Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:27 Pią 27 Lis 2020

Wszystko o kombajnach zbożowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gospodarz
Gość

PostWysłany: 16:24 Czw 19 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie posiadam Rekorda ZO 58 1990r ale akcje zaczynał w 1992r, i narazie odpukac bo przy 80ha i na usługi do dzis jest na chodzie i na niego nienarzekam chociaz jakby sie znalazł kupiec to sprzedam go w dobre rece chętnych prosze o oddanie głosu?????????????
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 16:33 Wto 17 Sty 2006    Temat postu: Claas Dominator 78 Odpowiedz z cytatem

Mam zamiar kupic kombajn Claas Dominator 78 i chciałbym się czegoś o tym kombajnie dowiedezic.Może ktoś ma lub kosił tym kombajnem i chciałby opisać swoje spostrzeżenia z eksplotacji. tego kombajnu
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 13:37 Czw 5 Sty 2006    Temat postu: MDW E-524 Odpowiedz z cytatem

mat napisał:
Panowie koledzy! Może ktoś z Was proacuje lub pracował MDW E-524? Co myślicie o tej maszynie? Waham się nad kupnem MDW. Czy to dobry wybór? Pozdrawiam w nowym roku:)

Grześ napisał:
Fajne tanie maszyny ale wszyscy mówią że mają silniki trochę za słabe. Sam chciałem takiego kupić już miałem nagranego w Czechach ale czech zrezygnował bo nie kupił JD. Po jakimś czasie trafiła się okazja i kupiłem JD 1188H4 i jestem zadowolony. Te 2 o których piszę są porównywalne wydajnością ale JD ma o 40 koni mocniejszy silniki i jest w sam raz do niego nie jak przy bizonie że obroty bębna potrafią spaść do 40% i tylko słychać uuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuu. Mój jeszcze nigdy tak nie zrobił przez 3 lata użytkowania.

Anonymous napisał:
Dzięki za info. Motorek ma ok.150KM to faktycznie troszkę za mało. Mój znajomy kupił w tym roku taką maszynę. Po jednym sezonie - wiadomo ciężko coś powiedzieć o maszynie dlatego szukam informacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marek Sz

PostWysłany: 13:14 Czw 5 Sty 2006    Temat postu: Co sądzicie o kombajnie zbożowym Dronningborg 1650 Odpowiedz z cytatem

mirion napisał:
Chcę kupić kombajn zbożowy. Gościo polecał mi Dronningborga 1650 z silnikiem perkinsa szóstką, heder 3,6m, rozdrabniacz słomy (prawie nowy), kabina , zacałe 24000zł.Co sądzicie o takiej maszynie ewentualnie co polecilibyście. Proszę o opinie.

Anonymous napisał:
dla mnie bomba, a czesci zamienne?

ol napisał:
Jakiej to wogóle produkcji??

Grześ napisał:
O podobnych parametrach masz Fahra chyba 1100 a troche taniej bizona nie polecam może Fortschrit ale będzie szerszy i droższy nie dużo fajne są Claasy u nas gościu ma jakiegoś z 1965 roku kombajn jest starszy od konbajnisty i mu chodzi co prawda ma szrokość 2.5m ale śmiga prawie jak Bizon. Podstawa to dostać części bo wiesz jak jest z staruszkami, nikt i nic nie jest wieczne.

ralf napisał:
w sumie nie lepiej kupic cos co jest bardziej chodniejszym sprzetem jak ci sie zepsuje inni beda kosic a ty pojedziesz na wycieczke czesci szukac

oli napisał:
Za 24tys to masz Claasa Senatora 3.6 m i to w bdb stanie:) i przynajmniej z częsciami nie masz kłopotu zresztą te maszyny sie prawie nie psująRazz

wiktor napisał:
co to znaczy ze do clasa senatora nie ma problemu z częściami.W moich stronach (okolice rzeszowa) wcale nie jest latwo nabyc czesci do kombajnów class

ralf napisał:
no u nas tez nie ma z tym problemów

Grześ napisał:
Jak przekręcisz do Korbanków to w ciagu 3 dni masz wszystko napweno ci wyślą za zaliczeniem lub jakąś przedpłatą a pozatym w Polsce jest wiecej serwisów Claasa poszukaj w necie
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 15:19 Pon 2 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj to juz nie aktualne bo jesteśmy w Unii jak mało zbierzemy to cena wzrosnie tylko nieznacznie bo tanie zborze może płynąć z południa i zachodu . chyba że nieurodzaj będziemy mieli w całej wspolnocie to ceny rzeczywiscie podskocza drastycznie tak jak mielismy to w 2003 roku.jak narazie zyczmy sobie u nas jak najwyzszych plonów bo to mimo wszysko podnosi zysk.a niech sie zdarzy taka sytuacja ze u nas bedzie katastrofalny nieurodzaj a nazachodzie rekordowe zbiory i co wtedy?przeciez granice otwarte i mamy niby wolny rynek.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 22:18 Nie 1 Sty 2006    Temat postu: Re: Claasy Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu wykładowca z księgowości mówił że dla rolnika lepszy jest nieurodzaj bo jak wszyscy mają mniej to lepiej go sprzedać po dobrej cenie i ewentualna zniżka plonów będzie zrekompensowana wzrostem ceny.
Ja wolałbym nieurodzajów bo wtedy przynajmniej zboże będzie w rozsądnej cenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rolnik z Kwidzyna
Gość

PostWysłany: 11:11 Nie 1 Sty 2006    Temat postu: Claasy Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wskazówki i informacje napewno się przydadzą jak będe kupował.
I szczęśliwego Nowego Roku oraz wysokich plonów wam życze. :=)
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 13:20 Sob 31 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj w dobrych sklepach a dostaniesz części orginalne z firm które dostarczają do producentów np. Grene łańcuchy kupisz z metra albo na kg szwedzki czy inne nie jest tak źle i wcale nie musisz jechać do serwisów a jak nie chcesz w Polsce to poszukaj na niemieckich stronach tam jest tego wuchta wpisz Mähdrescher to zobaczysz ile wyskoczy
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 12:42 Sob 31 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ŻEby to były przebiegi na poziomie tylko 2-3tys mtg często mają po4-5 tys mtg.Czesto sita są padnięte pasy najlepsze oryginalne, noże od rozdr. rownież,heder na przekładni i tez nalezy zwrócic uwagę na zuzycie jak przyjdzie do remontu to 1 tysiac zł mało, łancuch od pochyłego następne 3 tys zł tulejki na wytrzasaczu intensywnym i wiele innych pierdół.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 22:46 Pią 30 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Claasy czy JD to śą takie maszyny że jak je dobrze przed żniwami przejrzysz a co popsute wymienisz na nowe porządne nie będziesz musiał myśleć o min przez 500 godzin. Generalnie radzę brać z małym przebiegiem koło 2-3 tysięcy silnik jest mniej zajechany.
Tu mają kilka
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T60979
Powrót do góry
Rolnik z W

PostWysłany: 22:45 Pią 30 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadałem 96
W moim najczesciej awarie polegaly na roznych peknieciach, urwaniach, ukreceniach roznych elementow! Zmeczenie materialu (maszyna miala juz sluszny wiek)!
Zwroc uwage na podsiewacz, jego naped, czesto wyrabione sa lozyskowania i poloski. Klocki na walach wytrzasaczy.
Moim zdaniem wybieraj wersje z silnikiem mercedesa (nie do zajechania).

Ogolnie maszyny wedlug mnie sa najlepsze w swojej klasie (z tamtych lat)
Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rolnik z Kwidzyna
Gość

PostWysłany: 21:38 Pią 30 Gru 2005    Temat postu: Claas DO Odpowiedz z cytatem

Czy macie jakieś informacje na temat Claasów Dominator 76,86,96?Co się w nich najczęściej psuje na co trzeba zwrócić przy zakupie?A może ktoś ma dobrego na sprzedaż?
Powrót do góry
Agro-Jan
Gość

PostWysłany: 16:03 Wto 27 Gru 2005    Temat postu: Hurtownia części do kombajnów zbożowych Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich użytkowników portalu.
Chciałbym państwu zaoferowacz części do zachodnicz kombajnów zbożowych marki:

Claas, MF - Perkins, John Deere, IHC, Deutz Fahr, New Holland

Części silnikowe do ciągników i kombajnów, maszyn przemysłowych

Perkins, Deutz, MWM, Dawid Brown, John Deere, Styer

Wysyłka kurierem - 24H

HURTOWNIA Sprzedaż Detaliczna oraz Hurtowa

F.H.U.T. AGRO-JAN
32-432 PCIM 1147
WOJ. MAŁOPOLSKIE
Tel. 012 274-85-76
Tel. 012 274-80-79
Fax. 012 372-24-60
E-mail agrojan@poczta.fm
www: www.agrojan.pl
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:10 Wto 13 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A masz dobry alternator do tego akumlatora ja mam ZT 323a i one mają całą instalację na 24 a na przyczepy są osobne styczniki do których doprowadzony jest prąd od 1 akumlatora i jak narazie żaden akumulator od 4 lat mi nie padł.
Powrót do góry
czarny

PostWysłany: 18:16 Wto 13 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak podłączysz z jednego akumulatora to go wykonczysz.
przerabiałem to w kombajnie fmc do groszku. podłaczyłem wentylatorek w kabinie na jeden aku. i tydzień wytrzymał i padł akumulator
ja tez mam w JD klime , ale na max jeszcze nigdy nie chodziła. wydajność zaje..sta...
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 17:14 Wto 13 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musi być przetwornicy wystarczy pociągnąć prąd tylko od 1 akumlatora.
Ja mam kline w JD i tylko na początku dłużej chodzi potem jak się schłodzi to sporadycznie się włancza a jak zrobi się ciemno to trzeba ją wyłączyć bo zimno Very Happy Wydaje mi się że od samochodu będzie chodzić.
Powrót do góry
czarny

PostWysłany: 16:31 Wto 13 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można założyć od samochodu, ale w bizonach jest instalacja 24v. musi iść przetwornica, poza tym wydajność jest za mała. ale mieć a nie mieć...zawsze troszke chłodniej...
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:23 Czw 8 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie próbował nikt załozyć od jakiegoś samochody napewno wyjdzie taniej Very Happy
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 18:19 Czw 8 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mam kilmy w kombajnie bo nie usmiechało mi się dopłacać 8tyś. zł.Wiem że z klimą jest super ale.... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grześ

PostWysłany: 17:56 Czw 8 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A masz w samochodzie wentylację czy klimę jak raz poczujesz czym pachnie kilma to już bez niej nie będziesz chciał pracować. Ja mam klimę w kombajnie i to jest luxus. Wentylacja jest taka sobie.
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 17:24 Czw 8 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalezy jakie Bizony kolego.Ja mam Rekorda 2000 i komfort jest na podobnym poziomie jak w Dominatorze. New Holland znacznie poprawił wyciszenie i szczelnośc kabiny i dodał wydajna wentylację wiec naprawdę nie można narzekac. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rolnik z w
Gość

PostWysłany: 15:49 Czw 8 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klimy nie miałem ale nie było tak zle, jest bardzo wydajna wyntylacja tylko trzeba stosować zasady - zamkniete okna i drzwi oraz czyscic filtry codziennie! A komfort moze nie byl moze tak wysoki jak w nowszych maszynkach ale bizony sie chowaja!
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 09:47 Sro 7 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a miałeś klimę w tej 96 bo bez niej to idzie sie spalić?
Powrót do góry
Rolnik z W
Gość

PostWysłany: 13:19 Wto 6 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja 5 lat pracowałem Claas Dominator 96 i co roku wymiatał ok 300 ha!
Zastąpił 3 bizony, a spalał dokładnie 13l na godz omłotu.
A w godzine robił 1,2 - 2 ha. Silnik mercedes 150 KM. Polecam wszystkim!
Powrót do góry
Jumior
Gość

PostWysłany: 10:58 Pon 5 Gru 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma wrażenie że to będzie kolejna wielka kicha Pronaru. Będę pod ogromnym wrażeniem jak ktoś zdecyduje się kupić ten kombajn. Kiedyś czytałem artykuł z jakiś targów rolniczych i była wzmianka o kombajnie z Białorusi, w której autor po podniesieniu pokrywy z boku zauważył pięknie wyeksponowany łańcuch cały w rdzy. To był kombajn przeznaczony na wystawa.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następny
Strona 118 z 122

Skocz do: