Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:13 Sro 15 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1221, 1222, 1223 ... 2392, 2393, 2394  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madmax

PostWysłany: 19:49 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

De-Heus cena w górę, a reszta mieszalni w przyszłym tygodniu. Podwyżki do końca roku o 60-70 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Radas

PostWysłany: 19:34 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dokładnie czemu ma służyć i czy cokolwiek zagwarantuje takie spotkanie. Dostałem wiadomość, że jest organizowane w celu zrobienia kroku (chyba) ku zmianom, o których dyskutujemy tutaj i które sugeruje m.in. medox i Ty. Dziwi mnie tylko dlaczego Pani Marlena F. nie opublikowała swojego apelu tutaj? No i to, że jesteście z tego samego regionu, a nie kojarzysz imienia. Nazwiska nie piszę, bo nie wiem czy mi wolno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
2002

PostWysłany: 19:12 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="2020"]Co to za nowy burak!!!!!

a ty to kim jesteś-prawa rączka medoksa od mokrej roboty. Embarassed Razz
SAM BURAK JESTEŚ
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 19:10 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiemy i nie znamy p. Marleny .
A tak na marginesie to czemu miałoby służyć takie spotkanie? Ponarzekać i rozjechać się do domów? Ćwiczyłem to już wiele razy Sad
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 19:05 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wylęgarnie potrafią nałożyć 200% swoich możliwości , to prawdopodobnie każdy z nas jakby się tak postarał, jak wylęgarnia medoxa, powinien też rozciągnąć albo nadmuchać kurnik i zapakować 200%. W ten sposób obniży koszty o połowę i zarobi kupę kasy.
Ty, ósmy.... z Nostromo, skoro teraz wstawiasz, to pakuj te 200% jak to potrafią wylęgarnie zrobić, bo Pan medox mówi, że zarobisz. A jak wdupisz, to najwyżej usłyszysz od niego: "a nie mówiłem..." Rolling Eyes
I do wszystkich tutaj na forum: PAMIĘTAJCIE, CYKL TRWA TERAZ DO 8-miu TYGODNI. Tak ustalił Pan medox, bo inaczej mu przepowiednie ch... strzeli!

A teraz poważnie.
Wiecie o spotkaniu w Toruniu w okolicach 7 grudnia organizowanym przez Panią Marlenę?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
2020

PostWysłany: 18:57 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za nowy burak!!!!!

2002 napisał:
ty medox masz 8 tyg. cykle produkcji. Nie żartuj tak długo,bo ja sprzedaje kury prosto z auta które przywiezie pisklaki i ładuje do kast po 12szt na ubój. Spożycie mam 0,01kg no i troche wody se pochleją.
MEDOX TO JEST ŻAŁOSNY,DA JUŻ SOBIE SPOKUJ CHŁOPIE.
Ale mam propozycje-książke napisz,pisać lubisz-SF na medal,a kasa i tego. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:52 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox doskonale znam aktualną wielkość produkcji i wiem także o ile np. od 1995 roku ona wzrosła . Jest oczywistym , że "mali" hodowcy także zwiększyli produkcję , a nawet jeżeli nie pobudowali nowych obiektów to stare zmodernizowali , powiększyli jeżeli można było . Tylko jaka jest skala wzrostu produkcji u tych "małych" , a jaka u duzych? Nie pisz więc , że całe zło w branzy to "mali" hodowcy bo to akurat nie ich wzrost produkcji jest problemem . Ich winą jest sobiepaństwo , brak racjonalizacji produkcji czyli zrównoważenia popytu z podażą co powinny czynić zakłady ubojowe . Nadmierne obsady , "cyrklowanie" w święta i inne potencjalnie chłonne drobiu okresy , krótkie przerwy pomiędzy rzutami etc.etc. Znów wracamy do ścisłych umów z ubojniami , które to zagwarantują zdjęcie określonej czyli tej zakontraktowanej części towaru w określonym czasie i za , określone pieniądze. Utopia co ??? Confused Jasne , że utopia no chyba , że ............. wiesz co !!!
Tymi wylęgami to raczej też się nie podniecaj bo owszem będzie więcej ,ale nie na taką skalę o której piszesz . Cena więc wzrośnie? Nie sądzę!!!
Jeszcze jest kwestia płatności za paszę - rynek zaczyna "sam" się regulować ponieważ już są hodowcy , którzy niestety spotykają się z odmową sprzedazy paszy na termin , a o gotówce mogą tylko pomarzyć. Przykre , ale niestety prawdziwe. Przy tych cenach sprzedaży na paszę nie starcza i wytwórnie doskonale o tym wiedzą więc bardzo mocno podkręcając swoją politykę finansową w kwestiach płatności .
A polityka rozwojowo-produkcyjna duzych firm? P.Koźlakiewicz po prostu korzystał z kasy którą mu dawali . Niestety nie każdy nazywa się Koźlakiewicz i jest politykiem Sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:48 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas 8 to w porywach,znam takich co schodzą poniżej 8.Ja robię co 9 ,bo mam czas na regulację sprzedaży i dokładną robotę
Powrót do góry
2002

PostWysłany: 17:55 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty medox masz 8 tyg. cykle produkcji. Nie żartuj tak długo,bo ja sprzedaje kury prosto z auta które przywiezie pisklaki i ładuje do kast po 12szt na ubój. Spożycie mam 0,01kg no i troche wody se pochleją.
MEDOX TO JEST ŻAŁOSNY,DA JUŻ SOBIE SPOKUJ CHŁOPIE.
Ale mam propozycje-książke napisz,pisać lubisz-SF na medal,a kasa i tego. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:28 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler
1 nikt nie wkłada co 9 tyg tylko co 8
2 Kilkanaście lat temu budowanych obiektów?Co ty pierdzielisz.Wiesz doskonale,jak zwiększyła się produkcja przez ostatnie kilka lat.Budują ubojnie,hodowcy,cedroby.Wszyscy na równi.Więc nie pisz bzdur.Masę inwestycji jest rozpoczętych u INDYWIDUALNYCH hodowców.Z ferm 50 tysięcznych porobiły się 100 tysięczne,ze 100 tysięcznych porobiły się 200 tysięczne a z 200 tysięcznych 400 tysięczne.
Dywersja?Sami hodowcy robią sobie dywersje.Teraz są wylęgi 50% normy a po 15 grudnia 200% normy.
To oznacza ,że jeżeli norma wylęgu jest przykładowo 2 miliony kur w ciągu danych dwóch tygodni ,to raz będzie (np teraz) milion wylęgniętch (50% normy)a innym razem (np po 15 grudnia) 4 miliony czyli 100% normy.Rozumiesz różnice.?Milion a cztery miliony potem do sprzedania
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 16:33 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/cedrob-inwestuje-laczne-naklady-to-240-mln-zl,78734.html
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 15:46 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mława wipasz 3.6 uniszki 3,6 n
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 15:18 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masze kury muszą tak zarabiac innego wyjścia nie ma http://www.youtube.com/watch?v=8U5C41uby6Y
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 15:06 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=Z6LB3L1_IBc
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 15:05 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby cena była taka stabilna i nieruchoma (oczywiscie na poziomie 4,3 netto)http://www.youtube.com/watch?v=Z6LB3L1_IBc
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 14:01 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie Arrow
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:48 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox to jeden z Twoich licznych postów tym razem chyba z 12-13 listopada???

Za 15 dni będzie równo 3.20netto.Jesteś na samym początku MEGA_WYSYPU.Gorszego terminu se nie mogłeś wybrać Laughing No może mogłeś,jakbyś miał jeszcze tydzień czy dwa pózniej
A 4.20 netto nie jest dobr ...

W okolicach 6.11. pisałem , że bajdurzysz bo żeby terminy wysypów się zgrały to oczywiście musi upłynąć jakiś konkretny czas - tucz + przerwa technologiczna . To jest normalnie jakieś 9 tygodni , a nienormalnie ok.8. Nie piszę o kontraktacji na małego ptaka bo tam tucz trwa rzeczywiście krócej , ale i nie ma zwiększonej masy mięsa. W mojej ocenie zwiększona podaż żywca to termin 5-10 grudzień. I na to się zanosi . Ty piszesz jak Ci pasuje przesuwając Swoje "wizje " o kilka dni w tą lub tamtą stronę . Jesteś mało poważny i zauważam , że zaczynasz wpadać w samozachwyt . Fe... W mojej ocenie wiele Twoich postów obrazujących sytuację w drobiarstiwe jest o.k. co oznacza , że jesteś bardzo , ale to bardzo blisko wielkich producentów lub strony biznesowo-politycznej .
W zasadzie to mało istotne bo czego być nie napisał to i tak 99% "oleje" to co piszesz . Wku.wiasz , podnosisz ludziom ciśnienie , kreujesz się na guru skarbnicy wiedzy drobiarskiej . Odpuść sobie bo i tak niczego nie zmienisz , nikomu niczego nie wytłumaczysz i swoim pisaniem nie spowodujesz radykalnych zmian w produkcji drobiarskiej .
Pisanie o (słowo zostało usunięte)ach , którzy nawstawiali , nabudowali jest bardzo prostacxkie i prymitywne . Takie teksty powinieneś raczej kierować do molochów typu Cedrob , które to w sposób baardzo znaczący podniosły swoją produkcję powodując nadmierną podaż . Czytając Twoje pierdoły jak się mają czuć ludzie , którzy swoje obiekty pobudowali kilka,kilkanaście lat temu , dostasowali swoją produkcję do ustawy o dobrostanie , planują ją na co najmniej 12 miesięcy etc.
Takim stałym, w sensie wielkości i ilości produkcji hodowcom proponujesz długgie postoje i jeszcze większe ograniczenie ich produkcji . W takim razie może nie wstawiajmy w ogóle , zlikwidujmy mniejszy rynek czyli lokalne ubojnie bijące po 20-40tys i fermy od 1 do kilku obiektów zostawiając pole do popisu własnie dla Cedrobu i innych molochów . Mam coraz większe poczucie tego , że robisz niezłą dywersję

Shocked
Powrót do góry
501

PostWysłany: 12:41 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwny zbieg okoliczności nie? Akurat we wszystkich wylęgarniach naraz wypadają idealne wylęgi i dorzucają po 1-3 tys. na kurnik. Wiara nasra na wstawienia przy takich relacjach cenowych.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 12:18 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wstawień chyba mało bo wylęgarnia dopierdzieliła mi 5 procent więcej .a do tej pory brakowało do pełnej obsady. taka umowa + - 5%
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:03 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tak być,zaklęty krąg wchodzi ze swoimi miliardami kur początkiem grudnia.Teraz dużo nie ma.
NIe ma też w ogóle obsad w tej chwili.Poprzesuwali się jak pisałem po 3tyg do przodu ci którzy powinni wkładać teraz czy w przyszłym tygodniu
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 12:01 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

real napisał:
leon330 napisał:
a czy to się musiały w tym miesiącu budować te budy żeby zrobić taka nadpodaż żywca akuratnie w tym czasie? poprostu od kilku lat trwała moda na drobiowych biznesmenów, ale mam nadzieje że się ona będzie powoli konczyć, a teraz prawdziwym biznesmenem będzie ten który potrafił odłożyć sobie na gorsze miesiące albo i nawet na zaprzestanie produkcji na jakiś czas bo niestety a może stety tym którzy nie potrafili liczyć się z ryzykiem jakie może przynieść taka wielka produkcja pozostaną tylko gumowce i te piekne garniturki od armaniego, to było oczywiste, że taka głupota to tylko na krótką mete...i jeszcze do cichonm, kolego nie chciałbyś wiedzieć do czego doprowadziłoby przystopowanie eksportu bo puki co idzie on pełną parą, za nasza sytuacje odpowiedzialni są tylko ci którzy budowali bez umiary, dlatego tego rok wydaje mi się że będzie bardzo kijowy ale za to Ci którzy go przetrwają odbiją sobie wszystko w 2014 roku i to z nawiązką...

KIJOWY MOŻE I BĘDZIE BO PSZENICE WYWOZĄ I BEDZIE PO 1200 NETTO ,SOJA PO 2OOO NETTO A ŻYWIEC MOŻE 3.8=4.0NETTO -TO DA PO DUPIE. KURNIK WYBUDOWAŁEM TEŻ---A KTO NIE????????????????CIAMAJDY.,NIEUDACZNICY,NO KTO???????ALE PODOBNI JESTEŚMY CO NIE Question Exclamation Idea Idea Embarassed
do budowania kurników nic nie mam, bo trzeba się rozwijać, ale jak ktoś buduje na raz 3 hale bo 50 tyś szt nie majac żadnej wiedzy o drobiarstwie to w twoim mniemaniu jest to normalne? a teraz co, te wszystkie ciamajdy i nieudacznicy którzy jedni małą łyżeczką będą paniska bo ich będzie stać zeby zamknąc budy dwie czy trzy i czekać na lepszy czas, a ten który nabrał kredytu na budowe wielkich hangarów może sobie odpuścić?
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 11:21 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polnoc dzisiaj 3,80 i do konca Listopada braki zywca !!!!!!!!!!!
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 11:17 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile dają?
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:29 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Real przyjacielu,składasz taką deklarację w środku sezonu polowań na czarownice i dziwisz się naszym cierpkim komentarzom?Masz prawo dostawić dowolną ilość bud jeżeli widzisz w tym interes i stać cię na to a nam nic do tego.Nie masz prawa tylko do jednej rzeczy:nastawiać a potem narzekać,że dochody ci spadły o 80%.Pozdrawiam. Cool
Powrót do góry
mateusz1
Gość

PostWysłany: 10:27 Sro 21 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

21.11.2012r. Aktualne ceny skupu kurczaka oraz sprzedaży tuszki:

http://www.cenyrolnicze.pl/drob/1353279602/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1221, 1222, 1223 ... 2392, 2393, 2394  Następny
Strona 1222 z 2394

Skocz do: