Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy tu może dowiem się gdzie mogę zakupić ziarno odpadowe i odpady z kukurydzy?

Pilnie potrzebuję te produkty do testów. Skonstruowałem podajnik do biomasy z palnikiem wyróżniony na targach ENEX2007, przetestowałem już owies, pelet, brykiet trocinowy, zrębek i teraz chciałbym sprawdzić jeszcze kukurydzę jak się ona zachowuje w moim palniku. Bardzo proszę, jeśli ktoś może udostępnić mi w/w kukurydzę lub jej odpady, to proszę o kontakt. Potrzebne są tylko 2 worki ) Najlepsze byłyby odpady z suszarni. Często przejeżdżam trasę Bochnia - Warszawa i Bochnia - Wrocław, mogę w tych okolicach oDebra1ć osobiście.

Wacław

 

u mnie troche zostało jak cos to pisz na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktos przerobić zbożowy siewnik konny na punktowy do kukurydzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy próbował ktos przerobić zbożowy siewnik konny na punktowy do kukurydzy?

a czy to w ogóle jest opłacalne.. ja kupiłem siewnik punktowy mechaniczny 4 rządkowy bez przystawki do nawozu za 3,5 tyś zł w bardzo dubrym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale ja mam stary siewnik konny i narazie sieję nim kukurydzę (tylkoi wyłącznie na kiszonkę) ale te ząbki są troche nie wymiarowe i czasami zdarza się tak, że ziarno się w nim zatrzyma a jak się zwiększy wysiew to leci po kilka, dlatego chciałbym wymienić te tarcze na takie do kukurydzy tylko nie wiem czy można kupić je gotowe. Nie chcę siewnika specjalnie do kukrydzy bo i tak mam już cały podwórek gratów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzćie coś na temat syngenta NK MAGISTER i co jest warta ta firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy próbował ktos przerobić zbożowy siewnik konny na punktowy do kukurydzy?

Ja takim sieje ale bo nie przerabiałem. Ustawiam na 2,25 i w pole. Sieje na roztawie żędów 50cm (4 rzędy na raz - siewnik "17"). Za siewnikem jdo 3 bronki lekke więc nie musze już bronować. Ja sieje głównie na zielonke i kiszonke. Troche się kolb zbieże ręcznie ale to niewielkie ilości (do siewu i na ospe)

 

Moja koncepcia przeróbki:

 

Zeby przerobić to trzeby by pewno dorobić tarcze (choć może by dostał jakieś od innego siewnika). Tarcze powiny troche wchodzić w komore siewnika a nie być pod skrzynio. Mogło by ta zdać egzamin ale nie było by regulaci wysiewu gdzyż w tym siewniku nie ma możliwości rególaci obrotów tego wałka tak jak jest to w poznaniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma na razie też robimy tym siewnikiem, ale siew trzeba wykonywać w 2 osoby, bo jedna jedzie ciagnikiem, a druga idzie za siewnikiem i patrzy czy ziarna lecą. Oczywiście można zwiększyć wysiew, ale wtydy cholernie dużo materiału siewnego idzie, a kukurydza jest co prawda gęsta, ale kolby są liche.

A przy przeróbce to pojawia się jeszcze jeden problem. Trzeba zrobić taką odległość dziurek w tarczy, żeby zachować odpowiednią odległość ziaren w glebie.

A co do tych bron, to my nigdy nie bronujemy, tylko przyczepiamy na tych redlicach,które sieją po kilka obciążników i jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bronki za siewnikem mam od dawna. Były zrobione odrazu przy przeróbce go na ciągnik (jakieś 25 lat temu).

Po co chodzić za siewnikem? ja mam deske i można na niej jeździć ale ja sieje sam. E tym roku planuje zrobić ruchome mocowania do kultywatora i przypiąć do niego teń siewnik. Jak zrobie to będzie niezły zestaw (kultywator+siewnik+brony).

Ty siejesz nasionami z centrali czy innymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasiona biorę z centrali i właśnie dlatego chciałbym przerobić ten siewnik, żeby mniej materiału siewnego szło.

Deskę tez mam, ale kiedy się na niej stoi to trzeba się schylać, żeby zobaczyć czy ziarna lecą.

A jeśli chodzi o brony to u nas zawsze się bronowało oddzielnie (właściwie to nie wiem dlaczego ) Nawet w Poznaniaku odczepiliśmy te grabie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pobronowałem aby było równiej na polu i zauważyłem że mi słabioej plonowało i były słady po cięgniku. Węcei nie bronuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stosujesz jakąś zaprawę odstraszającą wrony?

Bo ja kiedyś miałem taką super zaprawę ale teraz jej nie chcą sprzedawać, bo niby ochrona środowiska

W zeszłym roku stosowałem taki środek do zwalczania mszycy w kapuście ale je...ło później na pół wioski a efektu już takiego nie było więc musiałem robić strachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kukurydze zaprawiam jedynie zaprawo od zboża. Do tei pory robiłem to w siewniku ale w tym roku zrobie jnaczej. Dzień wcześniej w beczke wsypie kukurydze i zaprawe i dodam wode tak aby kukurydza troche naciągła. Na drugi dzień będe siał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zaprawiania zboża to ja mam lepszą metodę. Zaprawę wsypuję do kanistra i dolewm wodę (żeby się nie kurzyło). Następnie do betoniarki wsypuję zboże i wlewam rozpuszczoną zaprawę no a później samo się miesza

A kukurydzę biorę z centrali więc mam już zaprawioną ale niestety nie od wron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kukurydzę mam już zaprawioną ale niestety nie od wron

Potraktuj ją Mesurolem - wroneczki nawet nie spojrzą na pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mesurol można tak kupić bez żadnego ale, czy są trudności, bo jest szkodliwy dla środowiska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesurol - I klasa toksyczności, żeby go kupić trzeba mieć specjalne zaświadczenie otrzymywane po odbyciu odpowiedniego kursu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec a takowe, jednak nie wszystkie opryski czy zaprawy z I kl toksyczności można kupic w mojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy są przynajminej 3 sklepy, które mają zezwolenie na sprzedaż środków chemicznych o I klasie toksyczności, więc z dostaniem Mesurolu nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. To chyba tylko w mojej okolicy mój papa nie może dostać tej zaprawy od wron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! kiedy planujecie siewy kukurydzy, bo pewnie juz by można zacząć ma sie zrobić ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę posiać na początku maja. Na razie nie dam rady, bo muszę jeszcze wywieźć obornik pod kukurydzę i ziemniaki. Chciałbym też wcześniej zasadzić ziemniaki niż posiać kukurydzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...