Skocz do zawartości
mariusz_farm

dopłaty bezpośrednie 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w tamtym roku było to podane jako łąka trwała to nie można tego zmienić. Jeśli było by że trawa na GO to można by tak zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalej nie wiadomo jak zakwalifikować UPO,JPO a mioże PZ np:

pasternak, fasolę-

nie ma tego nawet w rozporządzeniu

ciekawe kiedy będzie wiadomo

 

Pasternak - UPO

Fasola - JPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dzierżawy a dopłat.Na jaki okres może być zawarta umowa czy konieczne jest 10 lat czy okres może być krótszy i czy wymagana jest umowa sporządzina przez notariusza czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem kiedyś że nie potrzeba żadnej umowy, ale lepiej mieć nawet taką zwykła, samemu się ją pisze ,bez notariusza, bo jak się nie ma umowy i ty wystartujesz po dopłat i ten od kogo dzierżawisz to są jaja, a jak masz umowe to luz, ja mam dzierżawe i sam umowe na kompie pisze i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubieganiu sie o dopłaty nie ma!! wystarczy że Ty pracujesz na ty,m polu i masz ugadane tak że 2 osoby na te samą działke wniosku nie zgłoszą!! a co do umowy to na google wpisz wzór umowy dzireżawy i Ci wyskoczy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze pamietam to tak będą rosły stawki dopłat w euro względem "starej 15"

 

2006 65%

2007 70%

2008 75%

2009 80%

2010 85%

2011 90%

2012 95%

2013 100%

 

Płatności miały być, miej więcej, tak jak podajesz. Lecz jest jedno ale. Od 2009 Polska powinna wejść w nowe płatności, czyli te które obowiązują teraz w starej Unii. Lecz Polska chce przesunąć ten okres do 2011 roku. To natomiast ciągnie za sobą następujące skutki. W 2009 roku zaczyna się wprowadzenie zasad wzajemnej zgodności (będzie o tym głośno) czyli tzw. cross complians. Przesunięcie tego okresu spowoduje zatrzymanie poziomu płatności na poziomie 50%. Czyli rolnicy, jeśli UE to przesunięcie zatwierdzi) będą otrzymywać płatności w latach 2009, 2010, 2011 na poziomie 50% dopłat unijnych. A od 2009 i tak muszą spełnić zasady wzajemnej zgodności. Polska na tym posunięciu straci bardzo dużo, a odczują dotkliwie to rolnicy, którzy prowadzą produkcję zwierzęcą jak i roślinną. Wymogi z crossa są w większości nie do zastosowania w małych gospodarstwach rolnych, więc prawdopodobnie ci rolnicy nie będą mogli ubiegać się o dopłaty. W razie kontroli będą musieli płacić wysokie kary za niespełnienie warunków. Zapraszam do przejrzenia materiałów o cross complians na stronach internetowych. Życzę miłej lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj rozmawałem z doradcą z ODR za wypełnienie wniosku odpołaty i za wniosek rolnośrodowiskowy w moim przypadku wyniesie prawie 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj rozmawałem z doradcą z ODR za wypełnienie wniosku odpołaty i za wniosek rolnośrodowiskowy w moim przypadku wyniesie prawie 400zł
Jaki wniosek rolnośrodowiskowy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj rozmawałem z doradcą z ODR za wypełnienie wniosku odpołaty i za wniosek rolnośrodowiskowy w moim przypadku wyniesie prawie 400zł
Jaki wniosek rolnośrodowiskowy ???

Tak zwane poplony

 

@marian892

Jle masza ziemi i ile działek że aż tyle wyliczyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawka podtawowa za wniosek o dopłaty około 36zł do tego 1.2zł za każdy hektar plus 3.5 zł za każdą działke ja mam ich 40 wię sam wiesz ile to wychodzi. a za rolnośrodowiskowy( siałem poplony gorczyce) około 130 plus za każdy hektar ale zapomniałem ile. około 2.5zł ziemi nie mam aż tak dużo ale działek od groma co z teg że na niekturych polach które są w jednym kawałku mam 6 działek ewidencyjnych dla mnie to porażka ale ta cena jest podobno nettosami się dowiedzcie w ODR ile to będzie kosztować bo nie chce nikogo w błąd wprowadzac po prostu tyle mi powiedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie komuś nie chce przeczytać instrukcji wypełniania wniosku obszarowego lub rolnośrodowiskowego to tak póxniej jest ze płaci za wypełnienie wniosku 400 zł. A cóż to takiego wypełnić! najpierw porządznie przeczytać a nie połepkach jak to zwykle robia rolnicy. Przy 40 działkach wcale tak duzo roboty nie ma, no chyba ze wyciąga sie w sumie z 2 wniosków ze 40 tyś zł , to 400 zł za zlecenie wypełnienia to pikuś dla rolnika.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie komuś nie chce przeczytać instrukcji wypełniania wniosku obszarowego lub rolnośrodowiskowego to tak póxniej jest ze płaci za wypełnienie wniosku 400 zł. A cóż to takiego wypełnić! najpierw porządznie przeczytać a nie połepkach jak to zwykle robia rolnicy. Przy 40 działkach wcale tak duzo roboty nie ma, no chyba ze wyciąga sie w sumie z 2 wniosków ze 40 tyś zł , to 400 zł za zlecenie wypełnienia to pikuś dla rolnika.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze pamietam to tak będą rosły stawki dopłat w euro względem "starej 15"

 

2006 65%

2007 70%

2008 75%

2009 80%

2010 85%

2011 90%

2012 95%

2013 100%

 

Płatności miały być, miej więcej, tak jak podajesz. Lecz jest jedno ale. Od 2009 Polska powinna wejść w nowe płatności, czyli te które obowiązują teraz w starej Unii. Lecz Polska chce przesunąć ten okres do 2011 roku. To natomiast ciągnie za sobą następujące skutki. W 2009 roku zaczyna się wprowadzenie zasad wzajemnej zgodności (będzie o tym głośno) czyli tzw. cross complians. Przesunięcie tego okresu spowoduje zatrzymanie poziomu płatności na poziomie 50%. Czyli rolnicy, jeśli UE to przesunięcie zatwierdzi) będą otrzymywać płatności w latach 2009, 2010, 2011 na poziomie 50% dopłat unijnych. A od 2009 i tak muszą spełnić zasady wzajemnej zgodności. Polska na tym posunięciu straci bardzo dużo, a odczują dotkliwie to rolnicy, którzy prowadzą produkcję zwierzęcą jak i roślinną. Wymogi z crossa są w większości nie do zastosowania w małych gospodarstwach rolnych, więc prawdopodobnie ci rolnicy nie będą mogli ubiegać się o dopłaty. W razie kontroli będą musieli płacić wysokie kary za niespełnienie warunków. Zapraszam do przejrzenia materiałów o cross complians na stronach internetowych. Życzę miłej lektury.

 

Hehe

Szanowni Panowie jest jeszcze jedno "ALE" ...

zapominacie o nieszczęsnym plonie referencyjnym zbóż uzgodnionym ostatecznie na nasze nieszczęście w Kopenhadze który dla Polski wynosi 3t/ha ( jest na poziomie kamienistej Portugali gdzie do niedawna dominowały woły )... Większy ma Słowacja (sic!!), Czechy, że o Słowenii i Węgrzech nie wspomne... W krajach naszej szerokości geograficznej Francja i landy Niemieckie plon referencyjny niekiedy znacznie przekraczający 6 t/ha ....A więc pula o jakiej mówimy jako o 100% i tak jest DLA NAS mniejsza dwukrotnie od tego co przeznacza się na finanoswanie rolnictwa we Francji czy Niemczech. Pomimo, że zasady się zmieniają to pula kasy na ha w danym kraju jest liczona wg zasady 63Euro/ha x PLON REFERENCYJNY x ilośc ha w danym UR w danym kraju ....

 

* podsumowując jeśli komuś się wydawało że ma 60 % dopłat co jego koledzy z za Odry był w błędzie ma tylko 30 % ( niewspominając o stracie związanej z wymianą kasy po kursie urzędowym....)

 

*takj więc gonimy (jak mówi ministerialna i euroszołomska propaganda pismaków liberalnych) wysoko rozwinięte rolnictwo starej UNII (12stki) gonimy tylko nikt nie mówi o Tym że mamy szybkość dwa razy mniejszą od peletonu hehehe...

 

PS.Kraje stara UE doskaonale wiedzą, że objęcie nowych krajów obecnym pełnym systemem naliczania dotacji spowodowało by spadek ich konkuerncyjnosci i zbyt duże wydatki... próbuja więc wprowadzając JPO (jednolitą płatność obszarową) i ewentualny system premii zwierzęcych obliczany na zasadach historii z lat ubiegłych temu zapobiec ... Dla tych co nie zrozumieli Stara UE próbuje UTRWALIĆ DYSPROPORCJE w dotowaniu rolnictwa pomiedzy starymi a nowymi członkami.... jest to szczególnie bolesne dla Polski która zgodziła się na bardzo kiepskie warunki jak chodzi o wsparcie rolnictwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robicie jeżeli z EGiB wynika że dopłata przysługuje do 2,00 ha a z PEG np. 1,80 ha. Zakładam że w tabeli VII należy rozpisać 1,80 a co z różnicą 0,20 ha czy wrzucacie to w tab. 6 kol. 12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można w tym przypadku rozpisać 2 ha w tabeli VII jeśli się jest absolutnie pewnym iż jest tam 2 ha ( trzeba poprawić geodetów)

w przypadku rozpisania 2 ha na pewno będą wyjaśnienia a czy będzie kontrola na miejscu to żależy ile mln bedzie tego typu" pomyłek" w kraju

 

pozostałe 0,2 ha mozna rozpisać w tasbeli VI kol 2 ale też można całkowicie pominąć.

tab VI kol 10,11,12,13 są grunty orne na danej działce ewidencyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałam że jeżeli powierzchnia z VI kol 12 przekroczy o 3% pow. z kol. 10 to rolnikowi zabiorą 1% dopłat (ponoć taka procedura jest w Agencji) dlatego wypełniając ludziom wnioski boję się aby ich nie narazić na potrącenia. Niestety u mnie jest wiele takich osób, które mają różnicę między EGiB a PEGiem albo porobili sobie place pod maszyny , stawki itp i nagle się okazuje że ta różnica sięga u niektórych kilkunastu procent.

Są też sytuacje że np. działka ma 5 ha ale rolnik ma dzierżawę tylko na 1 ha itp. itp. Kolumna 12 jest więc w niektórych momentach kłopotliwa do wypełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak jest to przepis jest absurdalny

 

np: na działce ewidencyjnej są tak pocięte uprawyJPO, UPO iz nie stanowią one działki rolnej (min 10 a).lub na działce rolnej jest rów itp którego nie wpisuje się do dopłat- a więć różnica wynika nie z winy rolnika

 

należy jednak wpisać wszystkie działki w posiadaniu rolnika ( też jest dużo nieścisłości co wpisywać) za niewpisanie działek grozi 3 % sankcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Tak czytam i nie rozumiem.

Jak może pow z poz 12 przekraczać pow z pozycji 10?! Dla mnie jest to niemożliwe.

Pow gruntów rolnych z wypisu wynosi 2ha, a PEG 1,80ha- to wg mnie to 0,20ha nie jest użytkowane rolniczo, tzn zarosło chaszczami w miedzyczasie, albo jest tam jakieś "składowisko". Nie mówcie mi,że geodeta pomylił sie na takiej pow. o 0,20ha!

Nie jestem też pewien, czy trzeba pisać wszystkie działki ewid., jeśli nie są one działkami rolnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotykam się z takimi sytuacjami gdy PEG przekracza powierzchnię działki ewidencyjnej- wtedy wpisuje się powierzchnię działki ewidencyjnej

inny przypadek

np: powstała droga i podziełiła tak działkę tak iż po jednej stronie jest 1 ha a po drugie stronie kilkanaście metrów kwadratowych PEG policzył również te kilkanaście metrów o czym rolnik nie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...