Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:35 Czw 25 Sie 2016

Agrolok
Hodowla owiec
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andzrej 1

PostWysłany: 19:07 Pon 15 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co dowełny to w domu jest nazbieranej z trzech lat Very Happy na skupach (o ile są) dają ok. 2 złote, strzygacz bierze za jedna owce co najmniej 2 zł. więc złoty interes Very Happy jak tata mi opowaida, ze kiedyś za kilo wełny opłacił dniówke majstra to źle sie robi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andzrej 1

PostWysłany: 19:03 Pon 15 Sty 2007    Temat postu: Re: export jagniąt Odpowiedz z cytatem

kuzaj63 napisał:
Andzrej 1 napisał:

U nas na Podhalu problemy były. Ledwo udało się sprzedać.

Przyznać muszę że i u nas nie było najweselej,ale sprzedać sie udało.Problemem był spadek cen.Coś czuje że włosi śladem naszych rzeżników
zrobili zmowe cenową.A może by tak pomyśleć o rzeżni w polsce i sprzedawać półtuszki?Czy na podhalu sprzedajecie owce wyłącznie za pośrednictwem ZHOiK?

Przepraszam, że późno ale odpowiadam. Nie tylko Związek, ale najczęściej, choć są też prywaciarze.
Biorą Włosi, coś podobno wozili do Leska, ale wiekszoś jedzie prosto do Włoch, żywe. Najlepiej płacą za sztuki międz 12-18 kg. biorą do 25.
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 12:27 Nie 14 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może źle mnie zrozumiałeś, dobra cena były przed poprzednim Bożym Narodzeniem, a potem już coraz gorzej, trochę drgnęło w grudniu, w styczniu jaka cena to nie wiem, podobno ma być jakieś kupno.

Owieczki to takie przeciętne, teraz to już całkowita mieszanka. Był i Merynos, ILde france, Suffolk, teraz mam tryka Meryno-Charoles ale trzeba wymienić.Jak cena gówniana to i dbać o to się nie chce Exclamation

Z kim handlują to sam nie wiem, najczęściej do Włoch, ale była i Belgia,Hiszpania, Grecja tak że czasem sam nie wiem gdzie jadą.

Jak u was ze świadectwami, to horror żeby tyle płacić, za 22sztuki 70zł, a chyba minimalnie 45 zł Exclamation Question

Czy robili u was badania na Brucelozę, bo podobno są obowiązkowe Question
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 11:26 Nie 14 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Ci sie kserkses handel w zeszłym roku udał!A co do dotacji to w tym roku już otrzymałem ale jak wnikłem w szczególy to sie okazało żę 2/3 z całości zbierają związki.A możesz mi powiedzieć z kim handluje związek mazowiecki bo zeszłoroczną cene mieliście super u nas taka była 2 lata temu.A te twoje owieczki to bardziej miesne są czy przeciętne?
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 11:45 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sprzedaję przez związek mazowiecki, w zeszłym roku były ze 2 złote więcej za kilo. Mnie wtedy wyszły średnio po 240zł za sztukę, w tym po 170 -180 z tego ponad 1 % bierze związek.
Ze starych to przeważnie pokarm dlas psów, a do ARiMR ubój gospodarczy.
Dotacji za zeszły rok jeszcze nie dostałem na konto, choc w poprzednio było 10zł do sztuki to może teraz wszystko wziął związek Evil or Very Mad Stado towarowe.

A jak u was z wełną Question u nas cicho Evil or Very Mad

Owce jak owce, ale hodowca to teraz baran Evil or Very Mad
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 10:06 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaglęta przedawałem ok 15.12.2006.A co do ceny to w zeszłym roku miałem ok 1pln na kilogramie wiecej.Handel szedł też za pośrednictwem ZHOIK.
Czy kserkses też sprzedajesz za pośrednictwem ZHOIK ? Ja mam namiar na gościa który też kupuje jagniątka ,daje ok 0.5pln wiecej od ZHOIK.Tylko że układy ze związkami są jakie są i z nimi też trzeba pohandlowac.A co do owiec "poselekcyjnych" to nóż na gardło i po sztuce miedzy ludzi sie upchnie.Ubuj owiec jest legalny w warunkach domowych. zawsze przy swiniobiciu wkrecam jedną owieczke w kiełbaske(pycha!).
Mam pytanie do was panowie-jak wygląda u was sprawa dotacji?(ile procent z dotacji zabiera ZHOIK za tzw ocene użytkowosci)
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 21:46 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś stare i młode najlepiej przerośnięte brał Stanisławów, ale podobno już nie biorą.
U mnie ceny były podobne jak u
@kuzaj i brali do 30kg, 23-30 były 6,60 plus vat

Jak u was z poselekcyjnymi Question ostatnio kilka zepchnąłem po 2 zł za kilo Evil or Very Mad i to nielegalnie.
Powrót do góry
pioter

PostWysłany: 19:33 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nawet normalna cene mialeś.kiedy to było???
u mnie sąsiad wywoził przed świętami ok 100 sztuk to te powyżej 35kg były po 4,5zł... jagnięta szły przez zwiazek.
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 14:49 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wracając do ubojni "Połonina" to owszem i jest ale jak wiadomo ceny śmiesznie niskie.A ja miałem na myśli ubojnie bedącą bardziej własnością hodowców niż osób trzecich.
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 14:44 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nasceny kształtowały sie tak:
13-16 kg------8.60+vat
17-22 kg------7.60+vat
23-30 kg------6.40+vat powyżej 30kg nie pamietam jaka cena była.A jagnieta były marynos polski.A jak u was stały ceny i jaka rasa owiec?
pozdrawiam wszystkich hodowców.
Powrót do góry
pioter

PostWysłany: 20:54 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@kuzaj63 w jakiej wadze sprzedawałeś i jaka dostałeś cenę??
Powrót do góry
pioter

PostWysłany: 20:53 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@kuzaj63 w jakiej wadze sprzedawałeś i jaka dostałeś cenę??
Powrót do góry
limousine

PostWysłany: 11:20 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owce skupuje ubojnia Połonina w Lesku, ale w eksporcie wychodzi to o wiele korzystniej
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 20:05 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Re: export jagniąt Odpowiedz z cytatem

Andzrej 1 napisał:

Przyznać muszę że i u nas nie było najweselej,ale sprzedać sie udało.Problemem był spadek cen.Coś czuje że włosi śladem naszych rzeżników
zrobili zmowe cenową.A może by tak pomyśleć o rzeżni w polsce i sprzedawać półtuszki?Czy na podhalu sprzedajecie owce wyłącznie za pośrednictwem ZHOiK?
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 19:57 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz bimber to wszystko zależy jakie masz warunki do hodowli owiec.
Podstawa to dostep do pastwisk i łąk i dosyć duży obiekt(stodoła,owczarnia itp.)Ja posiadam stadko podstawowe 100 szt.(merynos polski stado zarodowe) i zastanawiam sie nad zwiekszeniem stadka kosztem redukcji hodowli bydła(kupuje cielaczki odhowuje sprzedaje w wadze ok 650 kg).
Jesli masz jakieś pytania to postaram sie Ci na nie odpowiedzieć (w miare możliwości).
Powrót do góry
Andzrej 1

PostWysłany: 15:09 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Re: export jagniąt Odpowiedz z cytatem

kuzaj63 napisał:
Może powymieniamy sie uwagami na temat tegorocznego exportu?

Powrót do góry
bimber

PostWysłany: 20:49 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam wygląda hodowla owiec? Na innym forum już zadałem pytanie, ale mi delikatnie to wybili z głowy. Zastanawiałem się kiedyś nad taką hodowlą i jeżeli pojawi się światełko w tunelu, to może założę. Czekam na porady, od tych, którzy takową hodowlę prowadzą. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 20:25 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: export jagniąt Odpowiedz z cytatem

Może powymieniamy sie uwagami na temat tegorocznego exportu?
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 12:53 Pon 1 Sty 2007    Temat postu: Hodowla owiec Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich hodowców owiec i zainteresowanych.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: