Skocz do zawartości
SONAR

DZIERŻAWA ZIEMI POD PRZEPOMPOWNIĘ ŚCIEKÓW.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gmina wybudowała na moim polu przepompownię ścieków - zrobiła to bez pytania mnie o zgodę - teraz proponują mi , że wydzierżawią ten kawałek działki ( zmierzyłem , że jest to 150 metrów kwadratowych ) ale kwota jaką mi proponują to 40 zł rocznie ( za wszystko - nie za metr ) - to jakiś żart chyba .

Jeżeli macie na swoich polach takie przepompownie to chciałbym się dowiedzieć ile bierzecie za dzierżawę - a może podpisaliście z gminą umowę na służebność ( gruntu lub przesyłu - nie wiem dokładnie ) jeśli tak to również proszę o podanie kwoty za jaką się na to zgodziliście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zrobili to bez twojej zgody to masz ich w garści. zażądaj dowolnej kwoty i powiedz że jak się im nie podoba to możesz zgłosić nielegalna budowę w nadzorze budowlanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to nie działa - byłem już u radcy prawnego - mogę negocjować warunki dzierżawy . Znalazłem pewne zarządzenie wójta naszej gminy z którego wynika , że te 40 zł rocznie to minimalna stawka - co ciekawe w tym samym zarządzeniu znalazłem również minimalną stawkę jaką moja ukochana gmina bierze za ustawienie tablicy reklamowej jest to 70 zł miesięcznie + 23 % VAT czyli wychodzi 840 zł + VAT rocznie

Jedno jest pewne - albo będą płacić albo sprawdzę jak ta przepompownia znosi bliski kontakt z ciągnikiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu to tak nie działa? Jak gmina mi weszła na pole nielegalnie z budową to musieli sie zgodzić na moje warunki. Chyba że chcą rozbierać to co zbudowali. bez zgody właściciela pozwolenie na budowę jest nieważne i nie dostana pozwolenia na użytkowanie. Trzeba sie tylko ostro postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdy przepompownia już stoi na mojej działce to mam ich w garści - gmina musi mi za to zapłacić - jednak sami przyznacie , że kwota jaką mi zaproponowali ( 40 zł rocznie ) jest delikatnie mówiąc niska , a przecież taka przepompownia jest bardziej potrzebna niż jakaś tam tablica reklamowa .

A jak gmina będzie upierać się przy tak zaniżonych stawkach to dam im ze dwa tygodnie na usunięcie przepompowni z mojej działki i niech ją stawiają na księżycu - bo nikt w okolicy się nie zgodzi na ustawienie czegoś takiego na swojej działce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nikt nie napisał ile za coś takiego bierze kasy - miałbym jakieś porównanie ile mogę od gminy zażądać - przypuszczam , że kokosów z tego nie będzie.

Jak nie chcecie pisać na forum to piszcie na "prywatną wiadomość" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...