Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego jestem ze Śląska i handluję tylko i wyłącznie przez giełdę ( ze względu na rzetelną i terminową płatność) Firma która odbierała jest z okolic Nysy (Opolskie) i handlowałem już z nimi wcześniej ale zawsze jak wcześniej wspomniałem poprzez giełdę (wolę dać zarobić maklerowi 5 zł od tony bo taka jest taksa przy większych partiach towaru niż ganiać po prawnikach i sądach i szukać swoich pieniędzy)

Co do transportu to zawsze jest DARMOWY ponieważ ceny otrzymywane na giełdzie są cenami loco gospodarstwo sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli wyszlo ci po 102 zl netto ? jak musisz 5 zl oddac maklerowi?

ale chyba 5 zł od tony a nie od 100 kg , wyszło go po 1065

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!! na rękę dostałem 1070 zł netto + 5% VAT bo jestem Vatowcem a to daje1123,5 zł BRUTTO !

Jeśli chodzi o prowizję brokerską to zawsze płaci ją kupujący chyba że umowa mówi że solidarnie płaci i kupujący i sprzedający towar .

Jeśli macie wątpliwości wystarczy przedzwonić albo do NETBROKERSA lub na ROLPETROL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos czym spowodowane sa te spadki cen chyba na wzrost to niema co liczyc jak myslicie panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecne spadki to odzwierciedlenie spadkow na gieldach.paszarnie robia male zapasy liczac na nizsze ceny.jeszcze sporo moze sie wydarzyc do nastepnych zbiorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz są trochę spadki, kto się boi to sprzeda. Moim zdaniem ceny będą jeszcze wyższe, u Ruskich też brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze ceny spadaja bo nasz rzad prubuje zbijac inflacje kosztem rolnikow.

Miesiac temu zaczely taniec swinki mimo tego ze mamy ich tyle co 1960roku potem bydlo [rytualny ubuj] teraz zboze. Moje zdanie jest takie polski rolnik dla naszego rzadu to BIALY MURZYN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flamenko...dobrze kombinujesz . Jeśli by tak się temu dobrze przyjrzeć to jest w tym trochę logiki a mianowicie ... wstrzymanie przez ARiMR wypłaty dopłat bezpośrednich i zrobienie "sztucznego szumu" że paliwo i nawozy mają zdrożeć spowoduje to że rolnicy zaczną wyprzedawać zapasy aby mieć na przeżycie i prowadzenie dalszej produkcji. Natomiast liczące się podmioty skupujące widząc że wzrosło zainteresowanie sprzedażą robią tzw. zmowę cenową i z dnia na dzień obniżają ceny skupu.

PS: U nas na Śląsku ani widu ani słychu jeśli chodzi o dopłaty przynajmniej w mojej okolicy nikt z moich znajomych nie otrzymał kasy... A jak tam u was ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stanieje drastycznie bo nigdzie w europie nie ma nadmiaru pszenicy a ludzię będą ją jedli chociaż to zaflegmiające gówno. Ja jem żytnie pieczywo ewentualnie orkisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doplate otrzymalem na poczatku grudnia.jak narazie mala czesc rolnikow otrzymala u mnie doplaty.staniec nie powinna duzo pszenica ale i chyba nie zdrozeje do 1200.spekulanci juz o to zadbaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u Osadkowskich ,zapytać o materiał siewny (pszenica Tybalt) a za mną wszedł gościu pytając czy może coś kupić na rozkruszka w ziarnie pszenicy mówił o gazowaniu 400t ziarna (cena za fumigację to około 5zł za tonę ziarna) sam siebie obwiniał ze czekał na wielką cenę a już dawno mógł sprzedać za wyższą od dzisiejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o agrobiznesie wydaje mi sie ze ten magazyn to prawdy nie mówi na temat cen bo niedawno było mówione w nim ze kto ma gdzie przetszymac zboże to sporo na nim jeszcze zarobi no niewiem czy nie straci zastanawiajace to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłem u Osadkowskich ,zapytać o materiał siewny (pszenica Tybalt) a za mną wszedł gościu pytając czy może coś kupić na rozkruszka w ziarnie pszenicy mówił o gazowaniu 400t ziarna (cena za fumigację to około 5zł za tonę ziarna) sam siebie obwiniał ze czekał na wielką cenę a już dawno mógł sprzedać za wyższą od dzisiejszej.
i po ile powiedzieli ci za Tybalt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znają ceny na Tybalta ale CN w Środzie śląskiej ma być pod koniec stycznia po 220 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...