Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie dynatrans nie jest tani, ponad 300 zł za 20l , to właśnie mieszanie olei przez wpinanie różnych obcych maszyn , dolewka AGROLU , hipolu albo co innego i to wykańcza skrzynie, najważniejsze aby wlać właściwy olej taki jaki powinien powinien być !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym olejem nie przesadzajmy znowu;) Oczywiście hipolu nie wlejecie ale Agro STOU śmiało można lać. To nie jest znowu aż taki cud;) Chodzi o to aby się nie robił płynny jak jest ciepły za bardzo i nie był zbyt gęsty jak jest zimny. Zbyt gęsty daje za duży opór nie mieści się w kanałach smarnych i nie włazi odpowiednio szybko i głęboko w łożyska i sprzęgła. Agro U - sam mam jakieś 80% tego w skrzyni jest trochę zbyt rzadki jak jest ciepły i poniżej -18*C się ścina - zmienia w smar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista tych olei jest dość duża. W instrukcji jest jedna i jest podana norma jeżeli ta norma jest na oleju to się zgadza... Agri STOU 10W30 z tanich też bodajże jest.

 

Agrifarm Stou 10W30

Agro Stou 10W40 <- jak coś straszy na gorącym to lepiej ten.

Titan Hydramot 10W30

Total Multagri PRO-TEC 10W40

Platinum Multi Stou 10W40

 

Itd;) Starałem się te tańsze których nie ma w instrukcji resztę macie w instrukcji;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolączę swoją opinię: Agri MP+ Castrol 10W40 - mam wrażnie, że robi się za bardzo wodnisty jak ciągnik dostaje w d... . Pisałem o tym wcześniej. I powtorzę, że jak był zalany wcześniej jakimś Agrolem (czyściutkim i na oko trochę gęstszym)), bo go spuszczałem po zakupie, to po pierwsze: lewarek przy zmianie biegów np. przy ciężkeij pracy chodził miękko, miękko się biegi zmieniały albo czułem wyraźnie zmianę pracy silnika gdy kierownicę skręciłem na maxa w jedną lub druga stronę. Po zmianie oleju na Agri zaraz w pierwszym dniu zauważyłem , że mniej wyczuwalne jest obciążenie, gdy kierownicę skręcam do końca. Akurat planuję wymianę, wybiorę inny - tak dla sprawdzenia - czy będzie jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco ty byś się wystraszył jakbyś widział to co ja mam w skrzyni tylko dolewam;) Agri MP+ 2 bańki po 5 jakieś 30l Agro U i jakieś 15l Agro STOU wlazło już w ta skrzynie;) U handlarza wrypał mi w niego z 20l Agrolu - jakiegoś z niewiadomej bańki a oryginalnie chyba to "jakiś tzn jakiś gęstawy" był albo nawet od nowości;) Filtry były od nowości - silnik i skrzynia;] Olej w silniku chyba też nowość bo tak śmierdział.... no i silnik po zakupie był do kapitalki zaraz. Teraz ten Agro STOU leje;) bo na tym U są problemy w zimie a wiem że to na pewno on bo w bańce na polu wyglądał jak smar przy tych mrozach. A dolewam bo z tura mi trochę ucieka... Tzn tłoki maja ślady po młotku w 1 punkcie i tam przepuszcza.

 

Tzn moim się lepiej nie sugerować:] Ja to raczej jestem przykład "tego nie robić" chodź np przyczepy płucze przed podpięciem, A i jeszcze do zetora wlałem raz Agrol U:] Można uznać że hydraulika przestała działać:] A wycieki pojawiły się w takich miejscach że nawet nie wiedziałem ze tam są uszczelnienia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie załamuj:) Taki fachowiec, no ale szewc w połatanych butach ... to Cie jedynie może usprawiedliwić. W Skoczowie mam Agro stou po dobrej cenie i chyba tym razem spróbuję. A tak a propos: jak często w praktyce wymieniacie olej w skrzyni? To z 70 l będzie i co najmniej 1000 zł! Przyznacie się (bez bicia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w skoczowie kupuje;) najtaniej jest:] 1000mth bodajże;) W silniku wymieniam przed kukurydza zawsze:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no to nie tylko u gustlika tych co ja znam to też tak mają pomieszanie z po plontaniem hehe.

 

no ja teraz zmienię to będzie ponad 600mth w skrzyni,dlatego że RENOLIN w zime gęstnieje bardzo mocno!w silniku pierwszy raz zmieniłem 360mth bez dolewki,teraz będe zmieniał co 200-250mth,niech tam ma lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dynatrans mpv teperatura płynięcia -39 a podczas pracy olej w skrzyni rozgrzew się do + 90*c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem "Jakiś STOU 10W30" za 63zł /5l (cena z vat) Tzn dzisiaj kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się to redukowanie biegu wyłączyć myślę w stosunkowo prosty sposób (obciąć kabel którym idzie prędkość do sterownika Dynashift i powinno być ok jak nie to jeszcze parę pomysłów mam;) Ale czy to ci do czegoś potrzebne 30 to maż dość i zgodne z przepisami a do tego ile mniej spalisz paliwa:]

Gustlik odłączyłem ten fioletowy kabel i wszystko gra, już można jechać 40/h , Masz u mnie piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim MF 3060 nie przerzuca z zająca na żółwia olej i filtr wymieniony na nowy kontrolka od ciśnienia w skrzyni po zapaleniu ciągnika gaśnie czyli w porządku, jutro chyba będę musiał wyjąć elektrozawór moje pytanie jak go wyjąć co by nie uszkodzić i czy jak go wykręcę to czy będzie leciał olej przez ten otwór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąc normalnie - na zgaszonym nie będzie leciał. Hm a próbowałeś go po prostu odłączyć czy wtedy jest żółw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

 

tomasz odkręć normalnie ,podepnij potem prąd do nie go (jak to już chiba wiesz)jak ni działa bo wtedy ten tłoczek ma drgać.Jak ni reaguje to przyp...,hehe w niego młotkiem w miejsce takie co by go nie uszkodzić(np.w kanty na klucz)jak jest zacięty to powinien zadziałać i działać.

 

 

w silniku mam TITAN truck15W40.Obecnie będe zmieniał na inny ale nazwe zapomniałem ,ale na lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączę z akumulatora klemę "-" a później podłącze i zapalę ciągnik to od razu jest przełączony na żółwia przerzucę na zająca jest oki jak chcę zmienić na żółwia to tylko kontrolka przeskakuje a w skrzyni niestety nie takie ma objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawione tzn odkręciłem osłonę od elektrozaworów wyczyściłem wsuwkę i działa jak na razie zobaczymy co dalej dzięki za rady jestem nowym urzytkownikiem tej maszyny więc pytam o wszystko wcześniej miałem i nadal mam MF235 a to prosta konstrukcji bez elektroniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien trwać prąd wychodzący z autotronica do elektrozaworu rewersu? Jak sprawdzić czy autotronic działa? Ma ktoś namiary do kogoś kto naprawia autotroniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...