś szczęściarzem że skończyłeś wiejskie technikum rolnicze [ dzienne].
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 18:48 Pią 27 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
.A może by wystarczyło jakieś wiejskie wieczorowe liceum ekonomiczne skończyć?

Jak nasz medox skończył, ze świadectwem z czerwonym paskiem. Smile
I teraz prosty lud uświadamia.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:40 Pią 27 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstydzą się przyznać do cen Laughing Laughing Laughing Laughing A mówiłem już w kwietniu ,że na przełomie lipca i sierpnia Euro2012 nie będzie,żeby tak obsadzać jak wariaty.
Dość ,że pisklę przez to zdrożało ,paszę popodnosili jak zobaczyli takie szaleństwo to jeszcze teraz golą za darmo i psują rynek.Coż ,debilizm póki co jest nieuleczalny.A może by wystarczyło jakieś wiejskie wieczorowe liceum ekonomiczne skończyć?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1075, 1076, 1077 ... 2165, 2166, 2167  Następny
Strona 1076 z 2167

Skocz do: