Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:24 Nie 8 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1092, 1093, 1094 ... 2227, 2228, 2229  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 14:21 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pióro napisał:
to masakra od samego początku grudnia czy przed świętami?

Gwarantowana od początku grudnia.Na święta to już może być lepiej[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaszubek

PostWysłany: 12:25 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W/g mnie od poczatku grudnia bedzie mnostwo kurczaka,ale prawdziwy wysyp bedzie po 10 grudnia. Oj bedziemy sie gotowac z towarem,a na cene nie ma co liczyc, ale to jest moje zdanie chyba,ze jakims cudem Euro bedzie po 4,50
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 12:19 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu nawet zwiększenie przerwy produkcyjne czy na jakiś czas przerwa nic nie dają bo niech ci wszyscy potem wstawią w jednym terminie to znowu kicha. Trzeba czekać aż ci z indyka wrócą do swojej produkcji (znam takich kilku co obecnie wtapiają na kurczaku) albo jakaś część brojlerzystów straci płynność finansową, lecz to nie jest zbyt pocieszające Evil or Very Mad
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 11:48 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to masakra od samego początku grudnia czy przed świętami?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:54 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Te poj.... z mega wysypu trzymają kurę na przyszły tydzień, bo wszyscy przepowiadają zwyżki cen. Tak , że cena nam się spłaszczy do końca roku na poziomie 3,90 + - 10 groszy.

No trochę tak jest jak piszesz,chociaż zdecydowana większość skończyła i szybko myje ,bo od najbliższego piątku przez 2-2.5tyg zaś idą mega wstawienia
Ale trochę z nich ma jeszcze parę dni czasu i rzeczywiście trzyma 3kg kurę ,więc pewnie istotnie cena może się spłaszczyć na poziomie 3.9
Powrót do góry
mateusz1
Gość

PostWysłany: 09:42 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

17.10.2012r. Aktualne ceny skupu kurczaka oraz sprzedaży tuszki:

http://www.cenyrolnicze.pl/drob/1350252003/
Powrót do góry
skora540

PostWysłany: 08:41 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
o jakim odprężeniu ty mówisz jedno wielkie wkurzenie jak wszystko w tym kraju.
a ja się ubawiłem .wkurzyć to się wkurzyłem ale o północy kiedy to moją piękną kurkę ładowałem po 3,78.zobaczymy jak dziś zagrają , bardzo prawdopodobne jest to 5-0
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 08:40 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te poj.... z mega wysypu trzymają kurę na przyszły tydzień, bo wszyscy przepowiadają zwyżki cen. Tak , że cena nam się spłaszczy do końca roku na poziomie 3,90 + - 10 groszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 08:21 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet 3.6.
Ale ten wariacki wysyp dobiega konca ,może co drgnie w przyszłym tygodniu ,gdzie pod koniec
Te poje.by z mega wysypu zaczynają w tej chwili wstawienia,więc będzie zdecydowanie mniej żywca
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 07:31 Sro 17 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka ta cena? Tylko realna??!! Czy ktoś sprzedawał po te 3,70, czy to tylko takie tam..
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 21:42 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto przykłada wagę do drobiazgów nie jest zdolny do wielkich zmian.
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 21:29 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Re: wstawienie Odpowiedz z cytatem

Michael851 napisał:
leon330 napisał:
Michael851 napisał:
dobrze że wstawiam dopiero po nowym roku, bo gdybym teraz miał zdanie to bym się lekko przejechał na początek kariery Wink medox kolego jaką cene prognozujesz pod koniec lutego?
koleś jeszcze usmieszki daje... chłopie myslisz że taka sytuacja to tylko raz w roku hodowców spotyka? naszczeście Ci bez kredytów jakoś to przetrwają, niestety Ty dwóch hal za gotówke nie wybudowałeś i dopiero teraz możemy dać uśmieszek Smile

Jak pójdziemy na dno to wszyscy. Eksport się zwiększa, spożycie się zwiększa więc i produkcja musi się zwiększać, mam papiery jeszcze na 2 hale ale narazie odpusze chyba budowę i zobacze co będzie się działo po nowym roku
w sumie to mam coraz większą pewność, że papiery to Ty masz, a raczej taki jeden żółty z dziurką w środku...juz niejeden tak próbował wskoczyć na głęboką wode, ale niestety większość z nich musieli później nurkowie wyciągać...i koncze juz polemike z kimś tak nieodpowiedzialnym, który to forum chyba wykorzystuje do tego aby polansować się tym, że pozwolenie na budowe kolejnych dwóch hal sobie załatwił...rozumiem wziąść jedną hale w dzierżawę, spróbować się w tym, poznać rynek a nie....a szkoda gadać...te kolejne dwie hale przynajmniej indykiem obstaw, podobno też dobry hajs idzie na nim zarobić i patrz jakie są mądre http://www.youtube.com/watch?v=2-FUfMMzqV4
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:36 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a stawiałem 5 zero dla angoli . rozczarowanie.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:34 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o jakim odprężeniu ty mówisz jedno wielkie wkurzenie jak wszystko w tym kraju.
Powrót do góry
Zielononóżka

PostWysłany: 19:49 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maniek123 napisał:
ok, no to chwila prawdy. mówie jak jest..............zdałem kury 8 października, po 4 zł netto. Kury miały 42 dni, zużycie paszy wyszło mi 1,72 kg, upadki ok 2,5%, średnia waga wyszła 2,59kg Średnia cena paszy wyszła 1.720zł za tone plus wstawiłem jakies 3 T zboża na każdą budę. Zarobiłem na każdej budzie (obsada ok 18 tys ) po 15 tys na czysto. Ten rzut był dobry pod wzgledem kosztów stałych, prądu na każdą bude poszło po ok 3,5 tys KW, a ogrzewanie to 4 t węgla.
Mówię szczerze, to był bardzo dobry okres, pewnie jak cena by była lepsza, to bym zarobił więcej. Ale jestem i tak zadowolony. Na wiosne miałem dwa rzuty gdzie cena była lepsza, i tez się zarobiło. Teraz wstawiam na początku grudnia. Very Happy

Jeżeli dobrze liczę to wychodzi jakieś 0.83 zł na sztuce
obracając 180tys zł ma się zysk około 15tys
czyli w przez rok masz zysku ile ?? 20% 30% 40%??
Bank na dzień dzisiejszy zabierze z tego od 8 do 15% -> od kasy którą trzeba włożyć do hali (oprocentowania kredytu za budowę hali nie liczę)
Zostają ci jakieś 15-20% z 180tys które musisz przeznaczyć na spłatę kredytów czyli na pierwsze wczasy pojedziesz za 20 lat??
Słaby ze mnie ekonomista pewnie Medox lepiej i dokładniej to wszystko policzy a już na pewno ci powie kiedy i ile masz wstawiać żeby zarobić
Powrót do góry
skora540

PostWysłany: 19:45 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak dla odprężenia zmienię temat .fajny mamy stadion narodowy z dachem ,którego nie można zasłonić.nic tylko kury tam hodować w sumie bardziej pasuje pod ptactwo wodne
Powrót do góry
Zielononóżka

PostWysłany: 19:25 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Re: wstawienie Odpowiedz z cytatem

Michael851 napisał:
leon330 napisał:
Michael851 napisał:
dobrze że wstawiam dopiero po nowym roku, bo gdybym teraz miał zdanie to bym się lekko przejechał na początek kariery Wink medox kolego jaką cene prognozujesz pod koniec lutego?
koleś jeszcze usmieszki daje... chłopie myslisz że taka sytuacja to tylko raz w roku hodowców spotyka? naszczeście Ci bez kredytów jakoś to przetrwają, niestety Ty dwóch hal za gotówke nie wybudowałeś i dopiero teraz możemy dać uśmieszek Smile

Jak pójdziemy na dno to wszyscy. Eksport się zwiększa, spożycie się zwiększa więc i produkcja musi się zwiększać, mam papiery jeszcze na 2 hale ale narazie odpusze chyba budowę i zobacze co będzie się działo po nowym roku

Z całym szacunkiem ale jak ty prowadzisz wyliczenia że bank udzielił ci kredytu?
Na jajach ostatnie lata była masakra teraz na szczęście UE poprawiła opłacalność zmniejszając produkcję o połowę. Na brojlerach ja liczę i liczę i nie wiem jak chłopaki mogą mówić o jakimś zysku? Hala powinna się amortyzować po 10ciu 20 latach a przy tych cenach to nigdy się nie spłacą. No chyba że znacie jakieś magiczne sztuczki których ja nie znam?
Powrót do góry
skora540

PostWysłany: 19:25 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebawet napisał:
skora540 napisał:
ładuje ktoś może dziś do drob-bogsu ?

jaki dali termin płatności?
ostanio zapłacili w 43 dniu
Powrót do góry
sebawet

PostWysłany: 19:07 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skora540 napisał:

jaki dali termin płatności?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
skora540

PostWysłany: 18:44 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Michael851

PostWysłany: 18:27 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Re: wstawienie Odpowiedz z cytatem

leon330 napisał:
Michael851 napisał:

Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 18:13 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Re: wstawienie Odpowiedz z cytatem

Michael851 napisał:
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 18:12 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Re: wstawienie Odpowiedz z cytatem

Michael851 napisał:

Irytujący jesteś......
Powrót do góry
Michael851

PostWysłany: 18:04 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: wstawienie Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 17:36 Wto 16 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem maniek czy Ty tez do nich należysz ale problemy to my możemy mieć przez tych durniów którzy bawią się we wielkich budowniczych...gdyby cena paszy była po 1200 to mysle ze areału pod budowe nowych bud my zabrakło...nikt nie potrafii zbilansować produkcji to przynajmniej w małej mierze koszty produkcji to robią, bo czy problemem była by dla kogoś cena paszy 1700 kiedy kurczak cenił by się po 4.5 netto, bo przy mojej 60 tyś. produkcji to by była zadowalająca cena, nie narzekałbym na nic, tyle że w każdym nowym miesiącu wchodzi do gry po kilka nowo wybudowanych hal, które każdego nowego miesiąca zwiekszają nam produkcje, a kurczak to nie jest konserwa żę postoi na ladzie...a najgorszke jest to, że z tym procederem nie wygra nikt, jesli sami hodowcy nie potrafią sobie urealnić tego do jakich konsekwencji może to prowadzić, bo w tej chwili da się jeszcze jakoś kombinować, w tym miesiącu były duże wstawienia to ja się troche opóźnie ze wstawieniem może uda mi się jakoś wstrzelić w cene...niestety przy tych inwestycjach jakie idą za rok za dwa nawet żadne intensywne gierki i wyliczenia nie pomogą...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1092, 1093, 1094 ... 2227, 2228, 2229  Następny
Strona 1093 z 2229

Skocz do: