Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:07 Czw 28 Maj 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1150, 1151, 1152 ... 2371, 2372, 2373  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LUSZYN

PostWysłany: 23:12 Nie 6 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miko napisał:
przypominam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
za 2-tyg.cena przewidywana to 4.50 net. totalny brak kurczaka------poprawka------ta cena jest realna od czwartku tego tygodnia Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
obyś miał racje-to długi pospłacam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miko

PostWysłany: 22:59 Nie 6 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za 2-tyg.cena przewidywana to 4.50 net. totalny brak kurczaka------poprawka------ta cena jest realna od czwartku tego tygodnia Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Powrót do góry
miko

Powrót do góry
miko

Powrót do góry
JBL

PostWysłany: 22:38 Nie 6 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mało paszy wychodzi szczególnie finiszera niektóre paszarnie pauzują po 2 dni jutro 4,2 a w piątek już 4,5 Smile ciągnąć cene
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 21:07 Nie 6 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na dzis wieczor placa 4-4,1 netto
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 20:41 Nie 6 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam na jutro sprzedaje po 4 zł ale przyszły tydzien powinno byc duzo lepiej bo mało kurczaka .
Dajcie znac jakie transakcje zawieracie Pozdrawiam
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 20:37 Nie 6 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas ubojnie świetnie zarobiły w zeszłym tyg. i chcą żeby tak pozostało w nadchodzącym. Powinno być na jutro min.4,2 a jest 4,o dla tego że nie sprzedali 100% tego co ubili więc musieliby oddać ze swojego zarobku ,a po co skoro hodowca może .Znowu pominięto nas .Hurtownia i ubojnia ma uśmiech od kilku dni od ucha do ucha a my koszta jedynie .
Powrót do góry
LUSZYN

PostWysłany: 19:17 Nie 6 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. ile utargowaliście na rano?wyrębski podobno 4,0 Question
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:02 Nie 6 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tuszka do hurtu 6,3 net wiecie cos o tym to nie wiem jak to rozumiec podobno 1,8 ma byc róznicy to juz jast dobrze dla ubojni to zywiec powinien byc 4,5 net a ile płaca
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:53 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2002 napisał:
medox napisał:
Oczywiście,że ZUS itp.Pisałem o tym dawno temu i wiele razy.Mam liczyć koszt produkcji w oparciu o narażanie się na odpowiedzialność karną i finansową????
Ludzie,proszę was.Dlatego jest jak jest,bo wielu pojęcia nie ma o faktycznych kosztach produkcji.One muszą to wszystko uwzględniać.Mam prawo do pracownika ,a ZUS i podatki za niego muszę zapłacić,podobnie jak zawrzeć umowę z łapaczami i odprowadzić należne podatki.Dlaczego w każdej normalnej działalności kawę parzy sekretarka??????A ja mam sam nawet gnój wyrzucać i halę myć.Ludzie nie dajcie robić z siebie dziadów.To się zakorzeniło od wielu lat.Czas to zmienić do ku.rwy nędzy.Co to ma być.Wy widzicie jak wyglądają te kurniki najczęściej ? Zarośnięte budy.Jedz na paszarnie ,to wita Cię portier ,potem są eleganckie trawniki ,potem biura z sekretarką i dopiero zakład
A tu ?Zarośnięta buda pokryta papą i hodowca w gumiakach z widłami sam zapieprza przy gnoju i twierdzi,że 3.70netto to koszt.Bo taki model prowadzenia tego biznesu ma zakorzeniony przez lata ,jak w chlewie z ojcem przy pięciu świniach chodzili ćwierć wieku temu
Ludzie opanujcie się.To taki sam biznes jak każdy inny i tak samo musi być traktowany,jak sami nie będziecie się traktować z szacunkiem ,to inni was zgnoją ,tak jak gnoją do tej pory
Wiecie jaki byłby koszt produkcji ,gdybyście chcieli robić tak jak robią to w każdym normalnym przedsiębiorstwie (małym ,nie mówię o korporacjach)????Pojęcia nie macie
Ale ja będę cwańszy,sam będę zapier.dalał w gnoju,wszystko na lewo,amortyzacja ,to nawet nie wiem co to jest,parę kurek okolicznym ludziom i handlarzom po cichu ogolę drożej,do paszy dosypię mączki i kontrakt na 3.80 podpiszę
Poje.by to są.Normalne POJE.BY.Najwyższy czas by wszyscy to zrozumieli

mx a czy ty uważasz że jak zatrudnisz sekretarkie księgowego 3 pracowników do obsługi to ci zapłacą o 90 gr więcej za żywca.bo ty masz koszta wyższe to chcesz więcej za kury- :lol: :lol:
chodzi o to by koszta obniżać bo wtedy coś zostanie. niejeden woli w gajcu chodzić i dyrygować ale na to trzeba mieć w portwelu pierw a nie skomlać że cena nie taka.kogo obchodą twoje koszta-ubojnie,mieszalnie-prosze ciebie nie bądz żałosny :lol: :lol:

Jawny przykład na to co mówię.Trzeba pokoleń ,żeby to zmienić.
Nie chcę więcej niż inni za kury.Nigdy nie skomlałem ,że cena niska
Mówię K.URWA O WŁAŚCIWIE KALKULOWANYCH KOSZTACH PRODUKCJI , o mentalności , o tym ,że to nie moje "koszta" produkcji ,tylko WŁAŚCIWIE LICZENIE KOSZTÓW WYTWORZENIA JEDNEGO KILOGRAMA ŻYWCA DROBIOWEGO,a twój sposób na obniżanie kosztów produkcji ,czyli właściciel sam z.adupca w gnoju i robi wszystko na lewo plus sypie mączkę to nie obniżanie kosztów ,tylko głupota ,buractwo i prymitywizm
WIem ,wiem zaraz napiszesz jakie to masz wyniki ,jakie koszty,ale wiesz co szkoda klawiatury.
Z pozostałymi nie wiem jak dyskutować,bo nie mogę zrozumieć co piszą
Nauczcie się choć normalnie pisać na początek.Nie mówię o jakości prof. Miodka,ale choć tak,by dało się to zrozumieć
[/list]
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 22:36 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agro tak myslalem ze nie ty a ktos napisze ja nie mysle tak jak ty ja mowie gotowka i jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a reszta jak sie wypowiada inaczej to .... dopowiedz sobie sam medox to inteligentny czlek ma rektora w rodzinie a na tym forum to w wiekszosci podaz popyt to rowna sie z wywozem obornika na taczce bo obniza koszty a ty dzialasz w tereni co chyba wszyscy tak mysla i zarabiaja w tedy jak wszystko zrobiom sami a w szczegolnosci kogos wyje.biom na kasie tak wynika z twojego postu!!!!
Powrót do góry
Agro-San

PostWysłany: 22:16 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duży błąd misiu. W dzisiejszych czasach, po takim telefonie, w pierwszej kolejności sprawdzam nowego klienta pod kątem wypłacalności. I uwierz mi, nie zawsze polecam się na przyszłość. Wolę zarobić mniej, ale bez nerwów i długiego czekania na przelew. Poza popytem i podażą polecam Ci, żebyś wpisał sobie do słownika termin struktura należności, czyli ile kto wisi, jak długo i jaka jest szansa na wyrwanie kasy. Już niedługo to będzie bardzo na czasie.
Powrót do góry
2002

PostWysłany: 22:14 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Oczywiście,że ZUS itp.Pisałem o tym dawno temu i wiele razy.Mam liczyć koszt produkcji w oparciu o narażanie się na odpowiedzialność karną i finansową????
Ludzie,proszę was.Dlatego jest jak jest,bo wielu pojęcia nie ma o faktycznych kosztach produkcji.One muszą to wszystko uwzględniać.Mam prawo do pracownika ,a ZUS i podatki za niego muszę zapłacić,podobnie jak zawrzeć umowę z łapaczami i odprowadzić należne podatki.Dlaczego w każdej normalnej działalności kawę parzy sekretarka??????A ja mam sam nawet gnój wyrzucać i halę myć.Ludzie nie dajcie robić z siebie dziadów.To się zakorzeniło od wielu lat.Czas to zmienić do ku.rwy nędzy.Co to ma być.Wy widzicie jak wyglądają te kurniki najczęściej ? Zarośnięte budy.Jedz na paszarnie ,to wita Cię portier ,potem są eleganckie trawniki ,potem biura z sekretarką i dopiero zakład
A tu ?Zarośnięta buda pokryta papą i hodowca w gumiakach z widłami sam zapieprza przy gnoju i twierdzi,że 3.70netto to koszt.Bo taki model prowadzenia tego biznesu ma zakorzeniony przez lata ,jak w chlewie z ojcem przy pięciu świniach chodzili ćwierć wieku temu
Ludzie opanujcie się.To taki sam biznes jak każdy inny i tak samo musi być traktowany,jak sami nie będziecie się traktować z szacunkiem ,to inni was zgnoją ,tak jak gnoją do tej pory
Wiecie jaki byłby koszt produkcji ,gdybyście chcieli robić tak jak robią to w każdym normalnym przedsiębiorstwie (małym ,nie mówię o korporacjach)????Pojęcia nie macie
Ale ja będę cwańszy,sam będę zapier.dalał w gnoju,wszystko na lewo,amortyzacja ,to nawet nie wiem co to jest,parę kurek okolicznym ludziom i handlarzom po cichu ogolę drożej,do paszy dosypię mączki i kontrakt na 3.80 podpiszę

mx a czy ty uważasz że jak zatrudnisz sekretarkie księgowego 3 pracowników do obsługi to ci zapłacą o 90 gr więcej za żywca.bo ty masz koszta wyższe to chcesz więcej za kury- Laughing Laughing
chodzi o to by koszta obniżać bo wtedy coś zostanie. niejeden woli w gajcu chodzić i dyrygować ale na to trzeba mieć w portwelu pierw a nie skomlać że cena nie taka.kogo obchodą twoje koszta-ubojnie,mieszalnie-prosze ciebie nie bądz żałosny Laughing Laughing
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 22:00 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox jak jestes .... to sie stasiu w ...przewraca agro jak bys ode mnie do stal telefon to nawet o kase sie nie pytasz tylko robisz swoje i polecasz sie na ....jedno jest pewne podaz - popyt to jest wszystko a reszta to pier.dolenie farmazonow w kazdyj branzy nawet szef solidarnosci na to przystal w jast.. spolce weglowej
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:45 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Agro-san ,to największy problem - zmiana mentalności .Mam koszt 3.70 czy 3.80 netto ,bo mam parę zaadaptowanych bud zarośniętych metrową, nie koszoną trawą,pokrytych łataną papą,bo nigdy nie ma na zmianę pokrycia,bo amortyzacja,to słowo nie znane,zadu.pcam sam w gnoju ,wszystko na lewo plus mączka do paszy i jestem cwańszy od innych.
To nie cwaniactwo,to mix buractwa,prostoty i głupoty
Dopóki się to nie zmieni plus wiele innych rzeczy, nie ma szans na poprawę sytuacji w tym biznesie
Często, mały bazarowy handlarz lat 80-90,prowadzący dziś ubojnię czy hurtownię nie jest w niczym lepszy od was.I należą się wam/nam takie same prawa jak każdemu innemu uczestnikowi tego rynku.Kropka
Powrót do góry
Agro-San

PostWysłany: 21:32 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misio, za odpowiednią kasę zrobię Ci tą robotę szczoteczką do zębów i zakraplaczem do oczu. A na forum wchodzę, bo zależy mi na tym, żebyś na koniec zapłacił mi z pieniędzy, które masz, a nie z kredytu. I najlepiej gotówką. :-)
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 21:01 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agro jak taki madry to poco ci sprzet napierdalaj kropidlem i miotla to forum jest do producentow brojlerow Very Happy
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:39 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze i nie pisałes nawet nie wiem bo nie chce mi sie czytac tych twoich poematów ciagle sa o jednym i tym samym moze i masz racje ale w tej branzy to co jeden to madrzejszy i nikomu tu pogladów juz nie zmienisz sami musza sie wykruszyc i przestac myslec ze sie czasy wrócą . a po ile u ciebie tuszka i zywiec chyba ze to tajemnica bo jak leci w dół to ciagle o spadku nawijasz
Powrót do góry
Agro-San

PostWysłany: 20:31 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, pamiętaj, że ubojnie nie dzielą hodowców na tych "z trawnikiem" i bez. Skubią wszystkich równo. Nikt nie zapłaci Ci więcej za to, że Twoja ferma jest profesjonalnie zarządzana i obsługiwana przez najdroższe i najlepsze firmy. Ewentualnie sąsiad pomyśli o Tobie, żeś frajer, bo jak on sam gówno wyrzuca i dokłada, to Ty ze swoją całą świtą to już w ogóle.
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 20:20 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox jednak z bystroscia u ciebie kiepsko gazowanie to u filusia dezynfekcja podpuszcza cie bo nic nie pisales a cally czas szly posty o tzw gazowaniu a nie o cenie itp Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:09 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
tuszka min 6 net na niedziele od poniedz 6,3 net bardzo duze ponoc poszukiwania zywca medok opisz ta sytuacje i cene a o gazowaniu opowiesz przy cenie 3,6

Nie mówiłem nic o gazowaniu,a o obecnej sytuacji ,co mam kur.wa pisać,jak we wrześniu mówiłem ,że tak będzie po Nowym Roku
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 20:02 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox sporo w tym racji ale wiesz tak czasem sobie myślę to wszystko ma jakiś cel Exclamation Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt że drobiarstwo dzieli się na rodzinne pseudo firmy i korporacje Exclamation I tutaj sprawdza się przysłowie duży może więcej...
Medox wiesz jak to jest jedni się urodzili żeby kierować inni żeby być kierowanymi
i zawsze sie znajdzie ktoś kto to wykorzysta. Ta cała sytuacja na rynku jest też po to żeby przetrzebić wolny rynek, wystraszyć słabych i cienkich bolków. Myślenia nie zmienisz kilkoma postami tu jest potrzebne wielkie poruszenie braci drobiarskiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 18:52 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Agro-San

PostWysłany: 16:54 Sob 5 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, zgadzam się z Twoją ostatnią wypowiedzią. Leon ma prawo do zatrudnienia tych wszystkich pracowników, o których napisałeś. Jeśli dojdzie do wniosku, że to przyniesie mu zysk, to może wstawić do kurnika rurkę i zatrudnić striptizerki, albo kwarter smyczkowy. Ale z tego prawa wynika też obowiązek. Obowiązek opłacenia ZUSu, podatku i pensji. A o to przy dzisiejszej cenie nie jest tak łatwo. Dlatego każdy powinien uczyć się i umieć nie tylko zarządzać i liczyć, ale w razie potrzeby wywalić przysłowiowy gnój. I powinien to umieć dobrze, bo co raz częściej te umiejętności będą przydatne w chociażby minimalnym obniżeniu kosztów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1150, 1151, 1152 ... 2371, 2372, 2373  Następny
Strona 1151 z 2373

Skocz do: