Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

24% w tym roku o tej porze? na słabszej glebie miałeś ją posianą czy tak dobrze ta odmiana dosycha?

u mnie w susanne to paznokieć wbijasz ale fao 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował desykować kukurydzę? Nawet na małą skalę. Jak tak to jakie efekty? i W jakim terminie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli im wyższa temperatura tym szybszy proces suszenie i większe nakłady energii a niższa temperatura wydłuża proces suszenia ale pozwala zaoszczędzić energię? @szopen72 jaką masz chłodnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyzsza temperatura tym niższe zuzycie energii elektrycznej, jest ono stałe i jak więcej przerobisz w dobę to koszt wyjdzie nizszy. Paliwo - słoma idzie proporcjonalnie do temperatury i tu nie ma oszczędności. tempo całego procesu zależy też od wydajności koszenia i transportu.

Mam suszarnie Drzewicza, suszarka + chłodnica standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ravello jest bardzo wczesne FAO 210 i ma piękne drobne ziarno, na dobrej ziemi.

Tak u nas w zakładzie palili kukurydzę .Co przejazd dla opryskiwacza zrobili przecinkę .Kukurydza od góry wygląda ,jak poparzona .Sam jestem ciekaw czym pryskali i w jakiej dawce .Zobaczymy jaki będzie efekt tego eksperymentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś próbował desykować kukurydzę? Nawet na małą skalę. Jak tak to jakie efekty? i W jakim terminie?

Sorki za pomyłkę .Może zrobię zdjęcia będzie ,co podziwiać jak kuku dojrzewa po zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłodnicę drzewicz robi chyba jedną, ale już suszarni cały wachlarz, Ty masz M-850?

Tak mam 850, praca w ruchu ciągłym z przeciwbieżnym ruchem ziarna. To najekonomiczniejsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś próbował desykować kukurydzę? Nawet na małą skalę. Jak tak to jakie efekty? i W jakim terminie?

Sorki za pomyłkę .Może zrobię zdjęcia będzie ,co podziwiać jak kuku dojrzewa po zabiegu

 

To wstaw jak będziesz mógł.

 

Do szopena72 - może desykację przeprowadzić po to aby kukurydza o wyższym FAO dojrzała szybciej, lub była bardziej sucha, itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mam 850, praca w ruchu ciągłym z przeciwbieżnym ruchem ziarna. To najekonomiczniejsze rozwiązanie.

 

masz może schemat działania tej suszarni i chłodnicy? z tego co pamiętam z chłodnicy trzeba ręcznie wygarniać końcówkę zasypu, czy w suszarni jest podobnie i jakie są zewnętrzne wymiary tych zbiorników, bo raczej trudno będzie zrobić z tego mobilną wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie drzewicza powinna być zasada działanie i wymiary. końcówkę 200 kg sprzątam na koniec sezonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa konstrukcja, ale przeraża mnie średnica suszarki, ja chcę na przyszły sezon coś samemu wyrzeźbić, ale raczej w mobilnej wersji, tylko nie pasuje mi ta konstrukcja ze względu na płaską podłogę, chyba że zrobiłbym podłogę w kształcie leja i na niej wygarniacz i daszki na ukos (zasadniczo lepiej wyciągałoby powietrze), tylko ciekaw jestem jakie przewagi ma taka konstrukcja (zasadniczo działa to jak podłogówka tylko, że z wygarniaczem), z opisu wynika, iż ciepłe powietrze ma przechodzić przez całą warstwę suszonego materiału - czy ono nie wylatuje daszkami? i jaka jest odległość między podłogą i daszkami (jaka jest grubość suszonej warstwy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest optymalna temperatura wysuszonej kukurydzy zeby sie nie zepsuła i zeby nie przesuszyc za bardzo? prosze o szybka porade;) po skoszeniu ma okolo 27 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla pełnej informacji musiałbyś wskazać jaką temperaturą suszysz i w jaki sposób chcesz schłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja ogolnie pytam jaka jest optymalan temperatura przechowywania jedni susza do 14 inni do 9 bo jutro na suszarnie idzie i nie wiem do ilu suszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę ale ja na chłodnicę wykorzystałem suszarnię M807 z Rogoźna i sprawdza się idealnie przy małych wymiarach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma polska to max. 14,5%, ja uwazam, że powinna być wysuszona do 13% na dłuższe przechowywanie.

Na suszarce gorące powietrze przechodzi przez ok 50cm warstwę zboża a ślimaki zbierają ok 10-12 cm ziarna. bardzo fajna jest ich konstukcja i zasada działania. Ich tempo wybierania nie jest wymuszone i zależy od wielu czynników, np. wilgotności9 ziarna, jego kształtu a nawet ilości zanieczyszczeń.

Na chłodnicy daszki są na wysokości ok 1,5m i taka warstwa się chłodzi, powyżej ziarno rozgrzewa się w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawa konstrukcja, ale przeraża mnie średnica suszarki, ja chcę na przyszły sezon coś samemu wyrzeźbić, ale raczej w mobilnej wersji, tylko nie pasuje mi ta konstrukcja ze względu na płaską podłogę, chyba że zrobiłbym podłogę w kształcie leja i na niej wygarniacz i daszki na ukos (zasadniczo lepiej wyciągałoby powietrze), tylko ciekaw jestem jakie przewagi ma taka konstrukcja (zasadniczo działa to jak podłogówka tylko, że z wygarniaczem), z opisu wynika, iż ciepłe powietrze ma przechodzić przez całą warstwę suszonego materiału - czy ono nie wylatuje daszkami? i jaka jest odległość między podłogą i daszkami (jaka jest grubość suszonej warstwy)?

 

Ja myślę ze ten lej to zły pomyśl dla tego ze zboże będzie się osypywało tylko w części środkowej a te po bokach może się zawieszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W leju zboże spada wbrew pozorom z góry, na początku trochę z dołu a potem tworzy się "tunel" i nim zsuwa się z góry. Tak jest we wszystkich silosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukurydza to już bankowo nie spadłaby w leju - stąd ten wybierak byłby taki sam jak u drzewicza w 850 (z tą różnicą, że chodziłby po leju a nie płaskim dnie) lej jest zasadniczo prawie w każdej przewoźnej suszarni, tylko nie bardzo rozumiem na czym polega przewaga przedmuchiwania ciepłym powietrzem z dołu do góry na przedmuchem w bok, ale oszczędność energii jest wymierną korzyścią, tylko czy wydajność nie jest mniejsza?

 

@szopen72 który dokładnie masz model suszarni i jaką osiągasz wydajność w kukurydzy przy danej wilgotności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy po w jakim momencie w bok. U mnie najpierw w górę, nagrzewa od spodu warstwę ok 50 cm a potem w bok na zewnątrz. czyli nagrzewa dużą warstwę, a wybiera 10-12 cm najsuchszego. Poza tym w suszarniach gdzie ziarno jest cały czas przesypywane jest ono pokruszone i nie wygląda ładnie.

Juz pisałem, że to jest 850, tylko z nagrzewnica na słomę.

Wydajność zależy od wilgotności ale i od nastawionej temperatury. W tej chwili suszę 25% do 13% temperaturą 95%, wydajność 45 T na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz M-851 o 40t zasypie? brak mieszania to istotna przewaga, ale warstwa ponad daszkami nie jest przedmuchiwana w żaden sposób? suszysz jak rozumiem 24h na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasyp suszarki to ok 30 T i chłodnicy ponad 10. Pracuję 24 h bez przerwy. nad daszkami nie ma wietrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...