Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Mam takie pytanie co sądzicie o robieniu własnej paszy??

np. z 10% premiksem lub z 35% koncentratem. Jestem początkującym drobiarzem i nie bardzo wiem jak za to się zabrać. Mam maszyny do robienia i około 50 ton pszenicy. Wiem tylko że na pewno trzeba dodać do niej oleju jakieś 20 litrów do tony. Może ktoś mógłby mi podać jakąś recepturę. Byłbym bardzo wdzięczny . Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 30%koncentrat ma on w sobie soje olej fosfor kredę i premix i wszystkie inne nie zbędne dodatki do którego dodaje się 300 kg kukurydzy i 300 kg pszenicy i masz w ten sposób gotową tonę paszy przy dzisiejszym koście soi ten wariant jest najbardziej opłacalny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Mam takie pytanie co sądzicie o robieniu własnej paszy??

np. z 10% premiksem lub z 35% koncentratem. Jestem początkującym drobiarzem i nie bardzo wiem jak za to się zabrać. Mam maszyny do robienia i około 50 ton pszenicy. Wiem tylko że na pewno trzeba dodać do niej oleju jakieś 20 litrów do tony. Może ktoś mógłby mi podać jakąś recepturę. Byłbym bardzo wdzięczny . Z góry dziękuje

 

Pamiętaj że produkcję wg przepisów powinieneś zgłosić do powiatowej weterynarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest 30%koncentrat ma on w sobie soje olej fosfor kredę i premix i wszystkie inne nie zbędne dodatki do którego dodaje się 300 kg kukurydzy i 300 kg pszenicy i masz w ten sposób gotową tonę paszy przy dzisiejszym koście soi ten wariant jest najbardziej opłacalny .

 

witam

a skad bierzesz koncentrat????bo tez sie przymierzam do robienia paszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawne cehave a dzisiejsze agrifirm tona kosztuje 2500 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nic nie musisz zgłaszać jeśli robisz na koncentracie, zgłaszasz jesli na premixsie robisz od 1%centowego do 5%centowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE CHCIAŁBYM ZAPYTAĆ JAKI JEST KOSZT BUDOWY MAŁEJ PASZARNI I JAKI MŁYNEK WYBRAĆ -GNIOTOWNIK CZY BIJAKOWY?, i ile może zostać kasy na tonie własnej paszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz koncentrat 30% to ci teken wyjdzie +300kg pszenicy +300kg kukurydzy 900 kg przy dzisiejszych cenach komponentów bez robocizny i prądu mi wyszło 1468 pln brutto a ja średnią cenę na rzut w tej chwili z wytwórni mam 1566 pln za tonę oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica 250 kg 237zł pszezyto150kg 120zł kukurydza300kg270złkoncentrat 300kg810zł razem1437 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinie doradztwo

Pasza dla indyczek

Agrocentrum czy Dosche?

Kto hodował i poleci.

Dziękuje za pomoc i informacje.

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Provimi kupił Cargill także czego się spodziewać syf syf i jeszcze raz syf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Provimi kupił Cargill także czego się spodziewać syf syf i jeszcze raz syf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym oszukują ja pasze ostatnio miałem od nich i ok wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie z tym provimi

2,8 średnia z całosci trochę przetrzymane do 46 dniu ostatnie.

Zuzycie mogło być lepsze a wyszło 1,75 ale w ostatnim tygodniu wpierz... się koli.

Następny rzut wezmę od nich bo chwalą sąsiad co kupuje długo powiedział że przejechał kolejny rzut bez biegunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o porade.

 

Dostałem pasze z beztlenowcem, zrobione badania paszy. potwierdzone

 

BEZTLENOWE LASECZKI PRZETRWALNIKUJĄCE OBECNE w 0,1G

 

laseczki z rodzaju Clastridium w 0,1g

 

zdechło 180 indyczek w wieku 10 tygodni

 

leczenie linko 3000zł.

 

Jak walczyć z wytwórnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy nikt nie miał wczesniej takiej przygody z wytwórnią, czy nie chcecie pomóc lub nie wiecie jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dokument z badania to w czym problem? Napisz reklamacje na paszę , załącz wyniki , rachunki za leczenie , ilość padłych z wyliczeniem wartości jak za sprzedaż żywca i tyle!

Żadna łaska , że zrekompensują Ci wszystko, ale tak naprawdę to WSZYSTKO byłoby dopiero po sprzedaży . Bo niestety jakieś wahnięcie w przyrostach i spożyciu paszy już będziesz miał .

 

Nie rozumiem , dlaczego nie chcesz podać nazwy wytwórni??? Czego sie obawiasz??? Że spuszczą Cie w kanał z Twoimi roszczeniami? Jezeli masz potwierdzony wynik to mogą Cię w pupę pocalować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...