Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:16 Czw 21 Lis 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1150, 1151, 1152 ... 2219, 2220, 2221  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miko

PostWysłany: 12:33 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no pierwszy tel. z propozycją 4.30 netto.idzie w górę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurczak

PostWysłany: 11:40 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nadal nie kumam jak zapewnić zyskowną kontraktację ,jak jest za dużo towaru.Po co ubojniom umowy ,jak mają do wyboru do koloru i wystarczy plus 28stopni i już mają bonus 50gr na kilogramie
Może trzeba stworzyć kartel ,ustalić wspólną cenę i notarialne umowy kary na rzecz związku ,jeśli dany hodowca sprzeda po niższej cenie.Potem takie kary 20% dla związku na prężne działanie i 80% do podziału pośród innych hodowców
Kara 100tys pln za jedną transakcję poniżej ustalonej przez związek dla wszystkich hodowców ceny
Przynależność do związku obowiązkowa inaczej brak możlwości zakupu piskląt
Wszelkie sytuacje między hodowcą i ubojnią mogące powodować obniżenie ceny do kontroli przez związek ,jeśli wykryte zostaną nieprawidłowości kara 100tys plus postój 4 miesiące
Cena kontraktacyjna na dziś minimum 4.50 netto.NIe wiem czy wszyscy by się zgodzili ,ci co kręcą sami na mączce na pewno ,pozostali z kredytami nie wiem
Tylko .....to chyba podpada pod zmowę cenową Laughing

Jestem za ......... tylko wg. urzędu antymonopolowego to się nazywa zmowa cenowa, a nawet jesliby na to pozwolili to myślę, że i tak ok 30% hodowców nie chciała by przystąpić ..... bo oni wiedzą lepiej.

Jak tam ceny pisklą? tylko realne piszcie
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 11:04 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no no---- albo jest tak mało kurczaka albo nikt nie chce oddać po 4.25 netto bo dzwonią i pytają po ile i kto ma szukają ,szukają,szukają .
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 10:26 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za chwilę skończą się wasze wywody ratowania świata - zamiast globalnie działajcie lokalnie! Od rana rozgrzane telefony szukają kur!!!
Cena rusza do góry dziś bez problemu 4.50
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
miko

PostWysłany: 10:20 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorian co ty ----dzisiaj ubojnie rozdzwaniają by sprawdzić czy kurczaka starczy na nowy tydzień ,bo jest prawdopodobieństwo,że zaczną podkupować jeden drugiemu ----to oznacza ,że cena w górę .Dziś umawiają na niedzielę po 4.15 -----4.25 netto.
Powrót do góry
dorian1

PostWysłany: 09:04 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaczyna się hujnia,kaszuby chcą lecieć w dół, dziś 4.00
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 08:52 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe czy za tydzien tez bydziecie pisac takie elaboraty jak cena blysnie do gory.
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 06:22 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem za tym (i to jest chyba tak naprawde realne), aby hodowcy, zostawało na czysto 1,2-zł na jednym kurczaku. Może to nie Ameryka, ale realne, pewne i stabilne źródło utrzymania. I skończcie pisac banialuki o kartelach i związakach zawodowych. Liczy sie tylko koniunktura i makroekonomia. Jak w kazdej dziedzicie gospodarki. Nie jestesmy sferą uprzywilejowana, a tylko taka która chce godnie życ Very Happy
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 00:58 Pią 22 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox, po raz pierwszy podoba mi się twój pomysł by------- stworzyć kartel ,ustalić wspólną cenę i notarialne umowy kary na rzecz związku ,jeśli dany hodowca sprzeda po niższej cenie.Potem takie kary 20% dla związku na prężne działanie i 80% do podziału pośród innych hodowców
Kara 100tys pln za jedną transakcję poniżej ustalonej przez związek dla wszystkich hodowców ceny
Wszelkie sytuacje między hodowcą i ubojnią mogące powodować obniżenie ceny do kontroli przez związek ,jeśli wykryte zostaną nieprawidłowości kara 100tys plus postój 4 miesiące
Cena kontraktacyjna na dziś minimum 4.50 netto----------popieram w100% kto jeszcze popiera pomysł medoxa?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:56 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal nie kumam jak zapewnić zyskowną kontraktację ,jak jest za dużo towaru.Po co ubojniom umowy ,jak mają do wyboru do koloru i wystarczy plus 28stopni i już mają bonus 50gr na kilogramie
Może trzeba stworzyć kartel ,ustalić wspólną cenę i notarialne umowy kary na rzecz związku ,jeśli dany hodowca sprzeda po niższej cenie.Potem takie kary 20% dla związku na prężne działanie i 80% do podziału pośród innych hodowców
Cena kontraktacyjna na dziś minimum 4.50 netto.NIe wiem czy wszyscy by się zgodzili ,ci co kręcą sami na mączce na pewno ,pozostali z kredytami nie wiem
Tylko .....to chyba podpada pod zmowę cenową Laughing
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:45 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty r2 chyba jakieś aneksy podpisujesz na 30 -90 dni . bez komentarza Very Happy
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:27 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o terminy płatności to trzeba teraz aby przeszedł projekt Pawlaka . Jeśli ubojnie i reszta handlu miałaby płacić w terminie np 14 dni to zniknie z rynku połowa z ponad trzystu ubojni w Polsce!!! Przecież kurczak jeśli nie idzie na mrożenie to po max 7 dniach jest już strawiony przez konsumenta a kasa wraca do hodowcy dopiero po 30-90 dniach !!! Paranoja!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:01 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czytacie uważnie tego co napisałem!!! Gdzie ja napisałem o zyskach circa 2 grosze na kilogramie???
Tak jest aktualnie , że kontraktacja to na prawdę dyktat i wyzysk ubojni . Ja nie o czymś takim piszę . To my hodowcy "rozpuściliśmy" ubojnie , a te z kolei hurtowników i handel . No więc mamy umowy w cenach poniżej kosztów i terminami długimi jak ruski miesiąc Evil or Very Mad Widać , że mamy już do końca wyprane mózgi Evil or Very Mad Tylko głupi , durnowaty kretyn nie skorzysta z okazji zarobienia kasy , a jeżeli kontrahent godzi się na cenę 3,80 i termin nawet 60-80 dni to czemu nie? Winimy ubojnie? A niby dlaczego? Przecież hodowcy sami dzwonią z ofertą niższej ceny , a już w upałach to oddadzą nawet i na 100-150 dni płatności za każdą cenę Evil or Very Mad I jak tu się dziwić , że ubojnie mają nas za idiotów i robią co chcą ? Dobrowolnie nigdy hodowcy się nie zintegrują i nie stworzą jednego frontu jak dostawcy bazy surowcowej . Każdy to przecież indywidualista , któremu nikt niczego nie będzie narzucał . No to mamy to co mamy i nie pier..cie , że handel be , ubojnie be , Cedrob be , Wipasz be itd.itd .
Be to są sami hodowcy , a mają tak jak pozwalają . Oczywiście wielu deklaruje chęć działania w grupie , ale jak już ma to działanie być to i tak robią co chcą . Mniejsze obsady? Buhahahahahahahah...
Mniejsza częstotliwość wstawień? Buhahahahahahahah...
Mniej to mają tylko oleum we łbie . Coraz mniej niestety . I to jest bardzo żałosne.
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 14:58 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ja też nie jestem za kontraktacją i 2gr od kilograma ,jeśli w ogóle,a tylko taka istnieje i obawiam się będzie istnieć
Tak więc jedziemy do upadku,jestem za Laughing
To jeszcze kilka miesięcy ,wejdzie ustawa o GMO i produkcja drobiarska się zakończy tak czy tak od stycznia.Ale to nie ważne,podajmy ceny na dziś ,nie odbiegajmy od tematu.Mam rację?
nic nie upadnie,będzie trwało i trwało,będzie dół i tyle troche przydługi ale minie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:44 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie jestem za kontraktacją i 2gr od kilograma ,jeśli w ogóle,a tylko taka istnieje i obawiam się będzie istnieć
Tak więc jedziemy do upadku,jestem za Laughing
To jeszcze kilka miesięcy ,wejdzie ustawa o GMO i produkcja drobiarska się zakończy tak czy tak od stycznia.Ale to nie ważne,podajmy ceny na dziś ,nie odbiegajmy od tematu.Mam rację?
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 13:03 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ja tylko mówię drogi Brojlerze ,że jedynie lekki niedobór surowca może w naszych warunkach gwarantować jako taką cenę
Zachód ma wykształconą gospodarkę ,dojrzałą - u nas ubojnicy to w 90% cinkciarze ,cwaniacy z dawnej epoki ,którzy nie rozumieją i nie zrozumieją ,że można i należy współpracować ,oni będą w każdej sytuacji dążyć do "wydymania" swego partnera (hodowcy)po to by zapewnić sobie maksimum zysku
Tak więc wątpię w ideę kontraktacji na atrakcyjnych dla nas warunkach
Ja uważam ,że trzeba pchać ten wózek ,ale nie doprowadzać do nadprodukcji,nie wkładać byle więcej bo było 4.70za żywiec ,nie trzymać do 3.20 bo będzie po 5 netto ,kontrolować import i oznakować z niego pochodzące towary i jeszcze kilka innych o których pisałem wiele razy
Może jak się unormuje ,będzie się tworzył jakiś leciutki niedobór ,może wtedy udałoby się coś zrobić w kierunku umów,kontraktacji itp
Póki co, duże ubojnie mają debili po 3.80netto ,małe się nie wychylą z jakimikolwiek umowami bo tuszka kosztuje w piątek 7zł, w poniedziałek 6.50 a we wtorek 6zł i tak to się kręci.Może unormuje się samo - tyle budów spowoduje w końcu kryzys w postaci minus 50gr do kilograma przez rok.Przetrwają najsilniejsi (kurniki ubojni ,paszarni zapewne) trochę mocnych hodowców.Zobaczymy
Zresztą,nie potrafimy nawet stworzyć silnego lobby ,co jest w naszym interesie ,a co tu mówić o czymkolwiek
Sorry za zlepek myśli ,ale wychodzę właśnie i na szybko odpowiadam

A ja twierdzę, że to co jest u nas jest i tak najlepszym rozwiązaniem dla hodowców, chociaż zapewne długo nie potrwa. Sami się zarżniemy, to prawda, ale Ci, którzy teraz na tym bałaganie zyskują, już nigdy takiego "eldorado" nie zaznają.
Piszesz lekki niedobór żywca. Coś takiego w naszym kraju nie będzie miało miejsca, bo jesteśmy w strefie wolnego przepływu towarów i pieniędzy. Jak tylko zrobi się brak, to wejdzie coś z zewnątrz. Piszesz: to szczelne kontrole!
Jak tylko nasze kontrole będą zbyt szczelne przed matactwem importerów, to wystarczy zmienić kraj dostawcy (ważne żeby też był w Unii ) i dalej mamy swobodny przepływ towaru....
Niedobór zamieni się w nadpodaż i chwilowo zdestabilizuje ceny.
Jedno jest moim zdaniem pewne. Każdy trafi w dobrą i złą cenę. Nikt nie przewidzi przyszłości na tyle trafnie, żeby na tym ugrywać zawsze większe pieniądze niż inni. A produkując równo, przez cały czas, z odpowiednio mniejszymi wstawieniami, spowodujemy stabilizację ceny na rynku w dłuższym okresie. Będą mniejsze zarobki, tak jak na zachód od nas, ale na tyle pewne, że z 30 tyś ptaków i jednej budy da się żyć na poziomie 2,5 tyś euro/miesiąc.
Jeśli ktoś chce więcej? Proszę bardzo, ale to kosztuje więcej pracy, większych nakładów, a proporcjonalnie będzie zarabiał np. tylko 1,5 tys euro z tej samej budy. Czy warto? Każdy sobie sam oceni na ile warta jest jego praca i ryzyko.
Pełna kontraktacja , to moim zdaniem decyzja odbiorców o tym:
- czy hodowca w ogóle zarobi (może łaskawie damy mu 2 grosze powyżej kosztów)
- czy i kiedy wstawiać pod ich potrzeby ( najważniejsze swoje, później ew. z zewnątrz)
To pełna kontrola rynku drobiowego w pionie pomiędzy kilkoma dużymi.
Nie dam się tak wymanewrować!!! Musi wielu z nas odpaść, niestety, ale musi też wielu przetrwać, bo inaczej nas nie będzie. I ja jestem za tą drogą....do upadku mojego bądź Twojego, ale ktoś z nas Polaków przetrwa! Mam dość tego wyzysku z uśmiechem na twarzy firm z kapitałem obcym. Muszą przetrwać jacyś polscy hodowcy i ubojnie!
-
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:19 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POŁUDNIE 3,9 - 4,15 NETTO
Powrót do góry
alcapone

PostWysłany: 10:58 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkopolska wolny rynek 4.10n.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 10:30 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka na dzis cena?? panowie ceny podawac zeby nie bylo rozrzutu...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:26 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko mówię drogi Brojlerze ,że jedynie lekki niedobór surowca może w naszych warunkach gwarantować jako taką cenę
Zachód ma wykształconą gospodarkę ,dojrzałą - u nas ubojnicy to w 90% cinkciarze ,cwaniacy z dawnej epoki ,którzy nie rozumieją i nie zrozumieją ,że można i należy współpracować ,oni będą w każdej sytuacji dążyć do "wydymania" swego partnera (hodowcy)po to by zapewnić sobie maksimum zysku
Tak więc wątpię w ideę kontraktacji na atrakcyjnych dla nas warunkach
Ja uważam ,że trzeba pchać ten wózek ,ale nie doprowadzać do nadprodukcji,nie wkładać byle więcej bo było 4.70za żywiec ,nie trzymać do 3.20 bo będzie po 5 netto ,kontrolować import i oznakować z niego pochodzące towary i jeszcze kilka innych o których pisałem wiele razy
Może jak się unormuje ,będzie się tworzył jakiś leciutki niedobór ,może wtedy udałoby się coś zrobić w kierunku umów,kontraktacji itp
Póki co, duże ubojnie mają debili po 3.80netto ,małe się nie wychylą z jakimikolwiek umowami bo tuszka kosztuje w piątek 7zł, w poniedziałek 6.50 a we wtorek 6zł i tak to się kręci.Może unormuje się samo - tyle budów spowoduje w końcu kryzys w postaci minus 50gr do kilograma przez rok.Przetrwają najsilniejsi (kurniki ubojni ,paszarni zapewne) trochę mocnych hodowców.Zobaczymy
Zresztą,nie potrafimy nawet stworzyć silnego lobby ,co jest w naszym interesie ,a co tu mówić o czymkolwiek
Sorry za zlepek myśli ,ale wychodzę właśnie i na szybko odpowiadam
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 08:44 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie drobiarstwo to hazard! Czym większa pula tym mniejsza liczba graczy!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:05 Czw 21 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co proponujesz to dalej partyzantka Sad
Oczywiscie nie ma zlotego środka , ale w taki razie proponuję przyjrzeć się jak hodują na zachód od Polski . Tam nie ma mowy o takim kształcie produkcji jaki jest w naszym kraju . Nic na zywioł , a jak rozmawiamy i mowię , że nasi hodowcy dopiero jak maja sprzedawać to dzwonią do ubojni to patrzą sie na mnie jak na ufoludka!!!
Kontraktacja kolego to nie dyktat ubojni , co ma miejsce w Polsce , ale szeroko pojeta współpraca dwóch ROWNORZĘDNYCH partnerów .
Pisząc o niej mam na mysli ceny wynikajace z prostej kalkulacji kosztów jak również ilości wynikajace z potrzeb mojego partnera czyli ubojni . To ma mi gwarantować zarówno zbyt jaki i cenę .'
Temat ogólnie prosty w założeniach , ale bardzo trudny do realizacji . Dlaczego? Bo Polak to indywidualista i po latach ciemiężenia dzisiaj poczuł się wolny dosłownie i w przenośni . Jak tylko pytam się dlaczego wobec tego hodowcy skoro są tacy "wolni" godzą się i płaca haracz na fundusz promocji?
No bo nie mają innego wyjścia . Tak więc ustawa o zasadach i warunkach chowu brojlera nakazujaca ..../ już nie chce mi się pisać co bo wielokrotnie o tym pisałem / spowoduje , że nie będzie już " każdy wuj na swój strój" tylko pomału z głową , planami etc.etc.
No , ale toż to Panie przecież znów komunizm Twisted Evil
Własnie za socjalizmu wszystko było poukladane - wstawienia , sprzedaż , ceny , płatności . Oczywiscie były inne problemy , ale hodowca miał wiedzę , że dzisiaj wstawiając sprzeda za tyle i tyle .
Mamy dzisiaj tę wolność i co z tego ? Ano to , że przy np. kosztach rzutu 200tys. ze sprzedaży mamy 180 tys. Ja mam w d.upie taka wolność i wolny rynek .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:23 Sro 20 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wszyscy budują ,adaptują ,przerabiają byle więcej.Większość ubojni buduje swoje ,budują paszarnie.
A w Kielcach już 3.90 (Foks)
Brojler -to jest też tak ,że mają Cię w dupi.e jak się zapisałeś,bo wiedzą ,że jesteś zapisany u nich i w braku ruchu rżną Cię tak samo,albo gorzej ,bo wiedzą ,że jak nie ma ruchu to inni i tak nie wezmą.
W przypadku niedoboru jest trochę lepiej ,ale też wiedzą ,że jak nikomu nie zgłosiłeś tylko im ,to i tak masz trochę problemu i Tobie dadzą po 4.40(udając ,że szału nie ma ,po prostu odbierają zamówione) ,a brakującej ilości będą szukać i dokupią od nieumówionych po 4.60-4.70
Stąd-tylko i wyłącznie niedobór może powodować wyższą cenę.Przy nadmiarze żadna kontraktacja nic,absolutnie nic nie da-już kiedyś tłumaczyłem dlaczego.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 19:51 Sro 20 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kurczakxxx"]rozumiem że jesteś z którejś ubojni co chciała by nas złapać na kontrakt - trochę to żałosne - gdybym nie zaryzykował to po jaką cholerę miałbym za darmo prowadzić wam ferme drobiu - twoje podejście jest bardzo stronnicze, gdyby wszyscy byli na wolnym rynku to i ubojnie musiały by brać pod uwagę sytuację że mogą stracić - póki co to ryzyko spada tylko na nas producentów - więc daruj sobie te wywody o umawianiu się komu kiedy i co - i tak dowiadujecie się z wylęgarni kto kiedy wstawił. Dzięki temu że ten mały procent nie podpisuje na siebie z góry przegranej jest sens w ogóle to robić

Brojler kurzy napisał:
]

No to kiepsko rozumiesz bo hodowcą jestem juz blisko 20 lat!!! , a z ubojnią mam kontakt wtedy kiedy sprzedaję , renegocjuję umowę , a czasami po prostu spotykam sie zeby pogadać . Póki co na umowie nie mam ceny gwarantowanej , a to dlatego , że nie jestem desperatem i umowy z cena ponizej kosztów NIGDY nie podpiszę . Partyzanci twojego pokroju to także ogromny negatyw tego biznesu , a najbardziej żałosne jest to , że ni w ząb nie rozumiecie o co w tym interesie chodzi .
Najlepiej to zgłaszaj ubojni , ze masz ptaka do uboju w jakims hm....... 45 dniu Jesteś smieszny jak klown w dobrym cyrku . Z takim podejściem ubojnia ma cię głęboko w d.upie Mad Myslisz , że oni tylko czekaja az taki maleńki hodowca , taki nikt drobiarski zadzwoni i łaskawie powie - " mam ptaka macie natychmiast przyjechać i zaplacić po 4,50 " ??? Buha,ha,ha dobry żart .
Jak bedzie luka to sprzedaż , ale jak bedzie nad... to cię oleja jak dziewkę w lany poniedzialek .
Szkoda pisania i przekonywania jełopow bo i tak nic z tego nie bedzie .
Pogadamy jak firmy jeszcze pootwieraja swoje kurniki , stana sie w 80-90% samowystarczalni to wtedy najpierw swoje kury sam będziesz bił , a później będziesz sie bił po łepetynie i kwilił jaki to ja byłem głupi !!! Jaki krótkowzroczny / Ale bedzie za późno na lamenty . Ogon pod siebie i do innej branzy .
To oczywiscie czarny scenariusz , ale baaardzo prawdopodobny . I to niestety w niedalekiej przyszłości Sad
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 18:48 Sro 20 Cze 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę że hujni już nie usuną
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1150, 1151, 1152 ... 2219, 2220, 2221  Następny
Strona 1151 z 2221

Skocz do: