Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak w moim city maja zakladac radiowy internet-zglosiła si jakas firma swiadczaca takie usługi i władze zgodzi.y sie wiec cała sprawa ruszy ..uj wie kieddy ale wole byc przygotowany wczesniej wiec sie pytam ludzi {kazdego kogo spotkam} bo ktos tam mi cos kiedys mówił ze pod taki necik to sie mozna pod[piac przy urzyciu małych nakładów{ jakas antenka i karta w kompie} tak legalnie inaczej:) jak byś cie cos wiedzieli to dajcie znać NRD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wątpie czy dasz rade nie lepiej dać te pare złoty mi mieć wolne sumienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znałem gościa, który tak zrobił. Trzeba znać użytkownika i hasło na serwerze. Jeśli administrator jest dobry to szybko Cię odetnie. Lepiej legalnie go mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec tak w moim city maja zakladac radiowy internet-zglosiła si jakas firma swiadczaca takie usługi i władze zgodzi.y sie wiec cała sprawa ruszy ..uj wie kieddy ale wole byc przygotowany wczesniej wiec sie pytam ludzi {kazdego kogo spotkam} bo ktos tam mi cos kiedys mówił ze pod taki necik to sie mozna pod[piac przy urzyciu małych nakładów{ jakas antenka i karta w kompie} tak legalnie inaczej:) jak byś cie cos wiedzieli to dajcie znać NRD

 

to zależy jak jest sieć zabezpieczona

 

niekiedy nie ma nic - wtedy możesz teoretyczne, jest to nielegalne (a nie legalne inaczej) - to jak wchodzenie do czyjegoś domu tylkdlatego, że drzwi otwarte

 

najczęsciej sieci są zabezpieczone

- sieć szyfrowana - to musisz znać klucz i sposób szyfrowania (raczej nie do przejścia * chociaż jak zawsze s ą i tacy spece)

 

- sieć może Cie rozpoznawać po MAC-u - wtedy musiałbyś sklonować adres (na akceptowany - też trudne)

 

 

a dobry admin daje szyfrowanie+mac+ip i wtedy tylko wysokiej klasy mogą to przejść

 

 

więc moja rada - zapytaj się o koszty i nie bądź mądrzejszy inaczej

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wiosce necik radiowy jest na topie jak i w całej gminie 300zł aktywacja z instalacją sprzętu i po 30zł miesięcznie.Nawet fajna rzecz tańsza od neostrady czy innych tam wynalazków,ciut wolniejszy ale to szczegół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na wiosce necik radiowy jest na topie jak i w całej gminie 300zł aktywacja z instalacją sprzętu i po 30zł miesięcznie.Nawet fajna rzecz tańsza od neostrady czy innych tam wynalazków,ciut wolniejszy ale to szczegół

ja za aktywacja+instalacje płaciłem 170zł i tez mam 30zł na miesiąc a prędkosc około 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć radiowa to dobry sposób rozprowadzania sygnału w miejscach gdzie kable wyjdą drogo lub jest to niemożliwe. Jednocześnie większość sieci działa w paśmie 2,4 MHz (kuchenki mikrofalowe), które jest bezpłatne. Wadą tego jest to że anteny (nadawcza i odbiorcy) muszą się fizycznie widzieć - czyli nie może być przeszkód po drodze.

jakość sieci zależy od rzetelności operatora, wydajności łącza, sprzętu użytego do budowy sieci itp.

Więcej wiadomości można znaleźć np. na skretka.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęsciej sieci są zabezpieczone

- sieć szyfrowana - to musisz znać klucz i sposób szyfrowania (raczej nie do przejścia * chociaż jak zawsze s ą i tacy spece)

 

WEP - czyli najczestsze zabezpieczenie to kwestia jednego dnia i publicznie dostępnego oprogramowania,

WPA2 - to nieco większe wyzwanie

 

Generalnie szyfrowaniu w sieciach bezprzewodowych nie warto zawierzac poufności własnych danych

 

- sieć może Cie rozpoznawać po MAC-u - wtedy musiałbyś sklonować adres (na akceptowany - też trudne)

 

kwestia odpowiedniego sterownika tylko i wylacznie

 

natomiast jesli chodzi o podłączanie się na "lewo" to nawet po złamaniu klucza i zmianie adresu MAC bardzo szybko taki delikwent zostanie złapany jeśli administrator ma jakiekolwiek pojęcie o swojej sieci...

 

Zupelnie inna kwestią dotyczącą sieci bezprzewodowych w technologii 802.11 a/b/g pracujących na znaczne odległości (tzn powyżej parudziesięciu metrów) jest tak zwany problem ukrytego nadajnika którego uniknięcie wymaga znacznych inwstycji w sprzęt czego większość "operatorów" takich sieci nie robi co odbija się negatywnie na użytkownikach takowej sieci. Jednym z objawów wystąpienia tego problemu jest drastyczny spadek przepływności całej sieci przy wysyłce dużej ilości małych pakietów z więcej niż jednego węzła sieci.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam około 6 km od nadajnika mam 77% sygnału strenght i około 95-100% quality. Płace 39 zł za stała prędkość 256 kb/s, burza, śnierzyca nie mam żadnego problemu z odbiorem sygnału. Mój admin jest spoko i zna się na rzeczy wiec jestem w 100% zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tpsa zaczeła mi śmierdzieć z netem chcą mi zmniejszyć prędkość mimo podpisanej umowy na 1 MB zastanawiam się nad przejściem do polsatu kozta ktoś z takiego neta? Za internet 21mega na s chcą 70zł ale jest limit scągania 30GB czy to wytarczy?? Byłbym bardzo wdzięczny za każdą informacje na temat tego internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem czy sprawdzałeś zasięg http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/mapa-zasiegu.cp Bo jeżeli trafisz gdzieś na granicę zasięgu,to będziesz miał jeszcze gorzej.Ja mam Orange Fredom za 44 zł 512/128 a teraz jest już nowa oferta http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_freedom_discover i jestem w trakcie przechodzenia z telefonem stacjonarnym do Orange z abonamentem za 35zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz tam jakieś limity czy jest bez ograniczeń co to znaczy 512/128? 128 to jest minimalna prędkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 pobieranie,128 to jest prędkość wysyłania.Nie ma limitów przesyłania.Tak jak pisze na załączonej stronie.Do tej pory miałem abonament Tps.na telefon stacjonarny za 50zł.Obecnie złożyłem podanie o przeniesienie do Orange(za 35 zł,miesięcznie 70minut bezpłatnie w ramach abonamentu)plus abonament za internet.Prędkość do przeglądania str.jest wystarczająca,z filmami to już trochę gorzej(zatrzymują się).Ale na to radą jest przejście na większą prędkość przesyłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpoczynam nowego wątku tylko podłączam się pod ten istniejący. W najbliższym czasie (około miesiąca) przenoszę się do Pobiedzisk (no prawie jakieś parę kilometrów "od". Mam problem, bo od ręki będę potrzebował internet (niestety jak na chwilę obecna nie miałem czasu zająć się takimi "drobiazgami" a teraz okzauje się że czas goni). Sprawdzałem pewne oferty w necie (ogólnie, bez rozeznania odnośnie czy dany operator jest na tym rynku). Interesuje mnie tylko internet radiowy-najłatwiejsza sprawa do zrobienia mini-sieci), mobilny odpada. Zaciekawiła mnie oferta prezentowana przez http://www.airmax.pl. Stosunkowo niskie ceny w stosunku do transferu, mozliwość bezproblemowa zrobienia sieci (router przy antenie z lan i wifi). W związku z tym mam pytanie. Czy spotkaliście się z tym operatorem w okolicach Pobiedzisk (według jak danych ze strony jak ich nie ma to stawiają antenę-ale nie chce do nich pisać na razie z pytaniem czy są bo teoretycznie według mapy sygnał powinien być w całej Wielkopolsce). Czy on tam działa. Jeżeli działa to jak wygląda sprawa z łącznoscią z netem "na co dzień" Dodatkowo mam pytanie do użytkowników airmaxa z innych rejonów (jeżeli w Pobiedziskach ich nie ma i byłaby konieczność postawienia anteny) jak wygląda współpraca z tą firmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przeglądania www wystarczy AREO 2 to BEZPŁATNY INTERNET kupujesz kartę za 30 zł i modem na allegro za około 90zł i masz przez 5 lat internet za freee.

 

ale jest haczyk, pierwszy rok jest ograniczony transfer do 256kb/s po tym na stałe wzrastam do 512kb/s

jest ok bo brat ma, ale strony z ruchomymi elementami i dużymi zdjęcia długo wczytują się

 

plus jest taki że zasięg ma wszędzie i można jeździć z tym po Polsce, mapa pokazuje 99% pokrycia kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tymi zachętami. To jest zabawka dla ludzi, którzy korzystają z internetu tylko wchodząc na PPR. Do niczego innego się to nie nadaje. Zresztą jak sami piszą w Regulaminie w 2014r kończy się dostęp darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mają go przedłużyć do 2016, coś czytałem, ale predkość mała filmów nie poogląda sie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędkość Aero jest faktycznie kiepska, już lepiej założyć radiowy. Sama miałam dopóki nie było innej możliwości podpięcia się pod internet. Zawsze to jakieś wyjście. Co do tej pierwszej opcji, to fakt że jest to tanie i jeśli chodzi o samo czytanie wiadomości to może warto rozważyć tą opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPlus ładnie śmiga na HSPA i zasięg ma razem nadajnikami Aero praktycznie największy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już lepiej wybrać jakiś internet LTE, taki radiowy to naprawdę jest problem.

 

zgadzam sie. sam mam LTE i jestem zadowolony z tego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...