Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:37 Sro 30 Wrz 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1136, 1137, 1138 ... 2436, 2437, 2438  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
plppol

PostWysłany: 21:32 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kurczak"][quote="plppol"]Ja tak czytam i nie wierzę o czym się tu pisze!!!
Czy aby wszyscy umieją policzyć koszty produkcji? Licząc koszty produkcji (paszy piskląt, i innych rzeczy) rzeczywiście wyjdzie około 4,05 brutto! Nie wnikając dalej policz sobie ile miałeś przed rzutem a po nim to ci wyjdzie!!! Na dziś telefonów dużo ale nie płacą więcej niż 4.20. Rękę na pulsie trzymać bo raczej wzrost ceny będzie!!! Pozdro!!![/quote]

Tak, tak UBOJNISTO ZAFAJDANY, ty musisz zarabiać non stop, a hodowcom dać się odbić nie łaska??????????[/quote]

Bardzo Cię przepraszam jeśli uraziłem. Niestety ubojnię chciałbym mieć, bo lałbym na hodowców, niestety sam teraz sprzedaję. Napisałem ceny za jakie sprzedaję, nic wymyślonego (jakbym był ubojnistą nie napisałbym,że cena wzrośnie, a wzrośnie tak będzie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurczak

PostWysłany: 21:14 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plppol napisał:
Ja tak czytam i nie wierzę o czym się tu pisze!!!
Czy aby wszyscy umieją policzyć koszty produkcji? Licząc koszty produkcji (paszy piskląt, i innych rzeczy) rzeczywiście wyjdzie około 4,05 brutto! Nie wnikając dalej policz sobie ile miałeś przed rzutem a po nim to ci wyjdzie!!! Na dziś telefonów dużo ale nie płacą więcej niż 4.20. Rękę na pulsie trzymać bo raczej wzrost ceny będzie!!! Pozdro!!!

Tak, tak UBOJNISTO ZAFAJDANY, ty musisz zarabiać non stop, a hodowcom dać się odbić nie łaska??????????
Powrót do góry
plppol

PostWysłany: 20:53 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak czytam i nie wierzę o czym się tu pisze!!!
Czy aby wszyscy umieją policzyć koszty produkcji? Licząc koszty produkcji (paszy piskląt, i innych rzeczy) rzeczywiście wyjdzie około 4,05 brutto! Nie wnikając dalej policz sobie ile miałeś przed rzutem a po nim to ci wyjdzie!!! Na dziś telefonów dużo ale nie płacą więcej niż 4.20. Rękę na pulsie trzymać bo raczej wzrost ceny będzie!!! Pozdro!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:41 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I za gotówkę je postawiłeś nie?
Za następne 20lat znów będzie potrzebna Fadroma.
Rozumiem ,że uwzględniasz,te dwie rzeczy w kalkulacji
A budy jak wkleiłem ,to większość[/list]
Powrót do góry
real

PostWysłany: 20:00 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i widzisz medox tu masz racje bo jak ktoś w takiej budzić !uprawia! to i 5,00 mu nie starczy na koszta. Opału 3x wiecej kury tez mizerne a i wyniki do d.u.p.y.
Ale ja zainwestowałem w kurniki jak cenka była ok. Stare budy fagroma razpiep. I nowe stoją takie ekonomiczne ,ładne. Ogrzewanie o dobra polowe tańsze ,kury o niebo lepsze ,a i wiecej zostanie w kieszeni. Ja skromny jestem i cenka 4,20 by mi starczyła. A trzeba było zainwestować w gospodarstwo jak kasa leciała jak woda z kranu, a nie merca kupić i głupa palić przed sąsiadem.
To teraz w dobie kryzysu aż tak źle by nie było.
Lecz nie sądzę ze cena 3,5 jest ok i zarobić przy niej idzie.
Ale pocieszam sie że jak cena jest słaba to aż tyle nie tracę, a jak cena na plusie to dyszke przytule wiecej. I cała tajemnica o kosztach produkcji.
Niestety kto nie zdążył sie zmodernizować ma teraz podwòjne problemy.

Ja skończyłem sprzedaż ale ceny życzę -nie mniejszej jak teraz Wink
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:07 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie budy to rzadkośc chyba żadna konkurencja bo nawet że kradnie to wyników nie ma 2.0 wpiepszonej paszy to standard nie mówiąc o upadkach Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:45 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
Dziś w małopolsce spi.erdoliły cene o 10gr te ciemniaki co mają zapisane kury na caly rok [gumofilce]tak ja od dziś ich nazywam] zadzwonla do nich pani srasia, kasia,Basia że towar został i pasowałoby coś taniej, a on na to ,o ile? no chociaż 10gr, no to niech będzie bo; pase sam robie,prąd wode kradne,we workach tys mi coś przywieżli w nocy zebym dodał ,żony juz nie widziołem od pół roku no bom w kurniku [żone widzieli inne chłopaki i to z bliska hi. hi ]

To jest baca w genach,trzeba pokoleń by to zmienić
Wpierd.ol od pokoleń, zapisany w genach
Wydaje ci się zarobiłeś bo ogoliłeś po 4.20netto? To wymień dach z papy w budzie.Wywal te drewniane belki co podpierają strop.Utwardz teren-gumiaki ,to nie powszechne obuwie każdego.Połóż kostkę.Ogrodzenie Ci się wali,a silosy rdza żżera tak,że nie długo na łeb ci się przewrócą,albo się zawalą jak wyjdziesz sprawdzić paszę (bo wagi paszowe ,to dużo kasy)Jak wygląda Twoja firma?NIe wstyd ci? Aaaaa nie ma kasy.No tak.
Ale zaraz ,przecież zarobiłeś ?I zarabiasz przecież.3.80netto już zarabiasz
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 18:01 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
http://allegro.pl/murowana-hala-kurnik-1300m2-wynajme-lub-sprzedam-i3028522824.html

Dla przykładu ,pierwsze z brzegu.Oto wasze firmy przy koszcie 3.80netto.Ta jest jeszcze na wypasie akurat,pewnie właściciel określał swój koszt na 4.0netto,większości nie chce mi się szukać,można samemu poszperać jak wyglądają budy papą kryte z popodpieranymi stropami
Teraz jedz na wytwórnię pasz ,albo ubojnię lub hurtownię i porównaj te dwa widoki.Może zrozumiesz ,że 3.80netto to nie jest koszt
To do real

Nisko się ceni. Po opłaceniu podatków ( od nieruchomości i ryczałtu dochodowego) zostanie mu jakieś 1800zł/mc. Albo chłopina nie wie o tym, że w przypadku wynajmu hali na działalnośc gosp. trzeba juz płacic pod. od nieruchomosci ok. 23zł/m2.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 18:00 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w małopolsce spi.erdoliły cene o 10gr te ciemniaki co mają zapisane kury na caly rok [gumofilce]tak ja od dziś ich nazywam] zadzwonla do nich pani srasia, kasia,Basia że towar został i pasowałoby coś taniej, a on na to ,o ile? no chociaż 10gr, no to niech będzie bo; pase sam robie,prąd wode kradne,we workach tys mi coś przywieżli w nocy zebym dodał ,żony juz nie widziołem od pół roku no bom w kurniku [żone widzieli inne chłopaki i to z bliska hi. hi ]
Powrót do góry
nowy gosc

PostWysłany: 17:55 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mały1 napisał:
nadal reklamują kurczaki po 4 chyba 79 w KAUFLANDZIE skąd to jest????wie ktoś?

Cedrob!!!!!!!!!!!!!!! Ubił kurę 1,8 kg bo im zachorowały i wpakował na rynek
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:44 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/murowana-hala-kurnik-1300m2-wynajme-lub-sprzedam-i3028522824.html

Dla przykładu ,pierwsze z brzegu.Oto wasze firmy przy koszcie 3.80netto.Ta jest jeszcze na wypasie akurat,pewnie właściciel określał swój koszt na 4.0netto,większości nie chce mi się szukać,można samemu poszperać jak wyglądają budy papą kryte z popodpieranymi stropami
Teraz jedz na wytwórnię pasz ,albo ubojnię lub hurtownię i porównaj te dwa widoki.Może zrozumiesz ,że 3.80netto to nie jest koszt
To do real
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 17:41 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja powiem tylko tyle ze za kura dzwonia i pytaja ja jeszcze dzis auto po 4,15 i gnój zostanie ale ci co maja kure niech wiedza
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 17:30 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox ty mosz chyba leb przesiakniety azotem napisz jeszcze ze po weekendzie majowym kur full x100 i wszystkow tym temacie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:14 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

real to 4.1 do maks 4.2 -rzadko
Od połowy marca kur full.Po Świętach full x2. Obudziły się już nawet fermy po 6-7 -8tys sztuk.
Powrót do góry
kogut88

PostWysłany: 16:40 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Jak Was czytam to naprawde niektórych żal Crying or Very sad Telefony dzwonią, kury coraz mniej a Wy po..je..ba..n.cy cieszycie sie z 4.20 chyba że to pisze ubojnista Twisted Evil Twisted Evil
dzisiaj powinniśmy sprzedawać min 5.00 netto dale sie dajcie ru.uch.a.c to będziecie się cieszyć jak komornik nie zabierze gumofilców Twisted Evil Laughing

dziś kupują po 4.30-4.40 netto tylko cicho Pani Krysiu Wink Wink Wink

Oj Dziunia w jakim ty świecie żyjesz i czym ty handlujesz? Takiej ceny nie ma!!!! Jestem na rynku od 15 lat, jak najbardziej szanuje waszą pracę i zgadzam sie z tym że chów jest cholernie drogi i nie adekwatny do ceny ale nie pisz już dłużej tych bzdur bo samym pisaniem ceny i rynku nie zmienisz!!!!!
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 15:39 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nadal reklamują kurczaki po 4 chyba 79 w KAUFLANDZIE skąd to jest????wie ktoś?
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 14:35 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słyszał ktoś jakieś przebąkiwania że jakas ukraińska koropracja drobiarska ma budować w polsce jakąś potężną ubojnie w której oczywiście bedą bili swój żywiec?
Powrót do góry
DJCHIKEN

PostWysłany: 14:18 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena na dzisiaj 4,25zł-4,30zł
Powrót do góry
PASIKONIK1

PostWysłany: 12:45 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

real napisał:
a i jeszcze jedno myślisz ze jak hodowcy napiszą że koszty mają 4.5 netto to ubojnie zapłacą ci 4.5-4.9 zeby jeszcze zysk buł. realia są inne -tu sie liczy prawo rynku. a nasze koszta to każdy może sobie policzyć -robiłem to już w pierwszej klasie podstawówki. a mieszalnie i ubojnie też potrafią liczyć a zresztą mają od tego ludzi. nasza branża nie jest aż tak zawiła żeby mecenas ekonomi koszta musiał wiliczać
real,ja cie kręcę!!! ale się odgryzłeś medoxowi,jak bąk na kobylim zadzie!!!!W pierwszej klasie podstawówki miałeś naukę kalkulacji i do dziś nie jesteś mecenasem ekonomi?to dziwne jakoś!!!Powinni Ci dyplom tego "mecenasa" do domu z orkiestrą dostarczyć,może byli i Cię nie zastali? wielka szkoda dla "ekonomi"oczywiście.
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 12:17 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda - i do dziuni-- 'DZIUNIA NIE IDŻ TĄ DROGĄ ' zacznij sprzedawać po tyle co reszta :wink:
Powrót do góry
real

PostWysłany: 12:10 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i jeszcze jedno myślisz ze jak hodowcy napiszą że koszty mają 4.5 netto to ubojnie zapłacą ci 4.5-4.9 zeby jeszcze zysk buł. realia są inne -tu sie liczy prawo rynku. a nasze koszta to każdy może sobie policzyć -robiłem to już w pierwszej klasie podstawówki. a mieszalnie i ubojnie też potrafią liczyć a zresztą mają od tego ludzi. nasza branża nie jest aż tak zawiła żeby mecenas ekonomi koszta musiał wiliczać
Powrót do góry
real

PostWysłany: 12:01 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox ja widze ze to ty masz nabudowane tych bud pełno a na wszystkich krzyczysz ze nabudowaliscie to macie cene.
jak ty potrzebujesz tylu tych pracowników i firm zewnetrznuch do obsługi fermy,. jakbyś miał jedną czy dwie budy to byś jakiegoś pracownika zatrudniał i samemu troche ogarnoł i koszta też inne. a czasy kiedy sie leży dogóry d.up ą mineły i nie tylko w naszej branży,.
pewnie jest sie ciężko przyzwyczajić że trzeba powoli samemu coś zrobić a nie tylko z batem stać nad ludzmi i gonić a kasa sama leciała. przepraszam ,do ganiania z batem pewnie też kogoś miałeś. Razz Embarassed Razz Embarassed Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
szawster

PostWysłany: 11:32 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualne ceny skupu żywca znajdziecie również u nas - http://http://www.MojaFerma.pl/Ceny-skupu-zywca%2824,,%29.aspx

Ps. Rozdaliśmy już 72kg witaminy C - sprawdź aktualne promocje i odbierz swój prezent Smile
Powrót do góry
mateusz1
Gość

PostWysłany: 10:41 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

25.02.2013r. Aktualne ceny skupu kurczaka oraz sprzedaży tuszki:

http://www.cenyrolnicze.pl/drob/1361780945/
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:30 Pon 25 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co usmiechy od ucha do ucha ale juz za brama fermy . zamowien masa a tuszki nie tyle co sie chce jeszcze w kosmicznych cenach jak ktos ma wiecej na zbyciu kto ma zywiec niech sobie stosuje ta sama technike ale to czas pokaze tylko wy bedziecie stratni a moze byc w koncu jakas uczciwosc a nie udalo mi sie wyrwac taniej bo niezorejentowany i zaspany byl hodowca . to po co to forum i te puste teksty szanujcie sie nawzajem a nie jeden cfanszy od drugiego a potem malo zywca jeszcze slabszy zbyt i po co to i obwinianie sie nawzajem co wy normalni jestescie czy c o. tuszka 6,5 net bo mówia ze zywiec po 4,5 net przyjechal pierwsze napewno na 100% a drugie to tak mówia
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1136, 1137, 1138 ... 2436, 2437, 2438  Następny
Strona 1137 z 2438

Skocz do: