Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:10 Sro 18 Wrz 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1083, 1084, 1085 ... 2199, 2200, 2201  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 12:21 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszubek napisał:
Kaszuby na jutro 4,20 . U nas nie ma za duzo kurczaka takze cisnac cene i nie dac sie golic. Wytwornia pasz potwierdza,ze sprzedaz finiszera jest znikoma.

Oczywiście ,że sprzedaż finiszera jest znikoma i powinno być minimum 4.60netto.Czemu jest tak jak jest?Naszych kur nie ma.Ale jakiś towar jest ,skoro jest taka sytuacja.Jaki?
Co będzie za 2 tyg jak zacznie się wysyp i to potężny wysyp?Oby nie 3.40netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawid100

PostWysłany: 12:15 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: a gdzie sprzedajesz po 4.2 netto , proszę o konkret Odpowiedz z cytatem

Bruszetta napisał:
4.20 dostaje się bez najmniejszego wysiłku ,ale są hodowcy których zadawala 4.10 i brak mi słów którymi miałabym określić ich wiedze ekonomiczną ale jak ja słyszę jak jedna pani z ubojni do drugiej pani z ubojni mówi iż hodowcy bez problemu godzą się na 4.10 bo np. szybko zapłacimy to po co przepłacać. I czyja tu wina ubojni że dba o własny rachunek ekonomiczny? Ludzie nie ma kury !!!!
Kto ma wstrzymać sprzedaż zmiękną ubojnie, hurtownie itd.
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 10:10 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4.20 dostaje się bez najmniejszego wysiłku ,ale są hodowcy których zadawala 4.10 i brak mi słów którymi miałabym określić ich wiedze ekonomiczną ale jak ja słyszę jak jedna pani z ubojni do drugiej pani z ubojni mówi iż hodowcy bez problemu godzą się na 4.10 bo np. szybko zapłacimy to po co przepłacać. I czyja tu wina ubojni że dba o własny rachunek ekonomiczny? Ludzie nie ma kury !!!!
Kto ma wstrzymać sprzedaż zmiękną ubojnie, hurtownie itd.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 09:48 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby na jutro 4,20 . U nas nie ma za duzo kurczaka takze cisnac cene i nie dac sie golic. Wytwornia pasz potwierdza,ze sprzedaz finiszera jest znikoma.
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 08:52 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkopolska na jutro jestem umówiony na 4,1
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 07:49 Czw 13 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania RENAULT MASTER IZOTERMA rok produkcji to 2007 październik , pojazd ma przejechane tylko 71000 km jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, wygląda jakby wczoraj wyjechał z fabryki. Renault jest przejęty za dług, w 2012 roku wcale nie jeździł po drogach, Auto jest zarejestrowane w Polsce, opłacone OC oraz przegłąd do stycznia 2013. Dla ubojni lub hurtowni auto może się spodobać bo na izotermie ma piękną naklejke z wizerunkiem tuszki z kurszaka, auto wyceniam na około 37000 zł. Zdjęcia na otomoto.pl . Mnie hodowcy taki pojazd nie jest potrzebny więc wystawiam go do sprzedaży, zainteresowanych proszę o kontakt pod nr tel. 501 737 447. Sprzedam też Forda Transit CHŁODNIA auto z 2001 roku pierwsza rejestracja 2003. cena to około 12500 zł. Laughing
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:22 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maniek daj se spoko z tym idiatą Idea
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 17:17 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zielononóżka napisał:
Zjechaliście gościa a on tylko grzecznie się zapytał...

Tak każdy z nas narzeka a większość bierze nowy kredyt na nową halę...

Prawda jest taka że większość zysków zabierają banki i w tym jest problem większości ferm.

Tak to się wszystko opłaci, ale tylko jak
1) masz szczęście
2) masz znajomości
3) chce ci się zapierdalać
4) wiedzę, doświadczenie, kapitał -> to już sam wiesz że nie masz

Generalnie nie licz na łatwy i przyjemny zysk, jeżeli możesz łatwo wydzierżawić halę to możesz coś podziałać ale jeśli chcesz już na starcie pakować się w kredyty to naprawdę nie ma sensu, bank zarobi więcej od ciebie...

3 punkt mozesz smialo wykreslic
Powrót do góry
Zielononóżka

PostWysłany: 14:30 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zjechaliście gościa a on tylko grzecznie się zapytał...

Tak każdy z nas narzeka a większość bierze nowy kredyt na nową halę...

Prawda jest taka że większość zysków zabierają banki i w tym jest problem większości ferm.

Tak to się wszystko opłaci, ale tylko jak
1) masz szczęście
2) masz znajomości
3) chce ci się zapierdalać
4) wiedzę, doświadczenie, kapitał -> to już sam wiesz że nie masz

Generalnie nie licz na łatwy i przyjemny zysk, jeżeli możesz łatwo wydzierżawić halę to możesz coś podziałać ale jeśli chcesz już na starcie pakować się w kredyty to naprawdę nie ma sensu, bank zarobi więcej od ciebie...
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 13:49 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowyfarmer napisał:
PASIKONIK1 napisał:
hi,NOWYFARMER-widze że szukasz miejsca gdzie kasę utopić? Znam ciekawsze sposoby pozbycia sie pieniędzy i duzo przyjemniejsze!!!! a propo hodowli-zaczyna się już mocne obstawianie żywca na przyszły tydzień,kupcy w temacie "CENA'wyrażają chęć pełnej elastyczności!!!!! Będzie można z nimi od poniedziałku pogadać pełnymi zdaniami.

Czy to takie utopienie pieniędzy? nie wydaje Mi się bo jeżeli by tak było to po co każdy hoduje i się utrzymuje??? Rolling Eyes
weź rusz troche głową człowieku...jak ktoś hoduje od 40 lat i zna się tylko na tym, to co myslisz , że z dnia na dzień rzuci wszystko i ktoś go przyjmnie do pracy w biurze...chociaż wydaje mi się ze własnie takim hodowcą z dużym stażem jakos to się kręci, bo hale mają juz pobudowane, kredyty pospłacane, jako tako egzystują...a nawet na 10 tysieczną produkcje potrzebujesz z 150 tyś nakładu, wiec prosze bardzo, zaczynaj a niedługo będziesz się tu ogłaszał czy ktoś nie chce tani wydzierżawić lub kupić budy po produkcje kurczaka...
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:25 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowyfarmer napisał:
PASIKONIK1 napisał:
hi,NOWYFARMER-widze że szukasz miejsca gdzie kasę utopić? Znam ciekawsze sposoby pozbycia sie pieniędzy i duzo przyjemniejsze!!!! a propo hodowli-zaczyna się już mocne obstawianie żywca na przyszły tydzień,kupcy w temacie "CENA'wyrażają chęć pełnej elastyczności!!!!! Będzie można z nimi od poniedziałku pogadać pełnymi zdaniami.

Czy to takie utopienie pieniędzy? nie wydaje Mi się bo jeżeli by tak było to po co każdy hoduje i się utrzymuje??? Rolling Eyes

Nie każdy. Masa ferm obciążona jest olbrzymimi długami które ciągną się od lat produkują z nadzieją na wyjście z kryzysu której wizja oddala się coraz bardziej. Jeśli nie masz wykształcenia w kierunku i żadnego doświadczenia tym bardziej będzie ci trudno. Frycowe które będzie trzeba zapłacić w kontaktach z wylęgarniami mieszalniami i lek wet.i wreszcie z odbiorcami będzie bardzo duże. Z zewnątrz każdy biznes wygląda fajnie i widzi się tylko zyski. Policz wszystkie koszty związane z produkcją (cena paszy , zużycie na kg przyrostu, cenę pisklaka szczepień obsługi wet. opał , energię elektryczną , amortyzację budynków i porównaj z aktualną ceną rynkową żywca drobiowego . Na dziś to jakieś 0,20 zł dokładki do kg żywca bez gwarancji zwrotu kasy
( niewypłacalna ubojnia) . Policz ile zarobiłbyś pracując na etacie lub na "czarno". Prognozowana opłacalność w skali roku (5 cykli) (przy założeniach pokrycia kosztów produkcji) to jakieś 100-200 tyś szt w cyklu. Reszta to wegetacja bez przyszłości. Przewidywana cena paszy na koniec roku to 1800 zł za tonę weź to pod uwagę.
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 13:10 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maniek123 napisał:
Majdoxiei zawsze uważałem cię i uważam za pól.glowka.ale po tym jak odpowiedziałem danielowi uważam cię za wrednego skunksa i cha.ma. Oni maja racje jesteś zakompleksionym z.boczkiem, który może ma kawałek jakieś szkoły, ale z plukastwa i c.h.amstwa nie wyrósł. Więc ja, jak pozostali mam cię po prostu w d.upie Very Happy

Jakiej szkoły??!! Wątpię.. Po prostu szkoda w ogóle pisać na temat tego gościa..
Żal..
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:54 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wzajemnie
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 12:47 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majdoxiei zawsze uważałem cię i uważam za pól.glowka.ale po tym jak odpowiedziałem danielowi uważam cię za wrednego skunksa i cha.ma. Oni maja racje jesteś zakompleksionym z.boczkiem, który może ma kawałek jakieś szkoły, ale z plukastwa i c.h.amstwa nie wyrósł. Więc ja, jak pozostali mam cię po prostu w d.upie Very Happy
Powrót do góry
nowyfarmer

PostWysłany: 10:15 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PASIKONIK1 napisał:

Powrót do góry
mateusz1
Gość

PostWysłany: 09:12 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12.09.2012r. Aktualne ceny skupu kurczaka oraz sprzedaży tuszki:

http://www.cenyrolnicze.pl/drob/1347228001/
Powrót do góry
Reptor

PostWysłany: 09:00 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="koks"][quote="nowyfarmer"]
nowyfarmer napisał:
Przepraszam że tak troszkę nie w temacie Cool ale jaką najmniejszą ilość można hodować brojlera aby ktoś później to odebrał?
pozdrawiam

Ja kiedyś miałem taki problem że miałem bardzo słaby wylęg kolo 60% i przyjechało mi tylko 4 tys i potem miałem bardzo wielki problem żeby się tego pozbyć gdyby nie fakt że była kicha na rynku akurat i się zlitowali to pewnie by mi to nie zeszło więc myśle że taki minimum z minimum to5-6 tys chyba że się mylę, t o w takim razie mnie poprawcie.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:58 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX co z cena bo u nas spada ,a wrozyles zwyzke!!!!!!!!!
Powrót do góry
koks

PostWysłany: 08:50 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowyfarmer napisał:
nowyfarmer napisał:
Przepraszam że tak troszkę nie w temacie Cool ale jaką najmniejszą ilość można hodować brojlera aby ktoś później to odebrał?
pozdrawiam

Zlituje się ktoś i odpisze Question

Najlepiej tak z 10 sztuk.idź do wylęgarni dostaniesz za darmo i wychowasz odpadami z obiadu.wtedy zysk pewny !!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:39 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daniel 7791 napisał:
no już nie przesadzajcie że tylko tyle :D
chociaż bym się nie zdziwił po tym jak często na necie siedzi i wróży

A buty musi mieć mokre od tego ślinotoku bo laski szuka, więc polerka potrzebna ;)

Idę o zakład ,że historia większości z półmózgów piszących takie głupoty jest taka ,że Tatuś miał 3 świnki ,2 krówki i parę kurek ,gdzieś na jakiejś zabitej dechami wiosce bez dostępu do cywilizacji.Potem miał 20 kurek,a potem (a były to lata siedemdziesiąte) doszedł do wniosku ,że to się opłaca i miał 500kurek i nimi handlował ,a potem miał pierwszy mały kurniczek na kilka tysięcy,a te półmózgi latały w tym czasie boso do podstawówki ,a popołudniami tyrały w polu i oborze.Zdolniejsi poszli do zawodówki i ci potrafią choć pisać i czytać w podstawowym zakresie.Ale świat się drastycznie zmienił ,a oni nadal potrafią tylko wyrzucać gnój i hodować kury.Dziś to nie wystarczy.Zero rozumu ,zero szerszego spojrzenia na świat,zero umiejętności prowadzenia działalności na własny rachunek
I tak są traktowani ,sprzedaje się im surowce po kosmicznych cenach ,w zamian czasem da się wódkę i zakąskę na imprezie,surowiec biorą od nich po kosztach bo dadzą im pisklęta i paszę i odbiorą żywiec.
Pozostaje wyłącznie współczuć.A rada?NIe ma rady?Zmiana wychowania ,środowiska i mentalności -pokolenia są potrzebne
Powrót do góry
PASIKONIK1

PostWysłany: 08:24 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 07:39 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowyfarmer napisał:
nowyfarmer napisał:
pozdrawiam

Najlepiej to kolego skontaktuj się z ubojnią, z którą masz zamiar handlować i pogadaj jaki mają samochód ( pojemność ) i czy interesuje ich taka mała ilość.
Powrót do góry
JBL

PostWysłany: 07:10 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najmniej to chyba tyle ile wchodzi na jeden skład czyli około 5000 sztuk ale czy to warto musisz ogrzać wentylować i mieć opiekę weterynaryjną pozwolenia itp ,oim zdaniem to sie nie opłaca przy takiej ilosci ale dybyś miał naprzykład około 20000sztuk to przy dobrych wiatrach jesteś coś tam w stanie skubnąć
Powrót do góry
nowyfarmer

PostWysłany: 07:04 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowyfarmer napisał:
pozdrawiam

Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 03:54 Sro 12 Wrz 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no już nie przesadzajcie że tylko tyle Very Happy
chociaż bym się nie zdziwił po tym jak często na necie siedzi i wróży

A buty musi mieć mokre od tego ślinotoku bo laski szuka, więc polerka potrzebna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1083, 1084, 1085 ... 2199, 2200, 2201  Następny
Strona 1084 z 2201

Skocz do: