Skocz do zawartości
jan222

Wapnowanie pól???

Rekomendowane odpowiedzi

dolomit 30% CaO + 15% MgO kosztuje mnie 81zł/t z dowozem - jaki sens kupować po 620zł/t ?

2 t dolomitu mają ta samo zawartość i kosztuje 162zł a nie 620zł

wiadomo rozkładają się kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepsze ale czy naprawdę warto? U mnie wapno z Kielc 36% CaO i 16% MgO z dowozem to 65 zł lub 53% CaO po 60 zł. Działa powiedzmy 4 lata. Za tą kasę co wydasz mogę spokojnie 4 razy nawozić. Czy ten wynalazek będzie działał przez 16 lat? Szczerze wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Witam stosował ktoś może wapno z DLG podobno dobrze działa jakie są ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy proszę nie wyważać otwartych drzwi.

Zapraszam na stronkę (link) w zakładce zastosowania>>rolnictwo znajdziedzie porady: dawka, rodzaj nawozu, typu wapnowania względem prowadzonej uprawy, kontakty do handlowców i oficjalnych dilerów. Zachęcam do lektury i ewentualnego kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wapnujecie łąki jeśli tak to ile i co ile? Mam kawałek łąki torfowej i jest z nią z roku na rok coraz gorzej jaką mieszanką podsiać taką łąke i czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakladajac ze wapmag ma 28kg wapnia w 100kg nawozu to wprowadziles 140 kg czystego skladnika.do odkwaszania potrzeba okolo 400 do 700 kg wapnia aby byly efekty.ja stosuje oxyfertil ktory zawiera 750 kg wapnia i 250 kg magnezu w 1 tonie.cena 620 tona czyli duzo taniej niz wapmag.napewno cos ta twoja dawka pomoze ale bedzie za mala aby podniesc ph na kilka lat

Oxyfertil 75/25 zawiera 50% CaO i 25% MgO, zobacz na stronie producenta lub dystrybutora. Jest to najbardziej skoncentrowany oxyfertil. W zakładzie kosztuje 450zł/t, a firmy przywożą od 480zł/t i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oxyfertil 75/25 s zawiera sklad o ktorym pisalem.jest jeszcze oxyfertil mix ktory ma sklad o ktorym wspomnial marek 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo jestem przekonany do tych dawek wapna po 500-700kg i nie bardzo wierze w wapna skoncentrowane bo najmocniejsze i najczystsze jest chyba budowlane ok.90%CaO. W tym roku kupiłem wapno magnezowe prosto z kopalni Żelatowa, mają też transport cena nie była wygórowana wysiałem ok.4 tony na hektar i wiem ze pomoże na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oferuje wapno nawozowe zawierające magnez prosto z kopalni Ząbkowice. Produkt najwyższej jakości, bardzo dobrze zmielony posiadający Świadectwo kwalifikacji produktu do stosowania w rolnictwie ekologicznym. W skład nawozu wchodzi CaO - 31,12%; MgO - 19,94% zgodnie z Atestem do sprawozdania z badań wykonanym przez Okręgową Stację Chemiczno-Rolniczą w Gliwicach. Pozostały skład: Bor - 0,02%; Miedź - 0,003%; Mangan - 0,1%; Cynk - 0,005%; Żelazo - 1,51%; Molibden 0,02%. Przykładowa cena w raz z transportem (powiat poznański) 90zł netto/tone. Transport samochodami po 26 ton luzem, szybkie terminy realizacji. Termin płatności w ratach do negocjacji. Pytania proszę kierować na: wapno_magnezowe@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te same pieniądze mamy porządny węglan z nordkalk, więc w rodzime dolomity nie warto inwestować przy obecnych kosztach transportu, chyba że mamy kopalnię za miedzą - wtedy warto wesprzeć sąsiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapno węglanowe Nordkalk ma bardzo dużą aktywność chemiczną i wysoką koncentrację węglanu wapnia, nadaje się na gleby ciężkie i mocno zakwaszone. Cena za tone z dowozem jest około 20% wyższa od dolomitu. Natomiast Wapno dolomitowe stosuje się na glebach lżejszych aby profilaktycznie ograniczyć występowanie zakwaszenia oraz zwiększyć przyswajalność NPK co w dodatni sposób wpływa na podwyższenie plonowania. Najważniejszą sprawą jest również wysoki udział magnezu w nawozie dolomitowym co przekłada się na poprawę zdrowotności roślin. Bardzo ważne aby nawóz wapniowo-magnezowy z dolomitu był drobno zmielony co pozwala na szybki rozkład w glebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje lekkie ziemie dolomit zawsze brak Mg na lekkich . Ja stosowałem Nordkalk Standart cal ale powiedzmy cieższe IV .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...