Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki to nie kontrolka od autotronika się zapala a od niskiego cisnienia w układzie(17bar).

Blok zaworów hydraulicznych w tym proritetowy(sam nie wiem jak to się nazywa konkretnie) znajduje się siedząc w kabinie z lewej strony na pokrywie pompy hydraulicznej.Czyli jest ten blok hydrauliczny, pokrywa i pompa.

Gdzie i w którym miejscu ja mam zmierzyć ciśnienie w układzie by mi sie co kolwiek wyjasniło? Dodam że ten blok cos około 8tyś kosztuje i w Polsce nikt tego nie regeneruje. Czy na przelewie z orbitrola coś mogę zbadać? Jesli tak to gdzie ten przelew wchodzi do skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę tylko - może się przyda (bo dyskusja na poziomie którego nie ogarniam) - kiedy mi zmiksował olej z powietrzem, to pierwszym objawem, była coraz ciężej chodząca kierownica z każdą chwilą. Na zimnym było w miarę ok, potem było tylko gorzej. Wtedy też chyba trochę pompę zarżnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytetowy na pokrywie pompy hmm a nie jest to przypadkiem zawór od load sense? czy jak się totam zwało jakoś mi się w to nie chce wieżyc w takowy wynalazek. Zmierz ciśnienie PRZED orbitrolem na max skręcie, manometr kupisz w rolniczym np.

 

No pompy nie lubią powietrza w układzie:] Ja osobiście z powietrzem to widziałem niepodnoszący wręcz podnośnik w mf, przestająca działać kierownice po spuszczeniu z gazu (w reno widziałem to samo) i w C-330 nie podnoszący podnośnik prawie że. w większości były to nieszczelne uszczelniacze na ssaniu w MF przerdzewiały!!! filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio ja tyż ni ogarniam.Taka sugestia czy ty masz filtr oleju hydrauliki OK?może od tego zacznijmy,nio chyba że masz pewność że jest DOBRY.

 

 

 

priorytetowy

load sense a gdzie to jest?hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z informacjami podawanymi przez zainteresowanego, a także oganięciem tematu proponuję przeznieść dyskusję na kanał dla wróżek EZO TV.

Gustlik chyba trafnie nazwał to o czym pisze VICEROY.

Ja też sugerująę że to nie priorytetowy tylko LOAD SENSE TRAILE BREAKING - jeśli taki w tej maszynie zamontowano.

Chciałbym też napomknąć iż blok zaworowy orbitrola jest jego integralną częścią a nie czymś wiszącym na pokrywie skrzyni. Choć, dla przykładu w Bizonie były montowane bloki zaworowe przykręcane do orbitrola a i zawór priorytetowy też można by tam znależć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przeciez że nie wiem jak to sie nazywa.Mniejsza z tym.

Na zasilaniu orbitrola przy skręconych kołach mówicie zmierzyć, Jakie tam powinno byc ciśnienie bo nie wiem jaki manometr kupować.

Trochę jest jeszcze orania totez juz po sezonie będe się brał za to.Dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ten zawór na pokrywie nie ma nic kompletnie (load sense) do orbitrola on jest na 2 obwodzie. do 200 bar kup albo 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno nie ma nic do tego niech się wypowie ktoś kto widział ten konkretny model. ale na 95% nie ma nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panowie takie pytanko w MF 3060 wymieniłem filtr od hydrauliki i zalałem nowy olej, gdyż wcześniej paliła się kontrolka od ciśnienia w skrzyni po wymianie wszystko elegancko wróciło do normy kontrolka zgasła wczoraj zauważyłem że podczas podnoszenia podnośnika kontrolka zaczyna się zapalać olej i filtr wymieniłem w czerwcu. Pytanie co może być tego przyczyną ?czy zaczyna siadać pompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze w oleju? pompa? Rozp... tarczka i zatkało filtr znów? albo filtr do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6150 i na to pytanie od tomasza zapytałym która kontrolka? Bo mi się kiedyś zdarzyło, że po wymianie też jedna olejowa zaświeciła i po "śledztwie" okazało się, że winny był ten długi wąski filtr. Niby jego obudowę metalową dokręciłem mocno, a jednak okazało się, że za mało. Kiedy po kilku dniach znowu zaświeciła kontrolka - wymieniłem oring na tym filtrze i dodatkowo gwint pomarowałem silikonem i wreszcie mam spokuj odpukać. Na marginesie wyszkliłem tylną szybę, ale to boli 3 stówy nie moje. Zna ktoś tańsżą ofertę ne licząc pleksy, bo jużkiedyś zastosowałem to rozwiązanie w drzwiach i kicha z tego była. Wytarła się miejscami i nic widać nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eco-rol kontrolka zapala się od ciśnienia oleju w skrzyni a czy u mnie w modelu 3060 z 1992r jest jakiś drugi filtr oleju? bo ja wymieniłem ten duży koło prawego tylnego koła, zapłaciłem za niego coś koło 280zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekmie Dzięki. Tam właśnie zamówiłem - z dostawą 240 zł. Tomasz - nie znam modelu 30xx dlatego podałem przykład z 6150 i jak mnie wyszkolił źle przykręcony filtr, przez który zasysało powietrze i automatycznie spadało ciśnienie i świeciło. Gustlik też coś podpowiedział; może jednak to pompa - świeciło przed wymianą, poprawiło sie po - bo świeży olej, czysty filtr ale jak zaczęło znowu świecić to ... ale może lepiej żeby był to filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy maż powietrze w oleju - za filtr dałeś drogo, odkręć i dokręć filtr na nowo. Potem trochę oleju weź i popatrz czy się z niego Kit nie zrobił (zawsze mogło coś starego wypłukać z skrzyni albo np okładzinę z hamulca zmielić czy coś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zadam lekkie pytanka, bo jakby luzik na Forum. 1. Mam mniejsze i większe górki, pola nierówne, kręcę wiec pokrętlem EHR nieustannie np. z bronami. Czy coś w tym przypadku zużywa się bardziej niż np. regulowałbym (korygował) wysokość od czasu do czasu kliknięciami podnośnika? 2. Co zużywa się, gdy rewersem elektromechanicznym zmienia się kierunek jazdy i ciągnik wciskając sprzegło wychamowuje sam i "przebicie" biegu następuje wtedy gdy osiągnie min. prędkość? Jak sie coś zużywa (np. tarczki) to może lepiej dzwignię rewersu przesuwać dopiero gdzy sie ciągnik już zatrzyma? 3 W polu, w pracy zmiana połbiegów odbywa sie płynnie, praktycznie bez względu na obroty silnika, na asfalcie na drodze trochę szarpnie przy zmianie, nawet jak zmniejszę obroty. Wiem oczywiście dlaczego (tam miękko - poślizg, tu twardo), ale podejżewam, że też już coś zużyte? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały kłopot w modelu 3125 jest przycisk półbiegu ale od kilku dni po jego wcisnięciu słychać tylko gwizd i ciągnik zatrzymje się w miejscu.. gdy wyłączę przycisk ciągnik idzie dobrze... dodam że wszystkie inne funkcje działają prawidłowo..ktoś ma jakąś wiedzę co wysiadło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,no właśnie eco rol,brony to jeszcze niby nic,ale wkurza mnie oranie ,a umnie też teren nie równy .Regulować tym pokrętłem ,potem tu takie skiby tu takie.Jak wy oracie też pokrętło w ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris a gdzie masz kółko przy pługu? Ja z trójki zagonowej zrobiłem czwórkę i na końcu (jak to pługi mają ) dałem koło. Gdy łącznikim górnym ustawię dystans i jednocześnie głębokość pierwszej skiby to śmigam bez EHR. A na dodatek w zeszłym roku fundnąłem sobie hydrauliczną śrubę, super sprawa do wszystkiego, tylko na grubera jest trochę za słaba. Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

 

mój obrotowy neymajer3skibowy koło ma z tyłu.tą śrubą zbytnio ni mogę regulować bo jak wydłóże to póżniej pługa ni obróce będzie za nisko.2.u mnie lepiej jest gdy śruba jest lepiej skręcona bo wtedy przełoncznik podnoszenia lepiej działa(podnosi wysoko)a to sprawniej jak mechanicznie przyciskiem.W tym celu przełożyłem stopki płozy na przód odkładnic(korpusy).Kombinuje si jak koń pod góre haha,a i tak lekka lipaaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak panowie bronami jeździłem na regulacji siłowej:] Teraz się głównie po wałku kula trochę siłowa. Pług kółko z tyłu i podłużna dziura na łączniku podnośnik na regulacji pozycyjnej. lub minimalnie w stronę mieszanej. Pług Fraugde 3 x 50 grubera nie mam;)

 

Kręcić kółkiem możesz nawet pewno lepiej niż przyciski ale gdyby coś po prostu potencjometr pod kółkiem do wymiany;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...