Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, siedziba mieści się w Mirczu (22-530) na ul. Górnej, właścicielem jest moja bratowa A.Marciniuk, punkt skupu zaś mieści się w Modryńcu nr. domu 6.

nazwę i tel. już podawałem, chyba, że chodzi o NIP: i nr. konta jakby ktoś chciał kupić od nas :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z woj Świętokrzyskiego z okolic Nowego Korczyna u nas też wiele osób sadzi fasolę. Sprzedawałem 2 tyg temu fasolę czerwoną u nas w skupie płacili po 4,5 zł + vat a za białą 4 zł + vat. Sprzedawałem 500 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy owy skup to nie przypadkiem firma "Fasolex" Jasiak? , jesli nie to moglby pan podac namiary na ta firme do, ktorej pan sprzedawl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sutuacji kiedy Państwo płacicie mniej nie mogę podać namiarów na mojego kupca, ale nie jest to pan Jasial; on płaci mniej po 4,3 zł netto (ale i tak więcej niż Państwo) proszę zadzwonić i zapytać tel. 41 377 10 34.

Czyli jednak się da zapłacić więcej i jeszcze na tym zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech pan wezmie pod uwage koszty transportu, zaladunku itp. dlatego jemu byc moze sie oplaci dawac wam na miejscu po 4,3 netto. kiedy u nas na dzien dzisiejszy placi sie 3,83 netto, jest tez jeszcze kwestia terminu platnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,3 netto to jest za fasole czerwoną, a za jasia karłowego zaproponowali mi w fasolexie 3,8 brutto. Drwią sobie z ciężko pracującego rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wlasnie myslalem ze cos tu nie tak, za duze te przebitki, koszt transportu itp. w polske to ok 8gr na kilogramie. Cienko wiec tam w swietokrzyskim wam teraz placa za karlowego, u nas 3.7 netto, jeden gosciu juz 3.6 netto placi, takze chyba cos sie dzieje i tendencja spadkowa sie zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam może ktoś się orientuje po ile płacą handlarze w świętokrzyskim za fasolę białą tzw. nerkę??
co z tematem???? jakieś zwyżki czy upadki, bo straszna cisza ,zero zainteresowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę dać namiary na dobrego kupującego jasia karłowego proszę pisać jak ktoś jest zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na fasole czerwona "Red kidney" mowia tez nerka- dlatego ze czerwona. Moze chodzi Ci o "aure" lub "igolomska".U nas w lubelskim czerwona kolo 4.2 netto, ale malo kto kupuje, tak samo gdzies za biala "aure"-prawdopodobnie o nia Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,igołomska ;straszna cisz w temacie, pewnie będzie jakiś import tańszy i stąd zero zainteresowania ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co będzie w tym roku z fasolą szparagową?? mam do kupienia nasiona exalibur i nie wiem czy sić...podpowiedźcie coś czy warto siać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to miłościwie panujący zakład w mojej okolicy nie ma chętnych do siania fasolki szparagowej, cena przez 6 lat poleciała z 1,20 zł do 0,7 zł, a to jest na pograniczu opłacalności, a że kataklizmy nas lubią to tak średnio się opłaca.

sam kiedyś uprawiałem ale chyba już się nie zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialam w jakim temacie umiescic ten post wiec pomyslalam ze napisze tutaj, bo tematem jest wlasnie fasola, czy ktos z obecnych tu na forum moze polecic suszarnie do suszenia wlasnie fasoli z hrubieszowa, lub okolic hrubieszowa, bylabym bardzo wdzieczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial to ja kupuje fasole najczesciej "jas karlowy" aktualnie po 4.4 netto, 4,7 na konto, do malych negocjacji cenowych i terminowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glivek, w jakiej cenie idzie czerwona?, bo przymierzam się do zasiania w przyszłym roku, tylko podobno jest ciężka w wycince i się osypuje. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą fasolą? Glivek pochwal się numerem telefonu jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czerwona" po 5.5 netto, a 5.89 na konto, tylko zeby bylo w promieniu 40km od Hrubieszowa bo dalej mi sie nie oplaci i nie chce jezdzic i przynajmniej po tone. z "Jasiem" tak samo, dam gg: 1091602.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze uzbierasz na calego tira :> wtedy zorganizuje transport. moze byc na fakture z rozliczeniem gotowkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w świętokrzyskim już płacą 6,4 zł z vat za kg czerwonej, poprawcie się kupcy.

Sprzedałem swój cały tegoroczny zbiór po 6,5 + vat, było tego 1,8 t niewiele jak z 1,5 ha ale rok nie za dobry najpierw przeszły ulewy że z 1/3 pola woda wyryła rowy i całe nawożenie spłynęło (za to chwast pięknie rósł), a następnie padało i padało że gdzie równo to woda stała . Zajmuje się uprawą fasoli 2 rok (uczę się od teścia) i wiecie co najgorsze jak dla mnie jest przebieranie. Za 12h jestem w stanie wybrać zaledwie 200kg fasoli czerwonej a nie jestem flegmatykiem. Dziś u gościa na skupie odmieniałem sobie 4 worki i już wiem dlaczego tak mozolnie mi to idzie . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile u was płacą w końcu za jaśka karłowego, bo w mojej okolicy jeden wychylił się po 5.7 na konto, a znajomy mowił że podbno już szóstkę łapie. Jak jest naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w fasoli szparagowej Sonnesta moge uzywac basagranu powschodowo? bo wiem ze ma rejestracje w fasoli ale chodzi pewnie o tyczna na nasiona, i czy lepsze dawki dzielone czy jednorazowy zabieg?

I czy jednoliscienne (perz głównie) moge załatwic leopardem ( chizalofop p-etylu) czy tez dzielić dawki czy mozna normalnie taka jak w etykiecie dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos miał jeszcze Jasia Karłowego z okolic powiatu hrubieszowskiego to chetnie kupie, potrzebuje jeszcze 6 ton cena netto 4,5zl na konto 4,82zl, termin platnosci do 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...