Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:02 Sob 30 Maj 2020

Wytwórnie pasz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 25, 26, 27  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pióro

PostWysłany: 15:16 Nie 18 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli czodzi o doshe to nie wim czy mają dobra pasze ale to ludzie bez skrupułów jak coś nie wyjdzie to po trupach a odzyskają swoje pieniądze typu podjeżdżanie zbirów w czarnym samochodzie żadnych układów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Savik!

PostWysłany: 10:45 Wto 13 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Na jedna hale biore z kolna a na 2 sprobuje ten nowy ichny wynalazek. Za zgoda zarzadu hehe Wink a co to za nowa polityka zeby zarzad decydowal czy sprzedac komus pasze? Fakt prestarter to Provimi na mocny. Daje kopa na poczatek. 190-200 g to spokojnie sie uzyskuje po tygodniu.

chciaż i na kolnie miałem zwykle powyżej 200g.....
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 08:32 Wto 13 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jedna hale biore z kolna a na 2 sprobuje ten nowy ichny wynalazek. Za zgoda zarzadu hehe Wink a co to za nowa polityka zeby zarzad decydowal czy sprzedac komus pasze? Fakt prestarter to Provimi na mocny. Daje kopa na poczatek. 190-200 g to spokojnie sie uzyskuje po tygodniu.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 19:37 Pon 12 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Tak. Była Gama Quatro i teraz cos tam nowego przedstawicielka zachwalala. "malo jedza duzo rosna i taniej niz u konkurencji " czyli tak jak zawsze Smile

teraz są trzy comfort, quatro plus , pro.
comfort - skład procentowy parametrów jak np agrocentrum
qatro plus - niby stare qatro
qatro pro - dość drogie, niby dla wybranych klientów za zgodą zarządu (jeśli przypadkiem to wybierzesz to proszę napisz jak to na prawdę jest). pasza dość dobra, ale trudno określić czy zasługuje na tak wysoką cenę i w zasadzie jeszcze na niej wyniku nie zrobił bo to nowość. Wziąłem na trzy hale po każdej z tych trzech linii pasz i zobaczę (wstawiam w poniedziałek).
a tak nawiasem mówiąc połowa sukcesu to pisklaki.
aha generalnie qatro plus i pro gwarantuje wagę na 7 pełnych dniu życia pow. 210g. (sprawdziłem to u siebie)
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:17 Pon 12 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Była Gama Quatro i teraz cos tam nowego przedstawicielka zachwalala. "malo jedza duzo rosna i taniej niz u konkurencji " czyli tak jak zawsze Smile
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 19:05 Pon 12 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Podobno Provimi cos tam nowego utworzylo. Sllyszal ktos?

chodzi ci o trzy linie pasz?
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:00 Pon 12 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno Provimi cos tam nowego utworzylo. Sllyszal ktos?
Powrót do góry
natalia

PostWysłany: 20:52 Wto 6 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybór dostawcy paszy zależy od tego, jakich konkretny klient spodziewa się wyników, czyli jakie go zadowalają. Tak dla jednych spożycie paszy przy wadze kurczaka 2,5 kg może wynosić 1,7kg, a dla innych 1,89. Dla niektórych ta różnica to przepaść, a dla innych norma. Jedno jest pewne, że dostawca paszy, robiący wyższe spożycia robi sobie dobry interes, sprzedając po prostu więcej ton. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Savik!

PostWysłany: 15:08 Wto 6 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozważam zakup po raz pierwszy paszy z Dosshe dla kurczaków. Proszę przejmie forumowiczów o opinie o tej wytwórni.
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 12:46 Sob 19 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HaGe raczej ostatnio coraz słabiej. Myślę o zmianie na Dossche albo De Heus. Jakie macie doświadczenia z tymi wytwórniami?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 06:58 Sob 29 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie naszym temacie !
Owszem różne wytwórnie mają wpadki . Tego się nikt nie ustrzeże , ale problem polega na tym , żeby umieć przyznać się do błędu . Jak ja oddam kiepskiego ptaka do ubojni to nikogo nie obchodzi , że biegunka była spowodowana złej jakości paszą tylko walą odpisy jak moga i ile mogą . Jak więc wytwórnia spieprzy oaszę to niech ponosi tego konsekwencje . Tylko jak zgłaszamy jakieś roszczenia zawsze słyszymy; "ty tylko u Pan inni nie narzekają" . Jak zaczynam dzwonić do innych hodowców okazuje się , że na kurnikach mokro , spożycia ogromne itd . Piszesz badać paszę . No wielokrotnie to robiłem , ale problem polega na tym żeby konkretnie badania ukierunkować . Jak tego nie zrobisz / no bo nie wiesz dokładnie co masz badać / to nie jesteś w stanie nic określić . Owszem badanie podstawowe typu białko sól......... , ale czego dalej szukać?
Wystarczy źle zbilansowana pasza / czego nie jesteśmy tak naprawdę w stanie sprawdzić / , świeże zboże i już jest pozamiatane .
W wytwórniach paszy myślą , że hodowcy to idioci i usiłują wciskać nam kit . Ale to hodowca jest codziennie na kurniku , patrzy na ptaki , widzi jakie są kupy , jak zachowują się kurczaki i absolutnie jest w stanie wychwycić moment kiedy zaczyna się coś dziać , kiedy przyrosty drastycznie spadają , kiedy robi się wilgotno itd. Ptaki są stałą kontrolą weterynaryjną i dobry lekarz w mig wyłapie problemy żywieniowe . Hodowca także to potrafi tym bardziej , że z reguły problemy pojawiają się po konkretnych dostawach .
W moim przypadku z HaGe ptaki do 6 tygodnia w zasadzie rosły bezproblemowo . Waga w 6 tygodniu 2,56 jak leci . Ponieważ ubojnie zaczynały cenę obniżać , a ja miałem sporo czasu więc cześć ptaszków przetrzymałem . Miałem do 7 tygodnia , ale z różnych względów był to 8 tydzień . I co się okazało? Że przez dwa tygodnie ptaki urosły 750gram!!!!!!!!!!!!!!! Powinny około 1200-1300 . Na kurniku dość wilgotno nawet przy małej obsadzie . Ale cóż żniwa i tanie zboże więc wytwórnia tnąc koszty zapewne dodawała świeże zboże . Zresztą ten problem dotyczył nie tylko mnie . Spożycie paszy jak nigdy dotąd 2,08 na 2,85 .
Średni do tej pory przy średniej wadze 2,9-3,0 miewałem poniżej 1,9 . Tak więc wytwórnia dała ciała .
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 20:35 Pią 28 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie chowam drobiu, ale przez swoje "życie" przerobiłem kilka wytwórni pasz dla bydła.
ZAWSZE co jakiś czas wytwórnie mają wpadki.
Tak miałem z Cargillem, tak miałem z Wipaszem, tak miałem z Dossche. Z innymi już nie próbuję. Zostało na tym, że sam robię sobie paszę dla krów na moich zbożach, soi, rzepaku i dodatkach mineralnych z różnych firm.
Dla 1 grupy mam Joserę, dla 2 grupy mam Ekoplon, dla zasuszonych Polmass.
Dla cieląt jadę teraz na mleku Ekoplonu ale starter mam z DeHeusa.
I jakoś się kręci. Mleka średnio pod 7500, praktycznie na własnych kiszonkach z kukurydzy i traw, kiszonych wysłodkach ( w rękawie) i zbożu (w rękawie).
Pasza treściwa mnie kosztuje koło 500zł a nie prawie 700 jak chcą mieszalnie pasz. Wiadomo, one też muszą zarobić.
W drobiu co się orientuję tak nie da rady. Trzeba komuś zaufać.
To może brać próbki pasz i co jakiś czas dać do kontroli ( a wtedy gdy coś się zaczyna dziać napewno) , szczególnie na mykotoksyny.
Ostatnio na naszym terenie z powodzeniem chodzi DeHeus (znajomy robi latem gęsi i na nich jedzie z poczętku, bo potem robi paszę sam i nie narzeka).
Jak ktoś jest z okolic Morąga to ponoć w Zalewie jest mieszalnia co robi ekspandera na drób. A w samym Zalewie jest ubojnia drobiu ( a może tylko indyka?)
Powrót do góry
farmer

PostWysłany: 19:03 Pią 28 Sie 2009    Temat postu: Pasza Odpowiedz z cytatem

Popieram , Brojlera kurzego, to co pisze..... Question Question Question nie kupywać szkoda kasy...... Cool
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:26 Pią 28 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HaGe Głobino - jakość tragiczna , cena kosmiczna , obsługa to dno poniżej szamba i 10 m mułu .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:05 Pią 28 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam.
HaGe-wysoka cena i coraz gorsza jakość.
Powrót do góry
natalia

PostWysłany: 21:39 Pią 24 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój wynik indyczki tuczonej na Wipaszu: wiek 15 tyg. i 2 dni, waga: 9,93: zużycie 2,43, upadki 3,5 % Jest to wynik z lutego, a wiadomo, że letnie wyniki są nieco słabsze ze względu na spadek spożycia paszy wraz ze wzrostem temp. i duże dobowe wahania temp.
Powrót do góry
farmer

PostWysłany: 07:15 Czw 23 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , Jakie wyniki mać na Vipaszu. Prosze o dane...Pozdrawiam
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 21:32 Sro 22 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cargill i pasza dla indyków to raczej gra nie warta świeczki. Radziłbym podobnie jak Jaro z tym że z Golpaszem to na razie bym nie próbował bo ostatnio słabe wyniki. I pytanie dlaczego sama indyczka? Nie rozumiem kompletnie tych którzy trzymają same panienki. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to nieuzasadnione. Jeśli nie możesz skredytować indorka lub jeśli się go boisz to lepiej hodować kurczaka i mieć spokojną głowę.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 14:37 Sro 22 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden wielki badziew, już nie masz gdzie szukać tylko Cargill ??
Jeśli lubelskie, to Vipasz, Provimi, Golpasz będą wozić Ci paszę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kinga

PostWysłany: 14:18 Sro 22 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o opinię dotyczące firmy paszowej Cargill - pasza dla indyczek. Czy warto w to wchodzić?
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 11:04 Nie 12 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardezo trafna uwaga. Jeśli już ktoś na ochotę podzielić się wynikami to prośba aby uczynił to kompleksowo, tzn. wiek, waga śr., FCR, obsada. Dopiero na tej podstawie można analizować czy jest to dobry wynik, czy przeciętny i myśleć jak w razie czego zrobić w przyszłości lepszy.
Powrót do góry
zulsi

PostWysłany: 10:51 Nie 12 Lip 2009    Temat postu: wytwórnie pasz Odpowiedz z cytatem

tak ładni piszecie że macie taki i takie spożycie na tyle i tyle masy ciała kuraka ....a przy jakiej obsadzie jeśli raczycie to napiszcie ...
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 19:54 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
Witam czy ktoś z was też zauwarzył pogarszające się wyniki na provimi?

Jeżeli tak uważasz to se zmień na inną wytwórnię na cykl czy dwa a potem wyniki na provimi się poprawia..... Very Happy Zresztą mam wrażenie, że tak jest z każdą wytwórnią.
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: 17:09 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="sasza307"]Witam czy ktoś z was też zauwarzył pogarszające się wyniki na provimi?[/quote]

Od dwóch lat na paszy Provimi Bieganów wyniki stabilne i porównywalne
Moje ostatnie wyniki na paszy "Trio" , bez prestarteru , :
40 dni tuczu - śr. waga żywca na ubojni 2,62 kg , zużycie paszy 1,77 kg/1kg żywca ; 39,5 dni tuczu - śr. waga żywca 2,63 kg ,zużycie paszy 1,77 kg/1kg żywca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
R2

PostWysłany: 22:50 Nie 14 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
Witam czy ktoś z was też zauwarzył pogarszające się wyniki na provimi?

PROVIMI ROBI TESTY NA HODOWCACH!!!! STOSUJĄ SOCJITECHNO
WYSYŁAJĄ" DOBRYCH "OPIEKÓNÓW I ZNIKAJĄ BO" PANI BASIU MAM OSOBISTY PROBLEM "I OPIEKUN ZNIKA NA KWARTAŁ A HODOWCA ZAUROCZONY .....ZAMAWIA PRODUKT....ZNACZY SIĘ ... PASZĘ .....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 21 z 27

Skocz do: