Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:12 Sob 30 Maj 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1220, 1221, 1222 ... 2373, 2374, 2375  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baca60

PostWysłany: 22:21 Sob 10 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka że jak kto mądry to siedzi dziś spokojnie na du.pie i o kurach nie myśli bo nie ma takiej opcji żeby w tym roku cokolwiek zarobić . Szczęść Boże tym co dziś myją kurnik bo we wtorek przyjeżdżają pisklaczki no i tym budowniczym z pod Jędrzejowa bo w takich obiektach tylko hować i hować. Powiedzcie mi ludzie skąd macie na to kase bo ja ledwo koniec z końcem wiąże?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mały1

PostWysłany: 08:45 Sob 10 Lis 2012    Temat postu: Re: 20% mniej Odpowiedz z cytatem

w40 napisał:
hodowca broilerow napisał:
powiedz ile teraz wstawiasz na metr kw bo 20% mniej to mi nic nie mowi...u mnie sasiad wstawia zawsze 25 szt na metr kw...i nie chce nawet slyszec o zmniejszeniu obsady ..mowi ze w ten sposob masą kg nadrabia..

quote="JBL"]... a tak wogóle to lepiej mniejszą łyzeczką jeść a ciągle...

15-16 szt na m2[/quote]
Cytat:
to produkuje chyba kuropatwy i cały czas na jakiś lekach- no ale lekarz u niego zarabia bo przy takiej obsadzie to zawsze coś się dzieje no i kto to je? dobre bo polskie? niczym ten kurczak się póżniej nie różni od sprowadzanego syfu-niestety .
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 23:22 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobieta wam nie daje to pier.dolicie na forum co wam się przyśni. Dajcie już sobie spokój i lepiej dla wszystkich gdy pójdziecie sobie do łazienki. Twisted Evil
Powrót do góry
tomala72

PostWysłany: 23:02 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio napisał:
predator a mie sie wydaje ze juz jest 3,2 zl netto
im
Zalogowałem się ponownie po roku i widzę, że to forum schodzi na psy.
Predator jeśli jesteś hodowcą to twoją intencją nie powinno być pisanie takich rzeczy. Przecież to woda na młyn ubojni.
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 22:44 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wiesz kto tam siedzi to wiesz już wszystko!!
Powrót do góry
tomala72

PostWysłany: 22:39 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak
My wytrzymamy czy Cedrob co nastawiał co nie miara. Jeszcze ma chętke. W Jedrzęjowie coś ok. 140 bud po 40 000 każdy. Na razie to plany ale za rok?
W KrajowejRadzieD siedzą tuzy spod godła Drosedu i Cedrobu.
Dalej gadajcie o pierdołach zamiast zabrać się do roboty i pollobować naszego kurczaka gdzie się tylko da.
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 22:28 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator a mie sie wydaje ze juz jest 3,2 zl netto
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 22:13 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Re: 20% mniej Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
powiedz ile teraz wstawiasz na metr kw bo 20% mniej to mi nic nie mowi...u mnie sasiad wstawia zawsze 25 szt na metr kw...i nie chce nawet slyszec o zmniejszeniu obsady ..mowi ze w ten sposob masą kg nadrabia..

quote="JBL"]... a tak wogóle to lepiej mniejszą łyzeczką jeść a ciągle...
[/quote]
15-16 szt na m2
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 21:33 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: 20% mniej Odpowiedz z cytatem

quote="JBL"]... a tak wogóle to lepiej mniejszą łyzeczką jeść a ciągle...[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
predator&obcy

PostWysłany: 21:15 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten 0.1 prosent jak by powiedział barac obama jaja to gdzie Question płaccie wreszcie na dobre cele. czyli na Question 10 już jest u nas a będzie więcej 3.45 jak bym dzisiaj sprzedawał.
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 20:53 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony Ci mali mają o wiele mniejsze szanse przetrwania, ale z drugiej strony właśnie to, że interes przechodzi z dziada, na ojca itd. zapunktuje. Znamy ten cały gnój w którym siedzimy, wiemy ile sił i nerwów to wszystko kosztuje, ile pracy "na poziomie obornika" (cyt.). Ci w garniturkach węszą kasę, ale jak się nie uda.. Jak pisaliście - sztab ludzi "obsługujących" budy... kredycik do spłacenia... nowa furka by się przydała... może basenik..., a tu 3.50 Shocked Shocked
Ktoś kto w gnoju zapier... ma szacunek do każdej złotówki. "Biznesmeni - krawaciki" pójdą w siną dal... A my i tak wrócimy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
JBL

PostWysłany: 17:35 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w40 napisał:
Zgadzam się z Tobą. Klientowi na ladze 70 gr czy złotówka na kilogramie nic nie znaczy jeżeli wie, że nie kupuje śmierdzącego chłamu, który po przyjściu do domu wyrzuci. Nie ma oznaczeń i nikt się tym nie przejmuje. Ja akurat jestem z rocznika Twojego ojca i martwię się co z mojego dorobku życia zostanie moim dzieciom.

pozostanie nam tylko garb na plecach bo przy tak wysokich kosztach produkcji i głodowych zarobkach lub nawet stratach nie bedzie można pozwolić sobie na pracownika .... kiedys jeden przectawiciel handlowy przyjechał do mnie i pyta sie o szefa więc mu mówie ze jestem to powiedział ze szef w garniturze powinien chodzić ... hehe a nie w gumowcach... ale dziś mało kto moze sobie na taki komfort pozwolic i tzreba samemu zapier... dalać bo każdy gosz sie liczy
Powrót do góry
JBL

PostWysłany: 17:23 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem jedno zeby niewiem jak chu..jowo było to ubojnia stara sie nie dołożyć ... ubojnie mogą nie zarobić ale straty nie mają ... właściwie w tym łańcuszku tracimy tylko my ... Ubojnia Pana W. z łódzkiego daje mu takie profity , ze facet stawia w tym roku 4 chate 800m z basenem . a my k...órwa nie mamy nawet na remonty
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 17:19 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą. Klientowi na ladze 70 gr czy złotówka na kilogramie nic nie znaczy jeżeli wie, że nie kupuje śmierdzącego chłamu, który po przyjściu do domu wyrzuci. Nie ma oznaczeń i nikt się tym nie przejmuje. Ja akurat jestem z rocznika Twojego ojca i martwię się co z mojego dorobku życia zostanie moim dzieciom.
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 17:17 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie a czy dzisiaj przypadkiem tuszka nie wzrosła o 20gr? bo w srode sprawdzałem była po 5.1-5.5 a dzisiaj 5.3-5.7 a moze poprostu teraz ubojniaki chca sobie odbić naszym kosztem straty spowodowane importowanym syfem?
Powrót do góry
JBL

PostWysłany: 17:06 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a druga sprawa to oznakowanie naszego towaru w sklepach ,, daje głowe ze ludzie woleli by zjesc dobre mięso o złotówkę droższe niż gó..wno z tajlandi ale kór..wa z kąd ci biedni ludzie mają wiedzieć gdzie dany kurczak sie wychował i na jakim dziadostwie przyrastał ... ale chu..j nasza rząd ten , poprzedni i jescze poprzedni i dotej pory wszystkie rządy w naszym kraju mają w dupie wszystko... tylko patrzą żeby ludziom dopierdo..lić z karzdej strony .... taki wylewny jestem bo mnie boli , mój dziad hodował , ojciec hodował a ja k..órwa... będę musiał wszystko zamknąć
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 17:02 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki. Ostatnio pisałem, że wolę dłuższe przerwy. Prawie na jedno wychodzi. Mniejsza podaż żywca.
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 17:00 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JBL napisał:
medox napisał:
frirendż ,Twoje kurki mają około 3tygodni w tej chwili ,jak chyba większośći hodowców w Polsce.No może przesadzam,że większości,ale tak 75% Laughing Laughing
Nie ma i do końca tego roku nie będzie fermy ,która stanie.Każdy jest przekonany,że następnym rzutem musi być lepiej.Problem polega na odmienności obecnej sytuacji -nie będzie lepiej następnym rzutem.Krew poleje się w pewnym momencie gęsto.Ktoś z tego rynku musi wypaść albo my ,albo Tajlandia,albo Brazylia albo Ukraina
Na kogo stawiacie?
A może wstawmy jeszcze więcej,niech te żółtki i inne dzięcioły zobaczą ,że żywcem nas nie wezmą.Niech ceny spadną jeszcze niżej.Może to jest sposób.Obsada plus 20% Laughing Dobry pomysł?

ja juz sie nauczylem ze wtawiam 20% mniej na obiekt niz 5 lat temu i gwarantuje wam ze mam lepsze wagi na obiekcie niż kiedyś które nadrabiaja te 20 % i co z tego ze sie przeladuje kurnik jak potem trzeba na 5 tygodni przeluźniać i sprzedawać kure 1,8 kg . a dotego jest lepsza zdrowotność nie robii sie mokro czyli mniej pracy przy scieleniu itp . i teraz jak kazdy wtsawial by 20% mniej to automatycznie robi sie mniej kury na rynku i cena tez jest lepsza

O tym właśnie trąbimy od dawna i co? NIC. NIC, NIC. Przeważnie do nikogo to nie dociera Sad
Powrót do góry
JBL

PostWysłany: 16:59 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a tak wogóle to lepiej mniejszą łyzeczką jeść a ciągle...
Powrót do góry
JBL

PostWysłany: 16:57 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
frirendż ,Twoje kurki mają około 3tygodni w tej chwili ,jak chyba większośći hodowców w Polsce.No może przesadzam,że większości,ale tak 75% Laughing Laughing
Nie ma i do końca tego roku nie będzie fermy ,która stanie.Każdy jest przekonany,że następnym rzutem musi być lepiej.Problem polega na odmienności obecnej sytuacji -nie będzie lepiej następnym rzutem.Krew poleje się w pewnym momencie gęsto.Ktoś z tego rynku musi wypaść albo my ,albo Tajlandia,albo Brazylia albo Ukraina
Na kogo stawiacie?
A może wstawmy jeszcze więcej,niech te żółtki i inne dzięcioły zobaczą ,że żywcem nas nie wezmą.Niech ceny spadną jeszcze niżej.Może to jest sposób.Obsada plus 20% Laughing Dobry pomysł?

ja juz sie nauczylem ze wtawiam 20% mniej na obiekt niz 5 lat temu i gwarantuje wam ze mam lepsze wagi na obiekcie niż kiedyś które nadrabiaja te 20 % i co z tego ze sie przeladuje kurnik jak potem trzeba na 5 tygodni przeluźniać i sprzedawać kure 1,8 kg . a dotego jest lepsza zdrowotność nie robii sie mokro czyli mniej pracy przy scieleniu itp . i teraz jak kazdy wtsawial by 20% mniej to automatycznie robi sie mniej kury na rynku i cena tez jest lepsza
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 16:48 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno, żeby nie było jakichś niedomówień. Ja ciągnę około 30000 w cyklu i było dobrze, na zwykłe życie bez "wodotrysków" wystarczało a teraz?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:47 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kogo stawiacie?
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 16:47 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w40 napisał:
donciu napisał:
JBL napisał:
ja pierdo,,,,le podobno znowu coś weszło a na poniedziałek straszą, że 3,45 w łódzkim zaraz sami bedziemy ubijać i na targu sprzedawać

coś w tym jest, bo na dolnym śląsku, na przyszły tydzień też straszą 3,5 netto - ale czy dojdzie do takiej ceny - zobaczymy

No to może przestaną budować nowe hale a ci co pobudowali, co płacą zusy, kredyty .....nie jest mi ich żal. Chcieli dużo, jeszcze więcej, i więcej. Całą chochlą chcieli nabierać. Niech się topią w bagnie, które stworzyli. Życze im wizyty w opiece. Szkoda mi jest tylko tych normalnych. Ci ostatni byli podwaliną drobiarstwa a teraz....ech, szkoda gadać. Możecie teraz lać pomyje na mnie ale takie jest moje zdanie i go nie cofnę. Crying or Very sad

No moze przestana budowac...http://www.farmer.pl/biznes/biznes-wiejski/aktualnosci/kurniki-nie-smierdza,39902,0.html...jak brojlery nie beda oplacalne przez caly bity rok...to mooooze przestana budowac
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 16:42 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

donciu napisał:
JBL napisał:
ja pierdo,,,,le podobno znowu coś weszło a na poniedziałek straszą, że 3,45 w łódzkim zaraz sami bedziemy ubijać i na targu sprzedawać

coś w tym jest, bo na dolnym śląsku, na przyszły tydzień też straszą 3,5 netto - ale czy dojdzie do takiej ceny - zobaczymy

No to może przestaną budować nowe hale a ci co pobudowali, co płacą zusy, kredyty .....nie jest mi ich żal. Chcieli dużo, jeszcze więcej, i więcej. Całą chochlą chcieli nabierać. Niech się topią w bagnie, które stworzyli. Życze im wizyty w opiece. Szkoda mi jest tylko tych normalnych. Ci ostatni byli podwaliną drobiarstwa a teraz....ech, szkoda gadać. Możecie teraz lać pomyje na mnie ale takie jest moje zdanie i go nie cofnę. Crying or Very sad
Powrót do góry
frirendż

PostWysłany: 16:38 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sami (polacy) rozpieprzamy to, na co pracowaliśmy przez wiele lat aby nasze drobiarstwo liczyło się choć trochę w europie, żebyśmy mogli dostarczać towar "no name" na brytyjskie i germańskie stoły. Kontyngenty, nadprodukcja a w d.u.p.e dostaną najmniejsi hodowcy, którzy nie mają pojęcia, co się dzieje w sąsiedniej wiosce tylko ze zwiniętą w rulon czapką, pachnący nocną łapanką jadą do ubojni sprawdzić wagę żywca na wadze dobroczyńcy i negocjować... Dopóki nie będzie silnego lobby to lipa i tyle.
Ja jak pisałem wyjadam zapasy swojego fileta z lodówki i pomyśle o wstawieniu po sylwestrze, albo przerzucę się na kaczki
Życze wytrwałości i silnych nerwów...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1220, 1221, 1222 ... 2373, 2374, 2375  Następny
Strona 1221 z 2375

Skocz do: