Skocz do zawartości
solek01

Przetwórstwo mleka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanie czy ktos sie orientuje czy na zalozenie wlasnej mleczarni ptrzebne jest jakies pozwolenie itd. Dokladnie rzecz biorac czodzi mi o produkowanie niewielkich ilosc masla domowego sera smietany itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do Inspektoratu Weterynarii lub zadzwoń do Wojewódzkiej tam powinieneś dostać interesujące Cię informacje. Ostatnio w sobotę rano (w TVP1) wypowiadał się krajowy Inspektor, ale za wiele szczegółów nie przekazał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/1393.htm

Wydaje mi się że można taką produkcję podciągnąć pod Sprzedaż bezpośrednia , masz link do przepisów . Jak znam życie to porywasz się z motyką na słońce . Sanepid i PIWet potrafią tak umilić życie że się odechciewa wszystkiego . Ale podobno świat należy do odważnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż bezpośrednia dotyczy jedynie mleka surowego lub pasteryzowanego i śmietany. Masła, sery, jogurty, kefiry i pozostałe to już przetwórstwo - ale podlegające głównie Insp. Wet. W okolicy mam dwa gospodarstwa, które na potrzeby agroturystyki produkują galanterię mleczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz krok do przodu. Ja narazie sie tak douczam ale jak cos dokladnie bede planowal to i tak trzeba bedzie sie do urzedow wybrac. A to wiem ze to przetworstwo i trzeba napewno zalozyc dzialalnosc gospodarcza. tylko trzeba wszystko skalkulowac czy to sie oplaci itd. jakie sa normy do spelnienia i ile na tym mozna zarobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz z początku produkował znacznych ilości to nie musisz zakładać od razu działalności gospodarczej. W takiej sytuacji podlegasz jedynie PIWet. Jeśli już zaczniesz otwierać "fabrykę" wtedy Ci "urzędy" siądą na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedaż bezpośrednia dotyczy jedynie mleka surowego lub pasteryzowanego i śmietany. Masła, sery, jogurty, kefiry i pozostałe to już przetwórstwo - ale podlegające głównie Insp. Wet. W okolicy mam dwa gospodarstwa, które na potrzeby agroturystyki produkują galanterię mleczną.[/quote

Żle mnie zrozumiałeś , chodziło mi o przepisy które mają zastosowanie do tej działalności , mają one zastosowanie ogólne do produkcji zrywności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...